Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

i ekdosi logismikoou einai CXC1250210 R1ED001 060831 pou einai i neoteri ekdosi???:blink: :blink:

 

 

Μα έχεις την τελευταία έκδοση! Τι αναβάθμιση να κάνει? Δες και την erom version και αν είναι η 016 είσαι τζετ! Όσο για τα τηλέφωνα έχει επιλογή να κάνεις backup στο memmory stick. Δουλεύει άψογα, το έχω δοκιμάσει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

φυσικα δεν ειναι vodafone live alla tim

 

Πες το ντε!!! Έτσι ναι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

s'euxaristo para poli fanatikos..alla pou tha pao gia na vro ti erom version se pia ekdosi einai?

 

Θα μπεις στο κρυφό μενού, >*<<*<*. Εκεί πληροφορίες υπηρεσίας,πληροφορίες λογισμικού Και θα δεις ποια έκδοση έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Me tin teleutea anavathmisi to joistik apenergopiite se katastasi anamonis.

Gnwrizei kapios ean iparxei tropos gia na mporw na exw energopiimeno to joistik se katastasi anamonis?

Episis exw tin entiposi oti meta tin anavathmisi exei xalasei ligo i poiotita stis photos.

Se periptwsi pou thelei kapios na girisei stin proigoumenei ekdosi logismikou iparxei tropos?

 

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να'μαι και εγώ στο club των κατόχων K800. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

1) σε όλες τις προηγούμενες συσκευές που όλοι είχαμε όταν γράφαμε sms πάνω δεξιά πάντα μας έδειχνε τον αριθμό των χαρακτήρων που μας απομένουν για να συμπληρωθεί το 1ο sms και ούτο καθεξείς για 2ο και το 3ο. Τώρα στο seΚ800 τον αριθμό τον εμφανίζει όταν φτάσεις στο 20 γράμμα πριν τελειώσεις. Και το ίδιο αν συνεχίσεις να γράφεις και 2ο. Αυτό είναι ενα χαρακτηριστικό των SE?

2) Όταν το ανοίγω (ενώ είναι εντελώς κλειστό) πρέπει να πατάω το πλήκρο για να ανοίξει παρατεταμένα για τουλάχιστον 3-4 δευτερόλεπτα. Είναι όντως έτσι ?

3) Επίσης όταν το πρωτοπήρα με το που το πρωτοάνοιξα εμφάνισε ενα μήνυμα με κινούμενη εικόνα και ήχο, τώρα δεν έμφανίζει ούτε παίζει απολύτος τίποτα. Πήγα στις ρυθμίσεις οθόνης και τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτα.

Αυτά προς το παρόν. Πιθανόν να σας ενοχλήσω πάλι στο μέλλον με διάφορες απορίες μου όσο το σκαλίζω.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.;)

:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να'μαι και εγώ στο club των κατόχων K800. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

1) σε όλες τις προηγούμενες συσκευές που όλοι είχαμε όταν γράφαμε sms πάνω δεξιά πάντα μας έδειχνε τον αριθμό των χαρακτήρων που μας απομένουν για να συμπληρωθεί το 1ο sms και ούτο καθεξείς για 2ο και το 3ο. Τώρα στο seΚ800 τον αριθμό τον εμφανίζει όταν φτάσεις στο 20 γράμμα πριν τελειώσεις. Και το ίδιο αν συνεχίσεις να γράφεις και 2ο. Αυτό είναι ενα χαρακτηριστικό των SE?

 

Σε όλα τα Sony Ericsson έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο παράξενο λόγο δεν μπορείς να κάνεις ΟΤΑ αναβάθμιση στην R1ED001. Μέσω SEUS γίνεται κανονικά.

 

Συγγνώμη, αλλά "μέσω SEUS" δεν σημαίνει ΟΤΑ; Άλλο πράγμα είναι; Μέσω υπολογιστή;

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει αργότερα μέσω ΟΤΑ στην έκδοση αυτή, ή για ΟΤΑ θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα νεότερη έκδοση;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά "μέσω SEUS" δεν σημαίνει ΟΤΑ; Άλλο πράγμα είναι; Μέσω υπολογιστή;

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει αργότερα μέσω ΟΤΑ στην έκδοση αυτή, ή για ΟΤΑ θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα νεότερη έκδοση;

Αν δεν κάνω λάθος, μέσω ΟΤΑ σημαίνει ότι γίνεται μέσω του κινητού, χωρίς παρεμβολή pc.Κατεβάζεις δλδ την αναβάθμιση από το κινητό σου.(μπορεί να κάνω και λάθος όμως:O )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρατε και πηγατε να το φωρτησετε για πρωτη φορα θυμαστε ποσο γεματη ηταν η μπαταρια ?

στο δικο μου φανηκε λεσ και ηταν γεματη. Το εβαλα στην πριζα και καθε ενα με δυο περασματα που εφτιαχνε το εικονιδιο, γεμιζε και ενα κλικ η μπαταρια.

Ειναι νορμαλ αυτο ?

 

Και εγώ όταν το πήρα η μπαταρία ήταν στην μέση. Την ξεφορτίζεις τελείως (εύκολο είναι, αφού είναι καινούργιο σίγουρα θα θέλεις να το σκαλήσεις) και το βάζεις στο φορτιστή να φουλάρει! ;)

Don't worry! Φυσιολογικό είναι να σου κάνει τέτοια κόλπα στην φόρτιση. Γι' αυτό λέμε να την αδειάσεις πριν την βάλεις στο φορτιστή για πρώτη φορά. Μέχρι να κάνει κάποιους κύκλους η μπαταρία μπορεί να δεις και άλλα κουφά. (π.χ. να το δουλεύεις, να έχει φτάσει στην μέση η μπαταρία, και μόλις το αφήσεις λίγο να την δεις να ανεβαίνει)!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Me tin teleutea anavathmisi to joistik apenergopiite se katastasi anamonis.

Gnwrizei kapios ean iparxei tropos gia na mporw na exw energopiimeno to joistik se katastasi anamonis?

Episis exw tin entiposi oti meta tin anavathmisi exei xalasei ligo i poiotita stis photos.

Se periptwsi pou thelei kapios na girisei stin proigoumenei ekdosi logismikou iparxei tropos?

 

euxaristw

 

 

Μπορείς από το wotanserver. Με το αζημίωτο βέβαια. Απλά επιλέγεις πια version θέλεις και την κατεβάζεις στο τηλέφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά το wotan δίνει 2 νέες εκδόσεις!!!!!!:blink:

Την R1EG001 και σαν καινούργια την R1EJ001 !!!!!!! :blink:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ με τη σειρά μου email σ'αυτόν τον Κατερέλο για την Memory Stick M2 που διαφημίζει στο σάιτ του αλλά δεν έχει. Τον ρώτησα πότε αναμένεται να την έχει. Ξέρετε τι μου απάντησε; Σας επισυνάπτω ακριβώς την απάντησή του.

Δεν έχουμε ακριβή ημερομηνία

 

Ούτε κανένα καλησπέρα σας, ούτε κανένα ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας ούτε θα σας ενημερώσουμε όταν τις έχουμε ούτε τίποτα. Δεδομένης αυτής της απάντησης και επειδή ασχολούμαι με τέτοιου είδους κάρτες και βλέπω την κίνηση στην αγορά θεωρώ αδύνατον να την φέρει σε αυτή την τιμή. Μάλλον του άρεσε που είναι ψηλά ψηλά στο skroutz.gr γιαυτό και το έχει έτσι.

 

Δεν εξηγείται αλλιώς η φοβερή τιμή και η απάντηση «Δεν έχουμε ακριβή ημερομηνία». Τι πάει να πει αυτό; :down: :down:

 

Αν είχε συμφωνήσει με τον προμηθευτή του να τις φέρει σε τέτοια τιμή, θα ήξερε και την ακριβή ημερομηνία ή στο περίπου τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά το wotan δίνει 2 νέες εκδόσεις!!!!!!:blink:

Την R1EG001 και σαν καινούργια την R1EJ001 !!!!!!! :blink:

ειναι οι εκδοσεις για ασια ινδονησια κτλ. η τελευταια ειναι η R1ED001!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά "μέσω SEUS" δεν σημαίνει ΟΤΑ; Άλλο πράγμα είναι; Μέσω υπολογιστή;

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει αργότερα μέσω ΟΤΑ στην έκδοση αυτή, ή για ΟΤΑ θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα νεότερη έκδοση;

 

1. Όχι βέβαια. Σε ΟΤΑ αναβάθμιση μεσολαβεί ο provider σου και το δίκτυό του. Η επικοινωνία σου είναι ασύρματη αφού το φέρνεις μέσω του air interface. Στο SEUS, μπαίνεις με το pc σου, κατεβάζεις το λειτουργικό πρώτα σε αυτό και μετά μέσω του DCU-60 (USB cable) κάνεις το update.

 

2. Ειλικρινά δεν ξέρω! Εγώ βαρέθηκα να τους περιμένω να λύσουν τα υπαρξιακά τους και το έκανα από το wotan με το αζημίωτο βέβαια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα!Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση μέσω του SEUS και όλα είναι μια χαρά!Παρόλα αυτά όμως συνεχίζω να αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν πάω να κάνω αναζήτηση ενημερώσεων λογισμικού OTA μου βγάζει: "Διαχείριση συσκευής SonyEricsson Διακοπή επικοινωνίας". Δεν ξέρω τι φταίει.Έλεγξα αρκετές φορές τις ρυθμίσεις του GPRS και φαίνονται σωστές. (Από το site της μαμάς Ericsson). Καμια ιδέα?

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Thanks fanatikos gia tis xrisimes plirofories.

 

 

 

Τίποτα, φίλε μου! Νά 'σαι καλά! :O

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ με τη σειρά μου email σ'αυτόν τον Κατερέλο για την Memory Stick M2 που διαφημίζει στο σάιτ του αλλά δεν έχει. Τον ρώτησα πότε αναμένεται να την έχει. Ξέρετε τι μου απάντησε; Σας επισυνάπτω ακριβώς την απάντησή του.

 

 

Ούτε κανένα καλησπέρα σας, ούτε κανένα ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας ούτε θα σας ενημερώσουμε όταν τις έχουμε ούτε τίποτα. Δεδομένης αυτής της απάντησης και επειδή ασχολούμαι με τέτοιου είδους κάρτες και βλέπω την κίνηση στην αγορά θεωρώ αδύνατον να την φέρει σε αυτή την τιμή. Μάλλον του άρεσε που είναι ψηλά ψηλά στο skroutz.gr γιαυτό και το έχει έτσι.

 

Δεν εξηγείται αλλιώς η φοβερή τιμή και η απάντηση «Δεν έχουμε ακριβή ημερομηνία». Τι πάει να πει αυτό; :down: :down:

 

Αν είχε συμφωνήσει με τον προμηθευτή του να τις φέρει σε τέτοια τιμή, θα ήξερε και την ακριβή ημερομηνία ή στο περίπου τουλάχιστον...

 

 

Λέω και εγώ!! Ήταν πολύ καλή η τιμή! :confused:

Πάντως ο τύπος είναι τυπικός Ελληνάρας επαγγελματίας! Και μη χειρότερα!:mad:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ειναι οι εκδοσεις για ασια ινδονησια κτλ. η τελευταια ειναι η R1ED001!!

 

Δίκιο έχεις! Τώρα το είδα και εγώ. Tnx!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι όμως και δίκαιος όσον αφορά τις κάρτες μνήμης του Κ800 (Micro M2 1gb) σε οποιοδήποτε eshop και να έψαξα ανά τον κόσμο αναφέρουν ως ημερομηνία άφιξης αρχές Νοέμβρη.

 

Οπότε όποιοι ενδιαφέρονται για κάρτα μνήμης για το Κ800 καλό είναι να περιμένουν ακόμα 1-2 μήνες, οπότε και αναμένεται να πέσει πάρα πολύ η τιμή. (γνώμη μου)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα!Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση μέσω του SEUS και όλα είναι μια χαρά!Παρόλα αυτά όμως συνεχίζω να αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Όταν πάω να κάνω αναζήτηση ενημερώσεων λογισμικού OTA μου βγάζει: "Διαχείριση συσκευής SonyEricsson Διακοπή επικοινωνίας". Δεν ξέρω τι φταίει.Έλεγξα αρκετές φορές τις ρυθμίσεις του GPRS και φαίνονται σωστές. (Από το site της μαμάς Ericsson). Καμια ιδέα?

 

Merci.

 

 

Καλορίζικη! Εφόσον δουλεύει το internet σου (Ο browser σου δουλεύει κανονικά?), δεν έχουν πρόβλημα οι ρυθμίσεις του wap.

Μήπως φταίει το firmware της erom? Λέω τώρα .....

Δύο πραγματάκια δες. Πρώτο αν σου βγάζει το συμβολάκι της Γης πάνω στο status bar όταν ζητάς τον έλεγχο (έστω και για λίγο) και μετά σε πετάει έξω, και ένα δεύτερο, χάλασε λίγο το wap account (πχ άλλαξε το APN) ώστε να μην μπορεί να συνδεθεί το τηλέφωνο και δες τότε τι μύνημα θα σου βγάλει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Paides ti einai to streaming ????tha to balo to wap tis cosmote(GRPS)???

 

Streaming είναι όταν αναπαράγεις ένα αρχείο κατευθείαν από την πηγή του, χωρίς πρώτα να το κατεβάσεις στο κινητό σου

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο κρυφό μενού, >*<<*<*. Εκεί πληροφορίες υπηρεσίας,πληροφορίες λογισμικού Και θα δεις ποια έκδοση έχεις.

 

 

Σόρρυ βρε παιδιά εαν γίνομαι εκνευριστικός αλλά το κρυφό μενού πού είναι?

Ειλικρινά δεν ξέρω! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...