Jump to content

[Επίσημο] Nokia E50


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν εξαιρεσεις οτι δεν εχει καρτα μνημης (εστω 128mb για εγγραφα,pdf,programmata,photos) ναι ειναι αξιολογο

 

Διαθετει ενσωματωμένη 70ΜΒ ως γνωστον.

Αρκετο για καποιον που θελει να κανει μονο καποια πολυ βασικα πραγματα και μονο επαγγελματικα και οχι να περναει mp3 και παιχνιδια.

Τωρα αν θελει να του αλλαξει την πιστη,δινει ενα μικρο ποσο και παιρνει μια καρτα 1G.

 

 

Εγω ως προβλημα, οπως εχω πει, μονο την μικρή γραμματοσειρα θα μπορουσα να θεωρησω,που για μενα προσωπικα δεν ειναι.Αλλα φανταζομαι καπως θα αλλαζει....

 

Επειδη βλεπω παλι πολλοι ρωτανε για την μπαταρια, σας ξαναλεω οτι κραταει πολυ.Δειτε και προηγουμενα posts μου,οχι πολυ πισω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

70ΜΒ είναι υπεραρκετά για άφθονα αρχεία office. Από εκεί και πέρα το βρίσκω υπερβολικό να μας δίνουν ένα υπερπλήρες symbian στα 300 ευρώ και εμείς να λέμε πχ γιατί δεν έχει μέσα κάρτα μνήμης ή 2πλό handsfree !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

70ΜΒ είναι υπεραρκετά για άφθονα αρχεία office. Από εκεί και πέρα το βρίσκω υπερβολικό να μας δίνουν ένα υπερπλήρες symbian στα 300 ευρώ και εμείς να λέμε πχ γιατί δεν έχει μέσα κάρτα μνήμης ή 2πλό handsfree !!!

θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου ... 300 ευρω δεν ειναι πολλα και δεν νομιζω καποιον να του ειναι πολλα να δωσει καμια 100αρα για διπλα handsfree και καρτα μνημης των 1GB

Link to comment
Share on other sites

#gnikolai

Είναι ασύμβατα με Symbian OS 9.1 ver.3 που έχει το Ε50. Μην το τρέχεις για αναβαθμίσεις. Θα βγουν (ελπίζω) εκδόσεις των προγραμματων που θέλεις για την ver.3

Link to comment
Share on other sites

περασα απο νοκια . αναβαθμιση για ε50 δεν εχουν ακομα...

Μπορεις να δοκιμαζεις και με το nokia software updater ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149909

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re pedia ayto einai to stereofoniko akoystiko gia na akoyme FM? Nokia Radio Headset HS-2R

 

an nai den einai poly palio gia na to broyme?

an oxi pio einai telika?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Δηλαδή τα δίπλα ακουστίκα είναι για παιδάκια; δε καταλαβαίνω τη λογική σου. Εγώ πιστεύω ότι τα μόνα είναι για ηλικιωμένους που ακούνε καλά από το ένα αυτί... Πέρα από τη πλάκα, δηλαδή μουσική ακούς από ένα ακουστικό;

 

 

Κοίτα, εμένα πάντως που το θέλω στο αμάξι και στο μηχανάκι για να έχω ελεύθερα τα χέρια μου, με νευριάζει να έχω δύο ακουστικά και προτιμώ το ένα.. Το βρίσκω πιο χρήσιμο..

 

Άμα θέλω μουσική και ποιότητα σε αυτό που ακούω π.χ. σε ένα ταξίδι με πλοίο, λεωφορείο κτλ θα πάρω το 20GB Mp3 player που έχω..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν modem. Αν εννοεί να το συνδέσεις στο desktop/laptop και να μπεις από το κινητό στο internet, δεν βλέπω το λόγο. Ανάμεσα σε ένα υπολογιστή και ένα κινητό θα διάλεγα τον υπολογιστή για τη συγκεκριμένη υπόθεση !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

το νόημα είναι ότι κάποιος μπορεί να θέλει να εγκαταστήσει ένα antivirus πως θα κάνει τις αναβαθμίσεις, θα χρεώνει το gprs.

ή μπορεί το τηλέφωνο να υποστηρίζει την υπηρεσία sip για voip.

Nosferatu το modem σαν κινητό το έχω ήδη χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει. Επί του παρόντος δεν έχεις ανάγκη από antivirus εκτός αν βάζεις ή δέχεσαι παράξενα προγράμματα. Για voip θες wifi. Αν είναι να έχω με καλώδιο το Ε50 πάνω στον υπολογιστή για να κάνω voip κλήση αντί να χρησιμοποιήσω μικρόφωνο και ακουστικά με τον υπολογιστή, είναι μάλλον διεστραμμένο! Αν θέλει κανείς voip παίρνει το Ε60 ή κάποιο μοντέλο με wifi!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μολις το απεκτησα και εγω. Αριστο τηλεφωνο. Μου θυμιζει παλιες καλες συσκευες. Ελπιζω να μην κανω λαθος.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, το έχω στα χέρια μου κι εγώ.

Ελπίζω να αποδειχτεί όσο αξιόπιστο ήταν το 6310i που τώρα ησυχάζει...

 

Κάποιες ερωτήσεις, που ελπίζω να μην έχουν ήδη απαντηθεί.

 

1. Υπάρχει τρόπος να περνούν τα γενέθλια κάθε επαφής στο ημερολόγιο ως υπενθύμιση;

2. Το pc suite δεν μου επιτρέπει να ανανεώνω τις επαφές παρά μόνο όταν έχω το τηλ. συνδεδεμένο, δηλ. δεν μπορώ να έχω αντίγραφο στον υπολογιστή, εκτός αν το κάνω sync με το outlook express. Επίσης από το pc suite δεν βλέπω τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσω το ημερολόγιο... Εσείς χρησιμοποιήτε κάποιο άλλο πρόγραμμα γι' αυτή τη δουλειά;

3. Μια χρήσιμη εφαρμογή που δεν έχει είναι το wallet. Γνωρίζετε κάποιο άλλο πρόγραμμα που το έχει αντικαταστήσει; Οι σημειώσεις θα μπορούσαν αλλά θα είναι προσβάσιμες στον καθένα...

4. Η συσκευή μου δεν είχε εγκατεστημένο ούτε ένα παιχνιδάκι; Οι δικιές σας; Εχετε να προτείνετε κανένα;

5. Και τελευταία! Κάποια θήκη που να έχετε υπ' όψι σας;

 

Ευχαριστώ πολύ...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site για τα προγραμματάκια που προτείνεις;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :-)

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Εαν εξαιρεσεις οτι δεν εχει καρτα μνημης (εστω 128mb για εγγραφα,pdf,programmata,photos) ναι ειναι αξιολογο

 

+1

αυτο για εμενα αποτελει μια μεγαλη ελλειψη!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, το έχω στα χέρια μου κι εγώ.

Ελπίζω να αποδειχτεί όσο αξιόπιστο ήταν το 6310i που τώρα ησυχάζει...

 

Κι εγώ για κάτι τέτοιο ψάχνω. Αύριο πάω να το δω...

it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για κάτι τέτοιο ψάχνω. Αύριο πάω να το δω...

 

Έψαχνα για καιρό κινητό να αντικαταστήσω το 6310i. Νομίζω πως το E50 είναι το πλησιέστερο στο προφιλ τηλεφώνου που αναζητας κι εσύ.

 

Να σας ρωτήσω κάτι άλλο:

 

Μέσω του κινητού από την Εγκατάσταση Εφαρμογών>Λήψη εφαρμογών οδηγούμαι σε μια σελίδα της Nokia για να κάνω download τις ακόλουθες εφαρμογές:

 

F-Secure Mobile Anti-Virus

Golf Pro Contest

Handy Expense

Wireless Presenter

WorldMate

 

Προσπάθησα να βρω την αντίστοιχη σελίδα από το pc μου, για να αποφύγω την χρέωση του κινητου, αλλά χωρίς επιτυχία. Κατέληξα στο παρακάτω site της Nokia

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4162180.html

 

και η μόνη εφαρμογή προς εγκατάσταση είναι το SMS Accelerator.

 

Το έχει εγκαταστήσει κανείς; Μήπως γνωρίζετε που μπορούμε να βρούμε τις παραπάνω εφαρμογές;

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

+1

αυτο για εμενα αποτελει μια μεγαλη ελλειψη!

 

 

Εννοείς δεν 'συμπεριλαμβάνει στη συσκευασία' ή δεν δέχεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμπεριλαμβανετε ! Κανονικα δεχετε ! εχω βαλει μεχρι 2 GB και την ειδε κανονικα , αυτην την στιγμη το δουλευω με μια 1GB Sandisk και πεταει

 

 

 

Πας στα "Διαχειρηση εφαρμογων " βρησκεις το θεμα και το κανεις διαγραφη

 

Ναι οκ σαφως και δοκιμασα να παω απο εκει. Το θεμα ειναι οτι δεν εμφανιζεται πουθενα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση.. Το λειτουργικό του Ε50 είναι 'ανώτερο' από του Ν71? Γιατί εκτός το ότι είναι 3G δεν βρίσκω άλλο λόγο να πάρω το άσχημο N71 άντι κομψού Ε50
Link to comment
Share on other sites

Ιδιο ειναι αλλα στο Ε50 ειναι ελαφρα ποιο γριγορα και που σταθερο απο αλλα series60 9.1 (εκτος του Ε61 αλλα αυτο ειναι κινητο παντοφλα)

 

οποτε προτεινετε το Ε50 παρτο!

 

Θα το σκεφτώ γιατί με ψιλοχαλάει που δεν έχει μπροστά camera.. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...