Jump to content

Χάθηκε η αγάπη;


zapper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη σας νοιώθω όλους δικους μου ανθρωπους, θέλω να μοιραστώ μαζί σας εναν έντονο προβληματισμό που έχω τις τελευταίες ημέρες. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να διακωμωδηθεί το θέμα αφού πραγματικά ειναι απο τις λίγες φορες που ειμαι σε τέτοια κατάσταση. :( :(

 

Ειμαι 27 και κάτι και απο οτι μου λένε φιλοι και κολλητοί, ανήκω ίσως στην κατηγορία των υπο εξαφάνιση ρομαντικών και περισσότερο εγκεφαλικών παρά σαρκικών σχέσεων. Το παρελθόν μου ειναι ικανοποιητικό απο σχέσεις τόσο σοβαρές (μικρές και μεγάλες σε διάρκεια) που σημαίνει πως μπορώ να αναφερθώ και σε παραδείγματα και να συγκρίνω τότε εποχές με τωρινές.

Υπήρξα και την περίοδο 03-04 αρραβωνιασμένος και χώρισα (2 μηνες κράτησε-λάθος οπως φανηκε).

 

Αναλογιζόμενος όλα αυτα τα χρόνια που πέρασαν περι τα 10 που άρχισα να κάνω σοβαρές σχέσεις (ανάλογα και την ηλικία το σοβαρές-εγω πάντα εψαχνα και ψαχνω γυναίκα και όχι "γκόμενα"), σε συνδιασμό τον τελευταίο μήνα που συνέβησαν πραγματα και θάματα, οδηγήθηκα στους προβληματισμούς μου.

 

Το τελευταίο 20ημερο γνώρισα 3 κοπέλες (...και εγώ δεν το πιστέυω ακόμα) και με τις 3 κατέληξα σπίτι τους (1 φοιτήτρια, 2 εργαζόμενες). Παιδιά τα έπαιξα, αηδίασα με ποιο πράγμα ακριβώς....με τις 2 απο τις 3 (στην τελευταία δεν πήγα καν) αφού έγινε ότι έγινε, η πρώτη μου λέει "άντε να πηγαίνεις σιγα-σιγά" και ή άλλη "δεν κάνω σχέσεις εγώ". Θα μου πείτε τώρα "...και δεν χαίρεσαι;" ΟΧΙ δεν χαίρομαι γιατί δυστυχώς δεν ειναι μεμονωμένες περιπτώσεις αλλά απο οτι βλέπω η ψαλίδα αναμεσα στις κοπέλες που ειναι σοβαρές και ρομαντικές και στις πιο χαλαρές ανοίγει. Δεν κατηγορώ καμία απλά τρομάζω στην ιδέα πως όταν ήμουν πιο μικρός, μέχρι και 2 χρόνια πριν, γνώριζα πιο εύκολα κοπέλες της ρομαντικής κατηγορίας ενώ τώρα που μεγάλωσα και άλλο βλέπω τον εαυτο μου να πρέπει να κανω "φασεις και one night stand". Δεν είμαι ετσι εγώ - ποτε δεν ήμουν- και δυστυχώς στεναχωριέμαι γιατι ΔΕΝ προκειται να αλλάξω όπερ σημαίνει πως θα δυσκολευτώ πολύ να βρώ έναν άνθρωπο σαν και εμένα.

 

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο το να έχεις έτοιμο κάτι για το οποίο πριν απο χρόνια το κατακτούσες με το σπαθί σου και επειτα απο κόπο και αρκετές ανακαλύψεις, που τελικά αυτό ειναι που αξίζει. Ειλικρινά στεναχωριέμαι και στέλνω ένα μηνυμα στους δεσμευμένους-μενες. Κρατήστε αυτό που έχετε και αγαπάτε, ειναι αρκετά δυσκολα εκεί έξω πλέον. Μείνετε μακριά απο τις Σειρήνες και τους πειρασμούς.

 

Συγγνώμη για το μέγεθος του post αλλά ήθελα να τα μοιραστώ.

 

Δεν ειναι φλωριά να ειναι καποιος ρομαντικος και να αγαπάει απλά νομιζω πως έχει περασει ετσι τα τελευταία χρόνια.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή και νομιζω πως θα βρεθεί άκρη.:worry: :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραια ολα αυτα που λες...αλλα βεβαια η καθε γυναικα και ο καθε αντρας κοιταει παντα αυτο που του αναλογει...αλλες φορες ξεκιναμε για σοβαρα και καταληγουμε διαφορετικα απ'οσο τα θελαμε...

η ζωη κυκλους κανει που λεει και το τραγουδι.

εγω σου ευχομαι να βρεις κατι που σου αρμοζει..και να φυγουν οι ανησυχιες σου...

επειτα για τον ρομαντισμο σου...δεν αμφιβαλλω και χαιρομαι υπαρχουν αντρες σαν εσενα που σκεφτονται και την τρυφερη πλευρα,αυτο ειναι καλο στο να το δειξεις σε μια γυναικα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα σε καταλαβαινω φιλε μου διοτι το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζουν και δικα μου ατομα... Θελουν να βρουν μια κοπελα να μοιραστουν τη ζωη τους αλλα πλεον οι γυναικες προτιμουν την ελευθερια τους δεν θελουν δεσμευσεις αλλα μονο να περνανε καλα...

Εγω δεν ανηκω σε αυτην την κατηγορια δεν ζητουσα αυτο πολλες εμπειριες -συνεπως πολλους αντρες- αλλα ειμαι με τον ιδιο ανθρωπο 7 χρονια και τους τελευταιους 6 μηνες αρραβωνιασμενη και ευτυχισμενη...

Απο την αλλη πλευρα επειδη φιλες μου περνουν τη φαση των κοριτσιων που περιγραφεις δεν τις παρεξηγω γιατι εχουν πληγωθει στο παρελθον και δεν θελουν να δεσμευτουν για να μην τη πατησουν ξανα...

Μην απογοητευεσε παντως θα βρεθει καποια κοπελα που θα σε αγαπησει και θα την αγαπησεις...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο το να έχεις έτοιμο κάτι για το οποίο πριν απο χρόνια το κατακτούσες με το σπαθί σου και επειτα απο κόπο και αρκετές ανακαλύψεις, που τελικά αυτό ειναι που αξίζει. Ειλικρινά στεναχωριέμαι και στέλνω ένα μηνυμα στους δεσμευμένους-μενες. Κρατήστε αυτό που έχετε και αγαπάτε, ειναι αρκετά δυσκολα εκεί έξω πλέον. Μείνετε μακριά απο τις Σειρήνες και τους πειρασμούς.

 

Ζapper, σε καταλαβαίνω... Πίστεψέ με, αν και μκρότερη από σενα (μπαίνω στα 19), είχα κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό. Τελικά, όμως, είναι μάλλον θέμα τύχης και στιγμής ίσως το να βρεις τον κατάλληλο για σένα άνθρωπο. Μην απελπίζεσαι που ως τώρα δε βρήκες αυτό που ψάχνεις... Θα δεις ότι σίγουρα θα συμβεί. Προφανώς μέχρι τώρα γνώριζες λάθος άτομα, ακατάλληλα για αυτό που εσύ ψάχνεις. Είναι λάθος όμως να θεωρείς ότι χάθηκε η αγάπη και το να πιστεύεις ότι όλες οι κοπέλες σήμερα έχουν την επιθυμία να κάνουν μόνο φάσεις και one night stands. Δες και στο "Ερωτευμένοι του myphone... Ενωθείτε!" ;)

 

Εγώ πάντως δηλώνω πολύ ερωτευμένη, μετράω ήδη 2 χρόνια σχέσης και συνεχίζω με την ίδια λατρεία προς το αγγελούδι μου! Και αυτός το ίδιο! Απλά γνώριζες λάθος άτομα για σένα... Θα γνωρίσεις μια κοπέλα κατάλληλη και μετά θα μπεις στο "Ερωτευμένοι του myphone..." και θα γεμίζεις με :love: :love: :love: τα ποστ σου! Θα δεις... ;)

 

...

 

Δεν ειναι φλωριά να ειναι καποιος ρομαντικος και να αγαπάει απλά νομιζω πως έχει περασει ετσι τα τελευταία χρόνια.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο... Αλλά δε νομίζω ότι περνιέται ως φλωριά ο ρομαντισμός. Η πίστη σε ένα σύντροφο και η διάθεση να μείνεις μαζί του για πολύ καιρό (δε λέω για πάντα γιατί εντάξει, εγώ είμαι αθεράπευτα ρομαντική αλλά πολλοί δε συμφωνούν) περνιούνται ως φλωριές. Κυρίως το πρώτο. Συνήθως, "αντι-φλώρος" θεωρείται αυτός που και έχει μια κοπέλα (μόνιμο δεσμό) αλλά και ξενο****ει. Αυτό, βέβαια, ισχύει και αντίστροφα: από μια κοπέλα προς το αγόρι της.

 

Μεγάλη συζήτηση όλα αυτά...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου δε θα στενοχωριομουν,αλλα θα εβλεπα τα πραγματα ρεαλιστικα.Ημουν καποτε κι εγω ενας "αθεραπευτα ρομαντικος" & δε μου βγηκε σε καλο.Γι'αυτο και,θελοντας & μη,ακολουθεις το ρευμα της εποχης ή απεχεις.Παντως μην περιμενεις ν'αλλαξεις τις καταστασεις.:!:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην γίνεται να αλλάξω τις καταστασεις αλλά θα φροντίσω να βγω όρθιος και αναλλοίωτος απο αυτή την μόδα της εποχής. Μιλάμε για ζωή, όχι για ρούχα...! Αν ακολουθήσω τυφλά δεν πρόκειται ποτε να ευτυχίσω.Για κάτι που απέμεινε και μπορώ να αποφασίσω ΕΓΩ για το τι θα κάνω και όχι κάποιο άλλοι, θα αγωνιστώ με νύχια και με δόντια να το βρώ ώστε να ειμαι διπλά ικανοποιημένος και ήρεμος με την συνειδησή μου.

Παντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάντως μεγάλη κατάντια.. Από κει που οι γυναίκες κατηγορούσαν τους άντρες για την αναισθησία τους και για την έλλειψη ευαισθησιας, τώρα το γύρισαν και οι γυναίκες και έγιναν αυτές οι αναίσθητες οι οποίες δεν θέλουν δεσμεύσεις...

Δεν είμαστε όλες έτσι ευτυχώς. Ήδη μετράω 3 χρόνια παντρεμένη, είμαι 27μιση χρονών και είμαι πολύ ευτυχισμένη και ουδέποτε ένιωσα εγκλωβισμένη στη σχέση μου.

Έχουν αλλάξει οι άνθρωποι και οι γυναίκες πλέον κοιτάνε να κανουν σχέσεις-ξεπέτες.. Τι να πω.. Κατάντια..

Μείνε όπως είσαι φίλε μου και μην σε παίρνει από κατω, θα βρεθεί το κατάλληλο κορίτσι!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη μου λέει "άντε να πηγαίνεις σιγα-σιγά"

Kαι δεν έβγαλες 20 ευρώ να της δώσεις? :lol:

"Και πολλά σου είναι", έπρεπε να της πείς...;)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαι δεν έβγαλες 20 ευρώ να της δώσεις? :lol:

"Και πολλά σου είναι", έπρεπε να της πείς...;)

 

Ασε φιλαρακι...μ@#@#ας εμεινα...!!!! :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

φίλε zapper νομίζω ότι είσαι πολύ απαισιόδοξος....σίγουρα η εποχή που ζούμε δέν ευνοεί τον ρομαντισμό στις σχέσεις, αλλά οπωσδήποτε η αγάπη υπάρχει !!

Σταμάτα να αγχώνεσαι τόσο πολύ και θα βρείς και σύ το δικό σου "δεινοσαυράκι"...:)

Το μόνο σίγουρο είναι ότι όλοι τελικά παίρνουμε αυτό που μας αξίζει :!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/roseface11.jpg

Κάτω απ' τον ήλιο σε μια απέραντη αγκαλιά

καράβι η αγάπη ταξιδεύει,

κι εμείς στη πλώρη του να δίνουμε φιλιά

κι η θάλασσα να μας ζηλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

zaper

απο εκει που δεν θα το περιμενεις θα ερθει η καλη περιπτωση!!

 

και εγω νομιζα οτι μονο οι γυναικες εχουν αυτο το προβλημα!

 

αχ που φτασαμε ???

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θα αρχισω να το παιζω ρομαντικος. Ακου 3 κοπελες σε 20 μερες... :p

:respect:

 

Στο θέμα μας, μην απελπίζεσαι φίλε μου..απλώς ξεκαθάριζε από την αρχή τι ζητάς, για να μην χαλιέσαι, και θα βρεις σίγουρα αυτό που ψάχνεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας νοιώθω όλους δικους μου ανθρωπους, θέλω να μοιραστώ μαζί σας εναν έντονο προβληματισμό που έχω τις τελευταίες ημέρες. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να διακωμωδηθεί το θέμα αφού πραγματικά ειναι απο τις λίγες φορες που ειμαι σε τέτοια κατάσταση. :( :(

 

Ειμαι 27 και κάτι και απο οτι μου λένε φιλοι και κολλητοί, ανήκω ίσως στην κατηγορία των υπο εξαφάνιση ρομαντικών και περισσότερο εγκεφαλικών παρά σαρκικών σχέσεων. Το παρελθόν μου ειναι ικανοποιητικό απο σχέσεις τόσο σοβαρές (μικρές και μεγάλες σε διάρκεια) που σημαίνει πως μπορώ να αναφερθώ και σε παραδείγματα και να συγκρίνω τότε εποχές με τωρινές.

Υπήρξα και την περίοδο 03-04 αρραβωνιασμένος και χώρισα (2 μηνες κράτησε-λάθος οπως φανηκε).

 

Αναλογιζόμενος όλα αυτα τα χρόνια που πέρασαν περι τα 10 που άρχισα να κάνω σοβαρές σχέσεις (ανάλογα και την ηλικία το σοβαρές-εγω πάντα εψαχνα και ψαχνω γυναίκα και όχι "γκόμενα"), σε συνδιασμό τον τελευταίο μήνα που συνέβησαν πραγματα και θάματα, οδηγήθηκα στους προβληματισμούς μου.

 

Το τελευταίο 20ημερο γνώρισα 3 κοπέλες (...και εγώ δεν το πιστέυω ακόμα) και με τις 3 κατέληξα σπίτι τους (1 φοιτήτρια, 2 εργαζόμενες). Παιδιά τα έπαιξα, αηδίασα με ποιο πράγμα ακριβώς....με τις 2 απο τις 3 (στην τελευταία δεν πήγα καν) αφού έγινε ότι έγινε, η πρώτη μου λέει "άντε να πηγαίνεις σιγα-σιγά" και ή άλλη "δεν κάνω σχέσεις εγώ". Θα μου πείτε τώρα "...και δεν χαίρεσαι;" ΟΧΙ δεν χαίρομαι γιατί δυστυχώς δεν ειναι μεμονωμένες περιπτώσεις αλλά απο οτι βλέπω η ψαλίδα αναμεσα στις κοπέλες που ειναι σοβαρές και ρομαντικές και στις πιο χαλαρές ανοίγει. Δεν κατηγορώ καμία απλά τρομάζω στην ιδέα πως όταν ήμουν πιο μικρός, μέχρι και 2 χρόνια πριν, γνώριζα πιο εύκολα κοπέλες της ρομαντικής κατηγορίας ενώ τώρα που μεγάλωσα και άλλο βλέπω τον εαυτο μου να πρέπει να κανω "φασεις και one night stand". Δεν είμαι ετσι εγώ - ποτε δεν ήμουν- και δυστυχώς στεναχωριέμαι γιατι ΔΕΝ προκειται να αλλάξω όπερ σημαίνει πως θα δυσκολευτώ πολύ να βρώ έναν άνθρωπο σαν και εμένα.

 

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο το να έχεις έτοιμο κάτι για το οποίο πριν απο χρόνια το κατακτούσες με το σπαθί σου και επειτα απο κόπο και αρκετές ανακαλύψεις, που τελικά αυτό ειναι που αξίζει. Ειλικρινά στεναχωριέμαι και στέλνω ένα μηνυμα στους δεσμευμένους-μενες. Κρατήστε αυτό που έχετε και αγαπάτε, ειναι αρκετά δυσκολα εκεί έξω πλέον. Μείνετε μακριά απο τις Σειρήνες και τους πειρασμούς.

 

Συγγνώμη για το μέγεθος του post αλλά ήθελα να τα μοιραστώ.

 

Δεν ειναι φλωριά να ειναι καποιος ρομαντικος και να αγαπάει απλά νομιζω πως έχει περασει ετσι τα τελευταία χρόνια.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή και νομιζω πως θα βρεθεί άκρη.:worry: :worry: :worry:

 

 

Welcome to the real world...

 

Δεν υπάρχουν αληθινές γυναίκες πια... μόνο χαζογκομενάκια που νομίζουν ότι έτσι θα είναι ευτυχισμένα... Βρε ουστ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

φίλε zapper νομίζω ότι είσαι πολύ απαισιόδοξος....σίγουρα η εποχή που ζούμε δέν ευνοεί τον ρομαντισμό στις σχέσεις, αλλά οπωσδήποτε η αγάπη υπάρχει !!

Σταμάτα να αγχώνεσαι τόσο πολύ και θα βρείς και σύ το δικό σου "δεινοσαυράκι"...:)

Το μόνο σίγουρο είναι ότι όλοι τελικά παίρνουμε αυτό που μας αξίζει :!:

 

Συμφώνω... αν και αντί για "δεινοσαυράκι" θα έλεγα, όπως είχε πει και η Φοίβη από το Friends..."You'll find your lobster!"

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη πλευρα επειδη φιλες μου περνουν τη φαση των κοριτσιων που περιγραφεις δεν τις παρεξηγω γιατι εχουν πληγωθει στο παρελθον και δεν θελουν να δεσμευτουν για να μην τη πατησουν ξανα...

 

:respect: :up: Φράση από αυτές που χαρακτήριζεις ως All the money!!! Ελπίζω ωστόσο να περνά αυτή η φάση.... :confused:

 

zapper keep walking ή καλύτερα keep searching και θα δεις ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο απαισιόδοξα.

 

Τα όσα βλέπεις τριγύρω σου να τα λαμβάνεις ως εμπειρίες που έχουν ως σκοπό να σε μάθουν να εκτιμήσεις την κατάλληλη όταν αυτή βρεθεί πλάι σου και να μην την αφήσεις να φύγει από κοντά σου. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the real world...

 

Δεν υπάρχουν αληθινές γυναίκες πια... μόνο χαζογκομενάκια που νομίζουν ότι έτσι θα είναι ευτυχισμένα... Βρε ουστ!:cool:

Εντάξει, ας μην είμαστε κι εμείς ισωπεδωτικοί...Υπάρχουν και παρα-υπάρχουν, απλά θεωρώ πως βρέθηκαν στο δρόμο του τα λάθος άτομα. Zapper να είσαι θετικός άνθρωπος και με την θετική σου "αύρα" σίγουρα θα σε προσεγγίσουν και αυτές που αξίζουν. Αρκεί να τις δείς όταν έρθουν...Keep walking όπως γράφει κι ο zxr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια με εσας τους ρομαντικους "σχεσακηδες".. Χαλατε τη πιατσα..:p

ΟΚ just joking..οντως το thread δεν πρεπει να διακωμωδηθει.

 

αλλα πλεον οι γυναικες προτιμουν την ελευθερια τους δεν θελουν δεσμευσεις αλλα μονο να περνανε καλα...

 

Εγω σ'αυτη τη φραση φιλε zapper νομιζω πως βρισκεται το ολο point.

Να το κανω νιανια ετσι οπως το ζω σημερα; Μην πει κανεις για σεξισμο κλπ.. Μιλαω απλα για ενα μεγαλο συνολο γυναικων.

Απο τα 18 και μετα "ψαχνωνται" μανιωδως. Εαν εχουν καποιες επιτυχιες απλα τη ψωνιζουν. Το παιζουν απελευθερωμενες, δεν θελουν δεσμευσεις κλπ... Μετα τα 25 αφου καθιερωθουν ως ντιβες ψαχνουν τον επιτυχημενο 25αρη ή 30αρη για να φανε οσα περισσοτερα λεφτα μπορουν.:p Φτανουν στα 30 και αρχιζουν τα προβληματα. Εκει ξεκιναει η αναζητηση για "σοβαρη σχεση" δλδ με λιγα λογια κανουν σαν τρελλες για γαμο επειδη βλεπουν οτι τα περιθωρια στενευουν.

 

Αρα δες το ρεαλιστικα. Υπαρχει ενα μεγαλο τετοιο συνολο υπαρχουν και αλλα. Προφανως το τελευταιο 20ημερο δεν επεσες στο συνολο που αναζητεις εσυ.

Για μενα ειναι λαθος ομως αυτο το "οσοι εχετε σχεση μην τις χαλατε, κρατηστε τις παση θυσια κλπ κλπ". Η πληρης εξαρτηση απο ενα ατομο(μιλαμε συναισθηματικα) ειναι μεγαλη παγιδα και φερνει πολλα προβληματα. Δλδ δεν ειναι λογικη το οτι αφου οι γυναικες εχουν γινει αναισθητες μολις βρεις την "καλη", δωστα ολα και αραξε.

Αυτογνωσια χρειαζεται. Το τι ζητας στη καθε περιοδο της ζωης σου. Αν αυτη τη περιοδο ζητουσες συναισθημα, σχεση, ρομαντικα βραδια στη παραλια κλπ κακως που εκανες οτι εκανες με τις 3 περιπτωσεις που περιγραφεις. Αφου δεν σου αρεσουν τετοιες φασεις το μονο που βγηκε οπως καταλαβαινω ειναι να ξενερωσεις.

Ομως απο την αλλη ακομα και ενας "ρομαντικος" ποσο θα "αντεξει" μεχρι να βρει την αντιστοιχη "ρομαντικη"; Θελω να πω...ειναι ευκολο να κατηγορουμε τις γυναικες επειδη εχουν απελευθερωθει και δεν θελουν μονιμοτητες κλπ αλλα μηπως ακομα και τους ρομαντικους βολευει καπου καπου αυτη η κατασταση; Ποσο μαλλον τους μη ρομαντικους...που αντιστοιχα ειναι ενα μεγαλο συνολο απο τη πλευρα των αντρων. Ελπιζω να με καταλαβαινεις, μην παρεις τπτ προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

βασικα οι εποχες εχουν αλλαξει.και καλα εκαναν δηλαδη γιατι δεν γινοταν να ειναι οι γυναικες συνεχεια απο κατω.να ψαχνουν αυτες εναν ανθρωπο για σοβαρες σχεσεις.σειρα σας δεν ειναι?

εγω προσωπικα ανηκω στην κατηγορια των γυναικων που δεν θελουν σοβαρες σχεσεις ειδικα σε αυτη την ηλικια!

ετσι λεω τωρα που ειμαι 17 θα μου πειτε,αλλα ετσι νιμοζω πως θα ειμαι κ μετα.

παντως ενα παραδειγμα για το τι αναζητουν πολλοι ανδρες σημερα:

τα ειχα με εναν αρκετα μεγαλυτερο (24),τα ειχαμε για 3 μηνες κ μετα τα χαλασαμε...μετα απο κανενα 3μηνο οταν τον ξαναειδα εγινε παλι μια φαση.εγω το εκανα αυτο χωρις να περιμενω να τα ξαναφτιαξουμε(δεν το ηθελα καθολου).Αυτος ομως ειχε αλλες προθεσεις...Μου ειχε ξεκαθαρισει απο την πρωτη φορα πως αυτος δεν ειναι παιδακι,ειναι σοβαρος κ οταν γινετε κατι το παιρνει μονο στα σοβαρα...

κ τελικα καταλυξαμε να τα εχουμε για αλλον 1,5 μηνα,που απο την δικη μου πλευρα χωρις λογο,απλα περιμενα να περασει ο καιρος να συμβει τιποτα η να δημιουργησω εγω κατι για να τα χαλασουμε...

κ ετσι περασε αυτο το διαστημα χωρις καμμια ουσια.

Δεν θα ηταν καλυτερα να μην το ειχαμε ξεκινησει καθολου την 2η φορα κ να το αφηναμε μονο σε εκεινη την φαση?

Αλλα τι να κανουμε εχουμε κ ανθρωπους που το παιζουν ή ειναι σοβαροι.

Link to comment
Share on other sites

βασικα οι εποχες εχουν αλλαξει.και καλα εκαναν δηλαδη γιατι δεν γινοταν να ειναι οι γυναικες συνεχεια απο κατω.να ψαχνουν αυτες εναν ανθρωπο για σοβαρες σχεσεις.σειρα σας δεν ειναι?

εγω προσωπικα ανηκω στην κατηγορια των γυναικων που δεν θελουν σοβαρες σχεσεις ειδικα σε αυτη την ηλικια!

ετσι λεω τωρα που ειμαι 17 θα μου πειτε,αλλα ετσι νιμοζω πως θα ειμαι κ μετα.

παντως ενα παραδειγμα για το τι αναζητουν πολλοι ανδρες σημερα:

τα ειχα με εναν αρκετα μεγαλυτερο (24),τα ειχαμε για 3 μηνες κ μετα τα χαλασαμε...μετα απο κανενα 3μηνο οταν τον ξαναειδα εγινε παλι μια φαση.εγω το εκανα αυτο χωρις να περιμενω να τα ξαναφτιαξουμε(δεν το ηθελα καθολου).Αυτος ομως ειχε αλλες προθεσεις...Μου ειχε ξεκαθαρισει απο την πρωτη φορα πως αυτος δεν ειναι παιδακι,ειναι σοβαρος κ οταν γινετε κατι το παιρνει μονο στα σοβαρα...

κ τελικα καταλυξαμε να τα εχουμε για αλλον 1,5 μηνα,που απο την δικη μου πλευρα χωρις λογο,απλα περιμενα να περασει ο καιρος να συμβει τιποτα η να δημιουργησω εγω κατι για να τα χαλασουμε...

κ ετσι περασε αυτο το διαστημα χωρις καμμια ουσια.

Δεν θα ηταν καλυτερα να μην το ειχαμε ξεκινησει καθολου την 2η φορα κ να το αφηναμε μονο σε εκεινη την φαση?

Αλλα τι να κανουμε εχουμε κ ανθρωπους που το παιζουν ή ειναι σοβαροι.

τότε εσύ γιατί το επέτρεψες να γίνει αφού ήξερες τι ήθελες από αυτό το άτομο και αυτό από εσένα??στο χέρι σου ήταν...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

στο χερι μου ηταν να μην τα ξαναβρουμε?

δεν γινοταν γιατι θα ελεγε διαφορα αυτος θα τσακωνομασταν κ δεν ηθελα να τελειωσει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Δεν ηταν παιδακι αλλα σοβαρος και τα ειχε με μια κοπελιτσα 8 χρονια μικροτερη του? :stupid:

 

Και δεν ειναι 40 με 32 που λες δε μαμης...ειναι 16 με 24! Να στο θεσω πιο απλα, οταν αυτος ηταν 16 εσυ ησουν...8! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θα λενε και οι υπολοιποι για τους ρομαντικους!! Εννοω ας αφησουμε ησυχο τον καθενα να ζησει οπως νομιζει!Αν θελει ξεπετες και 1 νυχτας σταντες καλα κανει, και αν θελει καποιος ρομαντισμο επισης μια χαρα.....Και εγω ομολογω πως βρισκομαι καπου στη μεση αλλα θα ηθελα πολυ να γινω λιγο μλκς και να μη σκεφτομαι τπτ πισω μου...:ninja:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Δεν ηταν παιδακι αλλα σοβαρος και τα ειχε με μια κοπελιτσα 8 χρονια μικροτερη του? :stupid:

 

Και δεν ειναι 40 με 32 που λες δε μαμης...ειναι 16 με 24! Να στο θεσω πιο απλα, οταν αυτος ηταν 16 εσυ ησουν...8! :wacko:

 

τι σχεση εχει αυτο τωρα...

ποσοι ανθρωποι δεν εχουν παντρευει κ σε τετοια ηλικια κ με τετοια διαφορα?:p

δεν εχει σημασια...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...