Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και συ σε αναμονή; Πάντως είναι σχετικά γρήγοροι. Είχα πάει τη συσκευή Παρασκευή. Τη Δευτέρα πριν το μεσημέρι είδα μέσω του online συστήματος της Omnitech ότι την είχαν τσεκάρει και είναι σε αναμονή "ανταλλακτικού"...

Ας ελπίζουμε να πέσουμε σε καλύτερη φουρνιά συσκευών...

Ακόμα αναρωτιέμαι πώς είναι δυνατόν ένα σύγχρονο τηλέφωνο, συνέχεια μιας πολύ επιτυχημένης και χωρίς σοβαρά προβλήματα συσκευής, να έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα (ξαφνικός θάνατος)... Πρέπει να έχουν κάνει κάποια βλακεία σε επίπεδο hardware. Μακάρι να μάθουμε κάποια στιγμή τί συμβαίνει!

Online σύστημα του σέρβις; :confused: Για δώσε κανά λινκ. :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω το k800 και ήθελα τη γνώμη σας πάνω σε κάτι.Δεν έχω λόγω δουλειάς τελευταία χρόνο να το ψάξω οπότε ρωτώ τους ειδικούς για να πάρω άμεσα απάντηση :happy:

Θέλω να αγοράσω κάρτα μνήμης, η εταιρία προτίνει memory stick micro.Είναι άλλα είδη καρτών συμβατά ναι ή όχι.Και όποια και άν είναι η απάντηση ποιά είναι κατά τη γνώμη σας η καλύτερη κάρτα για το κινητό ?

Θενκς...:)

 

Μόνο memory stick micro (M2).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Online σύστημα του σέρβις; :confused: Για δώσε κανά λινκ. :D

 

http://service.omnitech.gr/

 

Πας στο Πελάτες Λιανικής και δίνεις τον κωδικό πελάτη XX.1234 που γράφει η απόδειξη παραλαβής δίπλα στο ονομά σου, καθώς και το ΙΜΕΙ της συσκευής.

Θα σου βγάλει σε ποιό στάδιο βρίσκεται η επισκευή της συσκευής σου. Εμένα είναι σε αναμονή λόγω έλλειψης ανταλλακτικού... :(

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ούτε τις αναπάντητες δεν εμφάνιζε και σε μένα. Τέλος πάντων, δεν το έχει ξανακάνει μέχρι στιγμής. Είδωμεν :!: :!: :!:

 

Και συνεχίζοντας τα παράξενα, μετά την "επαναφορά" του κινητού στα φυσιολογικά, αυτό που κάνει από τότε είναι στη λίστα με τα παιχνίδια, τα πρώτα να τα εμφανίζει 2 ή 3 φορές. Θα δοκιμάσω να τα σβήσω και να τα ξαναβάλω βέβαια, αλλά είναι λίγο κουφό. Πιστεύετε ότι με αναβάθμιση θα στρώσει άραγε? Αξίζει τον κόπο να την κάνω online από τη SE?

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες πριν πεθάνει το δικό μου, είχε αρχίσει να "χάνει" αναπάντητες. Δεν τις έβρισκες πουθενά... Η αξιοπιστία αυτού του μοντέλου είναι το κάτι άλλο !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μετα απο απο 7 μηνες κατοχης του Κ800, τωρα επιτλους μπορω να πω οτι το κινητακι πεταει (!) κ ειμαι souper τρισευτυχισμένη! :D

 

Η νεα αναβαθμιση ειναι φοβερη, οι περισσοτεροι απο εδω μεσα, γνωριζουν τι λουκι τραβαγα τοσο καιρο, αλλα τωρα.......!! :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινυργια αναβαθμιση? Γιατι το αναβαθμισα στο SEUS και τωρα δειχνει version: R1GB001 kai EROM: R3A011
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...το κ800 μου ειναι vodafone live.Μηπως ξερετε αν μπορω να κανω αναβαθμιση απο το site της Sony Ericsson η πρεπει να το παω σε service point? Τελευταια εχει αρχισει και κανει restart μονο του.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Και από το site μπορείς, απλά οι αναβαθμίσεις για vf live συνήθως βγαίνουν λίγο μετά τις κανονικές μη live εκδόσεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

EXΩ ENA ΠPOBΛHMA.MΠAINΩ ΣTO TIM ΠΛΑΣ Κ OTAN ΠAΩ ΣTA ΚΑΝΆΛΙΑ MOY ΛEEI OTI ΔEN ΥΠΟΣΤΗΡΊΖΕΙ Η ΣYΓKEKPIMENH ΣΥΣΚΕΥΉ.EINAI ΔYNATON TO Κ750 ΠOY EIXA NA ΥΠΟΣΤΗΡΊΖΕΙ Κ TO Κ800 OXI; EXΩ THN R1ED001 EKΔOΣH.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το εξης προβλημα!!!

 

Παροτι εχω παρει μεσω sms τις ρυθμισεις για MMS και WAP δεν δουλευει κανενα απο τα 2 παραμονο για 1 λεπτο ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΩ το κινητο.Αυτο μονο!!!Κατα τα αλλα δεν εχω κανενα απο τα προαναφερθεντα προβληματα!!!

 

Η εκδοση του firmware που εχω ειναι η R1GB001 και του EROM R3A011

 

Λετε να ειναι προβλημα software ή hardware!!!

 

To κινητο κατα τα αλλα δουλευει ΑΨΟΓΑ!!

 

Η συνδεση μου ειναι COSMOTE εταιρικο

 

Έχω κάνει τα updates από το site τις Sony Ericsson, έχω ακριβώς τα ίδια firmware στο τηλ. μου αλλά δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia exw k egw provlima me anavathmisi apo SE.Akolouthw oles tis odigies tou udpate program.H teleftaia odigia leei na kratisoume patimeno to koumpi C.Afou to krataw patimeno dn simvainei tpt.Eixa kataliksei na to pataw gia 10 lepta xwris apotelesma!Kserei kaneis ti mporei na simvainei?Efxaristw!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται το καλώδιο στην usb πάνω στον Η/Υ και κάνετε τα βήματα που αναφέρει (βγάζετε sim κλπ, αν και γίνεται και χωρίς να την βγάλετε ;) ), στην συνέχεια με κλειστό το κινητό πιέζεται το C και συνδέεται το καλώδιο .. περιμένετε 5" και σας λέει να το αφήσετε.

 

Ίσως χρειαστεί να περάσετε τους drivers από το CD για να αναγνωρίζει το κινητό πριν κάνετε την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προς ενυμέρωση για όσους έχουν Cosmote, το mobile tv δουλεύει μια χαρά στην έκδοση R1GB. Απλά η Cosmote δεν έχει ενυμερώσει τους server της και μόλις αντιλαμβάνωνται διαφορετική version από την αρχική (R1CB) αλλάζουν το οικονίδιο με αυτό του Chat στο MyCosmos view. Κατάφερα βρήκα τα links και τα δοκίμασα. Όλα δουλεύουν άψωγα!:cool:

 

αν μπορεις κανε ενα post στα links που εβαλες γιατι δεν συμβαινει τιποτα σε εμενα (εχω RIGB)

Link to comment
Share on other sites

http://service.omnitech.gr/

 

Πας στο Πελάτες Λιανικής και δίνεις τον κωδικό πελάτη XX.1234 που γράφει η απόδειξη παραλαβής δίπλα στο ονομά σου, καθώς και το ΙΜΕΙ της συσκευής.

Θα σου βγάλει σε ποιό στάδιο βρίσκεται η επισκευή της συσκευής σου. Εμένα είναι σε αναμονή λόγω έλλειψης ανταλλακτικού... :(

Αυτά μου βγάζει κι εμένα.

HW Part Defective (Function)

ΑΝΑΜΟΝΗ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥ

 

Ε τι ανταλλακτικό θέλουν για hardware πρόβλημα; Λογικά πάει για αντικατάσταση αυτό. Το ίδιο νομίζω πάει και το δικό σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ίδιο μήνυμα θα βγάζει για τους πάντες και για οποιοδήποτε πρόβλημα.

Λολ. Σωστό κι αυτό, αλλά τι ανταλλακτικό να χρειάζεται για ένα κινητό που τά'φτυσε εντελώς ξαφνικά; Αν ήταν θέμα μιας απλής αναβάθμισης ΕΡΟΜ ή κάτι άλλο δεν θα έλεγε αναμονή ανταλλακτικού.

 

Βέβαια ακόμα και αν χρειάζεται μια απλή αναβάθμιση μόνο, αν το σύστημα βγάζει «ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥ» αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λολ. Σωστό κι αυτό, αλλά τι ανταλλακτικό να χρειάζεται για ένα κινητό που τά'φτυσε εντελώς ξαφνικά; Αν ήταν θέμα μιας απλής αναβάθμισης ΕΡΟΜ ή κάτι άλλο δεν θα έλεγε αναμονή ανταλλακτικού.

 

Βέβαια ακόμα και αν χρειάζεται μια απλή αναβάθμιση μόνο, αν το σύστημα βγάζει «ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥ» αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα. :lol:

Αυτό εννοώ. Θα έχουν 2-3 έτοιμες απαντήσεις για αντίστοιχες κατηγορίες πελατών. Άσχετα από την κατάσταση του κινητού.:)

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται το καλώδιο στην usb πάνω στον Η/Υ και κάνετε τα βήματα που αναφέρει (βγάζετε sim κλπ, αν και γίνεται και χωρίς να την βγάλετε ;) ), στην συνέχεια με κλειστό το κινητό πιέζεται το C και συνδέεται το καλώδιο .. περιμένετε 5" και σας λέει να το αφήσετε.

 

Ίσως χρειαστεί να περάσετε τους drivers από το CD για να αναγνωρίζει το κινητό πριν κάνετε την αναβάθμιση.

 

Thnx NiCkOs_gr!Mipws to provlima einai oti exw vodafone live! menu kai thelei diaforetiko updater?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

kalispera,mhpws yparxei kapoios na exei to java game foto quest fishing pou exei to k800 mesa sta paixnidia??epishs an tou kanw anaba8mish 8a xa8oun dedomena??den exw kapoio problhma apto kinhto,den polukolaei,aksizei h anaba8mish??
Link to comment
Share on other sites

kalispera,mhpws yparxei kapoios na exei to java game foto quest fishing pou exei to k800 mesa sta paixnidia??epishs an tou kanw anaba8mish 8a xa8oun dedomena??den exw kapoio problhma apto kinhto,den polukolaei,aksizei h anaba8mish??

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ φίλε μου.

Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το κινητό γιατί να το κάνεις αναβάθμιση;

Στην περίπτωση πάντως που το αποφασίσεις, όχι δεν χάνονται δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ φίλε μου.

Αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το κινητό γιατί να το κάνεις αναβάθμιση;

Στην περίπτωση πάντως που το αποφασίσεις, όχι δεν χάνονται δεδομένα.

Σοφή κουβέντα από τον geofil. Όσες φορές έκανα αναβάθμιση χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα, χάλασε το κινητό μου. (είτε το Κ750 είτε το Κ800).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...