Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gia to n93 k ta se dn 3erw..

pantws gia to n73 diafwno..se ola ta sygkritika p exw dei xanei..me elaxisto bebaia gt na mn leme,foberes fwto bgazei k auto...

 

Σόρρυ, δεν κατάλαβα τι θέλεις να πείς.:OΤι είναι το gt?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γιατι!!

 

Χάνει το n73 από το d900?

Και στις νυχτερινές/εσωτερικού χώρου φωτο?:worry:

 

Ναι ε?:worry:

 

Δεν έχω δεί συγκριτικά, αλλά είχα άλλη εντύπωση.Αν έχεις κανένα Link...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι κατι συγκριτικα μεταξυ d900 k800i kai an dn kanw la8os n73..

sth nyxta to k800i erixne sta autia k sta duo..milame oi fwtos htan les k htan mera..stis lhpseis mera ta d900 k800i htan ligo kalutera..

 

dn exw link alla 8a vreis an koita3eis gia sygkritika meta3y kinhtwn 3mp

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια, έχω δει και εγώ σε φίλο μου φωτογραφίες από Κ800 και βίντεο νύχτας...πολύ ανώτερες χωρίς συζήτηση από το D900...δυστυχώς!

Επίσης ελάττωμα του D900 είναι ότι και την ημέρα όλα πρέπει να γίνονται με χέρι-αγαλμα...Αν κουνηθείς λίγο τέρμα...βγαίνουν κουνημένες-θολές...

Αλλά να ήταν αυτό μόνο το πρόβλημα...

Τεσπά, για μένα είναι ανώτερο από ΜΟΤΟΡΟΛΑ,SHARP και άλλα πολλά αλλά κατώτερο από ΣΟΝΥ και ΝΟΚΙΑ στη φωτογραφία...Επίσης ένα κουφό, βίντεο τραβηγμένο με ΣΟΝΥ Κ800 φαίνεται καλύτερο στην οθόνη του D900 ενώ αντίθετα ίδιο βίντεο τραβηγμένο με το D900 στη δική του οθόνη είναι θολό και σκοτεινό...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλά να ήταν αυτό μόνο το πρόβλημα...

Τεσπά, για μένα είναι ανώτερο από ΜΟΤΟΡΟΛΑ,SHARP και άλλα πολλά αλλά κατώτερο από ΣΟΝΥ και ΝΟΚΙΑ στη φωτογραφία..

 

 

Από Sharp??:blink::blink:

Καλύτερο από το 903?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα Sharp έχουν καλή φωτογραφία...

Όσο για το Ν73 επιτρέψτε μου να διαφωνήσω κάθετα!!!!!!!!

Το έχει ο πατέρας μου και βγάλαμε φωτογραφία το ίδιο αντικείμενο, την ίδια στιγμή και η φωτό του ήταν πολύ κατώτερη...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έβγαλα αρκετές φώτο με το D900 και όσοι τις είδανε έχουν ακόμα να λένε.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για το offtopic όμως από ότι βλέπω το συγκεκριμένο thread κινείται πολύ περισσότερο από αυτο του d830 και μιας και μιλάμε για κινητά με παρόμοιο λογισμικό θα ήθελα την άποψη σας για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω...παρεθέτω αυτούσιο το μήνυμα μου...

 

"Χαιρετώ και πάλι όλους σας...

 

Τελικά αγόρασα το D830 και αν εξαιρεσω το κάπως περιέργο(όχι καλό ή κακό) πληκτρολόγιο και το μέτριας απόδοσης ηχείο είμαι κατενθουσιασμένος...

Ωστόσο αν και τα πάει πολύ καλά σε πολλά, διάφορα και κάποια καινοτόμα πράγματα,δεν τα πάει καλά με τα μηνύματα ...To T9 του απενεργοποιείται κάθε φορά που ολοκληρώνεις την διαδικασία αποστολής μηνύματος,ενώ από ότι κατάλαβα δεν <<μαθαίνει>> λέξεις...αχ που είναι το N70 μου ή ακομα ακόμα το V620 που είχε iTap και δεν προλάβαινε η σκέψη μου τα δαχτυλά μου...

Μακάρι όμως να ήταν μόνο αυτά...Όσες φορές έχω επιχειρήσει να στείλω μήνυμα που αποτελείται απο 2 και πάνω μηνύματα,στέλνει το πρώτο μέρος,φτάνει το πρώτο μέρος στον παραλήπτη(το οποίο στο τέλος αναφέρει ότι λείπει κείμενο) και το δεύτερο και αργεί να πάει(πηγαίνει με τη μορφή ενημέρωσης μηνύματος) και αποτυγχάνει να φύγει από το κινητό μου στην αρχή και ζητάει επανάληψη...

Έχετε παρόμοια προβλήματα;;;αν ναι τα λύσατε και πώς;;;

Λέτε να φταίει τίποτα στη SIM που είναι από το 2004...έβαλα και μία του 2006 αλλά τα ίδια...

 

σημειώνω ότι έχω την D830BDFH3 έκδοση firmware..."

Link to comment
Share on other sites

paides,exete xrhsimopoihsei pote to d900 me to opera mini mesw tim plus? giati egw den katafera na kanw ton opera mini na doulepsei.....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

kapoios anefere oti exei flasharei oti mporei na perasei java efarmoges mporeite mhpws na peite leptomereies?to kinito pragmati polu wraio kai stilato

sumvouli apenergopoiiste to gprs glutwneis polu mpataria!

pantws to kin xanei se foto vradines a8lies eixa pio prin to sharpGX20 kai htan polu anwtero se nuxterines foto

Link to comment
Share on other sites

kapoios anefere oti exei flasharei oti mporei na perasei java efarmoges mporeite mhpws na peite leptomereies?to kinito pragmati polu wraio kai stilato

sumvouli apenergopoiiste to gprs glutwneis polu mpataria!

pantws to kin xanei se foto vradines a8lies eixa pio prin to sharpGX20 kai htan polu anwtero se nuxterines foto

 

Αν κάνεις ένα search στο topic θα βρεις πολύ ωράια πράγμματα. Έχει αναφερθεί πολλές φορές πιο πάνω και είναι κρίμα να λέμε τα ίδια και τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

NOKIA με οπτικά μέρη Carl Zeiss και 3ΜΡ είναι πολύ ανώτερα του δικού μας D900, ψάξτε τα μοντέλα μην κάνω διαφήμιση. ΕΠίσης τα Sony-Ericcson ειδικά το Κ800 αλλά και το Κ750 (δε ξέρω για άλλα της σειράς με 2ΜΡ) οι φωτογραφίες τους είναι εξαιρετικές. Το 800ι έχει και Cyber Shot που δεν έχει κανένα άλλο κινητό και βγάζει φωτογραφίες και η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ που λέει και η διαφήμιση πολύ σταθερές (υπάρχει νομίζω και ρύθμισεις πολύ-φωτογράφισης-στιγμιοτύπων για επιλογή καλύτερης εικόνας...!).

Γνώμη προσωπική είναι ότι το D900 έχει πάρα πολύ καλή οθόνη και χαραμίζεται από τη φωτογραφική του μηχανή...σχεδόν όπως τα Sharp...Ναι το 903 είχε καλό συνολικό αποτέλεσμα (το βράδυ συγκρίνεται αρνητικά με το D900) αλλά πολύ ογκώδες και βαρύτερο και ξεπερασμένο design ίσως...Για τα Motorola που έχω δει ακόμα και τα RAZRRR με τα 2ΜΡ είναι για γέλια...

Το d900 είναι πολύ καλό σε πολύ φωτεινές συνθήκες λήψης και πολύ σταθερά χέρια. Αλλά το βράδυ και με φλας ακόμα είναι όλεθρος...

 

ΠΑΡΑΘΕΣΗ:

Τελικά βρε παιδιά τόσο άτυχος είμαι; Το GPRS το απενεργοποιώ και πάλι με το επόμενο άνοιγμα (κλείσιμο το βράδυ) ξαναεμφανίζεται...πρέπει να κάνω συνέχεια το ίδιο;

Παρεπιπτόντως Κυριακή πρωί το άνοιξα το τηλέφωνο στις 07:00 με πλήρη φόρτιση (φόρτιζε από τις 21:00 του Σαββάτου μέχρι το πρωί της Κυριακής) και μίλησα ακριβώς 7:42 λεπτά, έστειλα 5 sms, είδα ένα video 3:43 λεπτών το οποίο το έλαβα με Bluetooth και τη Δευτέρα το βράδυ η μπαταρία άδειασε τελείως και έσβεισε το κινητό...ούτε καν άνοιγε να βάλω ΡΙΝ....απίστευτο...!

Link to comment
Share on other sites

paides,exete xrhsimopoihsei pote to d900 me to opera mini mesw tim plus? giati egw den katafera na kanw ton opera mini na doulepsei.....
Με το opera mini μπορω να μπω σε όποια σελίδα θέλω εκτος απο το τιm plus.Βαζω χειροκίνητα το url και μου ρίχνει πόρτα.Δεν νομίζω να είναι σοβαρό το πρόβλημα.Μπαινεις στο tim plus με το openwave του κινητου και σε όλα τα άλλα με το opera mini:) :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να μαθω αν το d900 εμφανιζει την ωρα που μιλαει καποιος ,τη συνολικη διαρκεια της κλησης?

εχω vodafone cu και ενεργοποιω τα 5λεπτα και πρεπει να βλεπω ποση ωρα μιλαω γαι να μη ξεπερασει τα 5λεπτα.

ευχαριστω πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω μια σκεψη να ανταλλαξω το d900 μου με αλλο κινητο.οσοι ενδιαφερεστε στειλτε μου pm και αν τελικα το αποφασισω να το δωσω θα επικοινωνησω και εγω για τη συνενοηση.ευχαριστω προκαταβολικα οσους μπουν στον κοπο να μου γραψουν

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Paidia tha ithela na rotiso 2 pragmatakia sxetika me to D900

 

1) Pos ginetai na min svinei teleios h othoni otan to tilefono menei anenergo alla na emfanizei wra kai na fainontai ta minimata kai oi kliseis pou exeis dexthei.

 

2)Pos apenergopoihtai to GPRS gia exikonomisi energias?

 

Euxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια, έχω δει και εγώ σε φίλο μου φωτογραφίες από Κ800 και βίντεο νύχτας...πολύ ανώτερες χωρίς συζήτηση από το D900...δυστυχώς!

Επίσης ελάττωμα του D900 είναι ότι και την ημέρα όλα πρέπει να γίνονται με χέρι-αγαλμα...Αν κουνηθείς λίγο τέρμα...βγαίνουν κουνημένες-θολές...

Αλλά να ήταν αυτό μόνο το πρόβλημα...

Τεσπά, για μένα είναι ανώτερο από ΜΟΤΟΡΟΛΑ,SHARP και άλλα πολλά αλλά κατώτερο από ΣΟΝΥ και ΝΟΚΙΑ στη φωτογραφία...Επίσης ένα κουφό, βίντεο τραβηγμένο με ΣΟΝΥ Κ800 φαίνεται καλύτερο στην οθόνη του D900 ενώ αντίθετα ίδιο βίντεο τραβηγμένο με το D900 στη δική του οθόνη είναι θολό και σκοτεινό...!!!!

 

gia nyxta dn ti8etai 8ema...to k800 einia makran kalutero me to glash neon..

auto pou les gia to xeri isxuei gia oles tis fwto..apla an exeis polu megalh analysh argei parapanw kai logiko einai..an exeis to auto focus energo einai xreiazete polu perissoterh wra,alla 8ewrw pws dn xreiazete na einai energopoihmeno ektos an prokeitai gia polu kontinh lhpsh..(keimenou..kallhtexnikhs fwto ktl..)

 

epishs na mn upotimoume tis xeirokinhtes ru8miseis se ISO ktl..

:happy:
Link to comment
Share on other sites

paidia exo psithei na xtipiso to kinitaki, alla java games kai themes pernei meso bluetooth apo ton ipologisti mou? to K750 pou exo to eixa tigarei...

 

Όχι, δεν παίρνει μέσω υπολογιστή.

Ίσως με κάποιο άλλο τρόπο, δεν ξέρω όμως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Paidia tha ithela na rotiso 2 pragmatakia sxetika me to D900

 

1) Pos ginetai na min svinei teleios h othoni otan to tilefono menei anenergo alla na emfanizei wra kai na fainontai ta minimata kai oi kliseis pou exeis dexthei.

 

2)Pos apenergopoihtai to GPRS gia exikonomisi energias?

 

Euxaristo.

Απάντηση στο 2ο ερώτημά σου!!!

 

*#4777*8665#

Link to comment
Share on other sites

Paidia tha ithela na rotiso 2 pragmatakia sxetika me to D900

 

1) Pos ginetai na min svinei teleios h othoni otan to tilefono menei anenergo alla na emfanizei wra kai na fainontai ta minimata kai oi kliseis pou exeis dexthei.

 

Euxaristo.

 

nomizw exei epilogh sta option ekei pou exei gia to se poso xrono 8es na peftei o fwtismos kai pote na sbhnei..bazeis to 2o anenergo...(exw modified FW..dn eimai sigouros an exeis kai esy thn epilogh..:rolleyes: )

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα πήρα...το κινητό με έκθεσε ανεπανόρθωτα. Είμαι στο δρόμο και έχω δύο γραμμές μπαταρίας. Χτυπά το τηλέφωνο και με το που απαντώ κάνει ένα χαρακτηριστικό ήχο τέλους μπαταρίας...τερματίζω τη συζήτηση (έχοντας με ζώσει τα φίδια) σε ακριβώς 10" (δευτερόλεπτα) κοιτάω την οθόνη, η μπαταρία αναβοσβήνει σχεδόν κενή. Κάνω ακριβώς 5' (λεπτά) να φτάσω σπίτι και το τηλέφωνο έχει σβήσει λόγω μπαταρίας, προσπαθώ να το ανοίξω αλλά μετά το αρχικό animation κλείνει...Το βάζω να φορτίσει και "ξεκλειδώνει" μετά από περίπου 25' (λεπτά) αφού τότε πήρε μια γραμμή η μπαταρία...

Νομίζω αυτό για μένα σημαίνει πούλημα καθώς δε μπορώ να εμπιστευθώ πλέον ένα τηλέφωνο που στη δεύτερη (μόλις μάλιστα είχε πέσει από την τρίτη) γραμμή ενέργειας, νεκρώνει...

Τελείωσα οριστικά, αν κάποιος ενδιαφέρεται το δίνω και εγώ...φτου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...