Jump to content

Συμβουλές για Daytona DY50R


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορω να βαλω πανω στο μοτερ του Daytona κυλινδροπιστονα απο Honda Astrea??

 

Ναι μπορεις αλα οχι με τον μαμισιο στροφαλο αν εχει 50αρι θελει στροφαλο απο 49+ mm

γιατι δεν θα αντεξει πολλη και θα χτυπισει μπιελα:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

βσκ εχω κ εγω ενα "dvακι" k σου προτεινω

 

-λαστηχα michelin M45 - mishelin pilot (2-2,5 pisw kai 1.25-2 mprwsta) {40e-60e}

-κιλινδροπιστονα AASA - TOP(JAPAN) 53mm { 50e-60e }

-κεφαλη cdi η astra {60e}

-πολλαπλασηαστησ NSR 250 {23.5e}

-ηλεκτρονικη Daytona ρυθμιζόμενη (3 επιλογες) {130e}

-στροφαλομπιελα με διαδρομη 54αρα γ να γουσταρεις{kana 100eyro ypologhse egw t phra tsampa}

- εξάτμηση motosport ή energy μιλαμε για πολυ Μ@Μ@το ηχο (η energy εχει και πολύ μπασο){90e}

-ενα καρμπθλατερ 26μμ keihin{ 190e }

-ενα ημυαγονηστηκο βολαν της Takegawa π ειναι μεν μικρο σαν τα αγονηστηκα με την διαφορα οτι θα εχεισ φωτα {168e}

εκει δν θα δεισ απλα διαφορα..........θα δεισ εναν θεο ...........ετσι εχω πατησει και 57 για πλακα βεβαια πρεπει να ωρεισ καπιον να σ ανοιξει και να ξερει γτ δν νομιζω να νιωθεις και πολλα.......ola einai dokhmasmena.......!!!!!!!!!!:ninja:

παντςσ 300ευρο ειναι πολλα φιλε με 180-200ε αγοραζεισ λιφαν 120cc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια και παλι.. Κατι τελευταιο που εμεινε, και θελω την βοηθεια σας. Επειδη οπως το αγορασα ειχε λεπτα λαστιχα και σε καθε λακουβα ολο σκαει η σαμπρελα, γιατι "φαγωνεται", θελω να βαλω καλα λαστιχα με σωστες διαστασεις και να αντεχει το βαρος και τις λακουβες γιατι οσα μηχανακια ειχα ως τωρα το λαστιχο εσκαγε ( και αυτο ΑΝ ) μετα απο πολλα-πολλα χρονια... Προτεινεται μου καλα ( και οχι λεπτα ) και τι διαστασεις ή αν ξερει κανεις αυτα τα νεα λαστιχα που δεν εχουν σαμπρελες, ειναι σαν του αυτοκινητου, αυτο χρειαζεται να αλλαξω και ζαντες; γινεται γενικοτερα; τιμουλες πανω κατω; γενικα καποιος που μπορει να απαντησει οσα ρωτησα, ευχαριστω!

 

Αυτη τι στιγμη φοραω τις μαμα ( κοκκινες ) ζαντες του daytona DY, με αυτα τα λεπτα λαστιχα.. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αν κανεις δεν ξερει, να μου πει τις εργοστασιακες διαστασεις και ενα καλο γερο λαστιχο.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και παλι.. Κατι τελευταιο που εμεινε, και θελω την βοηθεια σας. Επειδη οπως το αγορασα ειχε λεπτα λαστιχα και σε καθε λακουβα ολο σκαει η σαμπρελα, γιατι "φαγωνεται", θελω να βαλω καλα λαστιχα με σωστες διαστασεις και να αντεχει το βαρος και τις λακουβες γιατι οσα μηχανακια ειχα ως τωρα το λαστιχο εσκαγε ( και αυτο ΑΝ ) μετα απο πολλα-πολλα χρονια... Προτεινεται μου καλα ( και οχι λεπτα ) και τι διαστασεις ή αν ξερει κανεις αυτα τα νεα λαστιχα που δεν εχουν σαμπρελες, ειναι σαν του αυτοκινητου, αυτο χρειαζεται να αλλαξω και ζαντες; γινεται γενικοτερα; τιμουλες πανω κατω; γενικα καποιος που μπορει να απαντησει οσα ρωτησα, ευχαριστω!

 

Αυτη τι στιγμη φοραω τις μαμα ( κοκκινες ) ζαντες του daytona DY, με αυτα τα λεπτα λαστιχα.. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αν κανεις δεν ξερει, να μου πει τις εργοστασιακες διαστασεις και ενα καλο γερο λαστιχο.

 

michelin m 45,εργοστασιακες διαστασεις:μπροστα-πισω=2.50 - 2.75

 

(εγω εχω ενα νουμερο μικροτερα και στα 2,δηλαδη 2.25 μπροστα- 2.50 πισω

 

κοστος,περιπου 55Ε

Link to comment
Share on other sites

michelin m 45,εργοστασιακες διαστασεις:μπροστα-πισω=2.50 - 2.75

 

(εγω εχω ενα νουμερο μικροτερα και στα 2,δηλαδη 2.25 μπροστα- 2.50 πισω

 

κοστος,περιπου 55Ε

 

Σε αυτες τις διαστασεις σκαει παλι ευκολα η σαμπρελα απο λακουβες και βαρος; πραγματικα το θελω να αντεχει γιατι με αυτα που φοραει τωρα εχει καταντησει αηδια, καθε λακουβα και σκασιμο..

Σε σχεση με τα λαστιχα που δεν παιρνουν σαμπρελες, ξερεις κανεις τιποτα, αν χρειαζεται και αλλαγη η ζαντα, τιμη κτλ;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να σκασεις σαμπρελα με τετοια λαστιχα σε λακουβα.. Εγω απο λακουβα μονο σε αγωνιστικο ποδηλατο δρομου εχω σκασει λαστιχο που εκει ειναι σε φαρδος οσο το δαχτυλο μου .. :P
SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτες τις διαστασεις σκαει παλι ευκολα η σαμπρελα απο λακουβες και βαρος; πραγματικα το θελω να αντεχει γιατι με αυτα που φοραει τωρα εχει καταντησει αηδια, καθε λακουβα και σκασιμο..

Σε σχεση με τα λαστιχα που δεν παιρνουν σαμπρελες, ξερεις κανεις τιποτα, αν χρειαζεται και αλλαγη η ζαντα, τιμη κτλ;

 

Δεν εχει πιο χοντρο απο 2,75.Μετα θες πιο φαρδια ζαντα.Καλα λαστιχα ειναι αυτα που σου προτειναν.

Οσο για tubeless που θες θελει αλλαγη ζαντας.Ασε που ειναι πολυ πιο ακριβα.Και δεν συμφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα 190 ευρο το Keihin το 26ρι? Εγω πηρα το 28ρι το ημιπλακε 140ευρο απο ηρακλειο κρητης

 

Μπορει αυτο που πηρες να μην ειναι γνησιο..μπορει να γραφει keihin επανο αλλα τα ιμιτασιον με τα γνησια διαφερουν σε καποια μικρο πραγματα οπως την γραφει και αλλα που δεν τα ξερω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα 190 ευρο το Keihin το 26ρι? Εγω πηρα το 28ρι το ημιπλακε 140ευρο απο ηρακλειο κρητης

 

Πολλα ειναι.190 κανει η σειρα PWK.

Link to comment
Share on other sites

Τα pwk βγαίνουν απο 28 και πάνω.

 

Αν θέλεις keihin 26αρι βάλε το Pe 26 που θα το βρεις 100-120ε αν και δεν ξέρω πως είναι.

Πάντως αν θέλεις μεγάλο καρμπυρατέρ και έχεις διαθέσιμα χρήματα βάλε το pwk 28 ή το λεγόμενο Kr 29 (pwk με διαφορετικό slide).

Στα περισσότερα μοτέρ που είχα φτιάξει αυτα έβαζα και πέταγαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πιο χοντρο απο 2,75.Μετα θες πιο φαρδια ζαντα.Καλα λαστιχα ειναι αυτα που σου προτειναν.

Οσο για tubeless που θες θελει αλλαγη ζαντας.Ασε που ειναι πολυ πιο ακριβα.Και δεν συμφερουν.

 

Οκ πηγα σημερα και τα αλλαξα

Εβαλα τα Michelin M 45 μπροστα 2,50 και πισω 2,75. Αλλαγη και οι δυο σαμπρελες. Μαζι με την εργασια του 80 ευρω.

 

Σαν να ψηλωσε αρκετα το παπακι χαχα. Και αυτος μου τα προτεινε ειναι πολυ καλα. Ευχαριστω και παλι

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

και απο που θα καταλαβω οτι δεν ειναι γνησιο το keihin το 28ρι??.Δεν ξερω τις σειρες pwk και pe εγω εχω το ημιπλακε το 28ρι και το πηρα 140ευρο.Δεν νομιζω να ειναι ημιτασιον.
Link to comment
Share on other sites

και απο που θα καταλαβω οτι δεν ειναι γνησιο το keihin το 28ρι??.Δεν ξερω τις σειρες pwk και pe εγω εχω το ημιπλακε το 28ρι και το πηρα 140ευρο.Δεν νομιζω να ειναι ημιτασιον.

 

Βασικά δεν υπάρχει ιμηπλακέ keihin,μόνο στρογγγυλό{ το pe} και πλακέ { το λεγόμενο pwk}

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο μια φωτό και θα σου πω αν είναι ή οχι

 

Πως τα ξεχωρίζεις????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει συγκεκριμενα σημεια που γραφει Κeihin, Made in Japan, η μονο Japan.

 

Θελει πολυ δουλεια για να τα μαθεις αυτα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Να τα παρατηρει θελει.Εχει παντως εμφανεις διαφορες το μουφα απο το γνησιο.

 

ηξερα οτι το χρωμα στα ιμιτασιον ειναι πιο ανοιχτο αλλα θελει να το εχεις δει και τα δυο για να καταλαβεις....τεσπα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...