Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ τι λες? :geek:

 

εφοσον οπως το λες παει να πει οτι εχεις παρει....μεσα στο βιβλιο γραφει ποσα εκατοστα πρεπει....2-3 εκατοστα ειναι...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. εχω στην διαθεση μου 600 ευρα. υπάρχει περίπτωση να βρω μανισιο crypton r σε καλη κατασταση με αυτα τα λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

re paiidia narotiso kati......an xo diplom gia 50cc kai me pi soun me 125cc ti ginetai.....???

Αμέσως τρως μια μήνυση κι εσύ και ο ιδιοκτήτης (αν δεν είσαι εσύ) και περιμένεις το χαρτί για το δικαστήριο όπου εκεί παίρνεις μια αναβολή και βγάζεις δίπλωμα ή το βγάζεις πριν το δικαστήριο. Εκτός αν έχεις γνωστό αστυνομικό και καθαρίζει. Μια φορά την είχα πατήσει έτσι. Είχα τρακάρει (δεν έφταιγα) και μια...... μην την πω μου έκανε μήνυση σε εμ'ενα και στον πατέρα μου αλλά ευτυχώς επειδή τα δικαστήρια είχαν γεμίσει από υποθέσεις παραγράφηκε......

 

Υ.Γ.: Ο πατέρας μου είναι αστυνομικός και παρ' όλα αυτά μου έκαναν μήνυση. Είναι να μην πέσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως τρως μια μήνυση κι εσύ και ο ιδιοκτήτης (αν δεν είσαι εσύ) και περιμένεις το χαρτί για το δικαστήριο όπου εκεί παίρνεις μια αναβολή και βγάζεις δίπλωμα ή το βγάζεις πριν το δικαστήριο. Εκτός αν έχεις γνωστό αστυνομικό και καθαρίζει. Μια φορά την είχα πατήσει έτσι. Είχα τρακάρει (δεν έφταιγα) και μια...... μην την πω μου έκανε μήνυση σε εμ'ενα και στον πατέρα μου αλλά ευτυχώς επειδή τα δικαστήρια είχαν γεμίσει από υποθέσεις παραγράφηκε......

 

Υ.Γ.: Ο πατέρας μου είναι αστυνομικός και παρ' όλα αυτά μου έκαναν μήνυση. Είναι να μην πέσεις....

 

φιλε μ χωρις να θελω να σε προσβαλω,εχεις αδικο.καταλαβαινω την θεση σ,γιατι &εγω εχω περασει απο την ηλικια σ(υποθετω οτι εισαι μικροτερος απο εμενα,που ειμαι πλεον 27).

δεν μπορεις να κατηγορεις τους αλλους(την γυναικα που λες πιο πανω) για κατι που φταις εσυ.

&οταν λεω φταις εσυ,δεν εννοω για το ατυχημα που οπως ειπες δεν εφταιγες,αλλα στο οτι οδηγας διχως διπλωμα...

&εγω ετσι σκεφτομαουν,αλλα οσο περναγαν τα χρονια αλλαξα γνωμη...

καποια μερα ισως καταλαβεις αυτα που σ λεω εγω τωρα,

φιλικα παντα,:wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν δεν εχεις διπλωμα και οταν εισαι μεθυσμενος δεν πα να πεσει ο αλλος πανω σου παλι εσυ φταις...γι'αυτο θελει προσοχη οσο ειστε μικροι και οταν γινεται 18 αμεσως για διπλωμα για να καλυψετε τα δικαστηρια και να ειστε ασφαλεις σε περιπτωση τρακαρισματος και οχι για τους μπατσους...αυτοι ειναι το τελευταιο που πρεπει να σκεφτεστε...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν δεν εχεις διπλωμα και οταν εισαι μεθυσμενος δεν πα να πεσει ο αλλος πανω σου παλι εσυ φταις...γι'αυτο θελει προσοχη οσο ειστε μικροι και οταν γινεται 18 αμεσως για διπλωμα για να καλυψετε τα δικαστηρια και να ειστε ασφαλεις σε περιπτωση τρακαρισματος και οχι για τους μπατσους...αυτοι ειναι το τελευταιο που πρεπει να σκεφτεστε...

Σωστό το παληκάρι..

 

Λοιπόν ακόμα το ψάχνω το θέμα με το R και ακόμα το μαθαίνω.

Να ρωτήσω.Η μπαταρία είναι από τη δεξιά πλευρά, έτσι?1 βίδα θέλει ξεβίδωμα για να βγει το καπάκι?

Επίσης τα εργαλεία που έχει μέσα το μαύρο σακουλάκι, ποια πρέπει να είναι?Γιατί μόνο κάτι πολυγωνικά που έχει μέσα.Και που τα χρησιμοποιείς, εφόσον παντού βλέπω βίδες που θέλουν κανονικό κατσαβίδι?

 

Επίσης. να ρωτήσω:Φτηνή KAPPA 28 βαλίτσα, που μπορώ βνα βρω Αθήνα??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σωστό το παληκάρι..

 

Λοιπόν ακόμα το ψάχνω το θέμα με το R και ακόμα το μαθαίνω.

Να ρωτήσω.Η μπαταρία είναι από τη δεξιά πλευρά, έτσι?1 βίδα θέλει ξεβίδωμα για να βγει το καπάκι?

Επίσης τα εργαλεία που έχει μέσα το μαύρο σακουλάκι, ποια πρέπει να είναι?Γιατί μόνο κάτι πολυγωνικά που έχει μέσα.Και που τα χρησιμοποιείς, εφόσον παντού βλέπω βίδες που θέλουν κανονικό κατσαβίδι?

 

Επίσης. να ρωτήσω:Φτηνή KAPPA 28 βαλίτσα, που μπορώ βνα βρω Αθήνα??

μεσα εχει ενα κατσαβιδι +,- δυο γερμανικα 10-12 και 14-17 ενα σιδερο και μια πιπα που ειναι για να βγαλεις το μπουζι.(το σιδερο που ειναι σαν σκετο κατσαβιδι ειναι για να ξεβιδοσεις το μπουζι,μπαινει μεσα στην πιπα για να κανεις μοχλο!)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν δεν εχεις διπλωμα και οταν εισαι μεθυσμενος δεν πα να πεσει ο αλλος πανω σου παλι εσυ φταις...γι'αυτο θελει προσοχη οσο ειστε μικροι και οταν γινεται 18 αμεσως για διπλωμα για να καλυψετε τα δικαστηρια και να ειστε ασφαλεις σε περιπτωση τρακαρισματος και οχι για τους μπατσους...αυτοι ειναι το τελευταιο που πρεπει να σκεφτεστε...

Έχεις λάθος για το δίπλωμα. ΤΗν ασφάλεια δεν την ενδιαφέρει αν έχεις δίπλωμα. Δε φταις κ φταίει ο άλλος; Κάνεις αρνητική δήλωση και πληρώνει η ασφάλεια του άλλου. Αλλιώς ακόμη θα πλήρωνα τη ζημιά των 900 ευρώπουλων που είχε το μηχανάκι και η ασφάλεια θα μου έπινε το αίμα για τη ζημιά των 3500 ευρώ που είχε το αυτοκίνητο που τράκαρα.

Όσον αφορά το μεθύσι, έχεις δίκιο. Αν ο άλλος είναι μεθυσμένος ψάχνεις να βρεις κάποιον ξεμέθυστο που για να πεις ότι οδηγούσε εκείνος για να καλυφθεί η ζημιά σου. Κι αυτό μου έχει γίνει.

Είχε τρακάρει ο πατέρας μου με ένα μεθυσμένο και φωνάξαμε τον αδελφό του μεθυσμένου να πούμε ότι οδηγούσε εκείνος για να μπορέσουμε να πληρωθούμε από την ασφάλεια του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ χωρις να θελω να σε προσβαλω,εχεις αδικο.καταλαβαινω την θεση σ,γιατι &εγω εχω περασει απο την ηλικια σ(υποθετω οτι εισαι μικροτερος απο εμενα,που ειμαι πλεον 27).

δεν μπορεις να κατηγορεις τους αλλους(την γυναικα που λες πιο πανω) για κατι που φταις εσυ.

&οταν λεω φταις εσυ,δεν εννοω για το ατυχημα που οπως ειπες δεν εφταιγες,αλλα στο οτι οδηγας διχως διπλωμα...

&εγω ετσι σκεφτομαουν,αλλα οσο περναγαν τα χρονια αλλαξα γνωμη...

καποια μερα ισως καταλαβεις αυτα που σ λεω εγω τωρα,

φιλικα παντα,:wink::wink:

Έχεις δίκιο φιλαράκο αλλά όταν θες 400 ευρώ για να βγάλεις δίπλωμα και δεν τα έχεις και δουλέυεις για να πληρώσεις τα νοίκια και τα ρεύματα τότε όχι ρε φίλε δε θα τα δώσω για να βγάλω δίπλωμα. Και στο κάτω-κάτω λες κι ένα χαρτί θα σε κάνει οδηγό. Βλέπω κι αυτούς που έχουν δίπλωμα πως πάνε. Όταν κι αν μου καθόταν καμιά στραβή με κάποιο δικαστήριο τότε θα έβγαζα δίπλωμα από ανάγκη. Δε σου λέω ότι δεθ α έβγαζα ποτέ δίπλωμα. Όταν θα ήμουν άνετα οικονομικά θα έβγαζα, όπως κι έκανα και τώρα έχω. Κατάλαβες;

Όταν ο άλλος δουλεύει ντιλιβεράς για να βοηθήσει την οικογένειά του κι έχει το 125 θα περιμέει μέχρι να μαζέψει λεφτά για να βγάλει δίπλωμα και μετά θα πιάσει δουλειά; Είναι περιπτώσεις και περιπτώσεις, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου και το κλείνω εδώ γιατί είμαι οφ τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φιλαράκο αλλά όταν θες 400 ευρώ για να βγάλεις δίπλωμα και δεν τα έχεις και δουλέυεις για να πληρώσεις τα νοίκια και τα ρεύματα τότε όχι ρε φίλε δε θα τα δώσω για να βγάλω δίπλωμα. Και στο κάτω-κάτω λες κι ένα χαρτί θα σε κάνει οδηγό. Βλέπω κι αυτούς που έχουν δίπλωμα πως πάνε. Όταν κι αν μου καθόταν καμιά στραβή με κάποιο δικαστήριο τότε θα έβγαζα δίπλωμα από ανάγκη. Δε σου λέω ότι δεθ α έβγαζα ποτέ δίπλωμα. Όταν θα ήμουν άνετα οικονομικά θα έβγαζα, όπως κι έκανα και τώρα έχω. Κατάλαβες;

Όταν ο άλλος δουλεύει ντιλιβεράς για να βοηθήσει την οικογένειά του κι έχει το 125 θα περιμέει μέχρι να μαζέψει λεφτά για να βγάλει δίπλωμα και μετά θα πιάσει δουλειά; Είναι περιπτώσεις και περιπτώσεις, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου και το κλείνω εδώ γιατί είμαι οφ τόπικ.

 

θα σ δωσω μονο ενα παραδειγμα&θα καταλαβεις.

φιλος μ τρακαρε(χωρις να ειναι υπαιτιος για το ατυχημα,οπως & στην δικη σ περιπτωση που περιγραφεις πιο πανω),με ενα αλλο μηχανακι.

για την ακριβεια τον παρεσυρε με το αμαξι τ,ενω ο αλλος παραβιασε στοπ.

ο οδηγος απο το μηχανακι ηταν εκεινη την στιγμη υπο την επηρεια αλκοολ.

αποτελεσμα να τ αφησει μερικη αναπηρια απο το ατυχημα.

το ελληνικο δικαστηριο,παρολο που τον απαλλαξε απο την υπαιτιοτητα τ ατυχηματος,τον καταδικασε σε μηνια καταβολη χρηματικου ποσου,γυρω στα 500ευρα,στον αλλο οδηγο που τραυματισε.

Το ποσο αυτο θα το πληρωνει ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ,& ολα αυτα επειδη οδηγουσε χωρις διπλωμα...(&παρολο που δεν εφταιγε σε τιποτα αλλο...)

τα συμπερασματα δικα σ...

Link to comment
Share on other sites

παδια το μηχανακι ειναι ακομη διαθεσιμο?

 

Φίλε έχεις διαβάσει καθόλου προηγούμενα posts?

Επειδή και εγώ έψαχνα και πήρα πρόσφατα, κάνε 1 ψάξιμο να δεις το αναφέρω για καινούρια και μεταχείρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μεσα εχει ενα κατσαβιδι +,- δυο γερμανικα 10-12 και 14-17 ενα σιδερο και μια πιπα που ειναι για να βγαλεις το μπουζι.(το σιδερο που ειναι σαν σκετο κατσαβιδι ειναι για να ξεβιδοσεις το μπουζι,μπαινει μεσα στην πιπα για να κανεις μοχλο!)

 

Πακέτο.

Μόνο 2 πολυγωνικά εργαλειάκια έχει.Τίποτα άλλο.

 

Και για την πίεση.Πόσο μπρος και πόσο πίσω?

Και για τον δείκτη λαδιών.Εμένα είναι αυτή τη στιγμή εκεί που τελειώνουν οι λοξές γραμμούλες.εκεί είναι το μαξ ή η μέση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω 30lbs μπροστα και 35 πισω!να του ζητησεις και τα αλλα εργαλεια!τα λαδια 8α τα μετρας σε ισιαδη και το μηχανακι να ειναι ζεστο αλλα να το εχεις αφησει κανα 15λεπτα για να πεσουν τα λαδια!το Μαχ ειναι προς τα πανω δλδ εκει που αρχιζουν οι γραμουλες και το μιν εκει που τελειωνουν!οταν μετρας τα λαδια να μην βιδονεις τον δεικτη απλος θα τον βαζεισ ετσι ωστε να καθετε ισια.
Link to comment
Share on other sites

Χ!!απο μενα παρολο που εχω το Ρ

 

τι ειναι αυτα που λες βρε ντινο??προδιδεις το R για το Χ??

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

να απαντησω &εγω που ειχα r & τωρα εχω x.για τα 350 ευρα που εχει παραπανω το χ αξιζει σιγουρα τα λεφτα τ μιας&ειναι πιο συγχρονο απο καθε αποψη.πλαισιο,κινητηρας,κτλ...

αλλα το r ηταν πολυ πιο καλο στις χαμηλες στροφες,πιο σπιρτοζο δηλαδη,ειχε πολυ καλυτερο σασμαν,&ηταν πιο καλο για μεσα στην πολη.

σε ολα τα υπολοιπα υπερτερει το x.

δεχομαι&ερωτησεις:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτα που λες βρε ντινο??προδιδεις το R για το Χ??

 

δικαιολογισε μου, το γιατι, το χ
δεν το προδιδω!!με τιποτα αυτο.ειναι πραγματικα σκυλι,δεν καταλαβενει τιποτα,γκαζια κοφτες σπινιες ανηφορες χιλιομετρα δεν εχει παθει τιποτα.προτεινω το Χ γιατι αμα θελησει να το πουλησει αυριο μεθαυριο να μην χασει τα λεφτα του!ειναι και injection αρα πιο οικονομικο ειναι 135cc με καθετο κινητηρα.αυτα μου ερχονται τωρα στο μαυλο.αμα θυμηθω κατι αλλο θα το ποσταρο!
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ειναι πολυ καλα!!οποιο του αρεσει ας παρει!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...