Jump to content

Σε ποιο νησί να πάω διακοπές;


haris2121
 Κοινοποίηση

Ποιο νησί προτείνετε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιο νησί προτείνετε;

    • Αμοργός
      11
    • Νάξος
      12
    • Ρόδος
      46
    • Αλλόνησος
      6
    • Ζάκυνθος
      32
    • Κέρκυρα
      28
    • Σαντορίνη
      14
    • Μήλος
      14
    • Χίος
      8
    • Σύρος
      3
    • Μύκονος
      1
    • Ιος
      11
    • Πάρος
      11


Recommended Posts

Τελικά θα μείνουμε στο χορευτό σε αυτό http://flamingohotel.gr/hotel/ το ξενοδοχείο... Καλό φαίνεται! Και μας έβαλε και σε δωμάτιο με θέα τη θάλασσα :) Το κακό είναι ότι θα φτάσουμε Παρασκευή βράδυ κατά τις 11 :(

 

Για Λευκάδα ψάχνω τώρα δωμάτιο. Δεν θα μείνουμε μάλλον στο κέντρο. Καλύτερα να είμαστε κοντά στη θάλασσα! Αυτό μας λείπει και όχι η διασκέδαση :rolleyes: Στον Άγιο Νικήτα είναι να μείνουμε καλά ή στο Νυδρί?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά απο Κρήτη που είχαμε αποφασίσει καταλήξαμε σε Σάμο. Καμιά πρόταση για παραλίες? Ξενοδοχεία βρήκαμε το Aegeon Hotel με 45 το δίκλινο + πρωινό ΚΑΙ πισίνα... :confused:
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Για Λευκάδα ψάχνω τώρα δωμάτιο. Δεν θα μείνουμε μάλλον στο κέντρο. Καλύτερα να είμαστε κοντά στη θάλασσα! Αυτό μας λείπει και όχι η διασκέδαση :rolleyes: Στον Άγιο Νικήτα είναι να μείνουμε καλά ή στο Νυδρί?

 

Επειδη την Λευκαδα την εχω ''οργωσει'' καλυτερα ειναι να μεινεις στο Νυδρι γιατι στον Αγιο Νικητα εχει παρα πολυ κοσμο και λογο του οτι ειναι μικρο σαν περιοχι κατανταει κουραστικο!!! Οχι οτι στο Νυδρι δεν γινετε της ''Ποπης'' αλλα ειναι καλυτερα και θα βρεις οτι χρειαστεις αμεσως (δεν μιλαω μονο για διασκεδαση)....Παντως εαν θες να εισαι κοντα στο Νυδρι και δεν θες υπερβολικη φασαρια αλλη λυση ειναι το Βλυχο που ειναι ακριβως διπλα και τα βραδια ειναι αρκετα ησυχο!!!

 

Ιωαννα αν θες και αλλες πληροφοριες ρωτα με...;) ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μείνουμε στο χορευτό σε αυτό http://flamingohotel.gr/hotel/ το ξενοδοχείο... Καλό φαίνεται! Και μας έβαλε και σε δωμάτιο με θέα τη θάλασσα :) Το κακό είναι ότι θα φτάσουμε Παρασκευή βράδυ κατά τις 11 :(

 

Για Λευκάδα ψάχνω τώρα δωμάτιο. Δεν θα μείνουμε μάλλον στο κέντρο. Καλύτερα να είμαστε κοντά στη θάλασσα! Αυτό μας λείπει και όχι η διασκέδαση :rolleyes: Στον Άγιο Νικήτα είναι να μείνουμε καλά ή στο Νυδρί?

Καλη επιλογη εκανες! :D

Το Χορευτο ειναι ποολυ ωραια παραλια! Ενα καλοκαιρι εκει εκανα μπανιο!

Οι Αγιοι 40 που ελεγε ο tsintsIgnis πολυ ωραια παραλια αλλα οταν εχει κυμα ειναι :cry: να ξερεις καλο κολυμπι επειδη εχει και τα βραχια εκει. Ενω το Χορευτο δεν εχει βραχια παραμονο στις 2 ακρες του. Εχει παραλια γυμνιστων το Χορευτο αν σε ενδιαφερει.:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήξερα για την παραλία αλλά άμα λες ότι έχει :confused:

Εξάλλου και οι Άγιοι Σαράντα κοντά είναι οπότε θα πάμε μια βολτίτσα και εκεί...

Άντε να έρθει η Παρασκευή...

Για Λευκάδα τελικά κανένα δωμάτιο γνωρίζει κανείς? Λίγο που έψαξα γύρω στα 80 με 90- ευρώ έχουν :blink:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια για δώστε μου τα φώτα σας. Λέω να πάω Πάρο δικοπές φέτος την τελυταία εβδομάδα του Ιουλιού. Μαλλον θα κλισω στην Νάουσσα. Θελω να μου προτινετε μερη για μπανιο,φαγητο,ποτακι,ενοικιαση αυτοκινητου. Γενικα θελω οσοι ξερετε, τι να προτιμησω και βασικο ΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ!!!!

Πειτε μου και γενικα φασεις που εχετε περασει στην Παρο....

H θάλασσα του Πειραιά απ'όλες είναι πιο γλυκιά...
Link to comment
Share on other sites

sth zakun8o protino to hotel matilda...3* ksenodoxeio,ston basiliko(10 xlm apo thn zakun8o) fobreo ksenodoxeio...ta domatia malista exoun mpanio-tzakouzi,klimatismo(basiko)kai alla komfor :)

 

exei kai pisina...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επειδη την Λευκαδα την εχω ''οργωσει'' καλυτερα ειναι να μεινεις στο Νυδρι γιατι στον Αγιο Νικητα εχει παρα πολυ κοσμο και λογο του οτι ειναι μικρο σαν περιοχι κατανταει κουραστικο!!! Οχι οτι στο Νυδρι δεν γινετε της ''Ποπης'' αλλα ειναι καλυτερα και θα βρεις οτι χρειαστεις αμεσως (δεν μιλαω μονο για διασκεδαση)....Παντως εαν θες να εισαι κοντα στο Νυδρι και δεν θες υπερβολικη φασαρια αλλη λυση ειναι το Βλυχο που ειναι ακριβως διπλα και τα βραδια ειναι αρκετα ησυχο!!!

 

Ιωαννα αν θες και αλλες πληροφοριες ρωτα με...;) ;)

Μηπως τα μπερδευεις; :p

το βραδυ στο Νυδρι γινεται της τρελης. και δεν εχει καλη θαλασσα. αντιθετα στον Αγιο Νικητα ειναι πιο παραδοσιακα και με ωραια αλλα αγρια θαλασσα. το πρωι-μεσημερι εχει οντως κοσμο. υποθετω λιγοτερο το βραδυ γιατι δε βολευει απο αποψη μετακινησης αν δεν εχεις αμαξι και ουτε εχει νυχτερινα μαγαζια απ'οτι θυμαμαι.

 

@Ιωαννα, κοιταξε στο Sunrise, πριν το Νυδρι :)

Link to comment
Share on other sites

H Λευκαδα εχει γενικα φασαρια... απλως στο Νυδρι την ξεπερνας καπως γιατι δεν ειναι τοσο ''στιμογμενα'' στον Αγιο Νικητα πλακωνει πολυς κοσμος και δεν εχεις που να πατησεις...για να περπατησεις πρεπει να λες καθε 3 και λιγο ''συγνωμη μπορω να περασω??''

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...οσες φορες εχω παει, μεσημερι βεβαια, δεν ηταν τοσο τραγικα. ειχε κοσμο οσο κατεβαινεις προς παραλια αλλα αισθητικα ειναι ασυγκριτα πιο ομορφο μερος :)

εμενα απλως μ'αρεσουν αυτα τα μερη. το Νυδρι ποτε δεν το συμπαθησα ιδιαιτερα.:)

 

παρεπιπτοντως και ασχετο, υπαρχουν ξενοδοχεια και πανω στην παραλια στο καθισμα. θα'θελες να μεινεις εκει; εγω παντως ναι, ολη μερα παραλια και αραλικι :p

φωτο Αγιος Νικητας

http://homepages.pathfinder.gr/leftezi/Photos/Leykas_Ag_Nikitas02.jpg

 

Πορτο Κατσικι

http://homepages.pathfinder.gr/leftezi/Photos/Leykas_Porto_Katsiki02.jpg

αν ειναι μεγαλες ας σβηστουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στο sunrise και δεν έχει τίποτα :cry:

Κάτι άλλο? Οικονομικό?

http://www.athinorama.gr/travel/articles/default.asp?i=1401&c=leukada

http://www.hellogreece.gr/ionian/leykada_hotels.html

δες εδω μηπως βρεις καμια πληροφορια. δυστυχως δεν εχω επαφη με ξενοδοχεια , sorry :O

Link to comment
Share on other sites

Α! και απο μένα μία ερώτηση:

ποιό είναι το κέντρο του νησιού;;(που να συνδυάζει και διασκέδαση και παραλία φυσικά) ή κάποιες περιοχές που να είναι κοντά στην "κεντρική" περιοχή.

 

και φυσικά τις ερωτήσεις που έθεσε ο φίλος από πάνω.

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια για δώστε μου τα φώτα σας. Λέω να πάω Πάρο δικοπές φέτος την τελυταία εβδομάδα του Ιουλιού. Μαλλον θα κλισω στην Νάουσσα. Θελω να μου προτινετε μερη για μπανιο,φαγητο,ποτακι,ενοικιαση αυτοκινητου. Γενικα θελω οσοι ξερετε, τι να προτιμησω και βασικο ΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ!!!!

Πειτε μου και γενικα φασεις που εχετε περασει στην Παρο....

 

Εχω παει 3-4 φορες, οποτε ειμαι ο πλεον ειδικος να σε ενημερωσω :p

Ολοες τις φορες εμενα στον Αμπελα σε ενα συγκεκριμενο ξενοδοχειο (δε το θυμαμαι - παντα πηγαινα χωρις να κλεισω). Μου φαινεται λεγεται Ελεανα pansion (δεν ειμαι σιγουρος)

+ Καθαριοτητα, ευγενεια, ησυχη περιοχη (οτι πρεπει για υπνο), 5' απο τη Ναουσσα, τιμη

- Δεν εχει!

 

Για μπανιο να πας σιγουρα: Κολυμπυθρες (μικρη με περιεργους βραχωδεις σχηματισμους), Χρυση ακτη (Η απολυτη αμμουδια των Κυκλαδων - χιλιομετρα ολοκληρα!), Πουντα (στο μπαρακι!)

Γενικα η ζωη ειναι κυριως στη Ναουσσα, που ειναι και πιο γραφικη, και στην Παροικια.

Που αλλου να πας...

Α! Στις Πεταλουδες λιγο εξω απο την Παροικια, στην Εκατονταπυλιανη (οπωσδηποτε), στο γραφικο λιμανακι της Ναουσσας, στα χωρια μεσα στο νησι (οχι τα παραλιακα) - Εχουν απιστευτη ομορφια και αρχιτεκτονικη!

 

Αυτα... Αν θυμηθω τιποτα αλλο θα ενημερωσω :)

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω στο post μου για την Σάμο και επιστρέφω γεμάτη έκπληξη:

Δίκλινο στην Σάμο σε ξενοδοχείο με πισίνα + πρωινό + A/C + ψυγείο μακριά απο αεροδρόμιο και μαγαζία με φασαρία κλπ μόνο 45 Ευρώ για 2 με 12 Αυγούστου! Κουφό? Περίμενα για την συγκεκριμένη περίοδο το λιγότερο 80-90! Το τσιμπήσαμε το δικλινάκι...

ερχόμαστε για μπανάκιαααααααααααααααααααααα.........

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω που να πάω διακοπές :confused:

Σαμοθράκη έχετε πάει?

Θα ήθελα κάπου να είναι ήρεμα, να έχει ωραίες θάλασσες. Όχι τόσο νυχτερινή ζωή. Να έχει όμως να πάμε κάπου και να μην βαρεθούμε :rolleyes:

Καμιά ιδέα?

 

Στη Λευκάδα δεν μπορώ να βρω δωμάτιο, όσα βρήκα σχετικά φθηνά είναι ήδη κλεισμένα για το διάστημα που θέλω να πάω...:cry:

Αχ τι θα κάνω?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...οσες φορες εχω παει, μεσημερι βεβαια, δεν ηταν τοσο τραγικα. ειχε κοσμο οσο κατεβαινεις προς παραλια αλλα αισθητικα ειναι ασυγκριτα πιο ομορφο μερος :)

εμενα απλως μ'αρεσουν αυτα τα μερη.

Αύγουστο Λευκάδα σε ΟΠΟΙΑ παραλία και να πας θα γίνεται ο σχετικός χαμός!

Ακόμα και στους Εγκρεμνούς που έχει 2 χιλιόμετρα στενό κατσικόδρομο! :lol:

 

το Νυδρι ποτε δεν το συμπαθησα ιδιαιτερα.:)

Κι εγώ μαζί σου! Όχι τόσο λόγω της περιοχής (ίσα ίσα που είναι πολύ όμορφα) αφού απέναντι βλέπεις το σπίτι του Βαλαωρίτη και τον Σκορπιό όσο του ότι είναι τουριστικό μέρος και γίνεται Ο χαμός από τουρίστες και αμάξια. Πάντως μετά τις 11-12 δεν κυκλοφοράει ψυχή... Όλοι νανάκια!

 

παρεπιπτοντως και ασχετο, υπαρχουν ξενοδοχεια και πανω στην παραλια στο καθισμα. θα'θελες να μεινεις εκει; εγω παντως ναι, ολη μερα παραλια και αραλικι :p

:up:

Αυτά τα σπίτια στους πρόποδες του βουνού μου αρέσουν πολύ! :D

Χώρια που η παραλία είναι σχετικά κοντά. ;)

Βλέπεις και αυτούς που κάνουν παρά 5 επίσης.

 

Αν πάνε να μείνουν στο Νυδρί/Βλυχό(εκεί ήμουν την περασμένη εβδομάδα) θα πρέπει να κάνουν αναγκαστικά το μισό κύκλο του νησιού για να βγουν Λευκάδα στο κέντρο. Το ίδιο ισχύει και σε περίπτωση που θέλουν να πάνε Πόρτο Κατσίκι,Εγκρεμνούς.

Πολύ ωραίο μέρος είναι τα Σύβοτα με ένα πολύ γραφικό λιμανάκι,ωραίες ταβερνούλες και αρκετά ήσυχο σαν μέρος. Το μόνο μειονέκτημα είναι η απόσταση από το κέντρο της Λευκάδας.

 

Σπίτι μπορείτε να βρείτε παντού.Απο τα πιο παραλιακά μέρη μέχρι και την ενδοχώρα ανάλογα πάντα το γούστο και τις προτιμήσεις του καθένα. Απλά θα πρέπει να έχετε απαραίτητα αυτοκίνητο,υπομονή και πολλή όρεξη για τις μετακινήσεις σας.

 

Ότι άλλο θέτε και μπορώ να απαντήσω feel free to ask. :)

Απλά αυτή τη στιγμή βαριέμαι να γράψω κι άλλα. :O

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

απο εκει εισαι; :)

 

@ioanna_io λυπαμαι που δε βρισκεις κατι :(

Nope πρωτευουσιάνος είμαι :p :lol: αλλά έχω πάει αρκετές φορές λόγω κολλητού μου φίλου που έχει καταγωγή από εκεί. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Nope πρωτευουσιάνος είμαι :p :lol: αλλά έχω πάει αρκετές φορές λόγω κολλητού μου φίλου που έχει καταγωγή από εκεί. :)

ειμαι σιγουρος οτι το επιθετο του θα το ξερω :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκλεισα Σαμοθράκη με 25 ευρώ τη βραδιά. Μέσω γνωστού βέβαια :)

Έστειλα και έναν ξάδερφό μου και μου πήρε τα εισιτήρια από Αλεξανδρούπολη.

Είναι και φθηνά.... 111.40, 2 άτομα + αυτοκίνητο πήγαινε - έλα.

Θα καθήσουμε και πολλές μέρες.... Μια χαρά! άντε ανυπομονώ να περάσει ο καιρός :rolleyes:

Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες άσχετα αν αποφάσισα να πάω αλλού :rolleyes:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκλεισα Σαμοθράκη με 25 ευρώ τη βραδιά. Μέσω γνωστού βέβαια :)

Έστειλα και έναν ξάδερφό μου και μου πήρε τα εισιτήρια από Αλεξανδρούπολη.

Είναι και φθηνά.... 111,40,2 άτομα + αυτοκίνητο πήγαινε - έλα.

Θα καθήσουμε και πολλές μέρες.... Μια χαρά! άντε ανυπομονώ να περάσει ο καιρός :rolleyes:

Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες άσχετα αν αποφάσισα να πάω αλλού :rolleyes:

 

Η Σαμοθρακη ειναι πολυ ωραιο νησι καταπρασινο και χωρις πολυ βαβουρα παντως σιγουρα το τοπιο σε εκστασιαζει....Περιμενουμε εντυπωσεις...:D :D ;)

 

Παντως 25Ε η βραδια αρκετα καλη τιμη....

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια για δώστε μου τα φώτα σας. Λέω να πάω Πάρο δικοπές φέτος την τελυταία εβδομάδα του Ιουλιού. Μαλλον θα κλισω στην Νάουσσα. Θελω να μου προτινετε μερη για μπανιο,φαγητο,ποτακι,ενοικιαση αυτοκινητου. Γενικα θελω οσοι ξερετε, τι να προτιμησω και βασικο ΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ!!!!

Πειτε μου και γενικα φασεις που εχετε περασει στην Παρο....

Nα αποφυγεις να νοικιασεις δωματιο καπου εκτος της Ναουσας.Εκτος του οτι ειναι το πιο ωραιο χωριουδακι του νησιου,εκει βρισκεται και η περισσοτερη νυχτερινη ζωη και σιγουρα το τελευταιο που θα θες με απο ενα ξυνυχτι με μπολικο αλκοολ ειναι να οδηγησεις.

Μπανιο εξαρταται τι θες.Κολυμπηθρες για πολυ ωραια παραλια,Πουντα για το απολυτο ''τζερτζελο''.Απεφυγε κατα την γνωμη μου το μοναστηρι,υποτιθεται πως ειναι για χαβαλε και αυτο,αλλα ειναι πολυ μικρη παραλια(και οχι και τπτ το ιδιαιτερο),ο ενας πανω στο αλλον,χωρις οργανωση.Καμια σχεση με την Πουντα.

Φαγητο δεν μπορω να σου πω,γιατι τρεφομασταν με σουβλακια(ελλειψη χρηματων γαρ:p ).Υποτιθεται πως υπαρχουν στην Ναουσα μαγαζια με καλο φαγητο,αν και με τσιμπημενες τιμες.

Για το βραδυ,ξεκινας με τα μπαρακια στο λιμανακι της Ναουσας(δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο,τα γυρνας ΟΛΑ)και συνεχιζεις στον δρομο που ειναι τα 3-4 κλαμπ.Οταν ειχα παει εγω,ηταν το Νοστος,ενα ελληναδικο και ενα πιο κυριλατο(venue?δεν θυμαμαι καλα).Απεφυγε το τελευταιο,μαζευει τον λιγοτερο κοσμο.Απο εκει και περα,αναλογα με την μουσικη που ακους πηγαινε σε ενα απο τα αλλα 2.Μαζευουν περιπου τον ιδιο κοσμο.Προσωπικα προτιμουσα το Νοστος(απιστευτο μαγαζι γενικοτερα-κριμα που το αδερφακι του στην Αθηνα δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο),που επαιζε πιο πολυ ξενα.

Για αυτοκινητο,επισης δεν ξερω να σου πω,το μονο σιγουρο ειναι οτι χρειαζεται,γιατι η αποσταση της Ναουσας απο την Πουντα και τις αλλες παραλιες ειναι σεβαστη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...