Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατ'αρχην πρεπει να μας πεις αν ο καπνος ηταν λαδιου η ακαυτες.αν ηταν λαδιου τοτεεχει δικιο ο μηχανικος και συνεβει αυτο που σου ειπα στην αρχη παραπανω δλδ ειχε υπερβολικα λαδια μεσα,αναψε το πιστονι και τα ελατηρια και περασε ολο το λαδι στον θαλαμο.τωρα οταν το δουλευεις σου καιει λαδια καθολου? αν δε σου καιει καθολουτοτε οκ το προλαβες. αν σου καιει εισαι για αλλαγη τουλαχιστον ελατηριων και ισως κ πιστονιου.

Υ.Γ.--->Προς ολους:να μαθετε να συντηρειτε τουλαχιστον μονοι σας το μηχανακι παιδια,κανενας μαστορας δε θα το προσεξει οσο εσεις,κ σιγα σιγα να μαθετε και να το φτιαχνετε,κανεις μας δεν ηξερε ολοι σιγα σιγα μαθαμε κ ετσι τωρα εχουμε το κεφαλι μας ησυχο απο κατι μ@λ@κες μαστορους που βαζουν 2 λιτρα λαδια σε ενα παπι κ πολλα αλλα.!:ninja::ninja:

 

σωστα!!!και κατι αλλο.καλητερα ειναι οταν βαλετε μπρος το μηχανακι με τσοκ να το κλεινετε αμεσως!!!δεν κανει να δουλευει με τσοκ.ποτε.και να μην το αφηνετε να δουλευει ετσι.δεν κανει.δεν ανεβαζει σωστα λαδια στον κιλινδρο.καλητερα ειναι να κανεις μια βολτα και σιγα σιγα να ζεσταθει το μηχανακι και το σασμαν του ομοιομορφα.;);)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalimera paidia,

 

Exw (kai) ena Yamaha Crypron T110 tou 2004 kai 8elw na toy allaksw lastixa.

 

8elw na balw ta Metzeler ME22.

Oi diastaseis pou leei to biblio ths Yamaha einai:

70/90 38P (empros)

80/90 44P (pisw).

 

Ena magazi pou phra thlefwno mou eipe oti pane ta 2.50 empros kai 2.75 pisw (se inches oi diastaseis an de kanw la8os).

 

Exei balei kapoios aytes tis diastaseis sto Crypton tou?

Htan pio stena apo ta idi stena mamisia? :O

 

Loipon, pane ta: 2.75 empros kai 3.00 pisw!!!

Pou 8a ta brw sthn A8hna?

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia,

 

Exw (kai) ena Yamaha Crypron T110 tou 2004 kai 8elw na toy allaksw lastixa.

 

8elw na balw ta Metzeler ME22.

Oi diastaseis pou leei to biblio ths Yamaha einai:

70/90 38P (empros)

80/90 44P (pisw).

 

Ena magazi pou phra thlefwno mou eipe oti pane ta 2.50 empros kai 2.75 pisw (se inches oi diastaseis an de kanw la8os).

 

Exei balei kapoios aytes tis diastaseis sto Crypton tou?

Htan pio stena apo ta idi poio stena mamisia? :O

 

Loipon, pane ta: 2.75 empros kai 3.00 pisw!!!

Pou 8a ta brw sthn A8hna?

 

επεσες στην περιπτωση.:D

εχω βαλει τα συγκεκριμενα λαστιχα στο δικο μ crtyptonaki & ειναι ακριβως η ιδια διασταση με τα μαμισια.μιλαμε παντα για τα 2.50 μπροστα, 2.75 πισω.

εχω μεινει απολυτως ευχαριστημενος.ειναι αλλου σε σχεση με τα μαμισια...θα βελτιωσουν σιγουρα το μηχανακι σ.

Link to comment
Share on other sites

επεσες στην περιπτωση.:D

εχω βαλει τα συγκεκριμενα λαστιχα στο δικο μ crtyptonaki & ειναι ακριβως η ιδια διασταση με τα μαμισια.μιλαμε παντα για τα 2.50 μπροστα, 2.75 πισω.

εχω μεινει απολυτως ευχαριστημενος.ειναι αλλου σε σχεση με τα μαμισια...θα βελτιωσουν σιγουρα το μηχανακι σ.

βασικα οσο πιο μικρο το προφιλ του τοσο καλητερο κρατημα.2.75 μπροστα και 3,00 πισω δεν θα εβαζα.θα το κοβει πολυ το μηχανακι.εγω εχω το μαμα το μπροστα 2.50 και πισω το michelin M45 2,75

Link to comment
Share on other sites

επεσες στην περιπτωση.:D

εχω βαλει τα συγκεκριμενα λαστιχα στο δικο μ crtyptonaki & ειναι ακριβως η ιδια διασταση με τα μαμισια.μιλαμε παντα για τα 2.50 μπροστα, 2.75 πισω...

 

Κατα αρχην, σε ευχαριστω για το μηνυμα σου.

 

Και γω δε θελω να αλλαξω διαστασεις στα λαστιχα, αλλα με υπολογισμο που εκανα ιντσες σε χιλιοστα, βρισκω οτι:

Για εμπρος: 2.50 x 25,4mm (ίντσα) = 63.50mm ενώ έχουμε 70

Για πισω: 2.75 x 25,4mm (ίντσα) = 69.85mm ενώ έχουμε 80

Ενώ:

2.75 x 25,4mm (ίντσα) = 69.85mm

3.00 x 25,4mm (ίντσα) = 76.20mm

Σχεδόν οπως τα μαμίσια.

 

1)Μήπως κάνω λάθος?

2)Τα 2.50 και 2.75, είναι σίγουρα ακριβώς η ίδια διάσταση με τα μαμίσια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια θελω να πουλησω το crypton μου για να παρω κατι λιγο καλυτερο.θελω να φυγω απο παπι.μαλλον χτ,χr η varadero ολα 125.η ερωτηση μου ειναι η εξης που να δωσω το παπι ποσο περιπου.(termignioni+yss αναρτησεις+braking μαργαριτα+καθισμα χειροποιητο.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/585282

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το εδεινα στα 1400.βαρια βαρια 1500.αλλα θα το μετανιωσεις διοτη αυτα που θες να παρεις θελουν πολυ συμπλεκτι,πολυ πεδεμα.δεν τραβανε και τοσο.δικια σου επιλογη
Link to comment
Share on other sites

χλωμο να το δωσω τοσο γιατι εχει 40000χλμ πανω.

ειναι τελειο μηχανικα.

εχεις καμια ιδεα που να το δωσω.

το ξερω οτι θελουν συμπλεκτη γιαυτο τα θελω να συνηφησω για να ανεβω μετα σε 650κκ(pegaso strada).

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το εδεινα στα 1400.βαρια βαρια 1500.αλλα θα το μετανιωσεις διοτη αυτα που θες να παρεις θελουν πολυ συμπλεκτι,πολυ πεδεμα.δεν τραβανε και τοσο.δικια σου επιλογη

 

δεν νομιζω να καταφερεις να το δωσεις σε αυτα τα λεφτα...εκτος αν βρεις κανενα θυμα...

μην ξεχνας οτι τα εχτρα που βαζεις πανω στο παπι,χανουν την αξια τους στην πωληση...

αν εχει&40000 χιλιμετρα,με κανενα 1000ευρω καλα θα ειναι...

μη σ πω οτι λεω&αρκετα...

δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα... :(

Link to comment
Share on other sites

ναι απο αθηνα ειμαι.

δεν παιζει να το δοσω κατω απο χιλια ευρω ειναι καλοδιατηριμενο με κανενα μηχανικο προβλημα και ολα τα service.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερετε ποσο εχει μια μανιβελα για το μοτορι;;;το cryptoni ενοω
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μανιβέλα πρέπει να είναι καλύτερα θα μοιάζει σαν να έχεις μεγάλη μηχανή.

Άσε που θα είναι πιο ελαφρύ το μηχανάκι (να εβγαζες και όλο το συστημα τις μανιβέλας καλα θα ήταν) και θα είναι καλυτερο στις εκκινήσεις ;)

DRAGONBALL RULEZ

BEST METAL BANDS: SLIPKNOT, CRADLE OF FILTH, CHILDREN OF BODOM

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γενικο σχετικα με κρυπτονΡ...τα μεταχειρισμενα σε τι τιμες κυμαινονται? σε καλη κατασταση βεβαια....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...