Jump to content

Συζήτηση για τις πανεπιστημιακές καταλήψεις


haris84
 Κοινοποίηση

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?  

189 members have voted

  1. 1. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

    • Ναι
      80
    • Οχι
      109


Recommended Posts

Ναί το θέμα είναι σοβαρό,το μουντιάλ δεν πρέπει να χαθεί.Γι'αυτό καλώ όλους τους συνάδελφους φοιτητές να πάνε στις κατα τόπους γενικές συνελέυσεις με τις φανέλες των εθνικών ομάδων τής προτίμησής τους,δηλαδή Γαλλία,Γερμανία,Βραζιλία ακόμα και του Τρινιντάτ και να δημιουργήσουν ένα κοινό μέτωπο ενάντια στην όποια εξεταστική.Προτείνω να γίνει ένα προσωρινό φοιτητικό κίνημα που θα πρόσκειται στην πράξη με τους καταληψίες,ιδεολογικά όχι απαραίτητα.Το προαναφερθέν θα βοηθήσει ώστε να συνεχιστούν οι καταλήψεις όχι απαραίτητα υιοθετόντας τις άλλες απόψεις. Εδώ α λυκείου(2002) πήγαινα και έχασα το μισό μουντιάλ απο τις εξετάσεις... στο πανεπιστήμιο θα το χάσω;;;;;ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!!!:( :( :( :( :( :(

Με λίγα λόγια Η ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΌΧΙ(αν θέλετε στέιλτε αίτηση για αναβολή του στην Νιόν)

 

A Bientôt

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Koιτα,capacitor,ωραιο το χιουμορ,αλλα το θεμα ειναι αρκετα σοβαρο για να το διακωμωδουμε...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οσο δικιο και να υπαρχει το να καταστρεφεται η εξαταστικη γιατι καποιοι θελουν να φυγουν διακοπες και σκεφτονται ακομα λες και ειναι στο γυμνασιο, του στυλ να κανουμε κοπανα και τετοια ειναι κωμικοτραγικα.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Η εξεταστικη δεν θα χαθει(αν χαθει)απ'αυτο το λογο.Οι περισσοτεροι που υποστηριζουν τις κινητοποιησεις δεν νομιζω να το κανουν επειδη θελουν να πανε διακοπες(αλλωστε τι διακοπες να γινουν αν ειναι να δωσουμε σεπτεμβρη),αλλα για αυτα που προαναφεραμε.Ας δουμε το δασος και οχι το δεντρο...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δραστηριοποιηθειτε ....! δεν εχει κανενα κομμακαι καμια οργανωση την εξουσια να σας αφαιρει το δικαιωμα της Εξεταστικης...ειναι γελιο αυτο που συμβαινει...

 

Τα προβληματα υπηρχαν υπαρχουν κ θα υπαρχουν.Συμφωνω να γινει καταληψη κ απεργιες αλλα να μη φτασουμε στο σημειο να βλαπτουμε το ιδιο μας το δικαιωμα για εξετασεις....γιατι δεν ξεκινησαν οι απεργιες-καταληψεις πριν το Πασχα? γιατι δεν σταματαμε τις καταληψεις πριν την εξεταστικη? παμε να βγαλουμε τα ματια μας για να αποδειξουμε τι? Πιστευεις κανεις οτι θα λυθουν τα προβληματα,με το να χασουμε την εξεταστικη?

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχεις ασχοληθεί με το ζήτημα και τα λες έτσι για να περάσει η ώρα;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αλλά οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν όμως οτι για το μέλλον τους δεν αποφασίζουν οι ίδιοι πλέον.οι εξελίξεις έχουν δρομολογηθεί εδώ και πολύ καιρό,και απλά προσπαθούν να καθυστερήσουν ορισμένοι την εφαρμογή τους.

Δεν ειναι απαραιτητο.Αν υπαρξει καταλληλη αντιδραση,οι εξελιξεις αυτες μπορει να αποτραπουν(δες Γαλλια).

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κolabrou,οι απεργιακες κινητοποιησεις και καποιες καταληψεις ειχαν ξεκινησει πριν το Πασχα,απο Μαρτιο κιολας,με μορφη 'κυλιομενων απεργιων (2ημερα).δεν ξερω βεβαια τι ισχυει στο δικο σου Πανεπιστημιο.Πιστευω οτι αν υπαρξει αντισταση απο την πλευρα καθηγητων και φοιτητων ισως να μην αντιμετωπισουμε τα προβληματα που θα φερει το νεο νομοσχεδιο,το οποιο θα οδηγησει ουσιαστικα τα δημοσια πανεπιστημια σε διαλυση.και απο εκει ισως τεθουν βασεις για εναν υγιη διαλογο για την καλυτερευση των υπαρχουσων συνθηκων(που δεν ειναι και οι καλυτερες).Αν χασουμε την εξεταστικη,αυτο θα ειναι το τιμημα της κινητοποιησης.Σε καθε κινητοποιηση υπαρχει κ ενα τιμημα.Δεν μπορουμε,οπως φαινεται οτι εχουν γινει τα πραγματα,και να γινει προσπαθεια για να επιτευχθει η διατηρηση και η καλυτερευση των δημ.πανεπιστημιων και να κυλησουν ολα ομαλα(αν και αυτο θα ηταν το ιδανικο).Και απο την αλλη,οπως εχουμε ολοι το δικαιωμα να εξεταστουμε,ετσι εχουμε και το δικαιωμα της δωρεαν εκπαιδευσης και της φοιτησης σε πανεπιστημια που παρεχουν γνωσεις και ουσιαστικους τιτλους σπουδων,με καλυτερες συνθηκες,για εμας και για αυτους που ερχονται μετα απο εμας.Γιατι και απο την αλλη,η λογικη 'ας δωσουμε εμεις που παιρνουμε πτυχιο και οι αλλοι ας πανε στο καλο' μου φαινεται λιγο εγωιστικη.Επιπλεον αν λεμε 'προβληματα υπηρχαν,υπαρχουν και θα υπαρχουν',ουσιαστικα δεν προσπαθουμε να τα επιλυσουμε,διογκωνονται και δημιουργειται ενας φαυλος κυκλος.Αυτα,και ας μην θεωρηθει παρακαλω το ποστ πολιτικο-κομματικο,γιατι απλα δεν ειναι.

 

 

 

Φιλε haris συμφωνω απολυτα με τα δικαιωματα των φοιτητων για δωρεαν και ελευθερη παιδεια....(παιδι μικροαστικης οικογενειας ειμαι) ...αλλα το να μου αφαιρεις το δικαιωμα να παρω πτυχιο των Ιουλιο (για προσωπικους λογους) ειναι ΠΟΛΥ εγωιστικο εκ μερους σου ...απεργιες και καταληψεις καναμε απο τον Μαρτιο και στο δικο μου πανεπιστημιο....γιατι να συνεχιστουν μεσα στην εξεταστικη?,αυτο δεν μπορω να καταλαβω..

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Φιλε haris συμφωνω απολυτα με τα δικαιωματα των φοιτητων για δωρεαν και ελευθερη παιδεια....(παιδι μικροαστικης οικογενειας ειμαι) ...αλλα το να μου αφαιρεις το δικαιωμα να παρω πτυχιο των Ιουλιο (για προσωπικους λογους) ειναι ΠΟΛΥ εγωιστικο εκ μερους σου ...απεργιες και καταληψεις καναμε απο τον Μαρτιο και στο δικο μου πανεπιστημιο....γιατι να συνεχιστουν μεσα στην εξεταστικη?,αυτο δεν μπορω να καταλαβω..

Πρωτα απ'ολα δεν στο αφαιρω εγω kolabrou,γιατι δεν μετεχω σε καποια παραταξη,οποτε δεν ειμαι καταληψιας,ουτε μετεχω σε αποφασεις για κλεισιμο σχολων(ασχετα αν συμφωνω με τις κινητοποιησεις).Το δικαιωμα στο να αποκτησεις(και να αποκτησω) πτυχιο που να ανταποκρινεται σε κατι ουσιαστικο,και να μην ειναι ενα απλο χαρτι τυπου Lower,το απαραβατο δικαιωμα στη δωρεαν παιδεια,το δικαιωμα στη φοιτηση σ'ενα αξιοπρεπες δημοσιο πανεπιστημιο χωρις εξωθεν παρεμβασεις,το δικαιωμα στο να αναγνωριζονται οι κοποι οι δικοι μας και των γονιων μας και να μην εξομοιωνονται με την παροχη ενος σεβαστου ποσου απο τον γονιο καποιου συναδελφου μας για την αποκτηση ενος ισοτιμου(με το δικο μας για τον οποιο κοπιασαμε)τιτλου σπουδων,ολα αυτα μας τα αφαιρει το Υπουργειο Παιδειας με το νομοσχεδιο(ανεξαρτητα απο κομματικο χρωματισμο,γιατι ολα σχεδον τα κομματα απ'οσο γνωριζω συμφωνουν σ'αυτο).και οι κινητοποιησεις εντεινονται τωρα,γιατι συνεπεσε ο Ιουνιος να ειναι ο κρισιμος μηνας της ψηφισιης στη Βουλη του επιμαχου νομοσχεδιου...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν απευθυνομαι σε σενα προσωπικα...γενικα μιλησα...προς Θεου...μην παρεξηγηθουμε....συνεχιζεις να μου λες για τα δικαιωματα των φοιτητων ενω μου αφαιρειτα το δικαιωμα να παρω το πτυχιο μου ...ειναι απλο.
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω...τι να το κανουμε το πτυχιο στην τελικη αν σε λιγο καιρο,αν γινουν ολα αυτα,δεν θα αξιζει τιποτα?απλο ειναι...και στο κατω κατω(αν και δεν θελω να το τραβηξω τοσο μακρια)δυστυχως και το ενα πτυχιο απο μονο του δεν εξασφαλιζει τιποτα στη σημερινη κατασταση...αλλα αυτο ειναι για αλλη κουβεντα οχι για εδω...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω...τι να το κανουμε το πτυχιο στην τελικη αν σε λιγο καιρο,αν γινουν ολα αυτα,δεν αξιζει τιποτα?απλο ειναι...και στο κατω κατω(αν και δεν θελω να το τραβηξω τοσο μακρια)δυστυχως και το ενα πτυχιο απο μονο του δεν εξασφαλιζει τιποτα στη σημερινη κατασταση...αλλα αυτο ειναι για αλλη κουβεντα οχι για εδω...

 

 

μην εισαι υπερβολικος....κανενα πτυχιο δεν αξιζει ΤΙΠΟΤΑ.....και παλι σε ρωταω...ποιος φοιτητης εχει την εξουσια να μου αφαιρει το δικαιωμα να παρω πτυχιο???

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι υπερβολικοςδεν ειπα οτι δεν αξιζει τιποτα ενα πτυχιο,αλλα οτι σε λιγο καιρο δεν θα αξιζει τιποτα.και οσο για την εξασφαλιση,ξερεις τι τεραστιο προβλημα υπαρχει σημερα?εχουμε κανει ερευνες στο πανεπιστημιο,για εργασιες, σχετικα με το σχολικο επαγγελματικο προσανατολισμο και ενα αποτελεσμα δειχνει οτι λιγο παραπανω απο τους μισους εξασκουν το επαγγελμα που σπουδασαν,αφου πρωτα εχουν εξασκησει και αλλα(ασχετα με αυτο που σπουδασαν)επαγγελματα.το βλεπουμε αλλωστε καθημερινα αυτο.δυστυχως η αληθεια ειναι οτι και αν παρεις ενα πτυχιο δεν σημαινει οτι ςξασφαλιστηκες και ελυσες το προβλημα της ζωης σου...αλλα τωρα την παμε αλλου τη συζητηση

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

"το γεγονος οτι παραπανω απο τους μισους εξασκουν το επαγγελμα που σπουδασαν,αφου πρωτα εχουν εξασκησει και αλλα επαγγελματα ..."

Αυτο ισχυει τα τελευταια 15 χρονια...που κολλαει στις καταληψεις για την ιδιοτικοποιηση? και παλι σε ρωταω...ποιος φοιτητης εχει την εξουσια να μου αφαιρει το δικαιωμα να παρω πτυχιο???

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τα τελευταια δεκαπεντε χρονια μονο,αλλα τελος παντων.αυτο το εθεσα σαν επιχειρημα για να σου δειξω οτι το καλο και τιμημενο πτυχιο μας(που ολοι θελουμε να το παρουμε)δεν σου εξασφαλιζει δυστυχως και πολλα,ουτε σε κανει να λυσεις το προβλημα σου,οποτε δεν θα πρεπει να τιθεται αυτο μονο σαν αυτοσκοπος.θελει γενικοτερη προσπαθεια.δεν εχει σχεση αυτο με τη συζητηση για τις απεργιες,για αυτο και ειπα πριν οτι την παμε αλλου τη συζητηση...

Για το τελευταιο σκελος:κανενας φοιτητης δεν σου αφαιρει το δικαιωμα αυτο.στο ειπα και πανω ποιος στο αφαιρει,μην επαναλαμβανομαι.και κατι αλλο που ισως να μην εχουν πολλοι αντιληφθει ειναι οτι ειναι οτι οι αποφασεις για κινητοποιησεις δεν βρισκονται στα χεια των φοιτητων μονο αλλα ΚΥΡΙΩΣ στα χερια των καθηγητων.καλη και σεβαστη η επιθυμια σου για το πτυχιο(κι εγω σαν 4ετης την ιδια θεληση εχω)αλλα να μην τα κοιταμε ολα εγωιστικα και για την παρτη μας...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι εχει οποιοσδηποτε φοιτητης την εξουσια να μου αφαιρει το δικαιωμα να μην παρω το πτυχιο μου
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

ποιο πραγμα?σου απαντησα πιο πριν,δεν μπορω να λεω τα ιδια και τα ιδια συνεχως...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

οι καταληψεις ειναι 100% εργο φοιτητων....,οσο εγωιστικο κιαν θεωρειται το γεγονος οτι εχω δικαιωμα να παρω πτυχιο οποτε πιστευω εγω.. αλλο τοσο εγωιστικο ειναι το να αποφασιζει ενα τσουρμο φοιτητων ,για τα μελλοντικα μου σχεδια..και τους κοπους μου ...
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

ο,τι κι αν αποφασισουν οι φοιτητες,οι καθηγητες ειναι αυτοι που βρισκονται στο επικεντρο των αποφασεων.και αν ανηκεις στο πανεπιστημιο θεσσαλιας,πρεπει να ξερεις οτι οι καθηγητες σου ειναι απο τους πρωτους που εχουν αποφασισει για απεργια(http://www.ntua.gr/posdep/SYLLOGOI/announcements.htm η διευθυνση αν θες να το δεις).οσο για το αλλο οι παραταξεις μπορει να ειναι τσουρμο η δεν ξερω κι εγω τι αλλο,αλλα οι φοιτητες που εναντιωνονται σε αυτο που παει να γινει συνειδητα ειναι πολλοι περισσοτεροι και δεν αποτελουν μια οποιαδηποτε συγκεκριμενη παραταξιακη παρεουλα.ολοι εχουμε ονειρα και στοχους,αλλα πρεπει κατι να γινει ωστε να μπορεσουμε να εχουμε το δικαιωμα να προσπαθησουμε να τους πραγματοποιησουμε.οσο για το πτυχιο σου,μην ανησυχεις,θα το παρεις...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

ας πω και εγώ την άποψη μου ως μέλος του Δ.Σ. μιας Πανεπιστημιακής σχολής..

 

Λοιπόν αυτα για τις καταληψεις τα κάνουν οι αριστεροι και οι κέντρο αριστεροί που περνουν γραμμη απο τα κόμματα τους ώστε να ξεσηκωθούν οι φοιτητές.

 

Δεν εινα δυνατόν να γίνονται καταλήψεις και να χάνοντε τα εξαμηνα και οι εξεταστικες.. Ολα αυτα ειναι ΑΙΣΧΡΑ απλα θέλουν να πανε ενάντια στη κεβέρνηση ...

 

Οι αριστεροι λενε οτι θέλουν δωρεάν παιδία.... Πως ειναι δυνατόν να ειναι δωρεάν που με τις καταλήψεις οι φοιτητες θα αναγκαστούν να χρεωθούν ενα εξαμηνο παραπάνω?? . που θα εχει σοβαρες συνέπειες στο μέλλον τους.. ..

 

Εγω παντως ως Δ.Σ θα φροντίσω να αποτρέψω κάθε μορφής κατάληψης στη σχολή μου. Δεν μπορώ να αποφασίσω εγώ εις βάρος των συμφοιτητών μου ….

 

Οτι ειναι να γίνει θα γίνει με το άρθρο 16 και τα δωρεάν συγγράμματα ...

Στην Ευρώπη τα πανεπιστήμια ειναι ιδιωτικά ... Έρευνες έδειξαν οτι αν δεν πληρώσεις κατι εστω με ενα συμβολικό ποσο δεν το εκτιμάς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε haris84 συνεχιζεις να σκεφτεσαι για το κοινο συμφερον ενω απο την αλλη με την συνεχιση των καταληψεων μεσα στην εξεταστικη το κοινο συμφερον βλαπτεται
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

καλα lordOfRings εσυ το πηγες κομματικα και σε συγκεκριμενη αποχρωση κιολας.ειπαμε να μην υποβιβασουμε τοσο το επιπεδο του θρεντ,σε κομματικο επιπεδο.και κατι αλλο:δεν θελω να μιλαω κομματικα,αλλα θα το κανω,κατ'εξαιρεση,για να αποδειξω πως κανεις λαθος.εγω που δεν ειμαι υπερ του νομοσχεδιου και τασσομαι κατα της ιδιωτικοποιησης,καθε αλλο παρα αριστερος ειμαι,οπως και πολλοι ακομη φιλοι κ γνωστοι moy.αλλα δεν κανω ο,τι υποστηριζει το κομμα που εχω ψηφισει,ακριτα.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε haris84 συνεχιζεις να σκεφτεσαι για το κοινο συμφερον ενω απο την αλλη με την συνεχιση των καταληψεων μεσα στην εξεταστικη το κοινο συμφερον βλαπτεται

αν το δεις μακροπροθεσμα και οχι βραχυπροθεσμα δεν βλαπτεται kolabroy.βλαπτεται ισως το ατομικο συμφερον καθενος μας αλλα αν εχεις καποιο αλλο τροπο αντιστασης,χωρις τιμημα,προτεινε το.εκτος αν δεχθουμε να περασουν ολα.και κατι αλλο που θελω να πω κ να προτεινω και αφορα γενικα ολους μας¨:ας μην ριξουμε το επιπεδο του θρεντ μιλωντας κομματικα,οπως εκανε ενας φιλος παραπανω.ξεφευγουμε απο την ουσια της συζητησης.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη τα πανεπιστήμια ειναι ιδιωτικά ... Έρευνες έδειξαν οτι αν δεν πληρώσεις κατι εστω με ενα συμβολικό ποσο δεν το εκτιμάς.

Στην Ευρωπη ο μεσος μισθος ειναι πολλαπλασιος σε σχεση με το μεσο ελληνικο μισθο.οποτε μην μας φερνεις για παραδειγμα το τι ισχυει(που δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις)στην Ευρωπη

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος Ηarouli .....

Στη σχολη μου πήρα την πληοψηφία ψήφων με το Ανεξάρτητω ξηφοδέλτιο... και δεν υποστηρίζω κανενα κόμμα απλα μπορώ και ΛΕΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΥΤΕ Η ΠΑΣΠ ΟΥΤΕ Η ΔΑΠ ΤΙ ΝΑ ΠΩ .. .εχω δει και της ΔΑΠ στη σχολή μου χέζονται να μιλήσουν ....

 

Εγω λέω ποιο ειναι το συμφέρων των φοιτητών .....

αν εχει αποφασισει κατι η κυβέρνηση θα το κάνει .... οι φοιτητες θα ζημιωθούν αν συνεχίσουν .....

 

Πολλες σχολες θα χάσουν το εξαμηνό τους επειδη κανουν περίπου 1μήνα κατάληψη..... τι κάνει η κυβέρνηση ????.. . ε?Ε?Ε. .. μεχρι ποτε θα γίνονται καταλήψεις ? ........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...