Jump to content

Φορητές τηλεοράσεις


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για φθηνή φορητή tv για τις "δύσκολες" ώρες του στρατού :p Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με το αντικείμενο και θέλω προτάσεις για το που θα βρω μια οικονομική απλώς για να κάνω τη δουλειά μου.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες αγόρασα μία μικρούλα ασπρόμαυρη, 28 ευρώ. Κάνει μια χαρά τη δουλειά της, έχει και ραδιόφωνο.

Μπορείς να βρεις σε κατάστημα με ηλεκτρικές συσκευές, ή αν είσαι Αθήνα στην Ομόνοια θα βρείς σίγουρα.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

.. και επιπλέον, κοίταξε να έχει και είσοδο για κλασικό βύσμα κεραίας, γιατί συνήθως οι δικές τους κεραίες δεν πιάνουν και πολύ καλά...

 

Δεν αξίζει να πάρεις κάτι ακριβό και να στο κλέψουν ή να σου σπάσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Καλησπέρα! επειδή για διάφορους λόγους (κ κυρίως για να περνάει η ώρα στην σκοπιά) ψάχνω να αγοράσω μια φορητή τηλεόραση. κοίταξα κ πλαίσιο κ μουλτιραμα κ βρήκα κάποιες 7 ιντσών με τιμή γύρω στα 100 ευρώ. όλα OK είναι ωραίες, αλλά από αυτονομία τι παίζει; ξέρει κανείς; OK όταν θα έχεις ρεύμα, αλλά όταν βάζεις μπαταρίες, κρατάν καθόλου; γενικά αξίζουν; ευχαριστώ πολύ!
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που έψαχνα κάτι ανάλογο έβρισκα μοντέλα που είχαν μόνο tv tuner ή μόνο dvd player.Βρήκα όμως πριν μέρες ένα no name που είχε και τα δύο και σε λογικότατη τιμή οπότε ίσως θα ήταν καλύτερα να προτιμήσεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα. Θελω να αγορασω μια φορητη τηλεοραση 7''. Εχω βρει διαφορες μαρκες σε διαφορες τιμες.

Τι θα προτεινατε μεταξυ Roadstar, F&U, IQ κτλ?

Εχει καποιος εμπειρια απο καποια μαρκα σε αυτες τις ιντσες? Θεωρητικα η Roadstar θα ειναι η πιο ποιοτικη αλλα ειναι ετσι?

Οποιος γνωριζει κατι ας πει την γνωμη του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια εχω μια lcd τηλεορασουλα 7" μαρκα SOUNDVOX και το προβλημα μου ειναι οτι με την κεραια της δεν πιανει απολυτος κανενα καναλι:cry: . Την συνδεσα με την κεραια του σπιτιου και πιανει ετ1-net-skai-alpha και αυτα με λιγο χιονια . Αυτα ειναι ολα ??? :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
egw pantos exw parh mia blue sky 7 intses 89 eurw apo ta carrefour edw kai kana xrwno twra kai se genikes grames eimai euxaristhmenos!

 

Παιδιά για ρείχτε μια ματιά στο http://www.china-mobile-phone.com

Νομίζω θα σας αφήσει άναυδους...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα ηθελα μια φορητη μικρη τηλεοραση,παλια ειχα μια sony αν θυμαμαι καλα.κατι κινεζικο παντως δεν θελω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hello σε όλους παιδιά... Σκοπεύω να αγοράσω μία φορητή tv και δεν βλέπω ούτε multirama αλλά ούτε και Πλαίσιο να θέλουν να μπλέξουν με αυτή την ιστορία.

Μήπως οι φορητές είναι και ελλατωματικές, άρα δεν τους συμφέρει να ασχοληθούν με το συγκεκριμένο σπορ?

Είδα μια 7' PTV702BC στον Κοτσόβολο, σκέφτομαι να την αγοράσω αλλά δεν ξέρω τι ανταπόκριση έχει ο Κοτσόβολος σε ελλατωματικά προϊόντα...

Εχω συνηθίσει με το Πλαίσιο που είναι πάντα δεκτικοί σε ό,τι τους φέρνω και το επισκευάζουν και...καταλαβαίνετε... Είμαι λίγο έως πολύ καχύποπτος...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο myphone!

 

Δύσκολα θα βρεις δέκτη στις 7 ίντσες...

 

Γιατί δεν παίρνεις φορητό έγχρωμο δέκτη στις 3 ίντσες με ενσωματωμένο κινητό τηλέφωνο για να το έχεις παντού;

 

Αν ενδιαφέρεσαι έχω κάτι καλό και ακριβό....ΡΜ me....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ενδιαφέρομαι για κάτι ακριβό οπότε μάλλον δεν θα μπορέσω να σε προτιμήσω φίλε μου...

Ενδιαφέρομαι να μάθω πού βρίσκονται τα μαγαζιά αυτά στα οποία μπορώ να βρω καλές τιμές στις φορητές και φυσικά να υπάρχει υποστήριξη...Και αν και μπορείτε να μου βρείτε κάποιο μοντέλο με καλή τιμή και ποιότητα...

Ιδέες και προτάσεις αποδεκτές...

Link to comment
Share on other sites

ειχε στα καρφουρ με 50€ αλλα τελειωσαν (τουλαχιστων στο καταστημα ευκαρπιας) τωρα πρεπει να εχει με 60-70€ (δεν θυμαμε ακριβως) οχι καμια μαρκα αλλα μου φανηκε καλη !

 

με δεκτη και εχρωμη !

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο myphone!

 

Δύσκολα θα βρεις δέκτη στις 7 ίντσες...

 

Γιατί δεν παίρνεις φορητό έγχρωμο δέκτη στις 3 ίντσες με ενσωματωμένο κινητό τηλέφωνο για να το έχεις παντού;

 

Αν ενδιαφέρεσαι έχω κάτι καλό και ακριβό....ΡΜ me....:)

 

Θα αστειεύεσαι φυσικά..για να πουλήσεις το δικό σου (κάτι που απαγορεύεται ρητά) του λες ότι δεν θα βρει δέκτη στις 7" ; :confused: Αφού όλες οι φορητές στις 7" πωλούνται..

Άκομψο πολύ αυτό που έκανες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλέ δεν τον παρεξηγώ....

 

Παιδιά πήγα σήμερα PLAISIO, MULTIRAMA, KOTSOVOLOS και δεν είχαν τίποτα από φορητές tv....

 

Σε ποια μαγαζιά μπορώ να βρω στην Αθήνα γνωρίζετε???

Link to comment
Share on other sites

εχμ αν πήγες σε όλα αυτά θα σου πρότεινα να πας mediamarkt και careffour!

Εγώ έχω πάρει μια 7άρα noname από τα careffour πριν απο κανένα χρόνο με πολύ καλό value for money.

Link to comment
Share on other sites

εχμ αν πήγες σε όλα αυτά θα σου πρότεινα να πας mediamarkt και careffour!

Εγώ έχω πάρει μια 7άρα noname από τα careffour πριν απο κανένα χρόνο με πολύ καλό value for money.

 

NO NAME ? ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ Ε?

Και εαν μου συμβεί κάτι να κλαίω τα λεφτά μου?

οκ πάντως θα πάω και θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα σήμερα στο Carrefour και αγόρασα μία Trenton σε προσφορά (95 Ευρώ) 7 ιντσών...

Ολα καλά με την τηλεόραση προς το παρόν.Το γελοίο της υπόθεσης ήταν ότι ο υπάλληλος μου είπε ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία λιθίου για αυτονομία ενώ όταν άνοιξα το κουτί είδα ότι έχει εξωτερικό κουτί για 10 μπαταρίες ΑΑ παρακαλώ....

Τέλοσπάντων... :O

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικη!!! Αυτό είναι το συνηθέστερο πρόβλημα στα careffour, δεν μπορείς να εμπιστευτείς τους πωλητές και τα ταμπελάκια για τέτοια είδη....

αλλά νομίζω όσοι είμαστε στο νετ, δεν πρέπει να έχουμε και υπερβολικές απαιτήσεις από παιδιά που δουλεύουν σε supermarket, μπορούμε να κάνουμε την έρευνα αγοράς μας και να ξέρουμε από μόνοι μας τι τεχνικα χαρακτηριστικά και τι μοντέλα ψάχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σίγουρα δεν έχεις άδικο, απλά δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω περαιτέρω και σε media Markdt γιατί και μεγάλη τηλεορασούλα είναι αλλά και φορτιστή αυτοκινήτου έχει...Δηλαδή είναι value for money και ήταν στο πακέτο των προσφορών...

Οσο για τις μπαταρίες έχω ένα φορτιστή και θα δω πώς θα τα βολέψω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...