Jump to content

[CAR] Dodge Caliber


pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας το ανεφεραν και εμας στην εκθεση για τα ανταλακτικα,αλλα γενικα τονισαν οτι θα φροντισουν σιγα σιγα να διαφοροποιησουν αυτες τις τιμες,τωρα κατα ποσο αληθευει...ο θεος και η ψυχη τους ξερουν....

 

Παιδιά τελικά απ’ότι καταλαβα δεν γνωριζει κανενας ή δεν ενδιεφερει κανεναν σας το κοστος συντηρησης του Caliber.

Λαθος target group μαλον…

Κρίμα γιατί μου άρεσε πολύ. Μάλλον θα πάω για τον αντίπαλο του το 1.8 C-Max.

Όσον αφορά τα 60 euro για το μπουλόνι, αν μιλάμε για νικελωμένο ανταλλακτικό, μια χαρά την βρίσκω την τιμή του. Το θέμα είναι σε τέτοιες εταιρίες σου δίνουν την δυνατότητα να φοράς και μη νικελωμένα ανταλλακτικά για να γλιτώνεις κανα-φράγκο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά τα 60 euro για το μπουλόνι, αν μιλάμε για νικελωμένο ανταλλακτικό, μια χαρά την βρίσκω την τιμή του. Το θέμα είναι σε τέτοιες εταιρίες σου δίνουν την δυνατότητα να φοράς και μη νικελωμένα ανταλλακτικά για να γλιτώνεις κανα-φράγκο;

Δεν πρόκειται για νικελωμένο αλλά για απλό. Συνάδελφος άλλαζε λάστιχο και του έπεσαν δύο μέσα σε φρεάτιο και έπαθε εγκεφαλικό (σχήμα λόγου) με την τιμή.

Αυτό που δεν μου άρεσε επίσης σε κανένα αμερικάνικο είναι το δερμάτινο σαλόνι που είναι μισό δέρμα και μισό ύφασμα χαμηλά:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά απ’ότι καταλαβα δεν γνωριζει κανενας ή δεν ενδιεφερει κανεναν σας το κοστος συντηρησης του Caliber.

Λαθος target group μαλον…

Κρίμα γιατί μου άρεσε πολύ. Μάλλον θα πάω για τον αντίπαλο του το 1.8 C-Max.

Όσον αφορά τα 60 euro για το μπουλόνι, αν μιλάμε για νικελωμένο ανταλλακτικό, μια χαρά την βρίσκω την τιμή του. Το θέμα είναι σε τέτοιες εταιρίες σου δίνουν την δυνατότητα να φοράς και μη νικελωμένα ανταλλακτικά για να γλιτώνεις κανα-φράγκο;

 

Μη βιαστεις παντως,γιατι η τιμη που αναφερεται εδω ειναι για μπουλονι απο cherokee αν δεν κανω λαθος,οποτε μιλαμε και για αυτοκινητο διπλασιας σχεδον τιμης.Ειναι σχεδον αδυνατο να ξερουμε τις τιμες μιας και κανεις μεσα στα ποστς δεν αναφερει να το εχει παραλαβει,αναμφιβολα παντως θα ειναι τσουχτερο,μην νομισεις οτι και η ford ειναι φθηνη παντως,εδω για μια εκτιμηση ζημιας σε focus στο φανοποιειο τους μου ζητησαν 20ευρω,μονο για να μου πουν ποσο θα κατσει η λυπητερη!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Popolaros+ALekz182 επιεικώς είστε απαράδεκτοι.Θα τα πούμε με pm (ίσως και με mail..)

 

Συνέχεια στο θέμα μας.Αν έχετε απορίες ξέρετε τον τρόπο.Οτιδήποτε άλλο θα διαγραφεί.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχεις δικιο,και παρεκτραπηκα εντελως(μιλαω εκ μερους μου παντοτε),ειμαι υποχρεωμενος να ζητησω συγγνωμη απο τα υπολοιπα μελη του forum,μιας και τετοιες συμπεριφορες δεν αρμοζουν πουθενα.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
to caliber to exo edo kai ena mina,,,kai milame gia aytokinitara paidia,,,apla mia episkepsi stin chrysler tha sas peisei,,,,kai g,,,,ta autos,,,exo tin 1800 ,,me 18 zantes,,,full extra ekdosi,,,24500 me extra to aytomato kleisimo parathiron otan kleidonei to amazi
Link to comment
Share on other sites

Re pedia prosfata o pateras mou pire ena Dogde RAM 2500 apo tin eteria pou doulevei .Ayto omws den exei kanena manual.Mipws kserei kanenas pou mporw na vrw to manual tou???exw fai to net, tha eimai evgnomon se opion voithisei.....:O

 

 

P.S. einai pio megalo apo oti fenete stis foto....:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο θέματα άνεσης, το Caliber δεν παίζεται, αλλά απο θέματα αξιοπιστείας δεν αξίζει. Έχει ακριβό σερβις και ακριβά ανταλακτικά. Εγώ στην θέση σου, θα έπαιρνα nissan x-trail η toyota rav4. Και άμα δεν σ' αρεσούν τα γιαπωνέζικα, πάρε κανένα bmw x3, που είναι επίσης μια καλή επιλογή, κατά την γνώμη μου. Άπο την αλλή πάντος άμα θες και θέλεις να διαθέσεις πιο πολλά λεφτά θα σου πρότεινα να πάρεις πιο μεγάλης κατηγορίας τζιπ, π.χ. toyota landcruiser.
Link to comment
Share on other sites

Απο θέματα άνεσης, το Caliber δεν παίζεται, αλλά απο θέματα αξιοπιστείας δεν αξίζει. Έχει ακριβό σερβις και ακριβά ανταλακτικά. Εγώ στην θέση σου, θα έπαιρνα nissan x-trail η toyota rav4. Και άμα δεν σ' αρεσούν τα γιαπωνέζικα, πάρε κανένα bmw x3, που είναι επίσης μια καλή επιλογή, κατά την γνώμη μου. Άπο την αλλή πάντος άμα θες και θέλεις να διαθέσεις πιο πολλά λεφτά θα σου πρότεινα να πάρεις πιο μεγάλης κατηγορίας τζιπ, π.χ. toyota landcruiser.

 

Έχεις ιδέα πόσο έχει το Caliber και σε ποια κατηγορία είναι;;;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

^manual&αμερικανικο συνηθως δεν πανε μαζι!αλλα δεν νομιζω να μην υπαρχει...α,κατι βρηκα!κοιτα εδω http://www.allpar.com/model/ram/specs.html!οτι υπαρχει..υπαρχει!τωρα για ελλαδα που θα βρεις δεν ξερω..;)
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

^manual&αμερικανικο συνηθως δεν πανε μαζι!αλλα δεν νομιζω να μην υπαρχει...α,κατι βρηκα!κοιτα εδω http://www.allpar.com/model/ram/specs.html!οτι υπαρχει..υπαρχει!τωρα για ελλαδα που θα βρεις δεν ξερω..;)

 

den katalavenw kai polla apo oti leei........

 

den me niazei gia ellinika

 

an einai manual h guide den me niazei kai poli afou apo kapou prepi na ksekinisw............to amaksi den exei TIPOTA.....mono ta nomima xartia...(eftixws)

 

exei ena koumpi kirios pou den kserw kan ti kanei... to sima tou einai kapos etsi : O/O

off

 

me ta omikron ligw tetragonismena .

 

exw mia ipopsia oti prepi na einai to antispin alla den eimai sigouros....kamia idea?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχει η κοπελα μου το caliber και επειδη περναω απειρες ωρες μεσα στο αμαξι εχω να πω τα εξης: ομορφο, οντως περιοροσμενη ορατοτητα πισω (εβαλε αισθητηρα παρκαρισματος), πολυ καλο μοτερ (2.0Τ Diesel) σε κολαει πισω με οποιαδηποτε ταχυτητα απο χαμηλα, καλη αναρτηση αλλα χαλια στριψιμο, αδυναμο aircondition και χαλια εσωτερικο!αυτα τα ολιγα συμφωνει και η ιδια μαζι γραφουμε :)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

gia sas ke apo emena,ime katoxos enos caliber apo ton 8-2006,ine to 1800 SE.exo dinisi mazitou 22,000 xm aproblimatista!genika efxaristimenos(oxi trelamenos)poli aneto sto taksidi,ikonomiko stin katanalosi ke ektos ke entos polis(entos kimenete kapo sta 9.5l/100xiliometra)alla too stin mouri kathimerina ton kifiso opios kinite eki katalabeni gia ti mpontiliarisma milao!!!ektos ine poli pio kato.. athina ---> gianena me 4 atoma ke fortomeno 445xiliometra 33e benzi...poli kala pistebo gia 1800 1400kila!apo xorous metrio pros kalo tha elega.apo frena poli efxaristimenos,anartisi ligo sfixti alla logou tou ipsous gia na min exi klisis stis stofes ke ontos stis strofes ine poli kalla!apo monosi metrio!apo service axi afxaristimenos(monopolio..)ke times to service ton 10.000 180eton 20.000 260etora ton 30.000 den ksero logika pio pola...apo oratotita apo to piso tzami ontos den exi alla exi kati plainous kathreptes poli kalos (koupia :) )

afta apo emena..ke panta olla afta ine kata tin dikia mou krisi!!

filika vpac

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της κατανάλωσης δεν μπορώ να πω οτι σε συμμερίζομαι φίλε vpac έμενα μέχρι τα Καλάβρυτα και μου κατανάλωσε το άτιμο 40-45 ευρά!Βέβαια όντως κάνεις πολύ καλό ταξίδι γιατί αν και ψηλό κρατιέται το άτιμο,με 12000χλμ πλέον μπόρω να πώ πως γενικά είμαστε υπερικανοποιημένοι απο το αυτ/το,μοναδική ενστασή μου το κιβώτιο το οποιο είναι πραγματικά πολυ σκληρό,χώρις παρκτρόνικ δεν παλευόταν βέβαια...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω το caliber εδω κ 1 χρονο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.ιδανικο για ταξιδια με πολυ καλους χωρους ειδικα για τους πισω επιβατες σε σχεση με ανταγωνισμο(focus golf) και αρκετα μεγαλυτερο.υστερει σε ποιοτητα εσωτερικου αλλα υπερτερει σε ποιοτητα κατασκευης.εχω κανει

30000 χλμ χωρις προβλημα και τα σερβις ειναι σε νορμαλ τιμες ειδικα οσο αφορα το κομματι των αναλωσιμων .πολλα ανταλλακτικα ειναι ιδια με του jeep compass. o αδερφος μου εχει το golf tsi .σε συγκριση με το caliber το golf εχει καλυτερο κρατημα και επιδοσεις καθ'οτι χαμηλοτερο και ελαφρυτερο αλλα μεγαλυτερη καταναλωση και μειωνενη αξιοπιστια.{τσιμπαει λαδια και αν δεν χρησιμοποειεις super αμολυβδη βαραει πειρακια).το caliber ειναι ασυγκριτα ομορφοτεροβκαι οσοι το βλεπουν και ρωτουν την τιμη παθαινουν σοκ γιατι ολοι το κοστολογουν γυρω στις 30000 ευρω.βεβαια το εσωτερικο του το προδιδει αλλα απ'οτι εχω διαβασει στις καινουριες εκδοσεις οι κατασκευαστες θα συνεργαστουν με ευρωπαικους οικους για αναβαθμιση του εσωτερικου

Link to comment
Share on other sites

Το Caliber οταν παρουσιαστηκε με τις αερινες τιμες που λεγαν απο 16000 χιλιαρικα και λοιπα ειπα καλο θα ειναι,μπορει να πιασει. Τωρα που βλεπουμε πιο σφαιρικα το θεμα αυτο το αμαξι δεν μου αρεσει για τους εξης λογους: Ενταξει,ενα τυπικα αμερικανικο αμαξι εχει να επιδειξη gadgets καλα ηχοσυστηματα,χωρους,αξιοπρεπες μοτερ αλλα μεχρι εκει. Το αυτοκινητο υστερει εντονα σε ποιοτητα κατασκευης και ποιοτητα αμαξωματος. Το εχει ενας πελατης απο τη δουλεια του πατερα μου και το βλεπω πολυ συχνα. Οι αρμοι του αμαξωματος ειναι μια μεγαλη σε καποια σημεια και σε αλλα πολυ μικροι. Οταν τραβηξα το πομολο της πορτας πηγε να μου μεινει στο χερι, αν το τραβηξεις λιγο δυνατα βλεπεις και απο μεσα του. Η κεντρικη κονσολα εχει ελλειψη φαντασιας και νομιζεις οτι αν αγγιξεις τα χειριστηρια θα διαλυθουν. Πασχει επισης απο οδικη συμπεριφορα και απο το νεκρο συστημα διευθυνσης. Επισης δεν υπαρχει κανενα ηλεκτρονικο βοηθημα περαν του ABS. Το ESP θα επρεπε να υπαρχει τουλαχιστον στον προαιρετικο εξοπλισμο. Μετα λεγανε οτι θα γινει best seller και τα λοιπα. Πραγματικα δεν εχω δει πανω απο 2 αυτοκινητα να κυκλοφορουν. Ασε που αυτος που το αγορασε μας ειπε περιμενε για παραλαβη 6 μηνες!!! Δεν υπαρχει λογος να μην αγορασεις ενα Golf TSI, ενα Focus, η ενα Νissan Qashqai που ειναι παρομοια σε σχεδιαση και προσανατολισμο. Aυτο το αυτοκινητο πιστευω ειναι μονο και μονο για να ξεχωριζεις,οπως και ολα τα αμερικανικα αυτοκινητα αλλωστε. Για μεταπωλητiκη αξια μην αναφερθω γιατι αυτο το αμαξι ουσιαστικα το παντρευεσαι,δεν υπαρχει διαζυγιο. Εμμμ...αυτα.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το Caliber οταν παρουσιαστηκε με τις αερινες τιμες που λεγαν απο 16000 χιλιαρικα και λοιπα ειπα καλο θα ειναι,μπορει να πιασει. Τωρα που βλεπουμε πιο σφαιρικα το θεμα αυτο το αμαξι δεν μου αρεσει για τους εξης λογους: Ενταξει,ενα τυπικα αμερικανικο αμαξι εχει να επιδειξη gadgets καλα ηχοσυστηματα,χωρους,αξιοπρεπες μοτερ αλλα μεχρι εκει. Το αυτοκινητο υστερει εντονα σε ποιοτητα κατασκευης και ποιοτητα αμαξωματος. Το εχει ενας πελατης απο τη δουλεια του πατερα μου και το βλεπω πολυ συχνα. Οι αρμοι του αμαξωματος ειναι μια μεγαλη σε καποια σημεια και σε αλλα πολυ μικροι. Οταν τραβηξα το πομολο της πορτας πηγε να μου μεινει στο χερι, αν το τραβηξεις λιγο δυνατα βλεπεις και απο μεσα του. Η κεντρικη κονσολα εχει ελλειψη φαντασιας και νομιζεις οτι αν αγγιξεις τα χειριστηρια θα διαλυθουν. Πασχει επισης απο οδικη συμπεριφορα και απο το νεκρο συστημα διευθυνσης. Επισης δεν υπαρχει κανενα ηλεκτρονικο βοηθημα περαν του ABS. Το ESP θα επρεπε να υπαρχει τουλαχιστον στον προαιρετικο εξοπλισμο. Μετα λεγανε οτι θα γινει best seller και τα λοιπα. Πραγματικα δεν εχω δει πανω απο 2 αυτοκινητα να κυκλοφορουν. Ασε που αυτος που το αγορασε μας ειπε περιμενε για παραλαβη 6 μηνες!!! Δεν υπαρχει λογος να μην αγορασεις ενα Golf TSI, ενα Focus, η ενα Νissan Qashqai που ειναι παρομοια σε σχεδιαση και προσανατολισμο. Aυτο το αυτοκινητο πιστευω ειναι μονο και μονο για να ξεχωριζεις,οπως και ολα τα αμερικανικα αυτοκινητα αλλωστε. Για μεταπωλητiκη αξια μην αναφερθω γιατι αυτο το αμαξι ουσιαστικα το παντρευεσαι,δεν υπαρχει διαζυγιο. Εμμμ...αυτα.:ninja:

 

Και όλα αυτα τα κατάλαβες επειδή το βλέπεις συχνά?:confused:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος ο ΒΜW 116ι δεν τα λεει καλα.τι να κρινεις ενα αυτοκινητο επειδη μπηκες μεσα μια φορα και δεν σου αρεσε το χερουλι δεν ειναι και οτι καλυτερο.οσο για τους αρμους που λεει ολα τα στυλ suv αυτοκινητα εχουν αραιους αρμους. για το θεμα συναρμολογησης ας ρωτησει καλυτερα εναν φανοποιο αν το golf η το focus εχουν καλυτερη.συμφωνω οτι το quashai εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα ειναι στα ιδια λεφτα και ειναι 1600cc με 35 αλογα λιγοτερα και παραπλησιο βαρος.επειδη τυχαινει και δουλευω σε εταιρια leasing αυτοκινητων πρεπει να ξερεις οτι πολλα αυτοκινητα φτανουν υπερτιμημενα στον καταναλωτη και αυτο γιατι στις εταιριες leasing δινονται με 11 ως 15%

εκπτωση.π.χ ford,opel,toyota, vw,audi,skoda,bmw,seat,fiat,ενω υπαρχουν εταιριες που δεν δινουν σχεδον καθολου εκπτωση οπως mazda,nissan,daihatsu,chrysler,subaru κτλ.συνεπως οσοι αγοραζουν

αυτοκινητα της πρωτης κατηγοριας στην πραγματικοτητα πληρωνουν αυτο το ποσοστο χωρις να το ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτα τα κατάλαβες επειδή το βλέπεις συχνά?:confused:
ισως δεν καταλαβαινεις. Μιλαω για την ποιοτητα του εσωτερικου και του αμαξωματος που τα εζησα κατα καποιο τροπο. Τα αλλα που αναφερω (νεκρο τιμονι και οδικη συμπεριφορα) ειναι τα τυπικα γονιδια αμερικανικων αυτοκινητων. Ελπιζω και δεν με ενδιαφερει αν σε καλυψα η οχι.
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος ο ΒΜW 116ι δεν τα λεει καλα.τι να κρινεις ενα αυτοκινητο επειδη μπηκες μεσα μια φορα και δεν σου αρεσε το χερουλι δεν ειναι και οτι καλυτερο.οσο για τους αρμους που λεει ολα τα στυλ suv αυτοκινητα εχουν αραιους αρμους. για το θεμα συναρμολογησης ας ρωτησει καλυτερα εναν φανοποιο αν το golf η το focus εχουν καλυτερη.συμφωνω οτι το quashai εχει καλυτερη ποιοτητα αλλα ειναι στα ιδια λεφτα και ειναι 1600cc με 35 αλογα λιγοτερα και παραπλησιο βαρος.επειδη τυχαινει και δουλευω σε εταιρια leasing αυτοκινητων πρεπει να ξερεις οτι πολλα αυτοκινητα φτανουν υπερτιμημενα στον καταναλωτη και αυτο γιατι στις εταιριες leasing δινονται με 11 ως 15%

εκπτωση.π.χ ford,opel,toyota, vw,audi,skoda,bmw,seat,fiat,ενω υπαρχουν εταιριες που δεν δινουν σχεδον καθολου εκπτωση οπως mazda,nissan,daihatsu,chrysler,subaru κτλ.συνεπως οσοι αγοραζουν

αυτοκινητα της πρωτης κατηγοριας στην πραγματικοτητα πληρωνουν αυτο το ποσοστο χωρις να το ξερουν.

Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσε το χερουλι φιλος. Ειπα για την ποιοτητα του αμαξωματος. Την γνωμη μου την ειπα. Το αυτοκινητο αυτο ειναι για να ξεχωριζεις. Το να ξεχωριζεις ομως εχει και τα ελλατωματα του. Τα ανεφερα παραπανω πια ειναι. Βλεπεις την γινεται τωρα. H dodge και η jeep ειναι ιδιοκτησια της chrysler. Η μαμα chrysler κατηγορειται απο τους αμερικανους και οχι μονο την οδικη συμπεριφορα ,ποιοτητα και σχεδιαση των εσωτερικων των αυτοκινητων τους. Κληθηκε ηδη απο τους αμερικανους σχεδιαστης απο την ευρωπη για να φτιαξει τα χαλια των Compass,Nitro,Patriot,Commander,και φυσικα το Caliber που ολα εχουν τον ιδιο σχεδιασμο και ποιοτητα. Με εξερεση το commander που ειναι διαφορετικο σε σχεδιαση. Σε παρακαλω μην πας τωρα να μου κανεις συγκριση σε οποιοδηποτε τομεα με τα Golf, focus, Astra, και γενικα με ευρωπαιους κατασκευαστες. Οι Αμερικη στο θεμα αυτοκινητου βρισκεται ετη φωτος πισω. Τι μου λες τωρα για leasing και πρασινα αλογα. Αλλα λεμε αλλα λες.
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν καταλαβαινεις. Μιλαω για την ποιοτητα του εσωτερικου και του αμαξωματος που τα εζησα κατα καποιο τροπο. Τα αλλα που αναφερω (νεκρο τιμονι και οδικη συμπεριφορα) ειναι τα τυπικα γονιδια αμερικανικων αυτοκινητων. Ελπιζω να σε καλυψα.

 

Εγώ λοιπόν που τα ζω κανονικά εδω και ενα χρόνο σχεδόν,απο 03/2007,συμφωνώ μαζί σου οτι το εσωτερικό θα έπρεπε να είναι καλύτερης ποιότητας αλλα και η υπερβολή που παραθέτεις ειναι τουλάχιστον ατυχής,με την περιγραφή σου είναι σαν να μιλάς για ΤΑΤΑ προερχόμενο απο Ινδία...

Μια χαρά συναρμογή έχει το αυτ/το,εξωτερικά κ εσωτερικά,και εαν δυστυχώς δεν είχε και τα σκληρά πλαστικά θα ηταν πολύ καλύτερα.

Οσον αφορά οδηγική συμπεριφορά σε διαβεβαιώ πως είναι εξειρετική για όχημα με 19 εκατοστά απόσταση απο το έδαφος,στο λέω γιατι το έχω σε καθημέρινη σύγκριση με Focus δεύτερης γενιάς που οδηγώ εδώ και δυο χρόνια,αναμφίβολα όπως και οταν έκανα την αγορά,για εμένα προτίμησα το focus οπως και θα ξαναέκανα.

Το Caliber ομως είναι εξαιρετική λύση στα χρηματά του για κάποιον που θέλει κατι πέρα απο τα συνηθισμένα,δεν σκαλώνει πουθενά σε θέμα οδηγικής συμπεριφοράς και χώρων,για εμφάνιση δεν κάνω λόγο γιατι είναι υποκειμενικό,ο εξοπλισμός του είναι υπέρπληρης(ίσως έχεις ενα δίκιο για το ESP,όχι όμως και τόσο απαραίτητο οσο το παρουσιάζεις).Το προτίμησαμε και μας βγήκε πραγματικά πολυ καλό.Ελπίζω να σε κάλυψα κ εγώ ως κάτοχος κ όχι εξ' όψεως ή απο φήμες.;)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν που τα ζω κανονικά εδω και ενα χρόνο σχεδόν,απο 03/2007,συμφωνώ μαζί σου οτι το εσωτερικό θα έπρεπε να είναι καλύτερης ποιότητας αλλα και η υπερβολή που παραθέτεις ειναι τουλάχιστον ατυχής,με την περιγραφή σου είναι σαν να μιλάς για ΤΑΤΑ προερχόμενο απο Ινδία...

Μια χαρά συναρμογή έχει το αυτ/το,εξωτερικά κ εσωτερικά,και εαν δυστυχώς δεν είχε και τα σκληρά πλαστικά θα ηταν πολύ καλύτερα.

Οσον αφορά οδηγική συμπεριφορά σε διαβεβαιώ πως είναι εξειρετική για όχημα με 19 εκατοστά απόσταση απο το έδαφος,στο λέω γιατι το έχω σε καθημέρινη σύγκριση με Focus δεύτερης γενιάς που οδηγώ εδώ και δυο χρόνια,αναμφίβολα όπως και οταν έκανα την αγορά,για εμένα προτίμησα το focus οπως και θα ξαναέκανα.

Το Caliber ομως είναι εξαιρετική λύση στα χρηματά του για κάποιον που θέλει κατι πέρα απο τα συνηθισμένα,δεν σκαλώνει πουθενά σε θέμα οδηγικής συμπεριφοράς και χώρων,για εμφάνιση δεν κάνω λόγο γιατι είναι υποκειμενικό,ο εξοπλισμός του είναι υπέρπληρης(ίσως έχεις ενα δίκιο για το ESP,όχι όμως και τόσο απαραίτητο οσο το παρουσιάζεις).Το προτίμησαμε και μας βγήκε πραγματικά πολυ καλό.Ελπίζω να σε κάλυψα κ εγώ ως κάτοχος κ όχι εξ' όψεως ή απο φήμες.;)

Δεν θα κατσω να αναλυσω. Το εκανα ηδη. Ελπιζω να βλεπεις τι μπαχαλο γινεται με τα θεματα που ανεφερα στην αμερικη και ηδη γινονται οι πρωτες κινησεις απο την κατασκευαστρια εταιρεια για την καλυτερευση αυτων των αυτοκινητων σε αυτους τους τομεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...