Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

 

Είμαι κ εγώ απο χθές κάτοχος ενος D900. Για να πώ την αμαρτία μου πρίν το αγοράσω διάβασα αρκετά από τα post εδώ μέσα και θα ήθελα να παραθέσω κ εγώ τις δικές μου απόψεις. Μέχρι πρώτινος λοιπόν χρησιμοποιούσα ένα D600 (μάλιστα το 2ο μου). Επειδή λοιπόν είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος από το πρώτο μου Samsung είπα να πάρω το D900 παρότι δεν ήταν 3G. Να πώ την αμαρτία μου βέβαια είχα βάλει στο μάτι και το W850 μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου (για το K800 δεν το συζητάμε διοτι .....πολύ ασχημο ρε παιδάκι μου).

Κ εδώ είναι λοιπόν που άρχισαν οι συγκρίσεις με το προηγούμενο μοντέλο μου. Ανοίγω το κουτί λοιπόν της συσκευασίας κ έρχεται η πρώτη απογοήτευση. Καινούριο βίσμα φόρτισης. Κ εγώ τι θα κάνω τον παλιό φορτιστή αυτοκινήτου που αγόρασα κυρία Samsung μου; Τεσπά το καταπίνω διότι πιο λεπτό κινητό είναι αυτό χρειαζόταν μείωση και στο βίσμα.

Απογοήτευση νούμερο 2 Πάω να βρώ το TV-out καλώδια και φυσικά δεν υπάρχει. Δεν πειράζει λέω έχω του D600. Έλα όμως που δεν κάνει. Μάλιστα αν δεν μας τα πάρει η εταιρεία από τα αναλώσιμα από που θα μας τα πάρει.

Απογοήτευση νούμερο 3. Ούτε εδώ υπάρχει κάρτα μνήμης. Δεν πειράζει λέω θα πάρω την κάρτα μνήμης του D600. Αλλά πόσο κοστίζει μια κάρτα μνήμης θα μου πείτε ε! λοιπόν για να βάζουν σχεδόν όλες οι εταιρείς στην συσκευασία τους μάλλον όχι πολύ. Άσε που συνήθως τα καινούρια μοντέλα είναι πιο καλοεξοπλισμένα κ εγώ είμαι ήδη στο -2.

Δεν πειράζει λέω απο μέσα μου έχει περισσότερη μνήμη. Ώπα απογοήτευση νουμερο 4. Τι να πούμε βέβαια design με μικρότερες διαστάσεις άρα λιγότερος χώρος κλπ.

Συνεχίζω έπειτα με το να ανοίξω το κινητό φοβερή οθόνη καινούριο μενού κλπ κλπ (αν και εμένα τα sprites του D600 μου άρεσαν πολύ). Ψάχνω τους ήχους κ τι να δώ... δεν αλλάζουν οι τόνοι των πλήκτρων (εδώ βέβαια μπορεί να είμαι κ λίγο αδιάβαστος γιατι στο μενού υπάρχει η επιλογή απλά γκριζαρισμένη).Α! Απογοήτεσυ νούμερο 4,5?

Φτάνουμε όμως στο 5 με την καθυστέρηση που έχει το μενού και δεν το είχε το D600 (εκτός ίσως στην πλοήγηση του εξερευνητή της κάρτας).

Εκείνο όμως που πραγματικά με σταναχώρησε είναι η ποιότητα κατασκευής ρε παιδιά. Μην με παρεξηγήσετε. Γι αυτό επέλεξα Samsung. Είχα 2 D600 και τα 2 όσον αφορά τον sliding Μηχανισμό δεν παίζονταν το D900 μου λοιπόν έχει αυτό το ελαφρύ παίξιμο. Κατασκευαστικά είναι καλύτερο απο τα sliding όλων των υπόλοιπων εταιριών που δοκίμασα. Αλλά κυρία Samsung μου στα καινούρια μοντέλα μας βελτιώνουμε πράγματα, δεν χειροτερεύουμε. Ακόμη κ αν δεχτώ ότι εγώ ήμουν άτυχος με το συγκεκριμένο μοντέλο κάτι δεν πάει καλά αν υπάρχουν κάποιες έστω περιπτώσεις μη τέλειων μηχανισμών όταν στο προηγούμενο μοντέλο σου δεν υπήρχε καμια.

Τέλος πάντων επειδή κούρασα απλά θα πώ ότι το τηλ θα το κρατήσω. Ναι είναι πιο εξελιγμένο μοντέλο (κατά την ταπεινή μου γνώμη όχι πολύ βεβαια) με πολύ ωραίο design και πολλές διορθώσεις από το D600 (όπως η προσθήκη αριθμού σε υπάρχουσα επαφή και άλλα πισάρικα όπως ο Παρθενώνας και το Big Ben), αλλά κατά την γνώμη μου η Samsung έκανε βήματα πίσω στην ποιότητα χαρακτηριστικό το οποίο της δίνει ένα πολύ μεγάλο κομμάτι απο το συνολικό μερίδιό της. Όλες οι εταιρείες μας τα παίρνουν. Αυτή την φορά ένιωσα από την Samsung σαν να με εκμεταλεύεται.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:worry: - στο προσπεκτους δεν λεει οτι εχει μεσα το καλωδιο τηλεορασης και καρτα ,αυτα τα δινει σαν αξεσουαρ - το οτι δεν ταιριαζει φορτιστης,H.free μας την εχει φερει πρωτη η Νοκια μαζι με την SE οποταν απλα την ξαναπαταμε και με την Samsung - οσον αφορα το μενου [χωρις καρτα μεσα] που το δοκιμασα στο FNAC ηταν πολυβολο εσας σας αργει τοσο πολυ λογω καρτας ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Που και που μια αλλαγή στα βύσματα επιβάλλεται.:D

Στην SE ήταν απαραίτητη γιατί τα παλιότερα βύσματα είχαν προβλήματα.

Κάρτα μνήμης, tv out κλπ δεν είναι υποχρεωμένος ο κατασκευαστής να σου παρέχει.Εξάλλου, το κινητό για flagship της samsung, δεν είναι και ακριβό.Οπότε αυτές οι ελλείψεις δικαιολογούνται.

Αυτό που λές για την ποιότητα κατασκευής, το΄διαπίστωσα και εγώ.

Όμως, το slide του d600 κατά τη γνώμη μου( από όσα είχα δεί δηλαδή) είχαν πολύ περισσότερο τζόγο από το d900.Ωστόσο, ο μηχανισμός στο d600 ήταν ομολογουμένως πιο soft, πιο ομαλός στη λειτουργία του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα accesoir εξαρτονται απο τον αντιπροσωπο.Στο εξωτερικο εχει περισσοτερα καλωδια,ακομα και καρτα μνημης.

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μετά από 15 ημέρες για το D900.

1. Υπάρχει διαφορά ακουστότητας σε συνομιλία με το slide κλειστό (δεν ακούγεται τόσο καλά το μικρόφωνο στο συνομιλητή σας) σε σχέση με το ανοικτό.

2. Διάρκεια μπαταρίας μετά από πλήρη φόρτιση (ειδικός ήχος τέλους) από τις 06:00 ως 01:00 καθημερινά ανοικτό με 3-5 κλήσεις 1' και 3-5 sms. Επίσης 1-2 μικρές βόλτες στο μενού (για την ανάγνωση μηνυμάτων) όλα αυτά διαρκούν 3 μέρες. Μετά αρχίζει και αναβοσβήνει η μπαταρία και βγαίνει το ειδικό ηχητικό σηματάκι...

3. Στο πλήκτρο 1 με τα υπόλοιπα σημεία ΔΕΝ υπάρχει η ' (απόστροφος) πχ θέλεις να γράψεις Σ' ΑΓΑΠΩ (!!!) πρέπει να γράψεις ΣΕ...ΑΓΑΠΩ

4. Η κάμερα το βράδυ ή σε σκοτεινό χώρο ότι ρύθμιση και να κάνεις χάνει. Το ίδιο και το βίντεο του. Και μιλάμε χάνει πολύ. Επίσης στο Βίντεο του η γρήγορη κίνηση του κινητού στη λήψη δημιουργεί απαράδεκτο αποτέλεσμα σε αντίθεση με το SE K750i που τουλάχιστον είχα πρότινος.

5. Πολλά μενού είναι κλειδωμένα ή μάλλον επιλογές. Πχ κάποιοι ήχοι και δε ξέρω γιατί. Δε θα είχα πρόβλημα αλλά πολλές φορές είναι τόσο απαλό ένα ηχητικό ειδοποίησης που δεν ακούγεται ούτε σε απόλυτη ησυχία. Και δε φταίει η ένταση.

6. Ίσως το πιο αντιαισθητικό πρόβλημα που έχω συναντήσει. Βάζω ένα κανονικό, χωρίς πρόβλημα, Mp3 για ήχο κλήσης. Όταν με καλούν "τρώει" κάτι δέκατα του δεπτερολέπτου από την αρχή του και αρχίζει σχεδόν 1-2" μετά παράγοντας ένα τρα΄γούδι που ξεκινά πολύ ξαφνικά. Όταν το παίζεις από το mp3 player Πάντως το παίζει κανονικά.

7. Η πλοήγηση μέσα στην κάρτα είναι μια...εμπειρία...Πολύ αργή και με κολλήματα. Μιλάω για 512ΜΒ Transcend όχι τίποτα μούφα μάρκα. Ολοκαίνουργια.

8. Δεν υπάρχει πρόσβαση σε φωτογραφίες μετά από μεταφορά πχ με BT από άλλο κινητό. Κάθονται στα ληφθέντα και δεν πάνε πουθενά...πάλι καλά που τις επιλέγεις ως φώτο κλήσης.

9. ΑΝ το θυμάμαι καλά δεν επιτρέπει επίσης να μεταφέρεις στο φάκελο αυτό (ληφθέντα) από άλλο φάκελο φωτογραφία.

10. Δεν υπάρχει (εκτός και είμαι χαζός και δεν το βρήκα) επιλογή να σώζω απευθείας φωτογραφία ή και μήνυμα στην κάρτα. Κυρίως το πρώτο. Πρέπει να κάνω μεταφορές και είναι πολύ σπαστικό και σαν εργασία και σαν χρόνος...

 

Αυτά προς το παρόν. Σε γενικές γραμμές δεν είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο ειδικά σε σχέση με την τιμή του. Κομψό δε λέω (έτσι την πάτησα και με το V3i της ΜΟΤΟ και το έστειλα σε 15 μέρες 100 ευρώ κάτω από όσο το πήρα) αλλά δε μου φτάνει. Ψάχνω να το πουλήσω.

 

Και τι θα παρεις?

Εχεις αλλαξει πολλα κινητα σε μικρο χρονικο διαστημα...:p

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Είμαι κ εγώ απο χθές κάτοχος ενος D900. Για να πώ την αμαρτία μου πρίν το αγοράσω διάβασα αρκετά από τα post εδώ μέσα και θα ήθελα να παραθέσω κ εγώ τις δικές μου απόψεις. Μέχρι πρώτινος λοιπόν χρησιμοποιούσα ένα D600 (μάλιστα το 2ο μου). Επειδή λοιπόν είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος από το πρώτο μου Samsung είπα να πάρω το D900 παρότι δεν ήταν 3G. Να πώ την αμαρτία μου βέβαια είχα βάλει στο μάτι και το W850 μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου (για το K800 δεν το συζητάμε διοτι .....πολύ ασχημο ρε παιδάκι μου).

Κ εδώ είναι λοιπόν που άρχισαν οι συγκρίσεις με το προηγούμενο μοντέλο μου. Ανοίγω το κουτί λοιπόν της συσκευασίας κ έρχεται η πρώτη απογοήτευση. Καινούριο βίσμα φόρτισης. Κ εγώ τι θα κάνω τον παλιό φορτιστή αυτοκινήτου που αγόρασα κυρία Samsung μου; Τεσπά το καταπίνω διότι πιο λεπτό κινητό είναι αυτό χρειαζόταν μείωση και στο βίσμα.

Απογοήτευση νούμερο 2 Πάω να βρώ το TV-out καλώδια και φυσικά δεν υπάρχει. Δεν πειράζει λέω έχω του D600. Έλα όμως που δεν κάνει. Μάλιστα αν δεν μας τα πάρει η εταιρεία από τα αναλώσιμα από που θα μας τα πάρει.

Απογοήτευση νούμερο 3. Ούτε εδώ υπάρχει κάρτα μνήμης. Δεν πειράζει λέω θα πάρω την κάρτα μνήμης του D600. Αλλά πόσο κοστίζει μια κάρτα μνήμης θα μου πείτε ε! λοιπόν για να βάζουν σχεδόν όλες οι εταιρείς στην συσκευασία τους μάλλον όχι πολύ. Άσε που συνήθως τα καινούρια μοντέλα είναι πιο καλοεξοπλισμένα κ εγώ είμαι ήδη στο -2.

Δεν πειράζει λέω απο μέσα μου έχει περισσότερη μνήμη. Ώπα απογοήτευση νουμερο 4. Τι να πούμε βέβαια design με μικρότερες διαστάσεις άρα λιγότερος χώρος κλπ.

Συνεχίζω έπειτα με το να ανοίξω το κινητό φοβερή οθόνη καινούριο μενού κλπ κλπ (αν και εμένα τα sprites του D600 μου άρεσαν πολύ). Ψάχνω τους ήχους κ τι να δώ... δεν αλλάζουν οι τόνοι των πλήκτρων (εδώ βέβαια μπορεί να είμαι κ λίγο αδιάβαστος γιατι στο μενού υπάρχει η επιλογή απλά γκριζαρισμένη).Α! Απογοήτεσυ νούμερο 4,5?

Φτάνουμε όμως στο 5 με την καθυστέρηση που έχει το μενού και δεν το είχε το D600 (εκτός ίσως στην πλοήγηση του εξερευνητή της κάρτας).

Εκείνο όμως που πραγματικά με σταναχώρησε είναι η ποιότητα κατασκευής ρε παιδιά. Μην με παρεξηγήσετε. Γι αυτό επέλεξα Samsung. Είχα 2 D600 και τα 2 όσον αφορά τον sliding Μηχανισμό δεν παίζονταν το D900 μου λοιπόν έχει αυτό το ελαφρύ παίξιμο. Κατασκευαστικά είναι καλύτερο απο τα sliding όλων των υπόλοιπων εταιριών που δοκίμασα. Αλλά κυρία Samsung μου στα καινούρια μοντέλα μας βελτιώνουμε πράγματα, δεν χειροτερεύουμε. Ακόμη κ αν δεχτώ ότι εγώ ήμουν άτυχος με το συγκεκριμένο μοντέλο κάτι δεν πάει καλά αν υπάρχουν κάποιες έστω περιπτώσεις μη τέλειων μηχανισμών όταν στο προηγούμενο μοντέλο σου δεν υπήρχε καμια.

Τέλος πάντων επειδή κούρασα απλά θα πώ ότι το τηλ θα το κρατήσω. Ναι είναι πιο εξελιγμένο μοντέλο (κατά την ταπεινή μου γνώμη όχι πολύ βεβαια) με πολύ ωραίο design και πολλές διορθώσεις από το D600 (όπως η προσθήκη αριθμού σε υπάρχουσα επαφή και άλλα πισάρικα όπως ο Παρθενώνας και το Big Ben), αλλά κατά την γνώμη μου η Samsung έκανε βήματα πίσω στην ποιότητα χαρακτηριστικό το οποίο της δίνει ένα πολύ μεγάλο κομμάτι απο το συνολικό μερίδιό της. Όλες οι εταιρείες μας τα παίρνουν. Αυτή την φορά ένιωσα από την Samsung σαν να με εκμεταλεύεται.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Η ένταση του ήχου ρυθμίζεται από τα κουμπιά έντασης ήχου στο πλάι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Στην SE ήταν απαραίτητη γιατί τα παλιότερα βύσματα είχαν προβλήματα

:mad: - εκεινο το Κ700 δεν ηξερες ποτε θα σταματησει να φορτιζει με εκεινο το κ@λοβυσμα που οποτε ηθελε εμπαινε,οποτε ηθελε λασκαριζε και σε ημιφως δεν εβρισκες την υποδοχη με τιποτα (!)

 

Ωστόσο, ο μηχανισμός στο d600 ήταν ομολογουμένως πιο soft, πιο ομαλός στη λειτουργία του.

:worry: - στο D-900 τα πληκτρα για να γραψεις μηνυμα ειναι σκληρα και με μικρη διαδρομη,κρακ κρακ απολυτη αισθηση δεν εχουν μαλακο πατημα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος με το d900!!το μονο προβλημα μου για μενα ειναι οτι τελειωνει γρηγορα η μπαταρια και περιμενα λιγο καλητερη καμερα..τωρα μερικοι που ζητανε κατι πραγματα παραπανω εγω τα θεωρω γελοια..οπως δεν ειχε καλωδιο για το τv-out(φιλικα το λεω ε...?)και οτι στα μηνυματα δεν εχει αποστροφο...ενταξη τωρα τι να πω...

παντα φιλικα ε?

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

ο καθενας πιανεται σε μικροπραγματα.

π.χ.στην καμερα λογικο ειναι η καμερα του κ800 να ειναι καλυτερη.

στο d900 το παιρνεις ποιο πολυ για το σχεδιο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην SE ήταν απαραίτητη γιατί τα παλιότερα βύσματα είχαν προβλήματα.

.

ναι γιατι τώρα οι νέες θύρες των se είναι πολύ καλύτερες,χαλια πάλι είναι,μετα απο καιρό ουτε κανει καλη επαφη ο φορτιστής ουτε τα ακουστικα.

Αυτο για την ποιοτητα κατασκευης του d900 το παρατηρησα και εγώ,ο μηχανισμός δεν είναι όπως προηγούμενα μοντέλα.αλλα απο τα slide των nokia poly kalitero ennoeite.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά λοιπόν πάντα

 

Όταν πήγα να αγοράσω το D900 πήγα να πάρω Samsung γιατί έμεινα ευχαριστημένος από αυτά τα "μικροπράγματα" τα οποία άσχετα από το άν τα έχω χρησιμοποιήσει με ικανοποίησαν σαν καταναλωτή (γιατί αυτό ειμαι κ όχι οπαδός), δείγμα σεβασμού της εταιρίας που θέλει να με κερδίσει. Το ότι άλλαξε το βίσμα το θεωρώ πολύ σημαντικό διότι αν θέλω να έχω και τα 2 κινητά μαζί μου πρέπει να πάρω 2 φορτιστές (όπως επίσης να ξαναγοράσω αυτόν του αυτοκινήτου).

Επίσης η ποιότητα ενώ διαφέρει (προς το καλύτερο από τις άλλες εταιρείες (βλέπε SE850, Nokia N80,N95,6288 klp) κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν συγκρίνεται με αυτήν του D600.

Δεν επέλεξα την SE ενώ με τραβούσε το 3G των W850 κ K800 λόγω της χειρότερης (πάντα κατά την γνώμη μου) ποιότητας που έχουν τα συγκεκριμένα μοντέλα και φυσικά του σχεδιασμού που φυσικά δεν παίζεται στο D900. Η διαφορά φαίνεται σε πολλά μεγάλα (Sliding μηχανισμός) κ μικρά πράγματα όπως το κάλυμμα της υποδοχής του ρεύματος.

Το κυρίως όμως θέμα είναι ότι όταν έχεις κάτι πολύ καλό, για να το αντικαταστήσεις περιμένεις κάτι πολύ καλύτερο και γι αυτό το λόγο ξαναγόρασα το D600 (είχε πέσει μέσα στον καφέ). Οπότε ίσως κ να είχα μεγάλες προσδοκίες. Στο μόνο που διέκρινα ποιοτικά αλλαγή προς το καλύτερο είναι το ότι ο φακός της φωτογραφικής είναι κρυμμένος για να μην εκτίθεται σε κακουχίες.

Όσον αφορά τα λοιπά χαρακτηριστικά μπορώ να πώ ότι ειμαι ευχαριστημένος από το κινητάκι και η κάμερα είναι πολύ ωραία και το μενού μου φαίνεται βολικό κ εύκολο και γενικά αν εξαιρέσεις το 3G και ίσως το ραδιόφωνο (το οποίο βέβαια δεν μου λείπει ιδιαίτερα) ελλείψεις δεν βρίσκω. Αλλά κ σε αυτά και σε όλα όσα έχω πεί προηγουμένως ο σοφός λαός μας λέει "περι ορέξεως .... κολοκυθια με την ρίγανη".

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μετά από 15 ημέρες για το D900.

3. Στο πλήκτρο 1 με τα υπόλοιπα σημεία ΔΕΝ υπάρχει η ' (απόστροφος) πχ θέλεις να γράψεις Σ' ΑΓΑΠΩ (!!!) πρέπει να γράψεις ΣΕ...ΑΓΑΠΩ

 

ρε παιδια πριν θαψετε το κινητο ψαξτε το πρωτα...

 

η αποστροφος και ΟΛΑ τα υπολοιπα σημεια στιξης υπαρχουν στο μενου που εμφανιζεται αν κρατησεις παρατεταμενα τη διεση #

 

υπαρχει φυσικα και αλλη λυση! ενεργοποιεις το Τ9 και ολα λειτουργουν αψογα

(μολις πατησεις το πληκτρο 7 και μετα το 1 εχεις ενα πολυ ωραιο Σ' )

 

6. Ίσως το πιο αντιαισθητικό πρόβλημα που έχω συναντήσει. Βάζω ένα κανονικό, χωρίς πρόβλημα, Mp3 για ήχο κλήσης. Όταν με καλούν "τρώει" κάτι δέκατα του δεπτερολέπτου από την αρχή του και αρχίζει σχεδόν 1-2" μετά παράγοντας ένα τρα΄γούδι που ξεκινά πολύ ξαφνικά. Όταν το παίζεις από το mp3 player Πάντως το παίζει κανονικά.

 

ακομα και αυτο εχει λογο υπαρξης και αυτος ειναι φυσικα για την προστασια του αυτιου...

υποτιθεται δηλαδη πως αν για καποιο λογο εχεις το κινητο κοντα στο αυτι σου και εκεινη την ωρα σε καλεσει καποιος δεν κουφαθεις μιας και η ενταση του ηχου θα ανεβει σιγα σιγα!

 

 

το τσακισατε το κινητο :X

 

και για να μην εχουμε και παρεξηγησεις... ειπαμε:

φιλικα προς προς ολους

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ειπα αυτο για το μικροφωνο σε χρηστη Samsung και μου ειπε το εξης: με το να ανοιγεις το σλαιντ απλα φερνεις το μικροφωνο πιο κοντα αφου ειναι στην βαση του,τι διαφορα εχει απο καποιο μικρο Νοκια ? απλα ειναι μικρο και η αποσταση μεταξυ στοματος/μικροφωνο δεν ειναι οπως πχ με ενα Sharp 30i που με το ανοιγμα σου ερχεται διπλα

- τωρα αυτα περι καμερας την νυχτα και εν κινηση τι να πω....καλυτερα ψηφιακη βρε παιδια,κινητακι ειναι το καυμενο δεν μπορει να ειναι SLR

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι το d900 ειναι πολυ καλητερο απο το w850i και με το κ800 η διαφορα ειναι το 3G(που για μενα ειναι αχρηστο)και η καμερα που ειναι σαφως καλητερη..
KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

...η πλοηγηση μεσα στην καρτα ειναι μια εμπειρια...Πολύ αργή και με κολλήματα. Μιλάω για 512ΜΒ Transcend όχι τίποτα μούφα μάρκα. Ολοκαίνουργια.

8. Δεν υπάρχει πρόσβαση σε φωτογραφίες μετά από μεταφορά πχ με BT από άλλο κινητό. Κάθονται στα ληφθέντα και δεν πάνε πουθενά...πάλι καλά που τις επιλέγεις ως φώτο κλήσης.

9. ΑΝ το θυμάμαι καλά δεν επιτρέπει επίσης να μεταφέρεις στο φάκελο αυτό (ληφθέντα) από άλλο φάκελο φωτογραφία.

10. Δεν υπάρχει (εκτός και είμαι χαζός και δεν το βρήκα) επιλογή να σώζω απευθείας φωτογραφία ή και μήνυμα στην κάρτα. Κυρίως το πρώτο. Πρέπει να κάνω μεταφορές και είναι πολύ σπαστικό και σαν εργασία και σαν χρόνος...

 

:blink: - για αυτα εχεις καποιος αλλος χρηστης να μας πει κατι ? ισχυουν οπως τα ειπε ο φιλος ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να τονίσω ότι δεν έχω να χωρίσω τίποτα από κανένα άλλο κάτοχο του τηλεφώνου εδώ. λέω τις παρατηρήσεις μου για καλό και πιθανόν κάποιες αφορούν ΜΟΝΟ εμένα άλλες όλους ή πολλούς και φυσικά μπορεί κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω. Η σύγκριση με άλλα τηλέφωνα είναι αναπόφευκτη.

Για να δώσω μερικές απαντήσεις τώρα:

-Καταρχήν πολύ σωστά TSAKHS_EVIA λές ότι καλύτερα μια ψηφιακή για τις φωτογραφίες ή το βίντεο. Όμως τότε το τηλέφωνο έπρεπε να έκανε τουλάχιστον 100 ευρώ κάτω αφού ο ανταγωνισμός λέει άλλα για το θέμα.

-Για το θέμα του Τ9 και των αποστρόφων, φίλε portman δεν το ήξερα αλλά και πάλι είναι ΠΟΛΥ δύσχρηστο σε σχέση με τα SE. To αν εγώ θέλω την απόστροφό γούστο μου είναι να μην είμαι ανορθόγραφος στα μηνύματά μου. Ούτε είμαι υποχρεωμένος να πατάω πλήκτρα για "κρυφά" μενού...Εδώ θυμήθηκα το joystick τoυ Κ750 που έσπαγα νυχια...! Πάντως δεν το ήξερα

-Το εγχειρίδιο του κινητού είναι ελλειπές. Δε θα το αναλύσω αλλά είναι. Λοίπουν βασικά πράγματα να εξηγηθούν...

-Η ποιότητα κατασκευής που ακούω πολύ. Το έλεγα πριν 2 μήνες και στο φόρουμ για το V3i της ΜΟΤΟ. τα ίδια άκουγα και εκεί. Με είχαν πρήξει με το σχεδιασμό και την ποιότητα. Δε μπορώ να καταλάβω τι οπαδισμός είναι αυτός στο νεοέλληνα ακόμα και με ένα κινητό. Ποιοτικά και ανθεκτικά τηλεφωνα υπάρχουν πολλά όπως πχ ΝΟΚΙΑ με 45 ευρώ αλλά είναι λιτό, χωρίς τίποτα και με χαμηλή τιμή. Στα 400 ευρώ όμως (+...) ακόμα και αν έχει παπάδες μέσα το τηλέφωνο (αλλά όχι παρελκόμενα όπως σωστά είπε ένας άλλος φίλος) περιμένεις ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ και με συγχωρείτε χε....κα αν είναι η ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ της εταιρείας αυτή τη στιγμή.

-Κάρτα μνήμης: ενα και στεναχωρήθηκα και εγώ που έσκασα 50 ευρώ στο ΠΛΑΙΣΙΟ για μια 512άρα (τελικά είμαι μαλ...ς) πιο πολύ λυπήθηκα γιατί είναι πολύ δυσκίνητη η πλοήγησή της μέσα στο κινητό. Άλλη μια ιστορία που αποδεικνύει ότι κάθε συσκευή πρέπει να κάνει μόνο ότι είναι φτιαγμένη και όχι να ψήνει και καφέ. Με 100-150 ευρώ βρίσκεις απίστευτα καλό-ποιοτικό τηλεφωνο χωρίς κάμερα και μαλ...ες και με τα υπόλοιπα 250 ευρώ χτυπάς πχ μια Τ9 με 199 ευρώ (την είδα στο carrefour σε προσφορά σήμερα) και σου βγάζει με cybershot και 5.1ΜΡ παπάδες...! Και μένουν και 50 ευρώ να τα φάμε όπου γουστάρουμε....λέμε τώρα :lol:

-Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα...σωστή άποψη του φίλου που το είπε. Και συμφωνώ...Μόνο που κολοκυθόπιτες υπάρχουν πολλές, υλικά επίσης διαφέρουν και τελικά το που την τρως δίνει και την τιμή...:p

-Όσο για την εξήγηση η μουσική αρχίζει απότομα για να μην κουφαθούμε.,...εγώ προσωπικά φίλε μου -χωρίς παρεξήγηση- κουφάθηκα!!! Με αυτό που είπες....Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να κινούμε, να τρώω, να περπατώ, να βλέπω τηλεόραση, να κάνω μπάνιο, να πηδ... και δε ξέρω και εγώ τι άλλο και να έχω το τηλέφωνο στο αυτί μόνιμα? Εκτός και αν υπονοείς ότι ακούω ράδιο και ξαφνικά κάποιος με καλεί...(Αλλά δεν έχει ράδιο ή μήπως δεν το έψαξα καλα...!!!). Τεσπά εγώ το θεωρώ ΛΑΘΟΣ και BUG και όχι εσκεμμένο καλό...Αν το θες αλλιώς στο θέτω ως εξής: έτσι απότομα που ξεκινά μπορεί να πάθεις και κανένα σοκ (ανάλογα με το τραγούδι)...

 

 

Κατά τα (όλα) τα άλλα επαναλαμβάνω ότι όποιος περήφανος και τιμημένος βρει αγοραστή για το τηλέφωνο και τη μνήμη μου με μόλις΄1 μήνα αγορά και απόδειξη αγοράς το δίνω. Αυτό τα λέει όλα.

 

ΥΓ. Για το φίλο που ρώτησε τι θα πάρω επειδή άλλαξα τόσο σύντομα 3 τηλέφωνα τον παραπέμπω στο κείμενο λίγο πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι το d900 ειναι πολυ καλητερο απο το w850i και με το κ800 η διαφορα ειναι το 3G(που για μενα ειναι αχρηστο)και η καμερα που ειναι σαφως καλητερη..

 

Όπως και το ραδιόφωνο,το οποίο λάμπει διά της απουσίας του σε ένα ακόμα μοντέλο της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

...

8. Δεν υπάρχει πρόσβαση σε φωτογραφίες μετά από μεταφορά πχ με BT από άλλο κινητό. Κάθονται στα ληφθέντα και δεν πάνε πουθενά...πάλι καλά που τις επιλέγεις ως φώτο κλήσης.

9. ΑΝ το θυμάμαι καλά δεν επιτρέπει επίσης να μεταφέρεις στο φάκελο αυτό (ληφθέντα) από άλλο φάκελο φωτογραφία.

10. Δεν υπάρχει (εκτός και είμαι χαζός και δεν το βρήκα) επιλογή να σώζω απευθείας φωτογραφία ή και μήνυμα στην κάρτα. Κυρίως το πρώτο. Πρέπει να κάνω μεταφορές και είναι πολύ σπαστικό και σαν εργασία και σαν χρόνος...

 

:blink: - ΟΚ περι καρτας ,για αυτα με τις φωτο εχει καποιος αλλος χρηστης να μας πει κατι ? ισχυουν οπως τα ειπε ο φιλος ? ειναι ζωτικο το θεμα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι τώρα οι νέες θύρες των se είναι πολύ καλύτερες,χαλια πάλι είναι,μετα απο καιρό ουτε κανει καλη επαφη ο φορτιστής ουτε τα ακουστικα.

Αυτο για την ποιοτητα κατασκευης του d900 το παρατηρησα και εγώ,ο μηχανισμός δεν είναι όπως προηγούμενα μοντέλα.αλλα απο τα slide των nokia poly kalitero ennoeite.

 

Καμία σχέση με τις παλιές.

Αν τις καθαρίζεις και καμιά φορά(γιατί η σκόνη δεν επιτρέπει να γίνεται καλά η σύνδεση) δεν έχουν πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να τονίσω ότι δεν έχω να χωρίσω τίποτα από κανένα άλλο κάτοχο του τηλεφώνου εδώ. λέω τις παρατηρήσεις μου για καλό και πιθανόν κάποιες αφορούν ΜΟΝΟ εμένα άλλες όλους ή πολλούς και φυσικά μπορεί κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω. Η σύγκριση με άλλα τηλέφωνα είναι αναπόφευκτη.

Για να δώσω μερικές απαντήσεις τώρα:

-Καταρχήν πολύ σωστά TSAKHS_EVIA λές ότι καλύτερα μια ψηφιακή για τις φωτογραφίες ή το βίντεο. Όμως τότε το τηλέφωνο έπρεπε να έκανε τουλάχιστον 100 ευρώ κάτω αφού ο ανταγωνισμός λέει άλλα για το θέμα.

-Για το θέμα του Τ9 και των αποστρόφων, φίλε portman δεν το ήξερα αλλά και πάλι είναι ΠΟΛΥ δύσχρηστο σε σχέση με τα SE. To αν εγώ θέλω την απόστροφό γούστο μου είναι να μην είμαι ανορθόγραφος στα μηνύματά μου. Ούτε είμαι υποχρεωμένος να πατάω πλήκτρα για "κρυφά" μενού...Εδώ θυμήθηκα το joystick τoυ Κ750 που έσπαγα νυχια...! Πάντως δεν το ήξερα

-Το εγχειρίδιο του κινητού είναι ελλειπές. Δε θα το αναλύσω αλλά είναι. Λοίπουν βασικά πράγματα να εξηγηθούν...

-Η ποιότητα κατασκευής που ακούω πολύ. Το έλεγα πριν 2 μήνες και στο φόρουμ για το V3i της ΜΟΤΟ. τα ίδια άκουγα και εκεί. Με είχαν πρήξει με το σχεδιασμό και την ποιότητα. Δε μπορώ να καταλάβω τι οπαδισμός είναι αυτός στο νεοέλληνα ακόμα και με ένα κινητό. Ποιοτικά και ανθεκτικά τηλεφωνα υπάρχουν πολλά όπως πχ ΝΟΚΙΑ με 45 ευρώ αλλά είναι λιτό, χωρίς τίποτα και με χαμηλή τιμή. Στα 400 ευρώ όμως (+...) ακόμα και αν έχει παπάδες μέσα το τηλέφωνο (αλλά όχι παρελκόμενα όπως σωστά είπε ένας άλλος φίλος) περιμένεις ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ και με συγχωρείτε χε....κα αν είναι η ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ της εταιρείας αυτή τη στιγμή.

-Κάρτα μνήμης: ενα και στεναχωρήθηκα και εγώ που έσκασα 50 ευρώ στο ΠΛΑΙΣΙΟ για μια 512άρα (τελικά είμαι μαλ...ς) πιο πολύ λυπήθηκα γιατί είναι πολύ δυσκίνητη η πλοήγησή της μέσα στο κινητό. Άλλη μια ιστορία που αποδεικνύει ότι κάθε συσκευή πρέπει να κάνει μόνο ότι είναι φτιαγμένη και όχι να ψήνει και καφέ. Με 100-150 ευρώ βρίσκεις απίστευτα καλό-ποιοτικό τηλεφωνο χωρίς κάμερα και μαλ...ες και με τα υπόλοιπα 250 ευρώ χτυπάς πχ μια Τ9 με 199 ευρώ (την είδα στο carrefour σε προσφορά σήμερα) και σου βγάζει με cybershot και 5.1ΜΡ παπάδες...! Και μένουν και 50 ευρώ να τα φάμε όπου γουστάρουμε....λέμε τώρα :lol:

-Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα...σωστή άποψη του φίλου που το είπε. Και συμφωνώ...Μόνο που κολοκυθόπιτες υπάρχουν πολλές, υλικά επίσης διαφέρουν και τελικά το που την τρως δίνει και την τιμή...:p

-Όσο για την εξήγηση η μουσική αρχίζει απότομα για να μην κουφαθούμε.,...εγώ προσωπικά φίλε μου -χωρίς παρεξήγηση- κουφάθηκα!!! Με αυτό που είπες....Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να κινούμε, να τρώω, να περπατώ, να βλέπω τηλεόραση, να κάνω μπάνιο, να πηδ... και δε ξέρω και εγώ τι άλλο και να έχω το τηλέφωνο στο αυτί μόνιμα? Εκτός και αν υπονοείς ότι ακούω ράδιο και ξαφνικά κάποιος με καλεί...(Αλλά δεν έχει ράδιο ή μήπως δεν το έψαξα καλα...!!!). Τεσπά εγώ το θεωρώ ΛΑΘΟΣ και BUG και όχι εσκεμμένο καλό...Αν το θες αλλιώς στο θέτω ως εξής: έτσι απότομα που ξεκινά μπορεί να πάθεις και κανένα σοκ (ανάλογα με το τραγούδι)...

 

 

Κατά τα (όλα) τα άλλα επαναλαμβάνω ότι όποιος περήφανος και τιμημένος βρει αγοραστή για το τηλέφωνο και τη μνήμη μου με μόλις΄1 μήνα αγορά και απόδειξη αγοράς το δίνω. Αυτό τα λέει όλα.

 

ΥΓ. Για το φίλο που ρώτησε τι θα πάρω επειδή άλλαξα τόσο σύντομα 3 τηλέφωνα τον παραπέμπω στο κείμενο λίγο πιο πάνω...

 

Σε γενικές γραμμές δεν διαφωνώ.

Έπιασα χτές το 1600 της νόκια(τιμή αγοράς 49 ευρώ:p ).

Η ποιότητά του είναι πολύ καλύτερη από του 6270, 6280, n70, n80.

Καλό ε?

Σόρρυ, αλλά έτσι είναι.Το κινητό δεν έχει κινούμενα μέρη, και είναι χτισμένο σαν τούβλο.

Ούτε τρίζει τίποτα, ούτε κουνιέται τίποτα...

 

Αλλά και το v3 που ανέφερες κινείται σε αυτή τη λογική.Δεν κάνει παπάδες, είναι βασικά ένα τηλέφωνο.Και η ποιότητά του είναι αξιοσέβαστη.

Από το d900 δεν λείπει η ποιότητα.

Αυτό που λείπει είναι η ευχρηστία και αυτό που υπάρχει είναι κάποιοι περίεγοι περιορισμοί, εκεί που δεν τους περιμένεις, χωρίς κανένα προφανή λόγο, μόνο και μόνο για να ξενερώνεις.

Αλλά αυτό ισχύει για όλα τα κινητά της εταιρίας.Δεν είναι κάτι καινούριο...

 

Όσο για τον ήχο κλήσης, ακριβώς το ίδιο γινόταν και στα siemens,Ο ήχος πάντα ξεκινούσε από πολύ χαμηλό επίπεδο.

Μάλιστα, στο manual πάντα υπήρχε σχετική αναφορά σε αυτό λέγοντας ότι γίνεται για λόγους ασφάλειας(να μην κουφαθείς, αν έχεις το κινητό κοντά στο αυτί σου)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Για το φίλο που ρώτησε τι θα πάρω επειδή άλλαξα τόσο σύντομα 3 τηλέφωνα τον παραπέμπω στο κείμενο λίγο πιο πάνω...

 

Το διαβασα,εννοεις πως θα παρεις ενα πολυ απλο κινητο?:worry:

Ποιο?απο περιεργια?

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

geia sas ,thelw boitheia gi aayto to thl

pernane ta paixnidia java ,poy exw ston ypologistimoy, meso bluetooth.sto thlefono ayto to d900 giati thelw na to parw alla an den pernane ,den me blepw na to pernw

mexri tora exw to sone eric w800 kai exw perasei polla games mesa

Link to comment
Share on other sites

geia sas ,thelw boitheia gi aayto to thl

pernane ta paixnidia java ,poy exw ston ypologistimoy, meso bluetooth.sto thlefono ayto to d900 giati thelw na to parw alla an den pernane ,den me blepw na to pernw

mexri tora exw to sone eric w800 kai exw perasei polla games mesa

 

Δεν μπορείς να περάσεις παιχνίδια μέσω bt ή usd καλωδίου.

Μόνο να τα κατεβάσεις μέσω wap μπορείς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...