Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλώντας για προβλήματα, 4 μήνες αφότου το αγόρασα και μετά από ελάχιστη χρήση, το έστειλα εχθές για service, αφού μου έσβηνε στα καλά καθούμενα. Για να δούμε τί θα πούν οι τεχνικοί...
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μια ερώτηση.Το κινητό το έχει ένας φίλος και προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό, εξίσου με το κ750 που έχω.

Εκείνος επιμένει οτι η κάμερα είναι κακή και σίγουρα όχι 2 μεγαπίξελ.

Το πήγαμε στον Γερμανό και εκείνοι επίσης είπαν οτι είναι μια χαρά.

Οι φωτό που βγάζει δεν είναι τόσο ικανοποιητικές σε σχέση με το κ750.

Δεν έχουν την ίδια μηχανή τα δύο αυτά μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.Το κινητό το έχει ένας φίλος και προσωπικά το θεωρώ πολύ καλό, εξίσου με το κ750 που έχω.

Εκείνος επιμένει οτι η κάμερα είναι κακή και σίγουρα όχι 2 μεγαπίξελ.

Το πήγαμε στον Γερμανό και εκείνοι επίσης είπαν οτι είναι μια χαρά.

Οι φωτό που βγάζει δεν είναι τόσο ικανοποιητικές σε σχέση με το κ750.

Δεν έχουν την ίδια μηχανή τα δύο αυτά μοντέλα?

και εγω το παρατηρησα αυτο,καμια σχεση η καμερα του με το κ750ι.μερα με τη νυχτα οι ποιοτητα της φωτογραφιας.δεν ξερω αν εχουν την ιδια καμερα..αλλα δεν μπορεις να τις συγκρινεις με την καμια.η καμερα του z710i μου θυμισε αυτη του κ700ι μου :lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο Πασχα.

Βρισκομαι UK και σκεφτομαι να αγορασω το Ζ710 που ειναι παμφθηνο σαν καρτοκινητο με αγγλικο νουμερο.

Οταν θα κατεβω το καλοκαιρι Ελλαδα, θα μπορω να βαλω ελληνικο νουμερο ή θα ειναι κλειδωμενο το κινητο μονο για χρηση με το αγγλικο νουμερο?

Αν ειναι κλειδωμενο, υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω? Δεν ζηταω να μου πειτε καποιο μαγαζι, απλα αν γινεται ξεκλειδωμα στην περιπτωση αυτη.

Thanks

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το W710i!

Έχουμε και λέμε περίπου 2 ώρες ομιλίας - 15 μηνύματα εισερχόμενα μόνο - 10 λεπτά το πολύ παιχνίδι - άλλα 10 λεπτά μουσική!

Η μπαταρία μου κρατάει 1,5 μέρα με τα ζόρια 2!!!

Μου μετρήσαν τη μπαταρία και βγήκε 108% - Το κινητό είναι ενός μήνα με τη μπαταρία σωστά φορτισμένη από τη 1η φόρτιση???

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??? Μου φαίνεται πολύ λίγο ο χρόνος που κρατάει...

 

πως σου την μέτρησαν?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλο Πασχα.

Βρισκομαι UK και σκεφτομαι να αγορασω το Ζ710 που ειναι παμφθηνο σαν καρτοκινητο με αγγλικο νουμερο.

Οταν θα κατεβω το καλοκαιρι Ελλαδα, θα μπορω να βαλω ελληνικο νουμερο ή θα ειναι κλειδωμενο το κινητο μονο για χρηση με το αγγλικο νουμερο?

Αν ειναι κλειδωμενο, υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω? Δεν ζηταω να μου πειτε καποιο μαγαζι, απλα αν γινεται ξεκλειδωμα στην περιπτωση αυτη.

Thanks

 

Αν είναι κλειδωμένο το κινητό θα στο πουν τη στιγμή που θα το πάρεις. Πάντως μην ανησυχείς, εύκολα ξεκλειδώνει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την φορτίζουν και την αποφορτίζουν και ξανά φόρτιση! Αυτή είναι η διαδικασία του ελέγχου της μπαταρίας (108%).

Πάντως και μένα έσβηνε στα καλά καθούμενα η οθόνη και το άλλαξα μέσα στη 1η βδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Την φορτίζουν και την αποφορτίζουν και ξανά φόρτιση! Αυτή είναι η διαδικασία του ελέγχου της μπαταρίας (108%).

Πάντως και μένα έσβηνε στα καλά καθούμενα η οθόνη και το άλλαξα μέσα στη 1η βδομάδα!!!

 

ναι αλλά ποιος στην μέτρησε, πώς?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις flash το z710i se w710i οπως στο παρακατω video?

 

αν ναι ας μας πει εμπειριες αν το κινητο συμπεριφερεται φυσιολογικα κλπ?

 

Βασικα η διαδικασια ειναι η γνωστη με τον Online updater αλλα ας ριξει λιγο φως αν το εκανε καποιος.

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΜΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ.ΕΝΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ(ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ VODAFONE) ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ Κ750 ΠΟΥ ΕΙΧΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ,ΟΛΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ,ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΞΕΦΩΡΤΙΣΤΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Συνειδητοποίησα σήμερα το πρωί ότι το κινητό δεν αποθηκεύει τις αναπάντητες κλήσεις. Εξηγούμαι, με παίρνουν τηλέφωνο, αν η κλήση μείνει αναπάντηση δεν φαίνεται πουθενά ποιος σε πήρε αλλά μόλις ανοίξεις το κινητό εμφανίζεται ο task manager. Πρέπει να συμβαίνει εδώ και κάνα 2 βδομάδες γιατί μου έλεγαν φίλοι ότι είχαν επικοινωνήσει μαζί μου κι εγώ δεν έβλεπα κάποια κλήση. Έχει συμβεί και σε άλλο; Θα κάνω ένα reset αλλά μήπως χρειάζεται και κάτι άλλο; Ευχαριστώ.

 

edit: έκανα update από se, reset. τελικά όμως το πρόβλημα λύθηκε διαγράφοντας όλο το μητρώο κλήσεων! άβυσσος...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την τελευταια αναβαθμιση μαλλον (δεν ειμαι σιγουρος ποτε συνεβει ακριβως)το κινητο πλεον οταν γραφω μυνηματα με ελληνικα (εθνικοι χαρακτηρες enabled)δεν γραφει 160chars σε ενα sms.

Εαν αφαιρεσω το εθνικοι χαρακτηρες και γραψει κεφαλαια πλεον ανετα γεμιζει το sms με 160chars.

Δεν θυμαμαι μεχρι ποιο firmware ηταν οκ αυτο και ποτε το αλλαξαν παλι.

Εχετε το ιδιο προβλημα?

Εχω την R1JC002

Link to comment
Share on other sites

Τη μέτρησε ο τύπος στο service με ένα μηχάνημα το οποίο δεν είδα όμως!

 

οκ ευχαριστω

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο κινητό, ή να προτιμήσω το W710? Εμφανίζει προβλήματα?

Εγώ το έχω σχεδόν 2 μήνες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Βρίσκω το Ζ710 πολύ πιο όμορφο από τo W710 και μαζί με την καρτα των 512ΜΒ πάλι βγαίνει πιο φθηνό από το W.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΜΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ.ΕΝΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ(ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ VODAFONE) ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ Κ750 ΠΟΥ ΕΙΧΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ,ΟΛΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ,ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΞΕΦΩΡΤΙΣΤΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ.

Είναι σίγουρο αυτό? Γιατί ενδιαφέρομαι να βάλω μια double sim της vodafone.

 

Έστειλα ένα mail στην SE και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό? Γιατί ενδιαφέρομαι να βάλω μια double sim της vodafone.

 

Έστειλα ένα mail στην SE και περιμένω απάντηση.

 

ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗ VODAFONE.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ 2GETHER (2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ SIM) ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΟ Ζ710 ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ VODAFONE ΓΡΑΦΕΙ ΠΟΙΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΕΣ.ΕΚΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ Κ750 ΟΠΟΥ ΣΤΗ VODAFONE ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ.ΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Για το Ζ710 δε μπορω να πω με σιγουρια! Για το W710 ομως ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ με dual card διοτι το έκανα στη cosmote! To συμβόλαιο μου και το what's up! Επόμενως θα γίνεται και στη vodafone και δε βλεπω το λόγο να μην ισχύει και στο Ζ710 μιας και είναι σχεδόν ίδια!

 

Εμένα τις αναπ. όχι μόνο τις εμφανίζει στα νέα συμβάντα...αλλά όταν δε κάνω κλήση στον αριθμό και απλά πατήσω πίσω το εικονίδιο μένει στο πάνω μερος να δειχνει οτι έχω μια αναπ. Ακόμα οποιαδήποτε στιγμή πατήσω το πλήκτρο των συντομευσεων αυτόματα μου εμφανίζει αν έχω αδειάβαστα sms ή κλήσεις!

Επιπλέον τις αναπ. τις μετράει όταν είναι από το ίδιο άτομο!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει η δυνατότητα στο W710 τότε το βλέπω δύσκολο να μην υπάρχει και στο Ζ. Ας περιμένουμε την απάντηση από την SE.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 5 μέρες και είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος, εκτός της μπαταρίας που μέχρι στιγμής κρατάει 2, το πολύ 2,5 μέρες και της ανυπαρξίας τελικού "ς"..

 

Έχω μια ερώτηση:

Πως μπορώ να κάνω zoom στις φωτογραφίες (ή τις εικονες) που έχω τραβήξει; Αυτό απ' όσο ήξερα γινόταν με το πλαϊνό +/-, αλλά εδώ δε γίνεται και ούτε στα "Πρόσθετα" έχει κάποια επιλογή..

 

Και κάτι ακόμα:

Ποιο πρόγραμμα διαχείρισης καταλόγου κλπ μέσω Η/Υ είναι καλύτερο; Θέλω να περάσω επαφές μέσω υπολογιστή και θέλω να αποφύγω προβλήματα αναγνώρισης γραμμάτων όταν κάνω search στο κινητό..

 

Και κάτι τελευταίο:

Αξίζει να πάρω κάρτα μνήμης 1Gb (δεν είναι υπερβολή;) ή να αρκεστώ στα 512Mb;

Link to comment
Share on other sites

Το ς είναι όντως τελείως άκυρο μπου δεν υπάρχει παραμόνο στην εισαγωγη συμβολου! Η μπαταρία σου είναι ακόμα καινούργια και θέλει "στρώσιμο" με μερικές φορτίσεις! Εμένα όμως μετά από ένα μήνα και δεν κρατάει 2 μέρες, επομένως είσαι μια χαρα (κατα τη γνώμη μου)!

Ζουμ μπορείς να κάνεις μόνο όταν η ανάλυση της κάμερας είναι VGA! Δυστυχώς στο 1ΜP και στα 2ΜP δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Όσο για την κάρτα μνήμης νομίζω είναι μια χαρά τα 512, αλλά αυτό είναι σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες και το τι θες να έχεις μεσα στο κινητό! Για μένα δες πως θα σε πάει η 512 και κάποια στιγμή παίρνεις 1Gb που θα ναι ακόμα πιο οικονομική!

Link to comment
Share on other sites

Ζουμ μπορείς να κάνεις μόνο όταν η ανάλυση της κάμερας είναι VGA! Δυστυχώς στο 1ΜP και στα 2ΜP δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Eννοώ να κάνω μεγέθυνση (zoom) σε ήδη τραβηγμένες φωτογραφίες (ή εικόνες), όχι zoom όταν τις τραβάω..

 

Όσο για την κάρτα μνήμης νομίζω είναι μια χαρά τα 512, αλλά αυτό είναι σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες και το τι θες να έχεις μεσα στο κινητό! Για μένα δες πως θα σε πάει η 512 και κάποια στιγμή παίρνεις 1Gb που θα ναι ακόμα πιο οικονομική!

Δεν έχω πάρει ακόμα κάρτα. Το δίλημα είναι στο ποια από τις δύο να πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Α δε το κατάλαβα για το ζουμ! Δυστυχώς ούτε εγώ ξέρω πως γίνεται οπότε μάλλον δεν.....

Νόμιζα ότι είχε μέσα κάρτα! Αν δεν έχει μεγάλη διαφορα στη τιμή πάρε 1GB! Εγώ πάντως έχω και τραγούδια και φώτο και βίντεο και έχω πιάσει μόνο 230MB...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...