Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντως η ένταση δεν είναι και η εντονότερη...εγώ να ρωτήσω και 2 άλλα πραγματάκια...1ον η ανάλυση όταν πέρνεις βίντεο είναι μέγιστη 176χ144 ?και 2ον το c (διαγραφη) όταν σε πέρνει καποιος τηλ. δεν κάνει σίγαση όπως λεει στο εγχειρίδιο...αλλά το κατω κουμπί πάνω δεξιά στο κινητό(αυτό που κάνει ζουμ στην κάμερα) έτσι?

Όταν σε πάρουν τηλέφωνο και πατήσεις το c τότε σταματά το κινητό να χτυπά. Αυτός που σε καλεί ωστόσο ακούει τον χαρακτηριστικό ήχο κλήσης της γραμμής.

 

Ουσιαστικά είναι σαν να το κλείνεις σε καποιον με τη διαφορά ότι ο άλλος δεν το καταλαβαίνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε πάρουν τηλέφωνο και πατήσεις το c τότε σταματά το κινητό να χτυπά. Αυτός που σε καλεί ωστόσο ακούει τον χαρακτηριστικό ήχο κλήσης της γραμμής.

 

Ουσιαστικά είναι σαν να το κλείνεις σε καποιον με τη διαφορά ότι ο άλλος δεν το καταλαβαίνει.

 

ναι αλλά στο δικό μου δε συμβαίνει αυτό!!!πατώ το c αλλα συνεχίζει να χτυπά κανονικα :O λέτε να το πήρα ελαττωματικό??

Link to comment
Share on other sites

as apantisei kapoios sto erotima mou gia new Walkman phone me ta idia xaraktiristika an gnwrizei..

 

Thanks

Πότε θα ρθει και ποιό μοντέλο θα είναι δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς αφού η SE δεν ανακοίνωσε κάτι τέτοιο.

Αλλά είναι παραπάνω από σίγουρο ότι θα δούμε walkman κινητό με την κάμερα του Κ800.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του κ800.πριν απο λιγο ειχα μια αναπαντητη κληση.κοιταω το κινητο και βλεπω στα νεα συμβαντα 0.πηγαινω στις κλησεις,αναπαντητες, τιποτα. κανω μια κληση στο σταθερο μου, καλει και το κλεινω.πηγαινω στις κλησεις,κοιταω κληθεντες, τιποτα...Μου αρρωστησε απο την πρωτη μερα?
Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με p900, το έλυσα μόνο όταν έβαλα όλες τις εγγραφές ξανά μεσω outlook, κανείς δεν είχε βρεί τι συνέβαινε...

 

Γ.

 

το δοκιμασα και εγω...και μεσω outlook και μεσω μεταφορας απο το p910iμου αλλα και τελικα εγραψα μερικες με το ιδιο το πληκτρολογιο του τηλ.σαν νεες επαφες...αλλα τπτ...

 

παντως δοκιμασα στο επομενο (εγινε αντικατασταση με αλλη συσκευη ) να τις στειλω μεσω του p910i και τωρα ολα δουλευουν κανονικα :)

ηταν προβλημα λογισμικου τελικα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά στο δικό μου δε συμβαίνει αυτό!!!πατώ το c αλλα συνεχίζει να χτυπά κανονικα :O λέτε να το πήρα ελαττωματικό??

h sigash edw kai arketo kairo kai se ola ta nea montela exei metaferthei sthn diesh (#) kai oxi sto c opws htan paliotera, an proseksete th diesh exei to shma sigashs epishs.. :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK800i/R1CB Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Και από κωδικοποίηση καλά πάμε:-);-)-ελπίζω και στα :-)smilies;-)

Link to comment
Share on other sites

h sigash edw kai arketo kairo kai se ola ta nea montela exei metaferthei sthn diesh (#) kai oxi sto c opws htan paliotera, an proseksete th diesh exei to shma sigashs epishs.. :!:

Σωστά. Έχεις δίκαιο. Και εγώ μπερδεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Προέλευση "made in" της συσκευής ? -Εχω δεί Κίνας στα Vodafone κινητά.

Κυκλοφορούν και άλλα ?

Kai egw pou to pira 1 tou minos "made in China" einai...unbranded....to kinito parepimptontos einai ola ta l7...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα: εβαλα στο κινητο πολλα παχνιδια, τα εγκατεστησα αλλα μερικα μου βγηκαν -δεν ξερω πως- δυο η τρεις φορες. Με το που παω να τα σβησω που λεει ''Η ενεργεια απετυχε'', τι να κανω? Δεν ξερω αν εχει σημασια, αλλα τα περασα με Bluetooth, οχι με καλωδιο.
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το εβγαζε αυτο αλλα στο κ750. μεχρι στιγμης δεν εχω προλαβει να εγκαταστησω πολλα παιχνιδια στο κ800.

το προβλημα λυνοταν αν αφηνες φορτωσει ολη η σελιδα με τα εικονιδια των παιχνιδιων και μετα να εκανες οτι αλαγη ηθελες (πχ delete) . Σε μενα λειτουργουσε

υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το εβγαζε αυτο αλλα στο κ750. μεχρι στιγμης δεν εχω προλαβει να εγκαταστησω πολλα παιχνιδια στο κ800.

το προβλημα λυνοταν αν αφηνες φορτωσει ολη η σελιδα με τα εικονιδια των παιχνιδιων και μετα να εκανες οτι αλαγη ηθελες (πχ delete) . Σε μενα λειτουργουσε

 

To αφηνα να φορτωσει ολη η σελιδα, αλλα και παλι... :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του κ800.πριν απο λιγο ειχα μια αναπαντητη κληση.κοιταω το κινητο και βλεπω στα νεα συμβαντα 0.πηγαινω στις κλησεις,αναπαντητες, τιποτα. κανω μια κληση στο σταθερο μου, καλει και το κλεινω.πηγαινω στις κλησεις,κοιταω κληθεντες, τιποτα...Μου αρρωστησε απο την πρωτη μερα?

 

Το ίδιο έγινε και σε μένα την πρώτη μέρα. Είχε χάσει όλη τη λίστα με τις κλήσεις. Με restart τις ξαναεμφάνισε...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε και σε μένα την πρώτη μέρα. Είχε χάσει όλη τη λίστα με τις κλήσεις. Με restart τις ξαναεμφάνισε...

ΕΜΈΝΑ ΌΛΑ ΟΚ ΠΆΝΤΩΣ ΣΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΕΣ..AN ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΉΓΑΙΝΕ ΣTO ΚΑΤΆΣΤΗΜΑ ΠOY TO ΑΓΌΡΑΣΕΣ..ΟΙ ΕΓΓΥΉΣΕΙΣ TI ΥΠΆΡΧΟΥΝ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο πρώτες ερωτήσεις:

 

1) Στο Media Player, εμφανίζονται σωστά τα ελληνικά στα ID3 tags ή δεν εξαλείφθηκε ούτε στο Κ800 το πολύ ενοχλητικό φαινόμενο των "κινέζικων" σε όσα τραγούδια έχουν ID3 tags με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

2) Τα προφίλ μπορούν να παραμετροποιηθούν πλήρως ως προς τους ήχους κλήσης; (Δηλαδή, μπορείς να έχεις άλλον ήχο στο Κανονικό προφίλ, άλλον στο Ύπαιθρο και άλλον στο Συνάντηση π.χ.; ) Ρωτώ γιατί έχω την εντύπωση ότι στα τελευταία της μοντέλα (από το Κ750 και μετά) δεν δίνει τη δυνατότητα παραμετροποίησης για τον ήχο κλήσης ξεχωριστά για κάθε προφίλ...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο πρώτες ερωτήσεις:

 

1) Στο Media Player, εμφανίζονται σωστά τα ελληνικά στα ID3 tags ή δεν εξαλείφθηκε ούτε στο Κ800 το πολύ ενοχλητικό φαινόμενο των "κινέζικων" σε όσα τραγούδια έχουν ID3 tags με ελληνικούς χαρακτήρες;

 

2) Τα προφίλ μπορούν να παραμετροποιηθούν πλήρως ως προς τους ήχους κλήσης; (Δηλαδή, μπορείς να έχεις άλλον ήχο στο Κανονικό προφίλ, άλλον στο Ύπαιθρο και άλλον στο Συνάντηση π.χ.; ) Ρωτώ γιατί έχω την εντύπωση ότι στα τελευταία της μοντέλα (από το Κ750 και μετά) δεν δίνει τη δυνατότητα παραμετροποίησης για τον ήχο κλήσης ξεχωριστά για κάθε προφίλ...

 

1) οχι

2) οχι

Link to comment
Share on other sites

h sigash edw kai arketo kairo kai se ola ta nea montela exei metaferthei sthn diesh (#) kai oxi sto c opws htan paliotera, an proseksete th diesh exei to shma sigashs epishs.. :!:

gattis δεν κατάλαβα ότι ήθελες απλά να το βάλεις στο σιωπηλό. Νόμιζα ότι ήθελες απλά να το κάνεις να σταματά να χτυπά όταν σε πάρει κάποιος τηλέφωνο και μόνο τότε. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε κατόχους Κ800 σχετικά με τον Συγχρονισμό με Υπολογιστή.

 

1) Έχει κάνει κάποιος συγχρονισμό με Outlook για οτιδήποτε άλλο πέραν των επαφών (Appointments ή tasks);

2) Ο συγχρονισμός πόση ώρα διαρκεί; (Αργός, Γρήγορος, Μέτριος)

3) Μπορεί να είναι αυτόματος ο Συγχρονισμός; (on connect)

4) Συγχρονίζει Files Με τον Υπολογιστή; (π.χ. pics ή sounds)

 

Η ουσία είναι ότι έχω PDA και θέλω να δώ πόσο κοντά μπορεί να φτάσει το Κ800 το οποίο ούτως η άλλως το έχω παραγγείλει.

Καμμία Άποψη ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παιζει να μπει τιποτα προστατευτικο (π.χ. screen protector) πανω στο καλυμμα της καμερας για να μη χαρακωθει ετσι οπως ακουμπαει οταν ειναι ξαπλωμενη η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Καμμία Άποψη ?

TerraNo θα σου απαντήσω με βάση την εμπειρία μου πάνω στα SE.

1) Μπορείς να κάνεις συγχονισμό του ημερολογίου, των σημειώσεων κτλ με τη βοήθεια του MyPhoneExplorer. Κάποιο παιδί πιο πάνω λεει ότι υπάρχει διαθέσιμη έκδοση που υποστηρίζει το Κ800

 

2) Ο συγχρονιμσός διαρκεί ανάλογα με το μέγεθος το δεδομένων που μεταφέρεις. Γενικά η συνδεσιμότητα των SE είναι αρκετά καλή και γρήγορη.

 

3) Υπάρχει επιλογή στο MyPhoneExplorer που μπορεί να κάνει συγχρονισμό on connect και μάλιστα να συγχρονίσει ότι του πεις εσύ.

 

4) Μπορείς να το κάνεις κι αυτό με το MyPhoneExplorer.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...