Jump to content

Titan Quest


faithless
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε οχι και μονο στους 76αρηδες :p

 

Γενικα πιστευω οτι αγγιζει περισσοτερο τους Fan του Diablo...

Παντως νομιζω οτι κολλησα κι εγω ! :D

 

(Μολις χθες το αγορασα αυθεντικο )

 

EDIT: Δεν λεει να "δεχτει" το Patch !!! Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε οχι και μονο στους 76αρηδες :p

 

Γενικα πιστευω οτι αγγιζει περισσοτερο τους Fan του Diablo...

Παντως νομιζω οτι κολλησα κι εγω ! :D

 

(Μολις χθες το αγορασα αυθεντικο )

:worry:

EDIT: Δεν λεει να "δεχτει" το Patch !!! Τι πρεπει να κανω;

 

Από το επίσημο site του παιχνιδιού, νομίζω πως υπάρχει η δυνατότητα να το κατεβάσεις και "σκέτο", όχι μέσω του "Update" του main menu

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τα Charms που βρισκω και δινουν ικανοτητες σε διαφορα πραγματα που εχω, πως μπορω να τα βαλω;

 

Τα τοποθετω πανω απο το Armor π.χ αλλα δεν μπαινουν :(

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχουν συγκεκριμενα slots που μπορεις να τα βαλεις απο 1 μεχρι 3 πχ. Επισης το καθενα διευκρινιζει για τι ειδος αντικειμενου προοριζεται.
Link to comment
Share on other sites

Τα εχεις χρησιμοποιησει καθολου;

Ειμαι στην Αιγυπτο και ακομα δεν εχω βρει καποιο Armor που να εχει Slots :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα εχεις χρησιμοποιησει καθολου;

Ειμαι στην Αιγυπτο και ακομα δεν εχω βρει καποιο Armor που να εχει Slots :confused:

 

 

ΔΕΝ βρίσκεις αντικείμενα με slots.. Τα όπλα, οι πανοπλίες κτλ που δέχονται charms είναι αυτά που έχετε δει μέχρι τώρα.. Ενώ είσαι στο παιχνίδι, πατάς c για το μενού του χαρακτήρα σου. Στη συνέχεια κοιτάς τα charms που έχεις και κάτω κάτω γράφει που χρησιμοποιείτε το καθένα (armor, amulets, bows, κτλ). Τέλος, με κρατημένο το δεξί κουμπί του ποντικιού σου κάνεις drag and drop το charm που θέλεις στο αντικείμενο που επιθυμείς...

 

Υ.Γ. Θα παρατηρήσετε ότι πολλά charms γράφουν 1/3, 1/5 κτλ... Αυτό είναι γιατί το charm αποτελείται από 3, 5, κτλ κομμάτια.. Όταν τα συγκεντρώσετε όλα πέρνετε και κάποιο bonus!!! Μην ανησυχείτε όμως.. Μπορείτε να το τοποθετείσετε στο αντικέιμενο που θέλετε και στη συνέχεια, με drag and drop το προσθέτετε στο ήδη υπάρχων... Έτσι, και τα χρησιμοποίειται και δεν πιάνουν slots στο σεντούκι...

 

Καλές μάχες...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε Δημητρη ;) :)

 

Ασε και εχω "τιγκαρει" απο charms και δεν ηξερα τι να τα κανω ! Να φανταστεις οτι παρολο που πουλησα αρκετα, ακομα εχω γεματο ολοκληρο το 2ο σακιδιο που σου δινει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο ιντερνετ οταν παιζεις ειναι κατι οπως στο battle.net sto diablo?

 

Ναι ! Εμενα τουλαχιστον αυτο μου θυμισε :D

 

Ακομα και τα ονοματα των Games ηταν στο ιδιο "μοτιβο" (π.χ N Help Act1) :p

 

Κάνε τα κόλπα και τις αναβαθμίσεις των όπλων σου και κατευθείαν για μάχη....

 

Αυτο εννοειται φιλε Δημητρη :p

Οταν ειμαι δουλεια σκεφτομαι ποτε θα τελειωσω για να παω να παιξω !!!

 

Κι εγω ειχα καιρο να "φαω" τετοιο κολλημα με παιχνιδι ! :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ! Εμενα τουλαχιστον αυτο μου θυμισε :D

 

Ακομα και τα ονοματα των Games ηταν στο ιδιο "μοτιβο" (π.χ N Help Act1) :p

:rolleyes: πω πω θα χαρώ πολυ να ξανακολλίσω με ενα παιχνιδι μετα το diablo2.ΜΕ το που παρω το new pc σε μια δυο εβδομαδες θα τρεξω στο πλαισιο να το πάρω.ειναι σιγουρο οτι θα κολλήσω ετσι?:Dκαι κατι αλλο θα με πάρει χρονο να το σινιθήσω?να αρχισω κατευθειαν multiplayer η να παίξω πρώτα το κανονικο για να το σινιθίσω?εχει πολυ κόσμο το chat room? παιζουν αρκετοι ελληνες? ξενοι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω επαιξα πρωτα Single Player για να ξερω τα Quests και τωρα θα αρχισω το Multiplayer :D

 

Θα το συνηθισεις αμεσως γιατι εχει ακριβως το ιδιο interface με το Diablo !

Αντι για Normal, Nightmare, Hell εχει τωρα Normal, Epic, Legendary :lol:

 

Αν θελεις κατεβασε το demo απο το http://www.titanquestgame.com για να δεις περι τινος προκειτε ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το δικο σου αλλα εγω με nVidia 6600 256, με Ram 1GB τα βρηκα λιγο "σκουρα" τα πραγματα αλλα ειναι λογικο λογω της καρτας μου που ειναι παλια...:(

 

Παντως ακομα κι οταν χαμηλωσα καποια στοιχεια, ηταν απιστευτες οι λεπτομερειες που εχει το παιχνιδι !Δεν ειναι σαν καποια αλλα που χανεις εντελως το feeling που πρεπει να σου δινει ;) Απλα ισως χασεις σε αντανακλασεις και σκιες περισσοτερο...

 

EDIT:

 

Παιδια, βοηθεια ! Μπηκα για Multiplayer αλλα προσεξα οτι Lagαρει αρκετα καποιες στιγμες χωρις να εχω προβλημα στη συνδεση μου και χωρις να ειμαι με κανενα τρελο Party μαζι μου !

Υπαρχει κατι που πρεπει να ανησυχω;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εχει Bug το παιχνιδι γιατι και εγω σε τοπικο δικτυο με 2 μονο παιχτες παρατηρησα πολλες φορες καθυστερησεις.Ειδικα οταν ηταν ο αλλος ο Host.
Link to comment
Share on other sites

me 3500+ amd 2x 512 mb kai 7600 gt iparxei periptosi na kolaei se full details kai terma analisi?

 

Εγω το παιζω σε laptop με Intel core duo processor 1,66GHz, 1GB μνημη, karta grafikwn NVIDIA 7600 (256MB) σε αναλυση 1280Χ800 με τερμα την ποιοτητα και παιζει σφαιρα.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το patch που αναβαθμιζει το παιχνιδι στην 1.11 και διορθωνει μια πλειαδα προβληματων. Εδω ειναι και το direct link για οσους δεν δουλευει το update μεσα απο το παιχνιδι.

 

General:

- Fixed NPC dialogue fading when bumped by pets

- Fixed crash when loading a custom map in-game that contains a sheep herder

- Fixed a word wrap error in monster and NPC name dialogs that appears in some languages

- Changed mouse input to swap left and right buttons when the option is selected in Windows

- Implemented Time Smoothing to reduce hitches and decrease blur when the player character is moving

- Implemented logging system to track crashes in Titan Quest. Upon a crash, Titan Quest will create a log file named "Exceptions.txt" in the My GamesTitan Quest directory.

Video:

- Fixed crashes and graphical corruptions related to low video memory on PCs

- Fixed a 'Fatal Error' message appearing when the game is booting up after the update process on a system with a Mobility Radeon 9200

- Improved video memory test to correctly identify 128 MB ATI Radeon x300 and ATI Mobility Radeon 9200 cards

- Fixed graphic elements becoming corrupted when running NVIDIA. 6600 series card over a long period of time

- Implemented Triple Buffering to allow smoother gameplay and less blurring with V-Sync enabled.

 

To enable Triple Buffering, go to the My GamesTitan QuestSettings directory and open the options.txt file after changing any option in game. Find the setting called "tripleBuffer" and change its value to true. If the setting does not exist, add the line 'tripleBuffer=true' to the end of the options.txt file. Note that enabling triple buffering uses more Video memory, so you may have to try it both ways to find the correct setting for your system.

Multiplayer:

- Fixed slow down in gameplay due to large amounts of player chat

- Fixed items being lost in the trade window if the server shuts down while the trade window is open

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

me 3500+ amd 2x 512 mb kai 7600 gt iparxei periptosi na kolaei se full details kai terma analisi?

 

Δεν νομιζω.Εγω παιζω σε φορητο με Intel M 1.73Ghz , 1GB Ram , ATI X800XT 256MB DDR3 και με σκληρο στις 4200rpm και δεν μασαει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ελεγε στο update για τις καρτες nVidia 6600 !

Λετε γι'αυτο να ειχα προβλημα εγω;

 

Μολις παρω πισω το παιχνιδι (το δανεισα σε φιλο να πορωθει :p ) θα κανω το update για να δω γιατι σ'εμενα δεν επαιζε και τοσο καλα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ιντερνετ εχει πολυ κινηση?

Κατεχάκη και Πατησίων πήχτρα... Λιοσίων κάτι γίνεται, Βασιλίσσης Σοφίας μην το σκεφτείς καν... :p :p :p :p

 

Κοίτα καινούργιος τίτλος είναι, πολύ επιτυχημένο και diablo clone...άρα σίγουρα θα έχει!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ιντερνετ εχει πολυ κινηση?

 

 

Εχει ψιλοαρκετη !

Ειναι και καποιοι πορωμενοι που εχουν φτασει ηδη στο Legendary (το τελευταιο επιπεδο του παιχνιδιου, οπως το Hell στο Diablo 2 L.O.D )

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεται πως η επιτυχια του titan quest θα ειναι παρόμεια με το diablo?

και κατι αλλο θα δυσκολεφτώ να το μάθω?Μιας κ το τελευταιο RPG που εχω πεξει ειναι το diablo.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεται πως η επιτυχια του titan quest θα ειναι παρόμεια με το diablo?

και κατι αλλο θα δυσκολεφτώ να το μάθω?Μιας κ το τελευταιο RPG που εχω πεξει ειναι το diablo.

...και εκεί έχει μείνει και το Titan Quest :up:

 

Μην ανησυχείς... είναι ΠΑΡΑ πολύ εύκολο να το μάθεις...το έμαθα σε 5' και δεν ήμουν ποτέ fan του Diablo, οπότε καταλαβαίνεις...

 

Φαντάσου το ως το Diablo, στην Ελλάδα/Αίγυπτο με ΠΟΛΥ όμορφα γραφικά και υπόθεση (πιστή μεταφορά της αρχαιότητας) και μεγάλο σε διάρκεια...

 

Πάρε το και δεν θα το μετανοιώσεις :up:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...