Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου πείτε αν το Μ2 ειναι το ίδιο πράγμα με το Memory Stick Duo:O

Αν ρωτάς αν είναι συμβατές, όχι δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος θέλει Memory Stick Micro 1GB με 46Ευρόπουλα+μεταφορικά εδώ!!!

http://www.greek-shops.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1260823

καλη τιμουλα μονο που δεν ειναι διαθεσιμη η καρτουλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και το πρωτο προβλημα: Εχω περασει μια επαφη την οποια ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν βγαζει αναγνωριση το ονομα. Εβαλα +3 μπροστα, τιποτα. Καμια ιδεα?

 

Καμια ιδεα? Πολυ σπαστικο. Οχι τιποτα αλλο, το τηλ. ειναι της κοπελας μου και μου την λεει:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα? Πολυ σπαστικο. Οχι τιποτα αλλο, το τηλ. ειναι της κοπελας μου και μου την λεει:p:lol:

 

+30 θελει οχι +3.

Link to comment
Share on other sites

+30 θελει οχι +3.

 

Ναι αυτο εννοουσα. Δοκιμασα και αλλο, σβηνω την επαφη, μου κανει αναπαντητη, αποθηκευω την επαφη αλλα παλι δεν αναγνωριζει. Βγαζει μονο το νουμερο.:wacko:

 

Και κατι αλλο: Σε φιλο μου που εχει και αυτος Κ800 καναμε δοκιμες αλλα ουτε εκεινου αναγνωριζει το συγκεκριμενο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοουσα. Δοκιμασα και αλλο, σβηνω την επαφη, μου κανει αναπαντητη, αποθηκευω την επαφη αλλα παλι δεν αναγνωριζει. Βγαζει μονο το νουμερο.:wacko:

 

Εγω τις περασα ολες απο το outlook και βγαζει τα παντα κανονικα. Στη μνημη την εβαλες η στη sim?

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις περασα ολες απο το outlook και βγαζει τα παντα κανονικα. Στη μνημη την εβαλες η στη sim?

 

Στην μνημη. Τα περασα ολα απο το myphone explorer απο Κ700.

Link to comment
Share on other sites

Στην μνημη. Τα περασα ολα απο το myphone explorer απο Κ700.

μηπως την εχεις διπλη εγγραφη η καποιο αλλο νουμερο που να εχει ενα αριθμο απο τα πρωτα νουμερα ιδια ?

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

μηπως την εχεις διπλη εγγραφη η καποιο αλλο νουμερο που να εχει ενα αριθμο απο τα πρωτα νουμερα ιδια ?

 

Διπλη εγγραφη οχι. Για το δευτερο, δεν ξερω, πρεπει να το κοιταξω. Αν ειναι αυτο, πως λυνεται?

Link to comment
Share on other sites

Το αποθηκευει απευθειας. Αν πας στον file manager --> αλμπουμ κάμερας θα το βρεις

 

Θενξ. :)

 

Και κάτι ψιλο-off topic. Μας τα έκανε τσουρέκια η SE με το P990 και τι κατάλαβε? Από ότι βλέπω αρκετοί πέρασαν από P900 σε K800i. Προσωπικά πλέον μια και δεν αλλάζω (πια) κινητό ανά 6 μήνες είμαι ΟΚ με τα V600i και K800i μου.

Ας πρόσεχαν, P990 δεν αγοράζω. :p

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Διπλη εγγραφη οχι. Για το δευτερο, δεν ξερω, πρεπει να το κοιταξω. Αν ειναι αυτο, πως λυνεται?

Δεν έχει σημασία αν τα πρώτα ψηφία είναι ίδια. Σίγουρα το νούμερο δεν είναι αποθηκευμένο και στην SIM; Μήπως γράφεις την επαφή με περίεργους χαρακτήρες; Αν τον γράψεις με λατινικούς δουλεύει; Αν αντιστοιχήσεις εικόνα στην επαφή σου την εμφανίζει;

 

Υ.Γ.: Πω,πω πρέπει να έχει πέσει απίστευτη καζούρα από την κοπέλα σου!!! :p :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχεις καταχωρήσει τον ίδιο αριθμό σε δύο ξεχωριστές επαφές; Αν είναι έτσι δεν πρόκειται να βγάλει όνομα. Το ίδιο γίνεται και όταν καλείς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αν τα πρώτα ψηφία είναι ίδια. Σίγουρα το νούμερο δεν είναι αποθηκευμένο και στην SIM; Μήπως γράφεις την επαφή με περίεργους χαρακτήρες; Αν τον γράψεις με λατινικούς δουλεύει; Αν αντιστοιχήσεις εικόνα στην επαφή σου την εμφανίζει;

 

Υ.Γ.: Πω,πω πρέπει να έχει πέσει απίστευτη καζούρα από την κοπέλα σου!!! :p :p

 

Ασε, τι εχω ακουσει δεν περιγραφεται!!

 

Το νουμερο ειναι αποθηκευμενο ΜΟΝΟ στη μνημη του κινητου. Η επαφη ειναι γραμμενη με Ελληνικους χαρακτηρες μονο. Τα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει οποτε θα επανελθω.

 

Υπάρχει περίπτωση να έχεις καταχωρήσει τον ίδιο αριθμό σε δύο ξεχωριστές επαφές; Αν είναι έτσι δεν πρόκειται να βγάλει όνομα. Το ίδιο γίνεται και όταν καλείς

 

Οχι. Ενας αριθμος μια επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε κατόχους Κ800 σχετικά με τον Συγχρονισμό με Υπολογιστή.

 

1) Έχει κάνει κάποιος συγχρονισμό με Outlook για οτιδήποτε άλλο πέραν των επαφών (Appointments ή tasks);

2) Ο συγχρονισμός πόση ώρα διαρκεί; (Αργός, Γρήγορος, Μέτριος)

3) Μπορεί να είναι αυτόματος ο Συγχρονισμός; (on connect)

4) Συγχρονίζει Files Με τον Υπολογιστή; (π.χ. pics ή sounds)

 

Η ουσία είναι ότι έχω PDA και θέλω να δώ πόσο κοντά μπορεί να φτάσει το Κ800 το οποίο ούτως η άλλως το έχω παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοουσα. Δοκιμασα και αλλο, σβηνω την επαφη, μου κανει αναπαντητη, αποθηκευω την επαφη αλλα παλι δεν αναγνωριζει. Βγαζει μονο το νουμερο.:wacko:

 

Και κατι αλλο: Σε φιλο μου που εχει και αυτος Κ800 καναμε δοκιμες αλλα ουτε εκεινου αναγνωριζει το συγκεκριμενο νουμερο.

 

Μήπως είναι η ώρα να αλλάξει αριθμό η φίλη σου?:lol: :p :)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι η ώρα να αλλάξει αριθμό η φίλη σου?:lol: :p :)

 

Αυτο δεν παιζει γιατι ειναι εταιρικο.:D

 

Το επομενο που θα δοκιμασω ειναι να τα σβησω ολα και να περασω μονο το συγκεκριμενο. Γουστο εχει να το αναγνωριζει κανονικα:p

 

Να σημειωσω πως στο Κ700 δεν ειχα τετοιο προβλημα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μωρε λες??:lol: :lol: :p
δεν μας δινεις το νουμερο της να δουμε το κανει και σε εμας :p :p :p :p :lol: :lol: :lol:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα!!!:yahoo: :up:

 

Περασα την επαφη ΚΑΙ στην SIM και βγαινει κανονικα η αναγνωριση του ονοματος. Τωρα δεν ξερω αν γινεται και αντιστοιχιση ηχου απο την SIM αλλα το βασικο λυθηκε.

 

 

δεν μας δινεις το νουμερο της να δουμε το κανει και σε εμας

 

:nagger: :nagger: :nagger::p

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα!!!:yahoo: :up:

Περασα την επαφη ΚΑΙ στην SIM και βγαινει κανονικα η αναγνωριση του ονοματος. Τωρα δεν ξερω αν γινεται και αντιστοιχιση ηχου απο την SIM αλλα το βασικο λυθηκε.

Εάν σου εμφανίζει τέτοια προβλήματα, να σβήνεις την "προβληματική" επαφή από τον κατάλογο και μετά να την ξαναγράφεις.

Στον παλαίμαχο πρόγονο του K800, του οποίου είχα την τύχη παλαιότερα να είμαι κάτοχος, μου το είχε εμφανίσει ένα-δυο φορές και το πρόβλημα λυνόταν με τον τρόπο που σου ανέφερα.

 

Επίσης, όχι, δεν γίνεται αντιστοίχηση ήχων κλπ. στοιχείων στις επαφές της SIM, και γενικώς εάν υπάρχει η ίδια εγγραφή στη SIM, αλλά και στον κατάλογο του κινητού, αυτή της SIM αγνοείτε από το τηλέφωνο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου εμφανίζει τέτοια προβλήματα, να σβήνεις την "προβληματική" επαφή από τον κατάλογο και μετά να την ξαναγράφεις.

Στον παλαίμαχο πρόγονο του K800, του οποίου είχα την τύχη παλαιότερα να είμαι κάτοχος, μου το είχε εμφανίσει ένα-δυο φορές και το πρόβλημα λυνόταν με τον τρόπο που σου ανέφερα.

 

Επίσης, όχι, δεν γίνεται αντιστοίχηση ήχων κλπ. στοιχείων στις επαφές της SIM, και γενικώς εάν υπάρχει η ίδια εγγραφή στη SIM, αλλά και στον κατάλογο του κινητού, αυτή της SIM αγνοείτε από το τηλέφωνο.

 

Φιλε Πετρο, εσβησα και ξαναπερσα αρκετες φορες την επαφη αλλα αναγνωριση γιοκ!! Τιποτα!

 

Τωρα ειναι περασμενη και στην SIM και στο τηλ. και οπως ειπες αντιστοιχηση ηχου δεν λειτουργει αλλα λειτουργει τουλαχιστον η αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειστε ικανοποιημενοι με την ενταση του μεγαφωνου στην αναπαραγωγη mp3?

sorry αλλά εχω κολλησει σε αυτο το θεμα

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειστε ικανοποιημενοι με την ενταση του μεγαφωνου στην αναπαραγωγη mp3?

sorry αλλά εχω κολλησει σε αυτο το θεμα

 

όντως η ένταση δεν είναι και η εντονότερη...εγώ να ρωτήσω και 2 άλλα πραγματάκια...1ον η ανάλυση όταν πέρνεις βίντεο είναι μέγιστη 176χ144 ?και 2ον το c (διαγραφη) όταν σε πέρνει καποιος τηλ. δεν κάνει σίγαση όπως λεει στο εγχειρίδιο...αλλά το κατω κουμπί πάνω δεξιά στο κινητό(αυτό που κάνει ζουμ στην κάμερα) έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...