Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο θα γινει εννοειται! εχω κρατησει τα νουμερα του κινητου στην περιπτωση που μου δωσουν το ιδιο πισω λεγοντας πως ειναι καινουριο, που δε το νομιζω, θα το ξαναπαω πισω. εστω και αν ειναι μικροπροβλημα οπως αυτο και διορθωνεται απλα με την συνδεση υπολογιστη-κινητου και να κανουν τα δικα τους οι τεχνικοι και αυτο επισκευη δε λεγεται? δε παιζει. καινουρια συσκευη θα ερθει.

 

Εαν το πηγαινες απευθειας σε αντιπροσωπεια της Sony Ericsson θα σου εδιναν εκεινη την στιγμη αλλη συσκευη καινουργια εαν ειχαν ετοιμοπαραδοτη.Θα υπηρχε αμεση αντιμετωπιση του προβληματος.

 

GIANNHS28 νομιζω οτι ειναι ενα flash themes που περνας και τα αλλαζει ολα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

GIANNHS28 νομιζω οτι ειναι ενα flash themes που περνας και τα αλλαζει ολα.

 

Που μπορώ να τα βρώ και πως μπορώ να τα περάσω..??

Link to comment
Share on other sites

και ναι λοιπον το πηρα. οι πρωτες εντυπωσεις δεν ηταν καλες (λιγο το ακουστικο, λιγο κατι παραξενα σιδερακια μεσα στο φακο, δεν αποθηκευε τις φωτος). παω στο e-shop και μου λενε να το πας στο γερμανο γιατι αυτοι καλυπτουν την δικια μας εγγυηση. παω στο γερμανο τους το λεω και μολις ακουνε οτι ειναι κινητο μιας μερας μου λενε θα τους ζητησεις αντικατασταση, μη ξεροντας τι να κανω παω σπιτι και παιρνω τηλεφωνο στα κεντρικα του e-shop και μου λενε πως ειναι παραξενο εργαζομενος του e-shop να μου πει να παω τη συσκευη στο γερμανο! παιρνω παλι τηλεφωνο στο e-shop και οταν του ειπα πως πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα μου λεει "Ναι ναι φιλε συγγνωμη ειχα δουλεια και δε καταλαβα τι μου ειπες φερτο απο εδω" κατεβαινω του παω την συσκευη του ειπα τα προβληματα να τα γραψει στην αναφορα. το κινητο αυτην την στιγμη βρισκεται στους τεχνικους του e-shop, θα φυγει σημερα αυριο για την εταιρια και μετα αυτη θα εγκρινει την αντικατασταση της συσκευης, αλλη μια βδομαδα! ευχαριστω.:p:lol:

Κάτι τέτοια κάνουν στο eshop με τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ ανενημέρωτους φοιτητάκους που έχουν εκεί για εξυπηρέτηση και πέφτουν πολύ στην αντίληψή μου. :mad: :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

Nagata δεν το σκεφτηκα αυτο που ειπες και δεν ηξερα αν γινεται αλλα και παλι που εχει αντιπροσωπεια της Sony Ericsson? :/
Link to comment
Share on other sites

Nagata δεν το σκεφτηκα αυτο που ειπες και δεν ηξερα αν γινεται αλλα και παλι που εχει αντιπροσωπεια της Sony Ericsson? :/

Τζωρτζ 26, μια κάθετος στο ΠΛΑΙΣΙΟ κοντά στα Εξάρχεια και την Πλατεία Κάνιγγος.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν την σηκωνει..Η 4gb ειναι το οριο και δεν την τρεχει ανετα και σε ολα τα k800i.

 

Tη σηκωνει και μάλιστα ανετότατα,ακόμη και γεμάτη να την έχεις!Έχω στο Κ850 μου μια 8άρα και είναι γεμάτα 7,3 gb και όταν τη βάζω στο Κ800 για να ανταλλάξω κάποια αρχεία τη σηκώνει χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια αν μου φερουν πισω το ιδιο και μου πουνε δεν ηταν τιποτα το διορθωσαμε. τι τους λεω? δε θελω ανοιγμνενο κινητο μιας μερας!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα Κ800i το οποίο το πέταξα κάτω απο τα νεύρα μου και το έκανα κομμάτια.Το πήγα στη SE για να ρωτήσω πόσο θα μου κοστήσει για να το επισκευάσω αλλά δεν αξίζει τον κόπο γιατί το κόστος είναι περίπου όσο και η αγορά του καινούριο.Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση.Πώς μπορώ να εξάγω φωτό και τηλ κατάλογο μέσω υπολογιστή?Η οθόνη υπ'όψιν είναι κατεστραμένη.

Link to comment
Share on other sites

Tη σηκωνει και μάλιστα ανετότατα,ακόμη και γεμάτη να την έχεις!Έχω στο Κ850 μου μια 8άρα και είναι γεμάτα 7,3 gb και όταν τη βάζω στο Κ800 για να ανταλλάξω κάποια αρχεία τη σηκώνει χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις!

 

Δοκιμασε να την βγαλεις και να την ξανα βαλεις γρηγορα και ανοιξε καποιο αρχειο.Θα δεις οτι κολλαει.Το ειχα δοκιμασει στο πρωτο K800i που ειχα και σερνοταν,με αποτελεσμα να κρατησω τοτε σε εκεινο μια 512mb.

 

some1 στην εταιρεια βλεπουν εαν μπορουν αρχικα να σου αντικαταστησουν το προβλημα πανω στην συσκευη,εαν δν γινεται τοτε σου δινουν καινουργια.Ειναι καθαρα στο πως δουλευει η εταιρια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι;Δεν πρέπει πρώτα να φορτωσει όλα τα αρχεία,ιδίως όταν έχεις πολλά;Αλλά αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα!Περιμένεις 1 λεπτάκι και είναι έτοιμη!Σιγά το μεγάλο χρονικό διάστημα! :) Από κει και μετά,λειτουργεί άψογα χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν μου πουν οτι το εκαναν επισκευη θα το παρω και θα φυγω? εγω θα ζητησω καινουρια συσκευη.:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το πηγες αμεσα θεωρω οτι πρεπει να σου δωσουν νεα συσκευη.Αλλα δν ειναι και σιγουρο.

 

kotsianis7 εμενα μου το εκανα κανα δυο-τρεις φορες και μετα εστρωνε.Εχω την εντυπωση ομως οτι με sandisk δεν θα μου το εκανε.Εσυ sony καρτα δοκιμαζες ή sandisk?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν μου πουν οτι το εκαναν επισκευη θα το παρω και θα φυγω? εγω θα ζητησω καινουρια συσκευη.:shifty:

 

Και βέβαια θα θα απαιτήσεις κανούργια συσκευή!!! Άμα αρνηθούν, απείλησε για αρχή ότι θα τους καταγγείλεις στα κεντρικά και έπειτα στο ΙΝΚΑ (Ινστιτούτο καταναλωτών). Και βέβαια άμα δεν γίνει κάτι, πέρνεις την συσκευή σου και την απόδειξη εννοείτε. Θα το καταγγείλεις στα κεντρικά και άμα πουν ''μα και μου'' στείλ' τους την συσκευή μαζί με φωτοτυπία της απόδειξη. Επόμενο βήμα.. καταγγελία στο ΙΝΚΑ και για στοιχεία την αυθεντική απόδειξη!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δε πιστευω να το τραβηξω τοσο αλλα ποτε δε ξερεις. δεν εχω την αποδειξη καθως την εδωσα μαζι με το κινητο γυριζοντας το. μου εδωσε ομως κατι παρομοιο που αναγραφει την ημερομηνια που το γυρισα πισω και οχι αγορας.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δε πιστευω να το τραβηξω τοσο αλλα ποτε δε ξερεις. δεν εχω την αποδειξη καθως την εδωσα μαζι με το κινητο γυριζοντας το. μου εδωσε ομως κατι παρομοιο που αναγραφει την ημερομηνια που το γυρισα πισω και οχι αγορας.

 

Δεν πειράζει... Σίγουρα όταν θα στο γυρίσουν, θα σου δώσουν την απόδειξη. Αυτό είναι μια απόδειξη ότι το έχουν αυτοί το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

ενας που δουλευει εκει μου ειπε, αφου το ειδαμε εμεις, τωρα το βλεπουν οι τεχνικοι σιγουρα καινουρια συσκευη θα ερθει. θα δουμε θα δουμε!
Link to comment
Share on other sites

Mην αγχωνεσαι φιλε μου,σιγουρα θα σε εξυπηρετησουν οσο καλυτερα γινεται.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koιτα εχει καλυτερο joystick γενικα απο αλλα αντιστοιχα οπως ειναι αυτο του K750i.Ωστοσο θελει μια νορμαλ χρηση αλλιως φυσικο ειναι να χαλασει.Αλλα σε γενικες γραμμες εαν του κανεις νορμαλ χρηση και οχι βιαιες κινησεις ειναι μια χαρα.Εγω 2 χρονια το εχω και ειναι οπως στην αρχη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εχει.

Χαρακτηριστικα Κ800I

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ας ριξει ομως και μια ματια στο topic για το k850 και να δει τα εκατονταδες προβληματα που εχει βγαλει στους κατοχους του και ας αποφασισει μετα αν θα παρει το ρισκο. ειναι τοσο τυχαιο που k850 και k810 εχουν 10-20 ευρω διαφορα? k810 πιο κομψο απο k800 αλλα το πρωτο εχει την τριπλασσια ακτινοβολια αν σε ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...