Jump to content

Άρνηση καταβολής ανταποδοτικού τέλους της ΕΡΤ


Dromeas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα προσωπικά με πείραξε που έδωσε τόσα πολλά χρήματα και με τόση μεγάλη διαφορά από τον Αλφα....Σχεδόν διπλάσια λεφτά!

Αυτό δεν έχει σημασία,έτσι κι'αλλιώς τα ίδια λεφτά δίνουμε για ΕΡΤ σε ΔΕΗ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χριστε μου! :cry::cry::cry:

Η ΕΡΤ ειναι αστεια σε οτι αφορα μεταδοσεις ποδοσφαιρικων αγωνων. :mad::mad:

 

Κατα τ αλλα,μην ανησυχειτε.Το γλυψιμο σε ΟΣΦΠ/ΠΑΟ θα παει συννεφο οπως συνεβαινε και στον Αλφα (για τον ΟΣΦΠ).Ηδη εχουμε ενδειξεις...

Δηλαδή είναι καλύτεροι ο μπούρου-μπούρου και ο Παλομπαρίνι και κάτι άσχετα πιτσιρίκια που νομίζουν ότι είναι δημοσιογράφοι....????

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει σημασία,έτσι κι'αλλιώς τα ίδια λεφτά δίνουμε για ΕΡΤ σε ΔΕΗ...

 

Eσύ πιστεύεις ότι δε θα έχουμε αυξήσεις? Πρέπει να βγάλουμε και τη annavision..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Eσύ πιστεύεις ότι δε θα έχουμε αυξήσεις? Πρέπει να βγάλουμε και τη annavision..:mad:

Για την Eurovision έχετε δίκαιο...

Εγώ δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό για ΟΣΦΠ-ΠΑΟ...Δηλαδή,αν πληρώναμε Supersport όπως πριν θα'ταν καλύτερα...???

Link to comment
Share on other sites

Για την Eurovision έχετε δίκαιο...

Εγώ δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό για ΟΣΦΠ-ΠΑΟ...Δηλαδή,αν πληρώναμε Supersport όπως πριν θα'ταν καλύτερα...???

 

 

Όπως είπα και πριν, είναι καλό που τα πήρε η ΕΡΤ, αλλά διαφωνώ με τα ποσά που δώσαν.... είναι πολύ υπερτιμημένες οι συμφωνίες...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν, είναι καλό που τα πήρε η ΕΡΤ, αλλά διαφωνώ με τα ποσά που δώσαν.... είναι πολύ υπερτιμημένες οι συμφωνίες...

Mην ξεχνάς ότι το νέο πρωτάθλημα θα'ναι Superleague και αυτό σίγουρα θα παίζει ρόλο για τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνάς ότι το νέο πρωτάθλημα θα'ναι Superleague και αυτό σίγουρα θα παίζει ρόλο για τα λεφτά...

 

 

Αν δε δω διαφορές, τι superleague λέγεται τι champions league το ίδιο θα μου κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δω διαφορές, τι superleague λέγεται τι champions league το ίδιο θα μου κάνει...

Aς μην είμαστε ανυπόμονοι...Οι διαφορές και τα χοντρά λεφτά που θα πέσουν στο Ελληνικό Πρωτάθλημα θα φανούν με τα χρόνια όπως θα φανεί και η καλυτέρεψη και η αξιοπιστία του...Δεν λέτε που ξυπνήσαμε κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Na pw ki egw thn apopsh mou: Tosa xronia den plhrwnoume thn ERT? Einai h den einai tosa xronia ayta ta xrhmata xrewmena sto logariasmo ths DEH kathe dimhno? To oti phre ton Panathinaiko kai ton Olympiako einai kalo, shmainei oti ta lefta pou dinw toso kairo pane se kati pou mou aresei. Dhladh me apalasei apo to varos na plhrwnw NOVA. Kanei swsth diaxeirhsh dld twn xrhmatwn pou ksodevw. Sthn ousia toso kairo pou elega giati plhrwnw thn Ert pou den vlepw pote, twra toulaxiston mou prosferei kati (Basket, Podosfairo, Mundial, Champions League)...

Ναι, και τα λεφτά θα γλιτώσεις εσύ, θα τα επωμιστούμε κι εμείς που δε βλέπουμε μπάλα, με το ζόρι...

Link to comment
Share on other sites

Aς μην είμαστε ανυπόμονοι...Οι διαφορές και τα χοντρά λεφτά που θα πέσουν στο Ελληνικό Πρωτάθλημα θα φανούν με τα χρόνια όπως θα φανεί και η καλυτέρεψη και η αξιοπιστία του...Δεν λέτε που ξυπνήσαμε κιόλας...

Tην προηγουμενη φορα που επεσαν τρελλα λεφτα στο ελληνικο ποδοσφαιρο,αυτο ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ! :mad::mad:

 

Οσο για τη Super League,ασε με να εχω τις επιφυλαξεις μου καθως απαρτιζεται απο τα ιδια ατομα που υπαρχουν εδω και χρονια στο προσκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και τα λεφτά θα γλιτώσεις εσύ, θα τα επωμιστούμε κι εμείς που δε βλέπουμε μπάλα, με το ζόρι...

Kαλά,σιγά κι'εσύ...Τώρα σε πείραξε...Με την Eurovision ήταν καλά...???

Link to comment
Share on other sites

Και για τη Eurovision με πείραξε. Εκεί κόλλησες τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ακούω τέτοια πράγματα είμαι 100% σίγουρος ότι κάποιος κερδίζει.

 

Είναι δυνατόν να ισχύουν αυτά τα νουμερα ; Πως δηλαδή αποφάσισε η ΕΡΤ να δώσει τόσα λεφτά παραπάνω από τα ιδιωτικά κανάλια, έτσι ξαφνικά;

Αυτό εμένα μου θυμίζει ξεκαθάρισμα λογαριασμών και επειδή σκέφτομαι διαπλεκόμενα, "Σας έβγαλα τόσους βουλευτές, τώρα θέλω τα λεφτά μου πίσω".

Να χρηματοδοτήσουν τις επιχειρήσεις δεν μπορούνε, για αυτό χρηματοδοτούνε τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό και την πληρώνει ο κοσμάκης.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα πηγε στα ποσα δινει η ερτ και που, να το θεσω απλα. Εμας τι μας νοιαζει αφου η "συνδρομη" μας δεν ακριβαινει? Αυτο παει να πει οτι καπως τα βγαζει τα λεφτα της!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα πηγε στα ποσα δινει η ερτ και που, να το θεσω απλα. Εμας τι μας νοιαζει αφου η "συνδρομη" μας δεν ακριβαινει? Αυτο παει να πει οτι καπως τα βγαζει τα λεφτα της!

Aπο τη στιγμη που ο Alpha που εδινε λιγοτερα στον ΟΣΦΠ δεν καταφερε να κανει αποσβεση,πως θα κανει η ΕΡΤ που δινει πολλαπλασια;;

Link to comment
Share on other sites

φιλε aggelopa κατα την γνωμη μου πολλοι ειναι εκεινοι που ειναι ποδοσφαιροφιλοι η μπασκετοφιλοι και θελουν ελευθερη τηλεοραση για αυτα τα αθληματα.Λιγοι αντρες θα ελεγαν οχι στο να δουν την ομαδα τους στην τηλεοραση χωρις επιπλεον συνδρομη.

Οσο για το αν βγαινει η ερτ τι μας καιει?Ειναι η πρωτη η η τελευταια φορα που μια ελληνικη κρατικη οργανωση η οργανισμος που πεφτει εξω στα οικονομικα?Δυστυχως στην Ελλαδα υπαρχουν ελλειματα και στα ασφαλιστικα ταμεια αλλα και μαυρη τρυπα στο ελλειμα της χωρας γενικοτερα...

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε, εδω ο πρόεδρος της ΕΡΤ σε όποιο εστιατόριο πηγαίνει κόβει επιταγές για tips στο προσωπικό 300άρες κάθε φορά.

Στ'@ρχίδια του!! Να που πάνε τα λεφτά μας. Πληρώνουμε για να πουλάνε μούρη μερικοί...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον η COSMOTE δεν ειναι κρατικη φιλε μου και δευτερον η συμφωνια δεν ειναι μαμουθ οπως την χαρακτηριζεις.Ακομα ομως και κρατικη να ειναι δεν εχει δικαιωμα να διαφημιζεται;Δηλ. στη τηλεοραση και στο ραδιοφωνο το ιδιο πραγμα δεν ειναι.Τωρα για την ΕΡΤ πιστευυω οτι τα λεφτα της δεν θα τα βγαλει με τιποτα αλλα εχει καμια διαφορα;Τα τελη δεν θα τα πληρωναμε ετσι και αλλιως;Αυξησεις δεν θα κανανε οποτε γουσταρουν;Εδω πληρωνουμε το φορεμα της καραξας στν EUROVISION.

σε λιγο θα μας πειτε οτι η COSMOTE ειναι 100% ιδιωτικοποιημενη.ο ΟΤΕ ειναι ιδιωτικοποιημενος(οχι σε ποσοστο 100%),η ΚΟΣΜΟΤΕ εξακολουθει ν'ανηκει κατα κυριο λογο στο κρατος.παρ'ολα αυτα με αυτο που ειπα δεν ηθελα να θιξω την ομαδα σας,αλλα να προβαλω σαν επιχειρημα το γεγονος οτι τετοιες συμφωνιες μεταξυ κρατικων φορεων κ ιδιωτικων εταιρειων συνεβαιναν απο παλια,συμβαινουν και θα εξακολουθησουν να συμβαινουν,οποτε θεωρω ακαιρο(απο ολους μας) και υποκριτικο (απο την πλευρα συγκ.μεσων μαζ.ενημερωσης)να υψωνουν 'φωνες διαμαρτυριας' για τις συμφωνιες του τυπου "ΟΣΦΠ και ΠΑΟ-ΕΡΤ".

Οσο για το φορεμα της καρακαξας συμφωνω απολυτα!

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε aggelopa κατα την γνωμη μου πολλοι ειναι εκεινοι που ειναι ποδοσφαιροφιλοι η μπασκετοφιλοι και θελουν ελευθερη τηλεοραση για αυτα τα αθληματα.Λιγοι αντρες θα ελεγαν οχι στο να δουν την ομαδα τους στην τηλεοραση χωρις επιπλεον συνδρομη.

 

Και εγω ειμαι αλλα εκτος του οτι δεν προλαβαινω,αρνουμαι να παρακολουθησω αυτο το ανεκδοτο (ελληνικο πρωταθλημα).Τωρα τα 2 ματσακια που με συναρπαζουν θα τα δω σε μια καφετερια,θειο,φιλο κλπ.

Ωστοσο αν δεν αυξηθει η συνδρομη στην ερτ τοτε οκ,καλο ειναι.Οπως καποτε που βλεπαμε ποδοσφαιρο,Α1,F1 ολα στην ερτ.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα μας πειτε οτι η COSMOTE ειναι 100% ιδιωτικοποιημενη.ο ΟΤΕ ειναι ιδιωτικοποιημενος(οχι σε ποσοστο 100%),η ΚΟΣΜΟΤΕ εξακολουθει ν'ανηκει κατα κυριο λογο στο κρατος.παρ'ολα αυτα με αυτο που ειπα δεν ηθελα να θιξω την ομαδα σας,αλλα να προβαλω σαν επιχειρημα το γεγονος οτι τετοιες συμφωνιες μεταξυ κρατικων φορεων κ ιδιωτικων εταιρειων συνεβαιναν απο παλια,συμβαινουν και θα εξακολουθησουν να συμβαινουν,οποτε θεωρω ακαιρο(απο ολους μας) και υποκριτικο (απο την πλευρα συγκ.μεσων μαζ.ενημερωσης)να υψωνουν 'φωνες διαμαρτυριας' για τις συμφωνιες του τυπου "ΟΣΦΠ και ΠΑΟ-ΕΡΤ".

Οσο για το φορεμα της καρακαξας συμφωνω απολυτα!

Αχ δεν με καταλαβαινεις φιλε μου.Η μια δηλ η COSMOTE διαφημιζεται και οπως σου ειπα εχει δικαιωμα να διαφημιστει γιατι με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να διαφημιζεται ουτε στα ραδιοφωνα ουτε στην τηλεοραση. Επισης δεν σε αναγκαζει να την πληρωσεις αμα δεν εισαι συνδρομητης.Στα αλλα εχεις δικιο οτι τωρα τους επιασε ο πονος με την ΕΡΤ , οχι οτι θεωρω σωστο αυτο που εκανε , αλλα τοσα χρονια ετσι λειτουργει.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

H ΕΡΤ είναι ΑΕ ή ΔΕΚΟ;

 

Αν είναι ΑΕ, συγνώμη αλλά δεν πρέπει να πληρώνουμε συνδρομή για την ΕΡΤ. Έχετε δει καμιά άλλη ΑΕ να στηρίζεται οικονομικά από όσους έχουν μετρητή ΔΕΗ;

 

Αν είναι ΔΕΚΟ, να πληρώσω και με το παραπάνω, αλλά σαν μικρομέτοχος που είμαι θέλω να βλέπω τα προγραμματά χωρίς διαφημίσεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και τα λεφτά θα γλιτώσεις εσύ, θα τα επωμιστούμε κι εμείς που δε βλέπουμε μπάλα, με το ζόρι...

Ma egw de lew oti prepei nte kai kala na plhrwnoume thn ERT ntavatzilika sto logariasmo ths DEH.. An thelei na ftiaksei onoma kai na pernei gegonota wste na anevazei ta pososta thletheashs as ta valei apo th dikia ths thn tseph ta xrhmata. Ayto pou lew omws einai oti afou plhrwnoume pou plhrwnoume, toulaxiston vlepw kapoia antapodosh twra pia pou mporw na vlepw podosfairo! Fysika katalavainw oti yparxoun para polla atoma (kai profanws perissotera) pou den tous endiaferei na doun podosfairo kai isws na mh vlepoun kai pote ert. Opote dikaia fwnazoun.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

 

Καταρχάς δεν νομίζω οτι πειράζουν κανένα τα 3,24 ευρώ / μήνα που δίνει στην ΕΡΤ, όλων μας η ΔΕΗ μας πιάνει τον κ**ο, και το ξέρετε πολύ καλά αυτό.

 

Δεύτερον. Ας δίνω και 6,48 ευρώ το μήνα στην ΕΡΤ, αλλά να βλέπω τα παιχνίδια των ομάδων μου ΣΠΙΤΑΚΙ μου, όχι να τρέχω σαν παλαβός να δω τα ντέρμπυ της ομάδας μου, σε καφετέριες, σε στριμωγμένα μαγαζιά, σε καφετέριες, και να πληρώνω τα διπλά και τρίδιπλα. Όχι, το είχε ξεφτυλλίσει το σουπερσπορτ, δεν βλέπαμε κανένα παιχνίδι πλέον...Και μην πείτε ότι αν ήθελα να έβαζα Νόβα. Όχι, δεν έχω 60 ευρώ το μήνα. 6 έχω. Όχι όμως 60...

 

Νομίζω μια καλή πρωτοβουλία από μέρους τους. Αν τώρα θέλετε να εξετάσουμε το γεγονός οτι εισπράττεται μέσω του λογαριασμού της ΔΕΗ, υποχρεωτικά, είναι πανάρχαιος νόμος του κράτους. Αν θέλετε, προτείνετε αλλαγή του. Δόξα τω θεώ, δημοκρατία έχουμε, διεθνή / ευρωπαικά δικαστήρια έχουμε, όποιος θέλει μπορεί να διαμαρτυρηθεί και να μην πληρώνει / έχει ΕΡΤ.

 

Οι speakers τους, Κατσαροί / Βερνίκοι και σία είναι ΑΘΛΙΟΙ. Ας κάνουν μια κίνηση να πάρουν και κανά καλό δημοσιογράφο...Μάλλον η διαμαρτυρίες μας πρέπει να φεύγουν με e-mail στο @ert.gr για ΤΕΤΟΙΑ θέματα, και όχι για τα 3,24 ευρώ το μήνα. . . Ας μην διυλίζουμε τον κόνωπα και καταπίνουμε τις καμήλους....

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΡΤ είναι ο τελευταίος "θεματοφύλακας" της τηλεοπτικής ποιότητας σε μία περίοδο απόλυτης αποχαύνωσης. Περίμενα ότι η συνεισφορά της στην παιδεία των Ελλήνων (μέχρι πρόσφατα ήταν το μοναδικό κανάλι που έχει ακόμα ενταγμένες εκπομπές λόγου και πολιτισμού και ντοκιμαντέρ στο πρόγραμμά του) θα ήταν ουσιαστικότερη από τα πανηγύρια τύπου Eurovision και τη μετάδοση αγώνων ποδοσφαίρου. Δεν είναι τόσο πολύ τα χρήματα που με πειράζουν (αν και θα ήθελα να μάθω με ποιο σκεπτικό εκτιμήθηκε η αξία των προσφορών στις δύο ποδοσφαιρικές ΠΑΕ) αλλά ότι ένα από τα τελευταία εναλλακτικά τηλεοπτικά προπύργια απέναντι στην ηλιθιότητα της ιδιωτικής τηλεόρασης διαβρώνεται.

 

Εξάλλου η αποστολή της ΕΡΤ είναι "η ανάπτυξη της δημόσιας ραδιοφωνίας και τηλεόρασης με την παραγωγή εκπομπών υψηλής ποιότητας και κύρους που προωθούν την αμερόληπτη και πλήρη ενημέρωση, την πολυφωνία, τη ψυχαγωγία, τη διασφάλιση της ιστορικής μνήμης και της ελληνικής γλώσσας, την προαγωγή του Ελληνικού και παγκόσμιου πολιτισμού, την καταπολέμηση της ξενοφοβίας και του ρατσισμού" (Πηγή: ΕΡΤ Α.Ε., http://www.ert.gr/ertae/Etaireia/apostoli.asp). Πώς αυτό επιτυγχάνεται με μπάλα και Eurovision είναι κάτι που δεν μπορώ να κατανοήσω ακόμα, και ούτε πρόκειται.

 

Τέλος πάντων, η ΕΡΤ είναι ανώνυμη εταιρεία που ανήκει στο δημόσιο. Θεωρητικά αυτό σημαίνει ότι οφείλει να λειτουργεί με κριτήρια ιδιωτικής οικονομίας, δεν είναι όμως απολύτως έτσι. Η ΕΡΤ πρέπει να παρέχει υπηρεσίες που οι άλλοι ραδιοτηλεποτικοί φορείς δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν. Για παράδειγμα:

- πρέπει να εκπέμπει σε όλα τα μήκη και πλάτη της Ελλάδας, ανεξαρτήτως κόστους

- πρέπει να μεταδίδει πρόγραμμα δορυφορικά σε όλες τις ηπείρους, για τους Έλληνες της διασποράς

- πρέπει να μεταδίδει κρίσιμες συνεδριάσεις του Ελληνικού και του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, και άλλα.

 

Όλες αυτές οι "υποχρεώσεις" απορρέουν από τον de facto χαρακτήρα της ως δημόσιας τηλεόρασης, και σε συνδυασμό με το πρόγραμμα που πρέπει να είναι προσανατολισμένο προς πιο ποιοτικές ατραπούς δημιουργούν ένα πακέτο εμπορικά μη ελκυστικό. Για αυτόν τον λόγο δεν έχω πρόβλημα να δίνω κάθε μήνα €3,24 για την ΕΡΤ, γνωρίζοντας ότι το πρόγραμμά της θα εξυπηρετεί ευρύτερους κοινωνικούς και πολιτιστικούς σκοπούς και όχι μόνο την τσέπη του κάθε καναλάρχη στην ιδιωτική τηλεόραση. Αλλά αυτά που ανέφερα παραπάνω με κάνουν να αναρωτιέμαι για το αν αυτοί οι στόχοι έχουν πλέον λόγο ύπαρξης.

 

Νομίζω ότι προς αυτή την κατεύθυνση θα έπρεπε να στρέφεται η κριτική όλων μας και όχι το πώς θα γλυτώσουμε τα €3,24/μήνα από τον λογαριασμό της ΔΕΗ, ειδικά όταν υπάρχει πολύς κόσμος που κάθε εβδομάδα σκάει εκατομμύρια Ευρώ στα ιδιωτικά κανάλια μέσω "ψηφοφοριών" με SMS (πέρυσι είχε €1/SMS + ΦΠΑ, φέτος €1,20 + ΦΠΑ...). Και το ανησυχητικό είναι ότι δεν μας κοστίζει και τίποτα να σκάσουμε ένα 20Εύρο σε SMS για να φύγει ο Χ ή ο Υ από το Ζ talent show αλλά μας κόφτει να δίνουμε €3,24/μήνα στην ΕΡΤ σε τέτοιο σημείο που να εξετάζουμε μαζικές προσφυγές... Κάπου χάσαμε τον προσανατολισμό μας, methinks...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με στοιχεία της ίδιας της διοίκησης της ΕΡΤ Α.Ε., το 85% των εσόδων της προέρχονται από το ανταποδοτικό τέλος (215,34 εκατ. σε σύνολο εσόδων 253,35 εκατ. ευρώ τη σεζόν 2003-2004). Εκτοτε, το τέλος αυξήθηκε κατά 1 ευρώ, φέρνοντας στο ταμείο άλλα 70 εκατ. ευρώ το χρόνο.

[απο Ελευθεροτυπια]

 

Δεν πληρωνουμε μονο 3,24 Ευρω ανα οικογενεια, αλλα αν υπολογισεις πληρωνουν οι προνομιουχοι κατοχοι πρωτων κατοικιων, εξοχικων, κοινοχρηστων χωρων, ... ακομα και για ταφους με ηλεκτρικα καντηλια!

 

Και γιατι εχουν ακομη διαφημισεις αφου το τελος που δινουμε εφτανε το 85% των εσοδων και εκτοτε με την αυξηση που εγινε θα επρεπε να καλυπτε εντελως τα εξοδα? Α ναι, για να παιρνουν ταξι με κομιστρο των ... επτα χιλιαδων ευρω (7.000) ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...