Jump to content

[Επίσημο] Nokia E50


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 2 ημέρες πήρα, μεταχειρισμένο το Ε50, με την τελευταία version software.

 

Σε σχέση με το 6680 είναι πιο αργό στην ανταπόκριση, αλλά δεν με πειράζει, αφού είναι σαφώς βελτιωμένο σε όλα τα άλλα.

 

Εκτός από προβλήματα με την γραμμή την ώρα που μιλάω!

 

Ενώ έχω σήμα (και σε σημεία που μίλαγα πριν με το 6680 άνετα), ξαφνικά δεν με ακούει ο συνομιλητής μου. Τόσο με το BT ακουστικό όσο και χωρίς αυτό.

 

Ειδικά αν κινούμαι, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα διακοπεί η κλήση!!!:blink:

 

Το Format είναι η μόνη μου εναλλακτική? Η θα πρέπει να βρω άλλο τρόπο λύσης?:)

 

Ακόμα κάτι....από που ορίζω να βλέπει μόνο GSM δίκτυα?

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν 2 ημέρες πήρα, μεταχειρισμένο το Ε50, με την τελευταία version software.

 

Σε σχέση με το 6680 είναι πιο αργό στην ανταπόκριση, αλλά δεν με πειράζει, αφού είναι σαφώς βελτιωμένο σε όλα τα άλλα.

 

Εκτός από προβλήματα με την γραμμή την ώρα που μιλάω!

 

Ενώ έχω σήμα (και σε σημεία που μίλαγα πριν με το 6680 άνετα), ξαφνικά δεν με ακούει ο συνομιλητής μου. Τόσο με το BT ακουστικό όσο και χωρίς αυτό.

 

Ειδικά αν κινούμαι, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα διακοπεί η κλήση!!!:blink:

 

Το Format είναι η μόνη μου εναλλακτική? Η θα πρέπει να βρω άλλο τρόπο λύσης?:)

 

Ακόμα κάτι....από που ορίζω να βλέπει μόνο GSM δίκτυα?

 

Δοκίμασε να κάνεις μια αναβάθμιση από το PC Suite. Εφόσον έχει την τελευταία απλά ξαναβάλε την ίδια.

 

Δεν υποστηρίζει 3G επομένως βλέπει μόνο GSM δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια στο Ε50? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

απο εμπειρια προσφατη φορτιστηκε για παραδειγμα το σαββατο ποθ μασ περασε και κυριως με μυνηματα πολλα αλλα λιγη φωνη και μονο χρησιμοποιηση μερικων εφαρμογων αντεξε ως τεταρτη πρωι καθε μερα χτυπουσε ξυπνητηρι σε φοθλ ενταση οπως και οθονη φθλ φωτσιμο αλλα μινιμουν διαρκεια φωτισμου!!!

κανονικα εχω παρατηρησει αντεχει 2.5-3 κατι μερες που ειναι πολυτως ικανοποιητικο

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα στην 2η φόρτιση.

Αντέχει 1,5 ημέρα, με ΒΤ αναμμένο συνέχεια και αρκετή ομιλία και sms.

 

Το πρόβλημά μου είναι η κακή διαχείριση του σήματος!:wacko:

 

Σε σημεία που με το 6680 είχα μεν προβλήματα διακοπών, με το Ε50 απλά χάνω την γραμμή.

Ακόμα φαίνεται σαν απενεργοποιημένο σε αυτόν που με καλεί ενώ είναι ενεργοποιημένο!!!:(

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Update...:)

 

Απενεργοποίησα το ΒΤ!...Plantronics 510. Φαίνεται ότι αυτό ήταν το πρόβλημα!:confused: Απο εκείνη την ώρα λειτουργεί μια χαρά!

 

Θα ενημερώσω σχετικά μετά από παρατήρηση...;)

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ημέρες πήρα, μεταχειρισμένο το Ε50, με την τελευταία version software.

 

Σε σχέση με το 6680 είναι πιο αργό στην ανταπόκριση, αλλά δεν με πειράζει, αφού είναι σαφώς βελτιωμένο σε όλα τα άλλα.

 

Εκτός από προβλήματα με την γραμμή την ώρα που μιλάω!

 

Ενώ έχω σήμα (και σε σημεία που μίλαγα πριν με το 6680 άνετα), ξαφνικά δεν με ακούει ο συνομιλητής μου. Τόσο με το BT ακουστικό όσο και χωρίς αυτό.

 

Ειδικά αν κινούμαι, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα διακοπεί η κλήση!!!:blink:

 

Το Format είναι η μόνη μου εναλλακτική? Η θα πρέπει να βρω άλλο τρόπο λύσης?:)

 

Ακόμα κάτι....από που ορίζω να βλέπει μόνο GSM δίκτυα?

 

Γεια σου φιλε μου...

Αυτη την στιγμη εχω το 6630 κ επειδη με το 6680 δεν εχουν κ ΜΕΓΑΛΕΣ διαφορες περαν της δευτερης καμερας,χρωματα οθονης κ φλας θελω να μου πεις αν τελικα αξιζει να κανω κ εγω αυτη την αναβαθμιση,δηλαδη να απο το 6630 στο Ε50...

Αληθεια η φωτογραφικη μηχανη κ των δυο αυτων κινητων ειναι 1.3 ειναι το ιδιο καλες μιας κ με το 6630 δεν εχω παραπονο για τις φωτογραφιες του...

Σε ευχαριστω πολυ...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το Ε50 εχει καρτα μνημης μεσα στο κουτι οταν το αγοραζεις? :O

 

και κατι αλλο!

πια ειναι η τελευτεα version?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Ε50 εχει καρτα μνημης μεσα στο κουτι οταν το αγοραζεις? :O

 

και κατι αλλο!

πια ειναι η τελευτεα version?

δεν εχει καρτα μνήμης !!! :mad: :( :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!

 

το εχω το κινητο 2 εβδομαδες.Πολυ καλα μεχρι τωρα.Αλλα εχω και εγω μια απορια.Εχει φωνητικη κληση, έτσι? εχει δημιουργησει για καθε μια επαφη μια φραση.Η απορία μου ειναι πως αλλαζει αυτη η φραση για να μπορεσω να καλεσω φωνητικα καποιον!!!!!

Οι φρασεις που εχει δημιουργησει δεν ανταποκρινονται καθολου στο ονομα που θελω.σα σπαστικο Αμερικανακι κανει το τηλεφωνο!!!το ιδιο προβλημα ειχα και με το 6270!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

το ειχα καταλαβει να σας πω την αλήθεια αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω!Ειχα μερικα αλλα τηλεφωνα που ειχα 10 φρασεις που ηχογραφουσες για 10 επαφες.Ηταν πολυ βολικο.Χωρις να κοιταγες επαιρνες τηλ. και χωρις λαθος.Τωρα λέω Νικος και μου παίρνει Βίκος ή στη χειροτερη το Α.Φ.Μ. μου.

 

Πάντως δεν ειναι ένα συμαντικο μειωνεκτημα του τηλεφωνου??Τι λετε και εσεις?

 

και νόμιζα ότι το 6270 ειχε μονο το προβλημα.Ειπα και εγω το symbian εχει τοσες δυνατοτητες αυτο δεν θα έχει???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

το ειχα καταλαβει να σας πω την αλήθεια αλλα δεν ηθελα να το πιστεψω!Ειχα μερικα αλλα τηλεφωνα που ειχα 10 φρασεις που ηχογραφουσες για 10 επαφες.Ηταν πολυ βολικο.Χωρις να κοιταγες επαιρνες τηλ. και χωρις λαθος.Τωρα λέω Νικος και μου παίρνει Βίκος ή στη χειροτερη το Α.Φ.Μ. μου.

 

Πάντως δεν ειναι ένα συμαντικο μειωνεκτημα του τηλεφωνου??Τι λετε και εσεις?

 

και νόμιζα ότι το 6270 ειχε μονο το προβλημα.Ειπα και εγω το symbian εχει τοσες δυνατοτητες αυτο δεν θα έχει???

 

Σε τι γλώσσα έχεις τη συσκευή; Αν την έχεις στα Αγγλικά, τότε χρειάζεται να έχεις Αγγλική/Αμερικάνικη προφορά για να σε καταλάβει. Το έχω δοκιμάσει σε ένα Ν70. Όταν το είχα σε Αγγλικό μενού, δε καταλάβαινε Χριστό! Όταν το γύρισα σε Ελληνικό έπιανε 8 στα 10!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου...

Αυτη την στιγμη εχω το 6630 κ επειδη με το 6680 δεν εχουν κ ΜΕΓΑΛΕΣ διαφορες περαν της δευτερης καμερας,χρωματα οθονης κ φλας θελω να μου πεις αν τελικα αξιζει να κανω κ εγω αυτη την αναβαθμιση,δηλαδη να απο το 6630 στο Ε50...

Αληθεια η φωτογραφικη μηχανη κ των δυο αυτων κινητων ειναι 1.3 ειναι το ιδιο καλες μιας κ με το 6630 δεν εχω παραπονο για τις φωτογραφιες του...

Σε ευχαριστω πολυ...

Για μένα, ναι!:)

 

Πολύ ωραίο τηλέφωνο...και κάνει αυτά που θέλω να κάνει.

Με πολύ καλή οθόνη....

 

Ελπίζω να μην το κρατήσουν 4 τέρμινα στην Alpha Copy!!!:mad: Και να διορθώσουν το πρόβλημα!!!

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

thanks kouk να σαι καλα...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους.Γραφω απο το κινητο και δεν ξερω πως θα φαινεται.Ηθελα την βοηθεια σας.Δοκιμασα να αλλαξω την γραμματοσειρα συμφωνα με κατι οδηγιες που βρηκα αλλα δεν τα καταφερα.Το εχει καταφερει κανεις να αλλαξει γραμματοσειρα κ να μεγαλωσει το μεγεθος των γραμματων?Αν ναι μηπως θα ηταν ευκολο να ανεβασει τις γραμματοσειρς καπου?Ευχαριστω εκ των προτερων
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια συσκευή Nokia E50 αγορασμένη από την Vodafone με το τελευταίο firmware. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ υποστηρίζει φωνητικές κλήσεις, εγώ μπορώ να πραγματοποιήσω μόνο φωνητικές εντολές.

Η ανάγνωση των μηνυμάτων γίνεται κανονικά στα ελληνικά. Όσο και να προσπαθώ με και χωρίς το bluetooth headset BH-700 δεν γίνεται τίποτα.

 

Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι όταν με καλούν γίνεται προσφώνηση του καλούντος αλλά στις επαφές δεν υπάρχει η αναπαραγωγή του ονόματος όπως αναφέρει και το σχετικό manual!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και απο εμενα

μολις απεκτησα το μικρο αυτο θαυμα που λεγεται nokia e50. Για οσους ενδιαφερονται να αλλαξουν γραμματοσειρα (πιο μεγαλη) σας παραθετω το τροπο που βρηκα στο νετ απο ξενο φορουμ, αλλα δεν το δοκιμασα. Αν το δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις...

 

Here is a guide on how to change the font in your phone (do it on your own risk!):

 

You’ll need a memory card and a file manager (e.g. Y-Browser or ActiveFile).

 

1. Open your file manager and navigate to Z:\resource\Fonts

 

 

2. Check the names of the files (these are the fonts that are actually used); they have extension .ttf and most likely they are nosnr60.ttf, nssb60.ttf, nstsb60.ttf and S60ZDIGI.ttf; write them down, you’ll need them later

 

3. On your memory card create a folder called resource and inside it a folder called Fonts

 

4. Copy the new fonts to the Fonts folder on your memory card (there are numerous fonts available on the internet for free; try a few of them, experiment and see which fits the best)

 

5. Rename them in the following order: – nosnr60.ttf regular (normal) font – nssb60.ttf bold font – nstsb60.ttf font for titles

Note: if your font files have different names rename them accordingly. Font names on your memory card must match those on phone memory in Z:\resource\Fonts.

 

6. Reboot the phone

If you want to switch back to the default font simply erase the whole resource folder from your memory card. If you take your memory card out of the phone the default font will be used.

 

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εχω Nokia E50 αγορασμένο απο το εξωτερικο. Εκανα αναβάθμιση απ το nsu στο v.06.41.3.0 αλλά δεν κατέβασε το ελληνικό language pack. Υπάρχει κάπου ξεχωριστά να το κατεβάσω η επειδή το τηλέφωνο είναι αγορασμένο εκτός Ελλάδος δεν το κατεβάζει. Η προηγούμενη έκδοση το είχε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εχω Nokia E50 αγορασμένο απο το εξωτερικο. Εκανα αναβάθμιση απ το nsu στο v.06.41.3.0 αλλά δεν κατέβασε το ελληνικό language pack. Υπάρχει κάπου ξεχωριστά να το κατεβάσω η επειδή το τηλέφωνο είναι αγορασμένο εκτός Ελλάδος δεν το κατεβάζει. Η προηγούμενη έκδοση το είχε.

Ακολουθείς τη διαδικασία που λέει εδω, με τη διαφορά οτι στο product code βάζεις 0536235
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σου φιλε μου...

Αυτη την στιγμη εχω το 6630 κ επειδη με το 6680 δεν εχουν κ ΜΕΓΑΛΕΣ διαφορες περαν της δευτερης καμερας,χρωματα οθονης κ φλας θελω να μου πεις αν τελικα αξιζει να κανω κ εγω αυτη την αναβαθμιση,δηλαδη να απο το 6630 στο Ε50...

Αληθεια η φωτογραφικη μηχανη κ των δυο αυτων κινητων ειναι 1.3 ειναι το ιδιο καλες μιας κ με το 6630 δεν εχω παραπονο για τις φωτογραφιες του...

Σε ευχαριστω πολυ...

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση!:O Μόλις το πήρα από την ΝΟΚΙΑ, μετά από 1,5 μήνα!:mad: Παραδόξως, φαίνεται ότι το έφτιαξαν!!:wacko:

 

Στην ερώτησή σου, προσωπικά, θεωρώ ότι ΝΑΙ αξίζει η αλλαγή!:) Μου αρέσει πάρα πολύ!!!:D

 

 

 

Ερωτήσεις:

1) Στο τηλέφωνο υπάρχει εφαρμογή NAVI..που συνεργάζεται με ΒΤ GPS! Ποιό προτείνετε? Μεταχειρισμένο που μπορώ να βρώ?

 

2) Θέλω να βάλω μια εικόνα στην θέση του provider (Cosmote). Χρειάζομαι το FE οπωσδήποτε? Που μπορώ να το βρω? (Το είχα στο 6680 αλλά δεν φορτώνεται στο Ε50)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...:D

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...