Jump to content

Ταράζει τα νερά του ευρυζωνικού Ιντερνετ ο ΟΤΕ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αναβαθμιση σε ολες τις γραμμες θα γινει εντος του σεπτεμβρη?

 

 

η ανακοινωση λεει απο σεπτεμβρη...

κοινως σεπτεμβρη αντε οτωμβρη λογικα θα την εχουμε ολοι...

 

οκ ? :p

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως με πηρανε τηλεφωνο απο τη Vivodi και με ειδοποιησαν για την αλλαγη απο 512 σε 1024.Οχι τιποτα αλλα ειμαι μακρια απο το σπιτι και δεν μπορω να το τσεκαρω. Αντε να σχολασω απο τη δουλεια και να παω να τσεκαρω
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με πηρανε τηλεφωνο απο τη Vivodi και με ειδοποιησαν για την αλλαγη απο 512 σε 1024.Οχι τιποτα αλλα ειμαι μακρια απο το σπιτι και δεν μπορω να το τσεκαρω. Αντε να σχολασω απο τη δουλεια και να παω να τσεκαρω

Εισαι σιγουρος? τι σου είπαν?

Εγω εκανα αίτηση στην βιβοντι(512-dls cube) και θα ενεργοποιηθει σε κανα 10 μερες. Θα ισχυσει και σε εμενα ή θα λήξει και μετα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χτες μιλησα με εναν υπαλληλο του Oteshop στο Μαρουσι για το θεμα των αναβαθμισεων και μου ειπε οτι αυτη τη στιγμη αναβαθμιζουν την περιοχη Ψαλιδι (πισω απο τον ΟΤΕ) και σιγα σιγα και τις αλλες περιοχες.

 

Ερωτηση: Ξερει κανεις αν θα πρεπει να κανω ενα restart στο router μου ωστε να δω αν εχει αναβαθμιστει η γραμμη μου? Λογικα δεν χρειαζεται, αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Χτες μιλησα με εναν υπαλληλο του Oteshop στο Μαρουσι για το θεμα των αναβαθμισεων και μου ειπε οτι αυτη τη στιγμη αναβαθμιζουν την περιοχη Ψαλιδι (πισω απο τον ΟΤΕ) και σιγα σιγα και τις αλλες περιοχες.

 

Ερωτηση: Ξερει κανεις αν θα πρεπει να κανω ενα restart στο router μου ωστε να δω αν εχει αναβαθμιστει η γραμμη μου? Λογικα δεν χρειαζεται, αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Εγω πήρα στην vivodi και μου είπαν οτι ο οτε μεχρι τον σεπτεμβριο θα εχει κανει ολες τις γραμμες πιλοτικες. Μεχρι τωρα, η vivodi ακολουθει το προγραμμα του οτε αλλα το σεπτεμβριο δεν ξερει τι θα κανει.. Μακαρι να αναβαθμισει κι αυτη

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα στην vivodi και μου είπαν οτι ο οτε μεχρι τον σεπτεμβριο θα εχει κανει ολες τις γραμμες πιλοτικες. Μεχρι τωρα, η vivodi ακολουθει το προγραμμα του οτε αλλα το σεπτεμβριο δεν ξερει τι θα κανει.. Μακαρι να αναβαθμισει κι αυτη

 

Το πιο πιθανο ειναι να ακολουθησουν και οι αλλες εταιριες (vivodi, forthnet, etc). Αλλιως θα βγουν εξω απο το παιχνιδι.

 

Αντε με το καλο, και με την ευχη να γινουμε κι εμεις καποτε Ευρωπη (οπου δινουν τα 10mbit για ψιχουλα) :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι να ακολουθησουν και οι αλλες εταιριες (vivodi, forthnet, etc). Αλλιως θα βγουν εξω απο το παιχνιδι.

 

Αντε με το καλο, και με την ευχη να γινουμε κι εμεις καποτε Ευρωπη (οπου δινουν τα 10mbit για ψιχουλα) :)

Η Vivodi ουσιαστικά ήδη το έκανε με τα προπληρωμένα της.

Μπορεί να μην διπλασίασε τις ταχύτητες αλλά έριξε το κόστος στο μισό, και όποιος θέλει μπορεί να ζητήσει αναβάθμιση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ενας φιλος μου ειπε οτι καποιος γνωστος του απο τον ΟΤΕ του ειπε οτι θα αναβαθμισουν μονο αυτους που εχουν Con-X.Βεβαια δεν νομιζω να αληθευει αλλα...Εσεις που το εχουν ηδη ανβαθμισει ολοι Con-X εχετε?Ελπιζω να μην ισχυει γιατι εχω Πotenet.:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου ειπε οτι καποιος γνωστος του απο τον ΟΤΕ του ειπε οτι θα αναβαθμισουν μονο αυτους που εχουν Con-X.Βεβαια δεν νομιζω να αληθευει αλλα...Εσεις που το εχουν ηδη ανβαθμισει ολοι Con-X εχετε?Ελπιζω να μην ισχυει γιατι εχω Πotenet.:)

Κι εσύ τον πίστεψες;

Αστέρια είσαστε και οι 2...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου ειπε οτι καποιος γνωστος του απο τον ΟΤΕ του ειπε οτι θα αναβαθμισουν μονο αυτους που εχουν Con-X.Βεβαια δεν νομιζω να αληθευει αλλα...Εσεις που το εχουν ηδη ανβαθμισει ολοι Con-X εχετε?Ελπιζω να μην ισχυει γιατι εχω Πotenet.:)

 

Μπα λαλακιες σου λεει ο φιλος σου, εγω εχω ondsl στα 384 και απο τον Ιουνιο μου την εχουν κανει 786.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Για να σας λυσω τις αποριες παω να ρωτησω διπλα... διπλα μου ειναι η οτenet.. ισως ξερουν κατι παραπανο... αλλα ειναι λιγο χαος γιατι εχω δουλεψει εκει...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο ΟΤΕ τάραξε πολύ κι εμένα απόψε γιατί μόλις διαπίστωσα ότι η γραμμή μου συγχρονίζει στα 512 αντί για τα 1024 που έχω αγοράσει. Δεν ξέρω καν πόσο καιρό συμβαίνει αυτό, πάντως τελευταία παρατηρούσα διαφορές στην ταχύτητα αλλά δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βάση.

 

Προβλέπω γλέντια αύριο!!!!!

 

 

Υ.Γ.: Conn-x 1024 έχω εδώ και 3 μήνες.

 

 

--edit--

Ύστερα από καμιά 10ρια επανεκκινήσεις στο router και ύστερ από 4-5 διαφορετικές ταχύτητες συγχρονισμού συγχρόνισε τελικά στα 256/1024. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανενας να μου πει αν πρεπει να κανω restart τον router μου για να δω αν εχει αλλαξει η ταχυτητα συνδεσης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανενας να μου πει αν πρεπει να κανω restart τον router μου για να δω αν εχει αλλαξει η ταχυτητα συνδεσης?

Ναι φυσικά. Έτσι πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Παντος καλα βολευτηκατε εσεις εκει πανω στην αθηνα. Εμεις να δουμε εδω κατω στην Καλαματα τι θα γινει. Δεν περιμενω πολλα, παντα τα ιδια λενε, πχ σπορ+ σινε+ ,λεγανε οτι θα φερουν ΑΡΧ****!! Εδω καλα, καλα δεν εχουμε υποστηριξη

3G,νομιζω (δεν εχω 3G συσκευη).:cry: :cry:

 

PS: σορρυ για το topic στα θεματα της cosmote αλλα οταν γραφεις στις 2 το πρωι εισαι λιγο ζαβλακωμενος :lol: :p :p :lol:

------------------------

 

:superman: :superman: :superman: :superman:

 

 

ΑΓΓΛΙΑ-ΕΛΛΑΣ 4-0

αντε και εις ανωτερα

Link to comment
Share on other sites

Kανείς απο Θέρμη που έχει αναβαθμιστεί η γραμμή του;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

κανενα παιδί απο μαρούσι που να του έχουν αναβαθμίση την γραμμή?έχω φορθνετ στα 384 και ακόμα δεν εχω δει να ανεβαίνει ... anyone? :)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, είχα conn-x 384 , έκανα κατάργηση και έβαλα otenet ondsl 1024. Σήμερα που ενεργοποιήθηκε και πάλι η γραμή μου, το μόντεμ συνεχίζει να κουμπώνει στα 384.Το έσβησα, το άναψα, έκανα reset,......Πήρα τηλέφωνο την οτενετ και μου λέει ο καθένας και την δική του εκδοχή, καθε φορά που τους παίρνω τηλ,.Μου είπαν να στείλω ενα εμαιλ στο nop@otenet.gr η κάπως έτσι και να τους πω το πρόβλημα μου. Τι μπορεί να συμβαίνει? μπορεί κάποιος να δώσει εξήγηση?

thanks!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, είχα conn-x 384 , έκανα κατάργηση και έβαλα otenet ondsl 1024. Σήμερα που ενεργοποιήθηκε και πάλι η γραμή μου, το μόντεμ συνεχίζει να κουμπώνει στα 384.Το έσβησα, το άναψα, έκανα reset,......Πήρα τηλέφωνο την οτενετ και μου λέει ο καθένας και την δική του εκδοχή, καθε φορά που τους παίρνω τηλ,.Μου είπαν να στείλω ενα εμαιλ στο nop@otenet.gr η κάπως έτσι και να τους πω το πρόβλημα μου. Τι μπορεί να συμβαίνει? μπορεί κάποιος να δώσει εξήγηση?

thanks!

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αρκετά, πέραν του να σου πω ότι η διεύθυνση είναι μάλλον noc@otenet.gr.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω μια 512 απο otenet και την αναβαθμισαν σε 1024 (περιοχη Αιγαλεω) αλλα εχω παρατηρησει το εξης, οτι το απογευμα-βραδυ κατεβαζω με 45-50kbps το πολυ, ενω την ημερα κατεβαζω με 100αρες.

Μπορει κανεις να μου πει γιατι συμβαινει αυτο???

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το βραδυ να κατεβαζουν αρκετοι και να χει φορτωσει το κεντρο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...