Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία μήπως γνωρίζει κανένας σας πως γίνεται να ρυθμίσω το κινητό να δημοσιεύει τις φωτογραφίες σε ήδη υπάρχον λογαριασμό Blog και όχι στον νέο που δημιουργεί;

Ευχαριστώ…

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

re pedia pos mporo na valo rithmisis gia mms kai wap gia vodafone cu?

estila apo to site tis SE tis rithmisis alla tpt.ti prepei na kano?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πήρα το κινητό πριν 15 μέρες περίπου και θέλω να σας κάνω μερικές παρατηρήσεις.

α) Έχω διαλέξει να βγάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο με επώνυμο πρώτα. Αν πάω λοιπόν να αποθηκεύσω κάποιον με όνομα πχ. Νίκος Σχολή, θεωρεί το "σχολή" επώνυμο και τον εμφανίζει Σχολή, Νίκος. Θα μου πεις γράψτο ανάποδα, αλλά γιατί να το κάνω την στιγμή που το ν70 δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.

β) Όταν έκανα συγχρονισμό με το Outlook, στο οποίο είχα πρώτα κάνει συγχρονισμό με το ν70 για να πάρει τα τηλέφωνα, δεν εμφάνιζε τα δεύτερα κινητά των επαφών, αλλά μόνο τα πρώτα, με αποτέλεσμα να χάσω πολλά τηλέφωνα.

γ)Στο ημερολόγιο αν κάνεις μια καταχώρηση δεν την κρατάει και για την επόμενη χρονιά, όπως επίσης αν δεν κάνω λάθος δεν χτυπάει και υπενθύμιση.

δ)Δεν μπορείς να στείλεις-αποθηκεύσεις τα μηνύματα.

 

Γενικά έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τπτ περίεργο? Διάβασα το θέμα αλλα δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πήρα το κινητό πριν 15 μέρες περίπου και θέλω να σας κάνω μερικές παρατηρήσεις.

α) Έχω διαλέξει να βγάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο με επώνυμο πρώτα. Αν πάω λοιπόν να αποθηκεύσω κάποιον με όνομα πχ. Νίκος Σχολή, θεωρεί το "σχολή" επώνυμο και τον εμφανίζει Σχολή, Νίκος. Θα μου πεις γράψτο ανάποδα, αλλά γιατί να το κάνω την στιγμή που το ν70 δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.

β) Όταν έκανα συγχρονισμό με το Outlook, στο οποίο είχα πρώτα κάνει συγχρονισμό με το ν70 για να πάρει τα τηλέφωνα, δεν εμφάνιζε τα δεύτερα κινητά των επαφών, αλλά μόνο τα πρώτα, με αποτέλεσμα να χάσω πολλά τηλέφωνα.

γ)Στο ημερολόγιο αν κάνεις μια καταχώρηση δεν την κρατάει και για την επόμενη χρονιά, όπως επίσης αν δεν κάνω λάθος δεν χτυπάει και υπενθύμιση.

δ)Δεν μπορείς να στείλεις-αποθηκεύσεις τα μηνύματα.

 

Γενικά έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τπτ περίεργο? Διάβασα το θέμα αλλα δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο.

 

Thanks!

 

Για το β διάλεξε την επαφή και κάνε δεξιά ή αριστερά το joystick. Θα σου δείξει διαδοχικά το υπόλοιπα τηλέφωνα και email αν υπάρχουν

 

Για το γ έχει επιλογή ώστε να δηλώσεις το συμβάν κάθε πότε επαναλαμβάνεται (μια φορά, κάθε βδομάδα, κάθε μήνα, κάθε έτος)

 

Για το α νομίζω ότι κάτι δεν κάνεις καλά. Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Φτιάχνω τις επαφές στο outlook και όλα πάνε μια χαρά

 

Για το δ δεν έχω ιδέα

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς thanks :P

Για το γ το βρήκα. Ήθελε να κάνω το joystick δεξιά.

Για το β απλά δεν τα είχε πάρει καν το outlook.

Για το α. Διάλεξε να εμφανίζει τον κτάλογο σύμφωνα με το επώνυμο. Μέτα πρόσθεσε μια επαφή που να λέγεται Νίκος Σχολή και άλλα μία που να λέγεται Όμηρος ή Όλγα. Την μεν πρώτη την βγάζει "Σχολή, Νίκος" την δε δεύτερη την τοποθετεί σε μία λίστα πριν το Α μαζί με όσα τονίζονται στο πρώτο γράμμα. Αν δεν στο κάνει έτσι μήπως έχεις κάνει άλλη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

K800i CRYSTAL CLEAR HARD CASE μηπως μπορει καποιος να μου παραγειλη την συγκεκριμενη θηκη.θα του την πρωπληρωσω αν θελει, γιατι δεν εχω ασχοληθεi με αγορες στο net.

ευχαριστω,http://cgi.ebay.co.uk/SONY-ERICSSON-K800-K800i-CRYSTAL-CLEAR-HARD-CASE-UK_W0QQitemZ120032605538QQihZ002QQcategoryZ20345QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

http://cgi.ebay.co.uk/SONY-ERICSSON-K800-K800i-CRYSTAL-CLEAR-HARD-CASE-UK_W0QQitemZ120032605538QQihZ002QQcategoryZ20345QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohostingι

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να κυκλοφορει αλλα δεν την προτεινω,αν πεσει δεν γλυτωνει τιποτα,μονο για τσεπη ειναι καλη ωστε να μην παθουν τιποτα τα καπακια του 800.

εγω εχω βολευτει μια θηκουλα σε στυλ τσαντακι που ειναι για ζωνη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη θήκη, μπορείτε να μας πείτε πού πωλείται?

Όπως επίσης και το ΜDS-60 & ΜDS-70..

Δεν τα βρίσκω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia. To pira kai egw to kinito ... alla hmoyn atyxos ! To bgazw apo to koyti toy..., toy bazw thn mpataria kai lew na toy riksw mia matia... me to bazw to pin... kanei restart :worry: ! kai sinexizei na kanei restart astamatita ana 4 deyterolepta :blink: !

Toys pira amesws thl kai ayrio moy kanoyn antikatastash me kainoyrio. EIxa to k750i prin kai eimai apolita efxaristimenos. Prwth fora tetoia ita !

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia. To pira kai egw to kinito ... alla hmoyn atyxos ! To bgazw apo to koyti toy..., toy bazw thn mpataria kai lew na toy riksw mia matia... me to bazw to pin... kanei restart :worry: ! kai sinexizei na kanei restart astamatita ana 4 deyterolepta :blink: !

Toys pira amesws thl kai ayrio moy kanoyn antikatastash me kainoyrio. EIxa to k750i prin kai eimai apolita efxaristimenos. Prwth fora tetoia ita !

Γενικοτερα οταν αγοραζεις ενα ηλεκτρονικο προιον και πολυ περισσοτερο κινητο το κανεις (test) πριν πληρωσεις για να δεις αν δουλευει καλα και ετσι εισαι καλημενος.τωρα αγχωθηκες αδικα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και 7 ημέρες πήρα ένα κ800ι

Μόλις έβαλα το myphone explorer και έκανα συχγρονισμό εξαφανίστηκαν τα παιχνίδια που είχε μέσα το κινητό,μπορεί κανείς να με βοηθήσει για το που πήγαν .

Επίσης πήγα να εγκαταστήσω άλλα είτε με το καλώδιο είτε με υπέρυθρες και λιγο πριν ολοκληρωθεί η μεταφορά με τις υπέρυθρες μου λέει μη έγκυρη εφαρμογή,και το ιδιο συμβαινει με το καλώδιο τα βάζω στο φάκελο διάφορα και οταν πάω να κάνω εγκατάσταση μου βγάζει τι ίδιο μηνυμα μη έγκυρη εφαρμογή.

Επίσης μου επιτρέπει να εγκαταστήσω ορισμένες εφαρμογές μόνο της SE χωρίς να μου βγάζει το μηνυμα αυτό,ενώ άλλες όχι.

Παρακαλώ βοηθήστε με

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Καρτα 1 GB απο που προτεινετε να παρω? Εχω βρει στη photoagora με 55 ευρω της Sony. Υπαρχει καπου αλλου πιο φθηνη? Εχει ακουσει κανεις για 2 GB καρτα αν θα βγει και ποτε? Επισης καμια καλη θηκη silicone απο που?

 

 

 

1g me 55 E;;;;;

που καλε αυτο;;; τρεχω για να προλαβω....!

προσωπικα ψαχνω κ εγω για μνημη, αλλα κατω απο 80 Ε γνησια δεν εχω βρει πουθενα!!!! για πες περισσοτερα..

Link to comment
Share on other sites

1g me 55 E;;;;;

που καλε αυτο;;; τρεχω για να προλαβω....!

προσωπικα ψαχνω κ εγω για μνημη, αλλα κατω απο 80 Ε γνησια δεν εχω βρει πουθενα!!!! για πες περισσοτερα..

69 Εuros γνήσια 1GB της ΣΟΝΥ απο το ΠΛΑΙΣΙΟ με 5χρόνια εγγύηση από τη μαμά... Μιλάμε πάντα για το Memory Stick Micro (M2) του Κ800. Πριν καμιά εβδομάδα την αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΤΗΝ ΘΗΚΗ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΑΝ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Link to comment
Share on other sites

1g me 55 E;;;;;

που καλε αυτο;;; τρεχω για να προλαβω....!

προσωπικα ψαχνω κ εγω για μνημη, αλλα κατω απο 80 Ε γνησια δεν εχω βρει πουθενα!!!! για πες περισσοτερα..

 

 

Στη photoagora στη Στουρνάρη με 52 euros είχε γράψει κάποιο μέλος παλαιότερα!

Εγώ πάντως περιμένω sandisk ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, το σχεδον ετοιμοθανατο κινητο μου χρειαζεται επειγοντως service, που ειναι καλυτερα να το παω, omnitech ή teleservice;;;

ποσο καιρο θα μεινω περιπου χωρις συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

α) Έχω διαλέξει να βγάζει τον τηλεφωνικό κατάλογο με επώνυμο πρώτα. Αν πάω λοιπόν να αποθηκεύσω κάποιον με όνομα πχ. Νίκος Σχολή, θεωρεί το "σχολή" επώνυμο και τον εμφανίζει Σχολή, Νίκος. Θα μου πεις γράψτο ανάποδα, αλλά γιατί να το κάνω την στιγμή που το ν70 δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις το εξής απλό?

Ανάμεσα στο Νίκος και το Σχολή μην αφήσεις κενο αλλά κάτω πάυλα(_)

Έτσι θα το βλέπει σαν μια λέξη, ενώ η κάτω παύλα δεν πολυφαίνεται.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις όπως και αν το γράψω Σχολή Νίκος και να θεωρεί το Νίκος επώνυμο (ποπο μπλέξιμο!), αλλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει καμία νορμάλ ρύθμιση όπως είχα στο ν70 ξεχωριστό όνομα και επώνυμο!!
Link to comment
Share on other sites

USB έχω

 

Το ιδιο κανει και μενα.Αν κανεις τον συγχρονισμο κατα ΟΝΟΜΑ και ΟΧΙ κατα Επωνυμο τοτε θα το παιρνει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...