Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με άλλα λόγια όπου βγαίνει καλύτερο το k800 έχουν δίκιο αλλά όπου βγαίνει καλύτερο το d900 τα "πιάνουν";;; ουσιαστικά αυτό αφήνεται να εννοηθεί....

τέλος πάντων.καλύτερα να μη συνεχίσουμε γιατί το έχουμε παρατραβήξει. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται για την αγορά κινητού θα δει τα συγκεκριμένα site και τα διάφορα βίντεο που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο, θα κρίνει το κατά πόσο είναι αντικειμενικά ή όχι και θα αποφασίσει.

 

 

1. Δεν είπα ούτε άφησα ποτέ να εννοηθεί όσα μου λες...

2. Ζήτησα εικόνες, βίντεο και τεκμηριωμένες αποδείξεις από χρήστες-κατόχους και όχι "τοποθετημένα" ή στημένα από την εταιρεία ή μαγαζιά. Μπορεί να κάνω λάθος εγώ αλλά θέλω να το δω. ¨Οπως ο τύπος με τη μπαταρία που του έβαλα το στοίχημα και εξαφανίστηκε

3. Δεν αποκλείεται κάποια από τα θέματα που έχω βάλει κάποιους να μην τους ενοχλούν. Αλλά πρέπει να μην ενοχλούν και εμένα?

4. Αν έχω κουράσει το φόρουμ όταν έχω κάνει τόσες παρατηρήσεις (η αλήθεια περισσότερες αρνητικές) και τόσα τεσταρίσματα όσα κανένας εδώ μέσα τότε με συγχωρείτε δε θα σας ξαναενοχλήσω. Θα σας αφήσω στο χλοερό παράδεισο της αγοράς σας.

5. Επειδή συμμετείχα σχετικά πρόσφατα στο τμήμα του φόρουμ με το V3i και είχα τότε πολλές ενστάσεις (άλλα αποτυχημένη αγορά μου) θα πω την πικρή αλήθεια την οποία έγραψα και στο φίλο ddr2...Δυστυχώς πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν υπάρχει ΥΠΕΡΣΥΣΚΕΥΗ...και εδώ έκανα λάθος και μπορείτε να μου το πείτε και να το αποδεχθώ. Γιατί έτσι ήθελα να βλέπω μέχρι σήμερα το κινητό που θα είχα άρα και το D900. Λάθος το δέχομαι...

6. Τελειώνω με ένα μόνο μικρό θεματάκι. όσες συγκρίσεις έγιναν πχ στις φωτογραφίες έγιναν στον ίδιο χώρο, στις ίδιες συνθήκες φωτισμού, με την ίδια εστίαση και με την ίδια επιλεγμένη ανάλυση. ΤΟ ίδιο και στο βίντεο. Είτε μιλάμε για τελείως ακίνητο χέρι ή ακίνητο θέμα που σημαδευα είτε (ειδικά εδώ) κινούμενο τη σύγκριση την έκανα με το Παλιό μου Κ750ι που τώρα έδωσα στο γιο μου...Το αποτέλεσμα το είδα στα κινητά (και στις 2 οθόνες εναλάξ) και στον υπολογιστή. Το κ750ι υπερτερεί δυστυχώς πολύ...και δεν είναι καν cybershot...

 

ΥΓ. Σήμερα (και δεν πανηγυρίζω) η τιμή του στην πόλη μου και το ΠΛΑΙΣΙΟ έφτασε τα 345 ευρώ μετρητοίς (ή με κάρτα δε θυμάμαι). Δυστυχώς δε θα προλάβω να το πουλήσω τούλάχιστον να πω ότι δεν έχασα και πολλά αυτό με ανησυχεί.

ΥΓ2. Δε θα σας ξαναενοχλήσω....αποχωρώ από το φόρουμ το συγκεκριμένο δε νομίζω να υπάρχει λόγος να ενοχλώ...

ΥΓ3. Θα ήθελα να προσέξετε λίγο αντίστοιχα φόρουμ που πιθανόν οι χρήστες είναι περισσότεροι (στο εδώ site μιλάω)...Πόσες απορίες λύνονται με χειροπιαστές λύσεις...από άλλους χρήστες ή από συνδέσμους σε άλλα sites, κτλ...Εδώ φαίνεται από την ποσότητα των ερωτημάτων και των απαντήσεων όλοι οι κάτοχοι είναι πολύ ευχαριστημένοι από το τέλειο κινητό τους και δεν υπάρχουν προσβλήματα οπότε όλα δείχνουν ότι απλά εγώ είμαι εκτός...άρα τελειώνω οριστικά ζητώντας και συγγνώμη για την αμετροέπεια μου να το κατηγορώ μιας και η δική μου συσκευή προφανώς είναι η εξαιρεση στην τελειότητα που υπάρχει γύρω μου ως προς το D900...Nα είστε καλά χάρηκα που τα είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν έλεγα το έχουμε παρατραβήξει έβαζα κι εμένα μέσα. και όσο για χειροπιαστές λύσεις και links ήδη μερικά μηνύματα παραπάνω δόθηκε μια λύση για το gprs.α, πριν αποχωρήσεις απ το forum γιατί δεν παραθέτεις κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες εσύ; Υ.Γ.το πλαίσιο σ' αυτό το ρημάδι το site του και στο κατάστημα του πειραιά γιατί δε τη ρίχνει τόσο εύκολα την τιμή του να το αγοραζα κι εγώ φτηνό;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

στο παρακάτω link θα βρείτε κι άλλα κρυφά μενού samsung:

http://www.howardforums.com/showpost.php?p=7780530&postcount=72

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

:wacko: - μονο κακο κανουν οι αποχωρησεις οταν εκφερεις εμπεριστατωμενη γνωμη ,ξανασκεψου το φιλε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιο φτηνή τιμή στο internet, 364.91 € στο Acornshop. δείτε κι εδώ: http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=d900
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Πιο φτηνή τιμή στο internet, 364.91 € στο Acornshop. δείτε κι εδώ: http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=d900
+μεταφορικά ή να πας στη Νέα Μάκρη.
Link to comment
Share on other sites

:wacko: - μονο κακο κανουν οι αποχωρησεις οταν εκφερεις εμπεριστατωμενη γνωμη ,ξανασκεψου το φιλε (!)

 

ρε το παλικαρι...:p

 

παντως ναι, πρεπει να το παραδεχτουμε!!! ζουμε στον "παραδεισο" μας :X αααχ...

Link to comment
Share on other sites

στο παρακάτω link θα βρείτε κι άλλα κρυφά μενού samsung:

http://www.howardforums.com/showpost.php?p=7780530&postcount=72

 

σεντιφ καλα κανεις και μας εδωσες αυτους τους κωδικους αλλα οπως μας εξηγησες ποιο πανω για το τζι-π-ρ-ς , ετσι και τωρα πες και τι κανει ή τι μπορει να μας βελτιωσει στο κινητο καθε ενας απο αυτους τους κωδικους μην το πειραξουμε μονοι μας και το κανουμε βιδες :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia to peira kai ego xtes den anteksa...

 

eroteumenos me to sxima tou...

 

kanena parapono gia to triksimo pou legatai...

 

to pc suite tou apsogo kai grigoro...

 

to menou grigoro - megala grammata - polu oraio to THEME pou exei me tin akropoli.

 

to pc suite tou apsogo kai grigoro

 

mou eipe kapoios oti den exei theme kai omos exei ena auto tis akropolis ara borei na paizoun sto net kai alla??? kserei kaneis tipota??

 

exo 2 erotisoules mikres:

-ti marka mnimi na paro gia to kinito?

-paizei kamia efarmogi kanena theme kati pou na aksizei an bei sto kinito??

Link to comment
Share on other sites

το gprs δεν χρειαζεται πουθενα ?

δεν ειναι προβλημα για το κινητο αν το απενεργοποιησουμε?

 

Για να στείλεις mms το δοκίμασα και στέλνει κανονικά. Δηλάδη ενεργοποιείται το gprs μόνο κατά την διάρκεια αποστολής του μηνύματος, εξοικονομόντας ενέργεια. Τώρα αν το gprs ειναι απαραίτητο για πλοήγηση ατο διαδύκτιο δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

 

exo 2 erotisoules mikres:

-ti marka mnimi na paro gia to kinito?

-paizei kamia efarmogi kanena theme kati pou na aksizei an bei sto kinito??

 

-SANDISK (mexri 1 GIGA)

-themes gia to D900 extra den exei , apla den pairnei

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Vre mages giati den uparxei sto myphone review gia to D900? Akomh na valoune???

 

Δεν βάζουν για όλα όλα τα κινητά της αγοράς.

Άνθρωποι είναι και αυτοί...

Πάντως, καλύτερο review από αυτό εδώ το threat υπάρχει??:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Vre den amfivalw...mia xara ta lete edw pera...kai to kinhtaki mia xara fainetai...me autes tis java efarmoges omws ti tha ginei??? Sto tsak eimai na to parw!!Pisteyw oti vgazei kaluteres foto apo to K800i...alla exei polla meionektimata kai elleipseis
Link to comment
Share on other sites

Vre den amfivalw...mia xara ta lete edw pera...kai to kinhtaki mia xara fainetai...me autes tis java efarmoges omws ti tha ginei??? Sto tsak eimai na to parw!!Pisteyw oti vgazei kaluteres foto apo to K800i...alla exei polla meionektimata kai elleipseis

 

Με τα java ακόμα τίποτα.Απλά δεν μπορείς να βάλεις.

Όσο για τις φώτο, το k800 είναι καλύτερο.:X

Προτιμώτερο να το χωνέψεις πριν το πάρεις γιατί μετά σε βλέπω να το παίζεις καθολικά διαμαρτυρώμενος στις σελίδες του myphone και θα είναι κρίμα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

kai omws einai kalutero tou D900...kai as mhn exei flash kanoniko...kai gia na mhn nomizetai oti lew diafora idou kai h apodeiksh....

 

http://www.mobile-review.com/review/samsung-d900-cam-en.shtml

 

ta sumperasmata dika sas

Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό το ότι δεν μπορείς να του βάλεις εύκολα άλλα προγράμματα , έτσι δεν θα μπορεί να μπει και οτιδήποτε άλλου είδους κακόβουλο λογισμικό , βλέπε ευαγγελατος...

:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

kai omws einai kalutero tou D900...kai as mhn exei flash kanoniko...kai gia na mhn nomizetai oti lew diafora idou kai h apodeiksh....

 

http://www.mobile-review.com/review/samsung-d900-cam-en.shtml

 

ta sumperasmata dika sas

 

Το εν λόγω review το έχω διαβάσει από πολύ καιρό.

Δεν καταλήγει στο συμπέρασμα ότι το d900 είναι καλύτερο.

Απλά λέει ότι η διαφορά δεν είναι πολύ μεγάλη και συχνά περνάει απαρατήρητη.

 

Στην πράξη αυτό ισχύει μέχρι...το απόγευμα.

Από εκεί και πέρα το d900 αποδίδει άσχημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό το ότι δεν μπορείς να του βάλεις εύκολα άλλα προγράμματα , έτσι δεν θα μπορεί να μπει και οτιδήποτε άλλου είδους κακόβουλο λογισμικό , βλέπε ευαγγελατος...

:)

 

Καλά, τώρα σοβαρά μιλάμε??:wacko:

Το είχα γράψει κάπου εγώ αυτό αλλά κάπως ειρωνικά και σίγουρα για πλάκα...

Το τηλέφωνο θα έπρεπε κανονικά να παίρνει java εφαρμογές, όπως όλα τα κινητά του κόσμου.

Δέχεται μόνο όσες καταβάζουμε από από wap.

Αυτό συμβαίνει λόγω αδυναμίας του λογισμικού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

to link htan gia na deite tis foto...den exei sumasia ti grafoun sto review auto...opoios exei matia vlepei...kai meta to apogeuma lupamai alla pisteuw oti to D900 einai kalutero...kai fusika sugrinontas panta xwris thn xrhsh flash
Link to comment
Share on other sites

to link htan gia na deite tis foto...den exei sumasia ti grafoun sto review auto...opoios exei matia vlepei...kai meta to apogeuma lupamai alla pisteuw oti to D900 einai kalutero...kai fusika sugrinontas panta xwris thn xrhsh flash

είμαι κάτοχος d900 και θα διαφωνήσω μαζί σου καθώς το night mode είναι ουσιαστικά ανύπαρκτο

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

to link htan gia na deite tis foto...den exei sumasia ti grafoun sto review auto...opoios exei matia vlepei...kai meta to apogeuma lupamai alla pisteuw oti to D900 einai kalutero...kai fusika sugrinontas panta xwris thn xrhsh flash

Όπως νομίζεις.:)

Δεν έχω κανένα από τα 2 κινητά, ούτε πρόκειται να επιλέξω ένα από τα 2, συνεπώς δεν με ενδιαφέρει.

Αυτό που "όφειλα" να κάνω ήταν να σε ενημερώσω για την κάμερα.:O

Και το έκανα.

Με γειά, όποτε το πάρεις:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...