Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera! katafere kaneis na leitourgisi to SEUS sta vista? basika to programa brika tropo na to trekso alla meta skalono otan pata to c zitaei drivers k den tou anagnorizi :/ den kserw ti na pw! sto site tis ericsson exoun riksi to link me to SEUSupgrade
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει και για το καλώδιο του φορτιστή; :confused: Εξωτερικά δεν φαίνεται τίποτα, αλλά δεν κάνουν καλή επαφή με το κινητό. Δεν φταίει η συσκευή, αλλά ο φορτιστής. Μπορώ να πάω το καλώδιο στο σέρβις; 20€ βρίσκω έναν νέο φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει και για το καλώδιο του φορτιστή; :confused: Εξωτερικά δεν φαίνεται τίποτα, αλλά δεν κάνουν καλή επαφή με το κινητό. Δεν φταίει η συσκευή, αλλά ο φορτιστής. Μπορώ να πάω το καλώδιο στο σέρβις; 20€ βρίσκω έναν νέο φορτιστή.

 

Πρέπει να διαβάσεις τους όρους της εγγύησης, θα γράφει τι καλύπτει αλλά είναι σχετικά εύκολο να κοπεί εσωτερικά το καλώδιο του φορτιστή ή να χαλάσει το βύσμα από ένα απότομο τράβηγμα κλπ οπότε δύσκολα να καλυφθεί από την εγγύηση.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει και για το καλώδιο του φορτιστή; :confused: Εξωτερικά δεν φαίνεται τίποτα, αλλά δεν κάνουν καλή επαφή με το κινητό. Δεν φταίει η συσκευή, αλλά ο φορτιστής. Μπορώ να πάω το καλώδιο στο σέρβις; 20€ βρίσκω έναν νέο φορτιστή.

Πολυ δυσκολο να σου αλλαξουν τον φορτιστη.επισης στην αγορα βρισκεις φορτιστη σε αυτα τα χρηματα.επισης πηγαινε'το σε ενα service και πρηξτους...ισως πετυχεις αυτο που θελεις :) αν και το :worry: πολυ χλωμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ με τη σειρά μου μια ερωτησούλα...:rolleyes:

Υπάρχει πρόγραμμα που να κλειδώνει το κινητό ολοκληρωτικά με κωδικό ασφαλείας του πληκτρολογίου?:worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ με τη σειρά μου μια ερωτησούλα...:rolleyes:

Υπάρχει πρόγραμμα που να κλειδώνει το κινητό ολοκληρωτικά με κωδικό ασφαλείας του πληκτρολογίου?:worry:

Υπαρχουν καποιες java εφαρμογες..αλλα δεν στις συνιστω.2 φορες τις "ετρεξα" στην μια στο k700i δουλεψε...αλλα στο k750i δουλεψε αλλα μετα δεν ανοιγε...με αποτελεσμα να το στειλω στο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποιες java εφαρμογες..αλλα δεν στις συνιστω.2 φορες τις "ετρεξα" στην μια στο k700i δουλεψε...αλλα στο k750i δουλεψε αλλα μετα δεν ανοιγε...με αποτελεσμα να το στειλω στο service.

 

ok...thanks :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

exw ena k800,enos xronou,kai xafnika den anoigei h siskevi kai den fortizei kan!!!

mporw na kanw kati prin to doso gia service????

please help!:!::!::!:

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

exw ena k800,enos xronou,kai xafnika den anoigei h siskevi kai den fortizei kan!!!

mporw na kanw kati prin to doso gia service????

please help!:!::!::!:

Σου απαντησα και πριν... :worry: μαλλον η μπαταρια μας "τελειωσε" αλλαξε με καποιον γνωστο σου μπαταρια..και αν δεν γινει τιποτα..πηγαινε'το σε service.εχεις 2 χρονια εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas ti kanetai eistai kala paidia tha kano mia erotisi mporei to k800 na to metatrepsoume se k810 kai an nai pos ginetai sas evxaristo para poly

 

tou vazeis to logismiko tou k810 alla tha exei provlimata me ton fotismo sta pliktra

 

des to thela gia debrading

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται. Δώσε τον σειριακό αριθμό και αν θυμάσαι περίπου την ημερομηνία αγοράς. Αν δε βαριέται κάποιος πωλητής μπορεί να επανεκδόσει την απόδειξη αγοράς. Μια απλή αναζήτηση στο αρχείο τους είναι.

 

file mou opoios agorazei apo kotsovolo kai alles tet6ies malakies kala na pathei. oi anthrwpoi einai asxetoi.poulane ena kinito kai stin apodeiksi grafei mono kinito sonyericsson k800 xwris imei.pws tha sto kalipsei o allos xwris imei.

:)
Link to comment
Share on other sites

file mou opoios agorazei apo kotsovolo kai alles tet6ies malakies kala na pathei. oi anthrwpoi einai asxetoi.poulane ena kinito kai stin apodeiksi grafei mono kinito sonyericsson k800 xwris imei.pws tha sto kalipsei o allos xwris imei.

 

sorry kiolas(gt m fenete ligo offtopic)alla egw apo prwsopiki mou empiria osa kinita exw agorasei

pote dn egrafe i apodiksi to imei sto t610 k sto s700 to autokolitaki pou vriskotan panw sth siskevasia tis siskeyhs kolisan panw sthn apodiksi...

Link to comment
Share on other sites

sto s700 to autokolitaki pou vriskotan panw sth siskevasia tis siskeyhs kolisan panw sthn apodiksi...

 

Το ιδιο πραγμα ειναι..στην α) περιπτωση ειναι λαθος του υπαλληλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry kiolas(gt m fenete ligo offtopic)alla egw apo prwsopiki mou empiria osa kinita exw agorasei

pote dn egrafe i apodiksi to imei sto t610 k sto s700 to autokolitaki pou vriskotan panw sth siskevasia tis siskeyhs kolisan panw sthn apodiksi...

sto lew aqpo aganaktisi den exw kati mazi sou.,alla ayta ta magazia prepei na poulane mono plintiria....

i aderfi mou agorase mia fora apo kwtsovolo den tis kollise kaneis to imei apo to k700 petakse kai to kouti (poli kako ayto pou kanei tis to exw pei) kai meta kollise kai ithele allagi plaketas.ktima kai itan mono enamisi mina tilefwno. agratzounisto steketai monoi toy anamesa se kati alla tis siloogis mou....

:)
Link to comment
Share on other sites

καπου πηρε το ματι μου σε ενα ξενο ιστοχωρο,οτι καποιοι βρηκαν drivers για να βελτιστοποιησουν την αποδοση της καμερας στο κ800..οποιος εχει ακουσει κατι παρομοιο η πως μπορουν να εγατασταθουν αυτοι οι drivers στο τηλ ας μας πει..εγω ξερω το site και εχω και τους drivers αλλα δεν ξερω αν ειναι νομιμο να δημοσιευσω εδω το ονομα του site...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αντιβαίνει κάποιο κανόνα του φόρουμ να δώσεις το link.

Αυτός που θα χρησιμοποιήσει τους drivers, θα το κάνει με δική του ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αντιβαίνει κάποιο κανόνα του φόρουμ να δώσεις το link.

Αυτός που θα χρησιμοποιήσει τους drivers, θα το κάνει με δική του ευθύνη.

ok τοτε,το site ειναι το http://www.esato.com και η υποπεριοχη στο φορουμ λεει "drivers for camera k800/k810"..μαλιστα το ολο θεμα το εχει ξεκινησει ενας δικος μας Ελληνας απο οτι μπορω να καταλαβω,αλλα φαινεται πολυ μανουρα να τους εγκαταστησεις..διαβασα ολες τις σελιδες του συγκεκεριμενου θεματος,αλλα δεν βοηθηθηκα στο πως και που να εγκαταστησω τους συγκεκριμενους drivers..οποιος βρει κατι παραπανω ας το πει...

Link to comment
Share on other sites

ok τοτε,το site ειναι το http://www.esato.com και η υποπεριοχη στο φορουμ λεει "drivers for camera k800/k810"..μαλιστα το ολο θεμα το εχει ξεκινησει ενας δικος μας Ελληνας απο οτι μπορω να καταλαβω,αλλα φαινεται πολυ μανουρα να τους εγκαταστησεις..διαβασα ολες τις σελιδες του συγκεκεριμενου θεματος,αλλα δεν βοηθηθηκα στο πως και που να εγκαταστησω τους συγκεκριμενους drivers..οποιος βρει κατι παραπανω ας το πει...

Δεν είναι πολύ δύσκολο να τους εγκαταστήσεις.

Χρειάζεσαι αρχικά το XS ++ και απλά συνδέεις το κινητό και ανεβάζεις τον κατάλληλο φάκελο με τους drivers.Εγώ το έκανα αλλά προσωπικά δεν είδα σημαντική διαφορά στην κάμερα. Αντιθέτως, πέρασα διαφορετικά acoustics αρχεία στο κινητό και στον ήχο έχω ήδη δει σημαντική διαφορά, πολύ γεμάτα μπάσα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ δύσκολο να τους εγκαταστήσεις.

Χρειάζεσαι αρχικά το XS ++ και απλά συνδέεις το κινητό και ανεβάζεις τον κατάλληλο φάκελο με τους drivers.Εγώ το έκανα αλλά προσωπικά δεν είδα σημαντική διαφορά στην κάμερα. Αντιθέτως, πέρασα διαφορετικά acoustics αρχεία στο κινητό και στον ήχο έχω ήδη δει σημαντική διαφορά, πολύ γεμάτα μπάσα

 

και που μπορω να βρω αυτο το xs++ :(

Link to comment
Share on other sites

και που μπορω να βρω αυτο το xs++ :(

Ρίξε μια ματιά σ'αυτό το φάκελο, έχει ό τι χρειάζεσαι μέσα

 

http://cybershot.4shared.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοηθεια. Εχω προβλημα με το Κ800. Το joystic εχει αρχισει να μην υπακουει. Μπορω να το φτιαξω καπως ή να το παω καπου να το φτιαξουν;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοηθεια. Εχω προβλημα με το Κ800. Το joystic εχει αρχισει να μην υπακουει. Μπορω να το φτιαξω καπως ή να το παω καπου να το φτιαξουν;;

 

pane to ekei ektos kai an exeis ta ergaleia na to kaneis monos sou

des ena odigo sto internet

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοηθεια. Εχω προβλημα με το Κ800. Το joystic εχει αρχισει να μην υπακουει. Μπορω να το φτιαξω καπως ή να το παω καπου να το φτιαξουν;;

φυσηξε'το με spray πεπιεσεμνου αερα και αν δεν γινει τιποτα πηγαινε'το σε service για αλλαγη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...