Jump to content

Καλοκαιρινό Myphone meeting - Αθήνα, 09/07/2006


teitzis
 Κοινοποίηση

Πότε θέλετε να γίνει το καλοκαιρινό Myphone meeting της Αθήνας?  

84 members have voted

  1. 1. Πότε θέλετε να γίνει το καλοκαιρινό Myphone meeting της Αθήνας?

    • Κυριακή 25 Ιουνίου
      33
    • Κυριακή 2 Ιουλίου
      16
    • Κυριακή 9 Ιουλίου
      35


Recommended Posts

Το καλοκαίρι ήδη βρίσκεται προ των πυλών. Η εποχή των εξεταστικών, των διακοπών και... του καλοκαιρινού Myphone meeting είναι γεγονός!

Ρίξτε λοιπόν, αγαπητά μέλη, στο τραπέζι ημερομηνίες και πιθανά στέκια συνάντησης.

Κάνω εγώ το ξεκίνημα προτείνοντας την καφετέρια κοντά στο Σ.Ε.Φ. όπου έγινε και το περσυνό καλοκαιρινό Myphone meeting - ώρα απογευματινή (ή και early-βραδυνή) φυσικά!

 

Edit by vampyre , edited at 5 - Ιουλ - 2006 @16.25μμ

 

Οδηγίες by rigasnic :

 

Τελικά το meeting θα γίνει 9/7/06 στις 18.00 στο ΝΑΙ, στο ΣΕΦ. Σας περιμένουμε όλους.

 

Εκεί θα έρθετε:

  • με ΜΜΜ: (by lemanis) Με τον ηλεκτρικό, κατεβαίνουμε στο Νέο Φάληρο (Καραϊσκάκη), περνάμε από την πεζογέφυρα πάνω από την Ποσειδώνος και βγαίνουμε μέσα στο ΣΕΦ. Από εκεί είναι 300 μέτρα το πολύ, έχει ταμπέλες και επίσης "Ρωτώντας πας στην πόλη"! :p :)
     
    Ομοίως και αν έρθει κανείς με τραμ.
     
    Αν χρησιμοποιήσετε λεωφορείο, ΟΛΑ τα λεωφορεία για Πειραιά κάνουν στάση στο Καραϊσκάκη.

  • με αυτοκίνητο: Από Εθνική Οδό (Κηφισό) όλο τέρμα, στο τέλος έχει ταμπέλες για ΣΕΦ. Από παραλιακή, έχει κατευθείαν ταμπέλες για ΣΕΦ. Από Συγγρού, πέρνετε κατεύθυνση για Πειραιά και θα βρείτε ταμπέλες για ΣΕΦ

  • μπορείτε να έρθετε επίσης με κότερο, ελικόπτερο κτλ. :p :lol:

Σε κάθε περίπτωση αφού φτάσετε στο πάρκιγνκ του ΣΕΦ (μη παρκάρετε) ακολουθήστε ταμπέλες για Olympico ή ИAI (ναι έτσι το γράφουν, σε ταμπέλες με πορτοκαλί φόντο και προσοχή σε μια που έχουν κολλήσει άσχετο αυτοκόλλητο επάνω της)

 

Παραθέτω το περσινό σχεδιάγραμα του Elektrik-Eye.

http://img71.imageshack.us/img71/9579/nai8rl.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 458
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Egw 8a proteina to alldaybarcafe twn village sto mall pou an den kanw la8os eixe 3anaginei meeting. . . Wres epishs apogeymatines. . .

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μια καλή περίοδος είναι 1-10 Ιουλίου. Αυτό γιατι απο τη μια έχουν τελειώσει οι εξεταστικές και απο την άλλη είναι πρίν τις καλοκαιρινές διακοπές (για τους περισσότερους)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατι απο τη μια έχουν τελειώσει οι εξεταστικές

Aν γινουν γιατι ειναι πολυ πιθανον να μην...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kapou sto The Mall einai isws mia kalh idea kai den tha duskoleutei kaneis na to vrei.

 

Ναι παιδιά...συμφωνώ και εγώ! :cool:

 

Aν γινουν γιατι ειναι πολυ πιθανον να μην...

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή όχι για αυτό...να σου πω την αλήθεια...Από τη μια ΒΑΡΙΕΜΑΙ να δώσω από την άλλη...θα χρωστάω ακόμα περισσότερα!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση δική μου να γίνει το Σ/Κ 24-25 Ιουνίου. Και εξεταστική να έχει δεν είναι και τόσο πρόβλημα να βγει κάποιος έξω το σ/κ. Μετά την εξεταστική πάει αργά, πολύ καλοκαίρι και κάποιοι πάνε διακοπές.
Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή μου δεν έχουμε κάνει καθόλου καταλήψεις και θα γίνει κανονικά η εξεταστική. Φαντάζομαι δεν είμαστε οι μόνοι... :O
Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή μου δεν έχουμε κάνει καθόλου καταλήψεις και θα γίνει κανονικά η εξεταστική. Φαντάζομαι δεν είμαστε οι μόνοι... :O

Δεν εχει σχεση με τις καταληψεις απο τους φοιτητες.Η ΠΟΣΔΕΠ(η Πανελληνια Ομοσπονδια των καθηγητων Πανεπιστημιων)αποφασισε την Πεμπτη απεργια διαρκειας,απο την 1η Ιουνιου.δεν εχει σχεση με το ποια σχολη ειναι σε καταληψη.Παντως μου κανει εντυπωση για τη σχολη σου,γιατι απ'οσο ξερω το 70% των σχολων (και η δικια μου)τελουν υπο καταληψη.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Poio polla einai ta posts gia thn e3etastikg para gia to meeting.. 8a mpei kanas mod kai 8a frikarei :p carpenoctum, giati oxi paraskeyh sabbato? Kyriakh poios 8a ka8hsei meyri arga? Exei doulei gia tous perissoterous. . .

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Poio polla einai ta posts gia thn e3etastikg para gia to meeting.. 8a mpei kanas mod kai 8a frikarei :p carpenoctum, giati oxi paraskeyh sabbato? Kyriakh poios 8a ka8hsei meyri arga? Exei doulei gia tous perissoterous. . .

Κανένα πρόβλημα φίλε μου. Και γω θεωρώ καλύτερη μέρα το Σάββατο. Προτείνω λοιπόν Σάββατο 24 Ιουνίου.

 

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνετε 24 ίσως να έρθω κ εγώ μιας και θα είμαι Αθήνα! Βεβαία εάν το κάνατε πέμπτη η παρασκευή ακόμα καλύτερα - βεβαία πολύ δύσκολο για τους περισσότερους! Πάντως πολύ θα χαρώ να σας δω !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Oποτε και οπου και αν γινει,καλο ειναι να συγκεντρωθουν οσοι περισσοτεροι μπορουν..:)

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τις ημερομηνίες που λέτε μην ξεχνάτε και αυτούς που είναι εκτός Αθηνών. Π.χ. εγώ από την Ηγουμενίτσα θα επιστρέψω γύρω στην 1η Ιουλίου (τότε τελειώνουν οι εξετάσεις οι οποίες θα γίνουν κανονικά γιατί δεν έχουμε κάνει ούτε μια κατάληψη και ούτε μια απεργία όλο το εξάμηνο) . Πολλοί άλλοι θα επιστρέφουν την ίδια (ή κάποια κοντινή) ημερομηνία. Το περσινό δεν είχε γίνει Ιούνιο από όσο θυμάμαι. Για καλοκαιρινό meeting η καλύτερη περίπτωση είναι στην παραλιακή. Θυμηθείτε και το meeting του 2004 που είχε γίνει στην παραλία, ήταν ΚΟΡΥΦΗ (όπως και το περσινό) . Για τον χειμώνα το The Mall είναι μια χαρά αλλά για καλοκαίρι ισχύουν αυτά που είπα παραπάνω. Επίσης καλό είναι το θέμα να γίνει επισημασμένο.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Για τις ημερομηνίες που λέτε μην ξεχνάτε και αυτούς που είναι εκτός Αθηνών. Π.χ. εγώ από την Ηγουμενίτσα θα επιστρέψω γύρω στην 1η Ιουλίου (τότε τελειώνουν οι εξετάσεις οι οποίες θα γίνουν κανονικά γιατί δεν έχουμε κάνει ούτε μια κατάληψη και ούτε μια απεργία όλο το εξάμηνο) . Πολλοί άλλοι θα επιστρέφουν την ίδια (ή κάποια κοντινή) ημερομηνία. Το περσινό δεν είχε γίνει Ιούνιο από όσο θυμάμαι. Για καλοκαιρινό meeting η καλύτερη περίπτωση είναι στην παραλιακή. Θυμηθείτε και το meeting του 2004 που είχε γίνει στην παραλία, ήταν ΚΟΡΥΦΗ (όπως και το περσινό) . Για τον χειμώνα το The Mall είναι μια χαρά αλλά για καλοκαίρι ισχύουν αυτά που είπα παραπάνω. Επίσης καλό είναι το θέμα να γίνει επισημασμένο.

Επίσης μη ξεχνάμε και αυτούς που είναι φοιτητές εντός Αθηνών! ;)

Και μεις τον Ιούλιο θα έχουμε φύγει :O

Εγώ συμφωνώ με το Mall πάντως:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική προτείνω να καταλήξουμε πρώτα στην ημερομηνία που θέλουμε να γίνει και μετά ασχολούμαστε με το πού. Ο πιο εύκολος τρόπος για να γίνει αυτό είναι μια δημοσκόπηση. Θα ήθελα να τονίσω εξ αρχής ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μείνουμε όλοι ικανοποιημένοι. Οποιαδήποτε ημερομηνία κι αν κανονίσουμε άλλοι θα μπορούν και άλλοι όχι. Οπότε αναγκαστικά θα πάμε με τη μερίδα της πλειοψηφίας.

 

Πέρισυ το καλοκαιρινό meeting είχε γίνει 10 Ιουλίου. Επίσης, παραδοσιακά, τα meetings γίνονται Κυριακές. Οπότε και στη δημοσκόπηση έβαλα σαν ημερομηνίες τις ακόλουθες: 25/06, 02/07, 09/07.

 

Η ψηφοφορία θα κλείσει στις 16/06 για να μπορέσουμε να έχουμε μετά την ευχέρεια να κλείσουμε και κάποιο μέρος. :)

 

 

Σε ό,τι αφορά το μέρος, θα πρότεινα να διαλέξουμε κάτι σε Νότια Προάστεια. Το Mαρούσι και τα ΒΠ τα τιμάμε δεόντως κάθε χειμώνα, οπότε κάτι κοντά σε θάλασσα θα ήταν περισσότερο ενδεδειγμένο για την εποχή. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Προσωπική προτείνω να καταλήξουμε πρώτα στην ημερομηνία που θέλουμε να γίνει και μετά ασχολούμαστε με το πού. Ο πιο εύκολος τρόπος για να γίνει αυτό είναι μια δημοσκόπηση. Θα ήθελα να τονίσω εξ αρχής ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μείνουμε όλοι ικανοποιημένοι. Οποιαδήποτε ημερομηνία κι αν κανονίσουμε άλλοι θα μπορούν και άλλοι όχι. Οπότε αναγκαστικά θα πάμε με τη μερίδα της πλειοψηφίας.

 

Πέρισυ το καλοκαιρινό meeting είχε γίνει 10 Ιουλίου. Επίσης, παραδοσιακά, τα meetings γίνονται Κυριακές. Οπότε και στη δημοσκόπηση έβαλα σαν ημερομηνίες τις ακόλουθες: 25/06, 02/07, 09/07.

 

Η ψηφοφορία θα κλείσει στις 16/06 για να μπορέσουμε να έχουμε μετά την ευχέρεια να κλείσουμε και κάποιο μέρος. :)

 

 

Σε ό,τι αφορά το μέρος, θα πρότεινα να διαλέξουμε κάτι σε Νότια Προάστεια. Το Mαρούσι και τα ΒΠ τα τιμάμε δεόντως κάθε χειμώνα, οπότε κάτι κοντά σε θάλασσα θα ήταν περισσότερο ενδεδειγμένο για την εποχή. :)

 

Me briskeis symfwno.. 8a broume omws kati na mas xwresei olous(posoi peripou erxontai sta meetings?)?

Link to comment
Share on other sites

seventh_heaven, δεν βάζεις και μια επιλογή "Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα" ή "δεν με απασχολεί", μιάς και μερικά άτομα μπορεί να μην έχουν πρόβλημα με το πότε να γίνει το meeting, και να ψηφίσουν κάποιο από αυτά του ιουλίου :p
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

Me briskeis symfwno.. 8a broume omws kati na mas xwresei olous(posoi peripou erxontai sta meetings?)?

Εκεί που είχαμε πάει πέρσι χωρέσαμε άνετα. Η δικιά μας εξεταστική τελειώνει 30/06 (ίσως και 1-2 μέρες νωρίτερα) . Σε αυτή την περίπτωση πιθανότατα θα είμαι Αθήνα πριν τις 2 Ιουλίου, οπότε θα έρθω. Αν και η καλύτερη περίπτωση είναι 9 Ιουλίου για να έχουν τελειώσει οι εξεταστικές όλων. Και το The Mall δεν είναι άσχημο αλλά καλοκαίρι προτιμότερο είναι κοντά στην θάλασσα όπως είχε γίνει πέρσι και πρόπερσι.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

οτι μερα και ναγινει, οπου και να γινει εγω θα ειμαι εκει ;)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα με προλαβαίνετε και έλεγα και εγώ να ανοίξω το θέμα :p Όπως έχουμε συζητήσει με αρκετά παιδιά στο meeting, νομίζω ότι ο περσινός χώρος του Yes κοντά στο ΣΕΦ μας βόλεψε όλους και σαν service και σαν πάρκιγνκ και κατάλληλος για την εποχή ήταν και γενικά κάποιο αρνητικό δεν άκουσα από κανέναν. Καλό και το the mall αλλά είπαμε καλοκαίρι ήρθε να τιμήσουμε και λίγο τα νότια :D Άρα ας ψάχνουμε την ημερομηνία περισσότερο (αν και με τις απεργίες θα παιδευτούμε). Εγώ πρόβλημα δεν έχω, όποια Κυριακή θέλετε αρκεί να μην πάμε μέσα Ιουλίου :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Λετε να καταφερω να ρθω????? ελπιζω.. χεχ.. θα χαρω να δω παλιους καλους users !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...