Jump to content

LG Chocolate (KG800)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν περάσει τόσα χρόνια απ' όταν βγήκε το τηλέφωνο, οπότε λογικά τώρα πλέον θα πρέπει να έχουν σχηματοποιηθεί τα προβλήματά του....

 

Τώρα πλέον, το βρίσκει κανείς στο εβαυ καινούργιο με ~80-100€, οπότε είναι ενδιαφέρουσα αγορά. Το ψιλοκοιτάω, για έναν και μόνο λόγο: την χαμηλότατη εκπομπή SAR που έχει (μικρότερη από 0,1). Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα διάφορα μπλιμπλίκια σται κινητά. Αυτή την στιγμή έχω ένα Νοκια 6021 και κάνω μια χαρά την δουλειά μου. Το μοναδικό που με νοιάζει πλέον είναι το χαμηλό SAR και η ύπαρξη bluetooth ώστε να μπορώ να χρησιμοποιώ handsfree.

Ως εκ τούτου, θέλω κάτι που να είναι σταθερό, αξιόπιστο και με χαμηλή ακτινοβολία.

 

Με αυτά τα δεδομένα, το KG800 θα με καλύψει? :blink: Η χαμηλή ακτινοβολία και η χαμηλή τιμή του είναι πολύ δελεαστικοί παράγοντες..... :worry:

 

Α, επίσης, εσείς που το έχετε χρόνια, στις πτώσεις πώς τα πάει? Αντέχει γενικά?

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουν περάσει τόσα χρόνια απ' όταν βγήκε το τηλέφωνο, οπότε λογικά τώρα πλέον θα πρέπει να έχουν σχηματοποιηθεί τα προβλήματά του....

 

Τώρα πλέον, το βρίσκει κανείς στο εβαυ καινούργιο με ~80-100€, οπότε είναι ενδιαφέρουσα αγορά. Το ψιλοκοιτάω, για έναν και μόνο λόγο: την χαμηλότατη εκπομπή SAR που έχει (μικρότερη από 0,1). Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα διάφορα μπλιμπλίκια σται κινητά. Αυτή την στιγμή έχω ένα Νοκια 6021 και κάνω μια χαρά την δουλειά μου. Το μοναδικό που με νοιάζει πλέον είναι το χαμηλό SAR και η ύπαρξη bluetooth ώστε να μπορώ να χρησιμοποιώ handsfree.

Ως εκ τούτου, θέλω κάτι που να είναι σταθερό, αξιόπιστο και με χαμηλή ακτινοβολία.

 

Με αυτά τα δεδομένα, το KG800 θα με καλύψει? :blink: Η χαμηλή ακτινοβολία και η χαμηλή τιμή του είναι πολύ δελεαστικοί παράγοντες..... :worry:

 

Α, επίσης, εσείς που το έχετε χρόνια, στις πτώσεις πώς τα πάει? Αντέχει γενικά?

 

θα σου κανει λιγω τη ζωη δυσκολη idika τα πληκτρα αφης που σου αλλαζουν ολη τη λειτουργια του κινητου αλλα χαλαλι για το χαμηλο sar.

Link to comment
Share on other sites

θα σου κανει λιγω τη ζωη δυσκολη idika τα πληκτρα αφης που σου αλλαζουν ολη τη λειτουργια του κινητου αλλα χαλαλι για το χαμηλο sar.

 

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ, αλλά έχω ακούσει και διαβάσει τόσα άσχημα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο που ακόμα το ψάχνω.... (κολλήματα, μικρή διάρκεια μπαταρίας, ευαισθησίες, περίεργο μενού, αργή απόκριση κλπ) Τι να την κάνω την μουράτη σχεδίαση και το χαμηλό SAR αν δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω?:blink:

 

Στα ίδια χρήματα και με αρκετά χαμηλό SAR (0.355) είναι και το Samsung E900, το οποίο όμως σαν τηλέφωνο υπερέχει σαφώς και είναι πολύ πιο αξιόπιστο, σταθερό και στιβαρό. Το ψάχνω κι αυτό και δυσκολεύομαι να επιλέξω.......:wacko::worry:

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

θα αγοραζες ποτε ferrari 200000 ευρω με μηχανη απο kia?

βασικά ανάλογα με τη τιμή.Το κινητό σε σχέση με τα λεφτά του είναι τέλειο....;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

βασικά ανάλογα με τη τιμή.Το κινητό σε σχέση με τα λεφτά του είναι τέλειο....;):)

 

Εγώ ούτε Ferrari θέλω ούτε Kia :lol::D Θέλω απλά χαμηλή ακρινοβολία και να κάνω απλά την δουλειά μου, χωρίς κολλήματα :(

Η τιμή του πλέον είναι όντως χαμηλότατη (από ebay υπάρχει στα 85€ refurbished, καινούργιο δηλαδή!), αλλά στα ίδια λεφτά παίρνω και τα Samsung E900 και Samsung D500. Τι να προτιμήσω?:worry:

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
θα κανω μια ερωτηση και μετα θα σοπασω για παντα! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΡΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΕ?? αν υπαρχει ας απαντησει απο κατω. ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

θα κανω μια ερωτηση και μετα θα σοπασω για παντα! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΡΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΕ?? αν υπαρχει ας απαντησει απο κατω. ευχαριστω:)

 

Εγώ το κράτησα σχεδόν 10 μήνες απροβλημάτιστα. Το έδωσα σε ένα φίλο που το κατέστρεψε σε χρόνο dt μετά από κάμποσες πτώσεις.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

θα κανω μια ερωτηση και μετα θα σοπασω για παντα! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΡΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΕ?? αν υπαρχει ας απαντησει απο κατω. ευχαριστω:)

 

Το εχω πανω απο χρονο και δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο...τα πληκτρα αφης δημιουργουν ενα μικρο προβλημα-καποιες φορες εχω κανει τηλεφωνα χωρις να το θελω:lol:, αλλα μολις το εμαθα, ολα οκ και με αυτο...και εγω το εχω ακριβως για την χρηση που το θες και εσυ και στο συνιστω..:)

TOYOTA RULES THEM ALL
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχει φιλος μου το KG800 και του εσπασε η οθονη και δεν φαινεται τιποτα (δουλευει ομως κανονικα). Υπαρχει data cable και καποιου ειδος PC Suite ωστε να μπορεσουμε να παρουμε τον τηλεφωνικο καταλογο και τα μηνυματα (ο καταλογος μας νοιαζει πιο πολυ)?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
θα κανω μια ερωτηση και μετα θα σοπασω για παντα! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΡΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΕ?? αν υπαρχει ας απαντησει απο κατω. ευχαριστω:)

 

Το έχω εδώ και 2 χρόνια χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Ειδικά αν σκεφτείς πως όλα τα κινητά κάποια στιγμή κάνουν τα χαζά τους. Γενικά όμως είμαι ευχαριστημένος. Τα προβλήματα που αντιμετώπισα μέχρι στιγμής είναι τα εξής:

 

  1. Στις πρώτες μέρες, τα touch πατιόνταν συχνά από μόνα τους κλπ. Αυτό με ανησύχησε αλλά στη συνέχεια ξεπεράστηκε. Πιθανή εξήγηση του προβλήματος ότι επειδή η επιφάνεια ήταν καινούρια και ολοκάθαρη να μπερδευόταν. Στη συνέχεια έστρωσε.
  2. Κάποιες στιγμές όταν μου τηλ. ή όταν τους τηλ. εγώ, δεν δουλεύει το μικρόφωνο και δεν με ακούνε, ενώ εγώ τους ακούω μια χαρά. Το πρόβλημα λύονται με..restart. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε 5-6 φορές στα 2 χρόνια, και τα αίτια είναι άγνωστα.
  3. Φόρτιση κάθε 1,5 μέρα, με μέτρια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι. πριν παρω το chocolate ειχα ενα νοκια και ειχε μεσα μια microSD την οποια ειχα γεματη τραγουδια και φωτο. την βαζω στο lg και δεν την βλεπει .μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι. πριν παρω το chocolate ειχα ενα νοκια και ειχε μεσα μια microSD την οποια ειχα γεματη τραγουδια και φωτο. την βαζω στο lg και δεν την βλεπει .μπορειτε να με βοηθησετε?

 

πολυ πιθανο να θελει διαμορφωση. θα την βαλεις σε ενα pc θα μεταφερεις τα αρχεια. θα την κανεις διαμορφοση απο τα windows. μετα θα την βαλεις στο κινητο για να την διαμορφοσει αυτο οπως θελει. μετα θα την βαλεις στο pc να ξαναβαλεις τα αρχεια σου μεσα και μετα θα την βαλεις ξανα στο κινητο σου. και εισαι οκ! δωσε τωρα 5€

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να θελει διαμορφωση. θα την βαλεις σε ενα pc θα μεταφερεις τα αρχεια. θα την κανεις διαμορφοση απο τα windows. μετα θα την βαλεις στο κινητο για να την διαμορφοσει αυτο οπως θελει. μετα θα την βαλεις στο pc να ξαναβαλεις τα αρχεια σου μεσα και μετα θα την βαλεις ξανα στο κινητο σου. και εισαι οκ! δωσε τωρα 5€

 

εισαι πρωτος! εκανα οπως μου ειπες και τωρα οκ. κερναω καφε και σου δινω και 10$

Link to comment
Share on other sites

εισαι πρωτος! εκανα οπως μου ειπες και τωρα οκ. κερναω καφε και σου δινω και 10$

 

Κρατα τα ρε κορινθιοτη, και εγω να στο εκανα τζαμπα θα στο εκανα.

τον καφε ομως θα τον πιουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Καλημερα.

Τη γνωμη σας και τη βοηθεια αυτων που εχουν το κινητο..

Ειναι ευχρηστο? Τα πληκτρα αφης πως ειναι? Υπακουουν ευκολα ή..

Σκεφτομαι να το παρω μονο και μονο για το πολυ χαμηλο του sar..

Tι λετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν ειναι και πολυ χαμιλο αν θυμαμαι καλα ειναι 0,86. τα πληκτρα αφης δεν ειναι ευχρηστα ειναι μονο για μοστρα αφου σβηνουν πολλες φορες οταν τα χρειαζεσαι για να μην γινει κανενα λαθως. δεν ξερω αν σε ενδιαφερει το συγκεριμενο τηλ. αλλα εχει πολλες ελειψεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Τη γνωμη σας και τη βοηθεια αυτων που εχουν το κινητο..

Ειναι ευχρηστο? Τα πληκτρα αφης πως ειναι? Υπακουουν ευκολα ή..

Σκεφτομαι να το παρω μονο και μονο για το πολυ χαμηλο του sar..

Tι λετε?

Ευχαριστω

εγώ θα σου έλεγα αρκετά καλό!Όσο για τα πλήκτρα που λέει ο φίλος ποιο πάνω ποιο πολύ είναι θέμα συνήθειας!Σε 1 βδομαδα με μέση χρήση θα τα συνηθήσεις!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mου εδωσαν ενα 800 με το εξης προβλημα:Δεν φαινεται τιποτα στην οθονη.

Τα πληκτρα λειτουργουν κανονικα (αναβουν).

Ξερετε καποιο αξιοπιστο καταστημα στην Πατρα να το επισκευασει και γνωριζετε ισως περιπου το κοστος της ζημιας?

Θα με βοηθουσατε παρα πολυ ,αν μου προτεινατε καποια καταστηματα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά απο 3 (αν δεν κάνω λάθος) χρόνια χρήσης το KG800 μου έχει πεθάνει και πλέον θα αναζητήσω αλλού την τύχη μου. Γενικά είμαι τύπος που χρησιμοποιεί το ίδιο κινητό μέχρι να ψοφήσει :p Κρίμα ρε..

 

Για τους περίεργους να τι έχει γίνει..

Πρώτο πρόβλημα, αρκετά συχνά τα πλήκτρα αφής δεν λειτουργούν, δηλαδή ανάβουν κανονικά αλλά όταν τα πατώ δεν γίνεται τίποτα. Μπορεί να χρειαστεί και 10 λεπτά να το ανοιγοκλείνω μέχρι να φτιάξουν :-O

 

Δεύτερο πρόβλημα, όταν είναι ανοικτό το κάλυμμα, και μπεί σε κατάσταση αναμονής μετά πατώντας ένα πλήκτρο για να βγεί απο την κατάσταση αναμονής η οθόνη τα δείχνει όλα άσπρα ή .. αρκετά χάλια. Δηλαδή πχ. γράφω 1 sms, και χρειαστώ μερικά δευτερόλεπτά να σκεφτώ τί άλλο να γράψω.. αν προλάβει και μπεί σε κατάσταση αναμονής τότε δεν επαναφέρετε. Πρέπει να κλείσω το κάλυμμα και να το ξαναανοίξω, πάει όμως το sms που πληκτρολογούσα.

 

Όπως καταλαβαίνεται.. το κινητό μου είναι πλέον ΑΧΡΗΣΤΟ. Πάμε για άλλα. Καιρός ήταν εξάλλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Exω το τηλ. αυτό 2 χρόνια κ κάτι αλλα δεν εχει καποιο πρόβλημα.

Ουτε γρατσουνιες καλα καλα γιατι το ειχα στην θήκη του.

Με 2 εξτρα μπαταρίες πόσο λέτε να πιάσει κ που μπορώ να το πουλήσω;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pos mporo na ksekldoso to touchpad?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/4395aniheart.gif

nokia 5110, motorolla v3688, ericson 768, nokia 8210, ericson t66, nokia 8310, panasonic x70, panasonic x60, nokia 3120,nokia 2600, mitac mio 8380, sharp gx15, samsung e700,nokia 6230,nokia 6060,sharp v802, motorola v3, samsung x450, panasonic vs3, vk2000,nokia 6280,lg chokolate,NOKIA 6500 SLIDE SAMSUNG GALAXY, IPHONE 4S...kai synexizo!!!

Link to comment
Share on other sites

Exω το τηλ. αυτό 2 χρόνια κ κάτι αλλα δεν εχει καποιο πρόβλημα.

Ουτε γρατσουνιες καλα καλα γιατι το ειχα στην θήκη του.

Με 2 εξτρα μπαταρίες πόσο λέτε να πιάσει κ που μπορώ να το πουλήσω;;;

 

σε κανα φιλο σου που του αρεσει οπως εγω. παλιο ειναι δεν εχει και εγγυηση δωστο 30ευρω και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!!

Μια φιλη μου εχει το συγκεκριμένο κινητο. Σημερα έτσι ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος (όταν κάποιος την καλεί ή όταν έχει sms). Αλλά ο ηχος δεν ακουγεται μονο οταν το πορτακι(;) δεν ξερω πως να το πω, ειναι κλειστό. Οταν δλδ δεν το κατεβάζει για να φανουν τα κουμπιά! Τι μπορει να φταιει;;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...