Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8elw na parw kinito kai skeftomai to k800i... diabasa olo to forum alla exw mperdeutei den kserw an aksizei i oxi to kinito...! episis kati allo: exei parousiasei ka8olou problima to joystick opos sto k750? dn eimai para poli apaititikos san xristis na fantasteite tora exw to panasonic vs3... To ixeio tou k800i akougete dinata? San to k750? an parw twra to kinito 8a ine anabathmismeno? euxaristw ek twn proterwn
:!:
Link to comment
Share on other sites

Το Κ800 ειναι ενα επικνδυνο κινητο για οσους εχουν την λεγομενη ιωση "κινητομανια" που εκδηλωνεται με συνεχεις αλλαγες κινητων τηλεφωνων

τα αρνητικά του ειναι τα εξης :

1.- ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΤΑΧΥΤΑΤΗ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΡΩΙ /ΒΡΑΔΥ/ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

2.- ΑΡΙΣΤΗ ΑΡΧΕΙΟΘΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ , ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΑΤΟ ΜΕΝΟΥ (ειδικα με την τελευταια αναβαθμιση) ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΑ ΕΥΧΡΗΣΤΟ

3.- ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΗΧΕΙΟ

4.- ΑΡΙΣΤΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ

5.- ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΘΟΝΗ

τα θετικά του ειναι

1.- ΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ς

2.- ΜΕΤΡΙΟ ΒΙΝΤΕΟ

 

ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΑΩ ΠΑΣΟ

 

ΕΙΧΑ ΤΟ Κ800 , ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΜΕ ΤΟ Ν73 ΑΙΣΧΩΣ (μονο καλη οθόνη ειχε), μετα με το Ν93 (ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΙΣΧΩΣ) , ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ P990I (ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ) ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ Κ800 ............. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

 

 

ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ , ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΑ :D :D :D

Δυστυχώς έχεις τα pros & cons ανάποδα(κάνε edit),αλλά ειδικά στο 3 δεν συμφωνώ,η ένταση είναι επιεικώς απαράδεκτα χαμηλή συγκρίνοντας το με προκατόχους του όπως το Κ750.Other than that, το Κ800 είναι ενα μη ολοκληρωμένο πλήρες και σίγουρα εύχρηστο κινητό με πολύ καλή φωτογραφική μηχανή κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις τα pros & cons ανάποδα(κάνε edit),αλλά ειδικά στο 3 δεν συμφωνώ,η ένταση είναι επιεικώς απαράδεκτα χαμηλή συγκρίνοντας το με προκατόχους του όπως το Κ750.Other than that, το Κ800 είναι ενα μη ολοκληρωμένο πλήρες και σίγουρα εύχρηστο κινητό με πολύ καλή φωτογραφική μηχανή κλπ. :)

Σωστά τα έγραψε. Δεν χρειάζεται να κάνει edit. Χιουμοριστικά τα γράφει. Απλά δώσε λίγο παραπάνω προσοχή στο κείμενο. Το ηχείο του δεν νομίζω οτι έχει τεράστια διαφορά με το k750. Ισως είναι λίγο πιο χαμηλό, αλλα όχι οτι είναι και μειονέκτημα. Και σίγουρα το τηλέφωνο είναι ολοκληρωμένο και εύχρηστο. Νομίζω πως αυτό ήθελες να γράψεις και έκανες λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Paides, ola kala ???

Peite mou tin gnomi sas an thelete.

K800 , w850 , Ν73 ή Ν80

Ν73 και Ν80 mou kanoun ligo akriva re gamoto...

To W850 m'aresei epeidi ehei 1 GB mnimi alla den ehei cam 3.2

kai to k800 m'aresei pou ehei Flash alla mou tin dinei pou ehei hamilo iheio...Ti na kanw,ti ???? Help

:rotfl: :shock: :music: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι φημες που λενε οτι η τελευταια αναβαθμιση λυνει το προβλημα με το να κλεισει και να μην ανοιγει το κινητο ειναι ........να μην πω καλυτερα τι!

το k-800 μου με την νεα αναβαθμιση σημερα το βραδυ εσβησε και δεν ξανανοιξε,ναι ναι ακριβως,σκεφτηκα οτι αποκλειεται να συμβαινει κατι τετοιο ξανα για δευτερη φορα,εβγαλα την μπαταρια για 5 λεπτα,την ξαναεβαλα ομως τιποτα.

τα νευρα που εχω δεν μπορει κανεις να τα καταλαβει,ευτυχως που ημουν μονος,οποιος κι αν ηταν μπροστα μου θα την πληρωνε,φτηνα την γλυτωσε και το K-800 αφου σκεφτηκα να το κανω 1000 κοματια

αυριο θα το παω στο service και θα περιμενω παλι καμια 10αρια ημερες.

αδικαιολογητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδιά. Το έχω αρκετούς μήνες τώρα και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα (εκτός από κάποια παιδικά προβλήματα που έχουν φτιαχτεί με την αναβάθμιση). Η μπαταρία του έχει ξεπεράσει τις 2 μέρες σε αυτοδυναμία, και πιστέψτε με, μιλάω αρκετά! Όσο για τον ήχο, μια χαρά είναι! Εντάξη είναι χαμηλός σε σχέση με το Κ750 αλλά δεν είναι κάτι που δεν φτιάχνει! Συν του ότι από τα 40 κανάλια το midi έχει πάει πλέον στα 72. Στα midi ringtones δίνει ρεσιτάλ το κινητό!:p

Το μόνο που βλέπω ότι δεν πάει καλά είναι η αναζήτηση από την σελίδα του Γούγλη. Να ξαναρωτήσω και πάλι με την ευκαιρία, το έχει δει κανείς άλλος?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι φημες που λενε οτι η τελευταια αναβαθμιση λυνει το προβλημα με το να κλεισει και να μην ανοιγει το κινητο ειναι ........να μην πω καλυτερα τι!

το k-800 μου με την νεα αναβαθμιση σημερα το βραδυ εσβησε και δεν ξανανοιξε,ναι ναι ακριβως,σκεφτηκα οτι αποκλειεται να συμβαινει κατι τετοιο ξανα για δευτερη φορα,εβγαλα την μπαταρια για 5 λεπτα,την ξαναεβαλα ομως τιποτα.

τα νευρα που εχω δεν μπορει κανεις να τα καταλαβει,ευτυχως που ημουν μονος,οποιος κι αν ηταν μπροστα μου θα την πληρωνε,φτηνα την γλυτωσε και το K-800 αφου σκεφτηκα να το κανω 1000 κοματια

αυριο θα το παω στο service και θα περιμενω παλι καμια 10αρια ημερες.

αδικαιολογητο.

 

Κρίμα, ταξιδιώτη, κρίμα! Τι να πω! 2η φορά? Μήπως να έκανες μια προσπάθεια με ξανα-φλασάρισμα? Κάποιος φίλος είχε πει εδώ, ότι του ζωντάνεψε μόλις το φλασάρησε. Δεν κάνεις μια προσπάθεια πριν μπεις στην ταλαιπωρία?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

sto paketo tou perilambanete karta mnimis i 8a arkestw sta 64mb gia arxi?

 

Νιετ! Θα αρκεστείς στα 64 και κάτι ψιλά που έχει το τηλέφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι φημες που λενε οτι η τελευταια αναβαθμιση λυνει το προβλημα με το να κλεισει και να μην ανοιγει το κινητο ειναι ........να μην πω καλυτερα τι!

το k-800 μου με την νεα αναβαθμιση σημερα το βραδυ εσβησε και δεν ξανανοιξε,ναι ναι ακριβως,σκεφτηκα οτι αποκλειεται να συμβαινει κατι τετοιο ξανα για δευτερη φορα,εβγαλα την μπαταρια για 5 λεπτα,την ξαναεβαλα ομως τιποτα.

τα νευρα που εχω δεν μπορει κανεις να τα καταλαβει,ευτυχως που ημουν μονος,οποιος κι αν ηταν μπροστα μου θα την πληρωνε,φτηνα την γλυτωσε και το K-800 αφου σκεφτηκα να το κανω 1000 κοματια

αυριο θα το παω στο service και θα περιμενω παλι καμια 10αρια ημερες.

αδικαιολογητο.

 

είχες κάνει και αναβάθμιση της EROM αν θυμάμαι καλά ε; τι να πω ρε φίλε.. Τόσο άτυχος ρε γαμώτο; δοκίμασε να ξαναπεράσεις το λογισμικό μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Skopeva aftes tis meres na tsimpiso to K800. An kai pio panw eiha parathesei tous endoiasmous mou oson afora tin epilogi kaliterou kinitou pros agora, par'ola afta kateliksa s'afto.einai kai oikonomiko kai an mi ti allo ehei afta pou hreiazomai.epeita eida tin anafora tou domal kai sigoureytika.Meta eida kai tou taksidiwti tin apantisi kai lew orheis !:mad::X

En tw metaksi kati allo pou thelo na rwtisw gia k800 einai:

a)Otan erhetai ena eiserhomeno minima pezei olo to mp3 i 5-10 defterolepta opws me to W800 pou ehw???

b)Otan to sindeeis me to pc to vriskei san skliro disko ap'tin prwti fora i prepei na kaneis install oti programmata emperiehei ???

games kai efarmoges pou tha vrw gia W800 ???:baby: :knife: :rocket: :spider:

Link to comment
Share on other sites

Skopeva aftes tis meres na tsimpiso to K800. An kai pio panw eiha parathesei tous endoiasmous mou oson afora tin epilogi kaliterou kinitou pros agora, par'ola afta kateliksa s'afto.einai kai oikonomiko kai an mi ti allo ehei afta pou hreiazomai.epeita eida tin anafora tou domal kai sigoureytika.Meta eida kai tou taksidiwti tin apantisi kai lew orheis !:mad::X

En tw metaksi kati allo pou thelo na rwtisw gia k800 einai:

a)Otan erhetai ena eiserhomeno minima pezei olo to mp3 i 5-10 defterolepta opws me to W800 pou ehw???

b)Otan to sindeeis me to pc to vriskei san skliro disko ap'tin prwti fora i prepei na kaneis install oti programmata emperiehei ???

games kai efarmoges pou tha vrw gia W800 ???:baby: :knife: :rocket: :spider:

1. Ναι όπως ακριβώς με το Κ750, υποθέτω όπως και το W800. Ακούς μόνο 5-10 δευτερόλεπτα. Ενώ στον ήχο κλήσης το ακούς όλο. Μπορείς να βάλεις και βιντεοκλίπ για ήχο κλήσης/ήχο επαφής. :D

2. Ναι το βρίσκει σαν σκληρό και μάλιστα σαν 2 σκληρούς. Ένας σκληρός για τη μνήμη του τηλεφώνου και ένας σκληρός για την κάρτα μνήμης. ;) Δεν απαιτείται να προσθέσεις το πρόγραμμα στο cd. Απλά βάζεις το cd για αρχική αναγνώριση και για τους drivers, όχι όμως κάποιο πρόγραμμα.

 

Games και εφαρμογές επειδή είναι νέο μοντέλο δεν έχω βρει τίποτα ιδιαίτερο.

 

Τα προβλήματα που παρουσιάζονται στο Κ800 σίγουρα είναι η μειοψηφία. Μπορεί εδώ τα παιδιά να εκφράζουν τα παράπονά τους, αλλά η πλειοψηφία των συσκευών λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, ταξιδιώτη, κρίμα! Τι να πω! 2η φορά? Μήπως να έκανες μια προσπάθεια με ξανα-φλασάρισμα? Κάποιος φίλος είχε πει εδώ, ότι του ζωντάνεψε μόλις το φλασάρησε. Δεν κάνεις μια προσπάθεια πριν μπεις στην ταλαιπωρία?

 

παιδιαοτι και να κανω το αποτελεσμα μενει το ιδιο.μονο στις υπερυθρες αναβει ενα κοκκινο λαμπακι.τωρα θα το παω στο service.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση...

οταν πατε στην επιλογη νεο mms το φοντο απο πισω, τι χρωμα ειναι;;;;

ρωταω γιατι εμενα ειναι ολο γκρι....:(

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22

 

Έχω ένα ρολόι Timeforce με χρονογράφο και μου χάλασε 3 φορές η μηχανή του (τώρα είναι η τρίτη). Την πρώτη φορά μπορεί να επισκευάσαν την ίδια. Την δευτερη την άλλαξαν σίγουρα (ήταν νέος μηχανισμός την παλιά την διέλυσα αυτοπροσώπως). Κάθε φορά που συνέβαινε είπα δεν είναι δυνατόν η μια μηχανή ελατωματική, η δύο το ίδιο, τρείς αποκλίεται :shock:. Και τις τρεις φορές η ίδια βλάβη. Στο κρύο (μόλις η θερμοκρασία πέσει κάτι από τους 20-18) σταματάει ο μηχανσισμός. Αν το φοράω στο χέρι και είναι ζεστό (37C) δουλευει.Τελικά κατέληξα ότι είναι ελατωματικό από σχεδιασμό (faulty by design). Ισως κάποιο γρανάζι μετά από δυο χρόνια λειτουργίας λόγο φθοράς με την συσστολή των μετάλων (στο κρύο) χάνει επαφή και ο μηχανισμός σταματά. Με λίγο ζέσταμα (διαστωλή) επανέρχεται.. μέχρι να χαλάσει τελείως.

 

Εσύ πως ξέρεις ότι σου άλλαξαν τον μηχανισμό.:worry: Σημείωσες το IMEI και έιχε αλλάξει?? :confused: Εκανες κανένα κρυφό "σημάδι" που εξαφανίστικε στο νέο κινητό??

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα...εκει που ητανε 70Μ ελευθερα στη μνημη του κινητου...πηγαν 69!

καταλαβατε γιατι πλεον σταματω να ασχολουμαι με το χαζοκινητο!

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22

 

Έχω ένα ρολόι Timeforce με χρονογράφο και μου χάλασε 3 φορές η μηχανή του (τώρα είναι η τρίτη). Την πρώτη φορά μπορεί να επισκευάσαν την ίδια. Την δευτερη την άλλαξαν σίγουρα (ήταν νέος μηχανισμός την παλιά την διέλυσα αυτοπροσώπως). Κάθε φορά που συνέβαινε είπα δεν είναι δυνατόν η μια μηχανή ελατωματική, η δύο το ίδιο, τρείς αποκλίεται :shock:. Και τις τρεις φορές η ίδια βλάβη. Στο κρύο (μόλις η θερμοκρασία πέσει κάτι από τους 20-18) σταματάει ο μηχανσισμός. Αν το φοράω στο χέρι και είναι ζεστό (37C) δουλευει.Τελικά κατέληξα ότι είναι ελατωματικό από σχεδιασμό (faulty by design). Ισως κάποιο γρανάζι μετά από δυο χρόνια λειτουργίας λόγο φθοράς με την συσστολή των μετάλων (στο κρύο) χάνει επαφή και ο μηχανισμός σταματά. Με λίγο ζέσταμα (διαστωλή) επανέρχεται.. μέχρι να χαλάσει τελείως.

 

Εσύ πως ξέρεις ότι σου άλλαξαν τον μηχανισμό.:worry: Σημείωσες το IMEI και έιχε αλλάξει?? :confused: Εκανες κανένα κρυφό "σημάδι" που εξαφανίστικε στο νέο κινητό??

στοπρωτο μου εκαναν αντικατασταση συσκευης φιλε μου,οσο περιμενα να ερθει το καινουριο πηγα και αγορασα αλλο k-800 και μετα πουλησα το κινητο του service Που αντικατασταθηκε.τα ειχα τσεκαρει ολα και ηταν πραγματι αλλο κινητο καινουριο και μαλιστα μου εδωσαν κι ενα χαρτι αντικαταστασης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

στοπρωτο μου εκαναν αντικατασταση συσκευης φιλε μου,οσο περιμενα να ερθει το καινουριο πηγα και αγορασα αλλο k-800 και μετα πουλησα το κινητο του service Που αντικατασταθηκε.τα ειχα τσεκαρει ολα και ηταν πραγματι αλλο κινητο καινουριο και μαλιστα μου εδωσαν κι ενα χαρτι αντικαταστασης.
Να καταλαβω το καινουριο κινητο που χαλασε τι EROM ειχε γιατι λενε οτι οι ξαφνικοι θανατοι διορθωθηκαν στην καινουρια
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

.. μάλιστα

Και δεν μου λές από το ίδιο κατάστημα ξανααγώρασες Κ800. Αν ναι, κάτι μου λέει ότι έπρεπε να κρατίσεις αυτό του service. Αν το δευτερο Κ800 ήταν από το ίδιο μαγαζί μήπως άνοικε στην ίδια ελατωματική παρτίδα?? Λέω μήπως..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

στοπρωτο μου εκαναν αντικατασταση συσκευης φιλε μου,οσο περιμενα να ερθει το καινουριο πηγα και αγορασα αλλο k-800 και μετα πουλησα το κινητο του service Που αντικατασταθηκε.τα ειχα τσεκαρει ολα και ηταν πραγματι αλλο κινητο καινουριο και μαλιστα μου εδωσαν κι ενα χαρτι αντικαταστασης.

 

Άρα ψώφησε το καινούργιο και όχι το επισκευασμένο 2η φορά! Ο keysmith έχει ένα point σε αυτό που λέει. Μήπως είναι έτσι τα πράγματα? Όπως και να είναι κρήμα πάντως!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...