Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia video se morfi 3gp kai makras diarkeias vgazei?? giati mono se mp4 moy vgazei kai i moni periptosi gia na travixo video 3gp einai mikris diarkeias gia mms poy i poiotita einai xalia..

 

meta apo enamisi mina xrisis... den eimai eyxaristimeni se genikes grammes... :(

τι σε χαλασε?επειδη σκεφτομαι να το παρω

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia video se morfi 3gp kai makras diarkeias vgazei?? giati mono se mp4 moy vgazei kai i moni periptosi gia na travixo video 3gp einai mikris diarkeias gia mms poy i poiotita einai xalia..

 

meta apo enamisi mina xrisis... den eimai eyxaristimeni se genikes grammes... :(

 

Και βεβαια μπορεις.

Ρυθμισεις βιντεοκαμερας ->Λειτουργια εγγραφης (να ειναι στην επιλογη "κανονικη") κα μετα στην απο κατω επιλογη "Μεγεθος" επιλεγεις την αναλυση.. Οποια αναλυση κι αν διαλεξεισ ειτε 3GP ειτε μικροτερη η μεγαλυτερη μπορεις να τραβας οσο εχει η μνημη περιθωριο... ;)

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Εχω στα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο και ειναι πολυ εντυπωσιακο. Πολυ καλη δουλεια της Samsung. Βασικα σκεφτηκα να του κανω κανενα update. Το εχει κανει κανεις? Αν ναι πως? Ειναι οκ η θα εχουμε προβλημα?

Thank's

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχετε όλοι πρόβλημα με την μπαταρία; Μου τελειώνει απελπιστικά γρήγορα...:(
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Έχετε όλοι πρόβλημα με την μπαταρία; Μου τελειώνει απελπιστικά γρήγορα...:(

 

Πόσο καιρό το έχεις; Θέλει μερικούς κύκλους στην αρχή η μπαταρία (φόρτιση αποφόρτιση) για να πάρει τα ίσια της.

Εμένα χωρίς όμως υπερβολική χρήση η μπαταρία μου κρατάει όπως και έχω ξαναπεί πολύ ποιό πίσω 4 μέρες.

 

mporeitai na moy protinete karta mnimis gia e900 1gb
έχω μια της sun και δουλεύει μια χαρά.
http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς το ζήτημα με το μπαχαλο του τηλεφωνικού καταλόγου? Η αλφαβητική διάταξη των γραμμάτων είναι αλλα-ντ-αλλων και υπάρχει διαφορά της συμπεριφοράς του τηλεφώνου αν ανοίξεις τον τηλεφωνικό κατάλογο κατευθείαν (για κληση δηλαδή) από όταν ανοίγεις τον τηλ. κατάλογο μέσω αναζητησης (για να στείλεις μηνυμα δηλαδη). Στην πρώτη περίπτωση δεν αναγνωρίζει κάποια γράμματα ενω στην δευτερη τα αναγνωρίζει και σε πάει κατευθείαν εκεί. Πιστεύω οτι πρέπει να έχει παρουσιαστεί και σε άλλους. Λυνεται με κάποιον τρόπο? Το firmware που έχω είναι Ε900BDFG2.
Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή έχω βρει το κινητό ξεκλείδωτο με 145 ευρώ στην Αγγλία με ελληνικό μενού σκέφτομαι να το πάρω. Βασικά με ενδιαφέρουν τα εξής: 1. ξέρω από το D900 φίλου ότι μπορείς να κάνεις blacklist κλήσεις και μυνήματα από ορισμένους αριθμούς. Παρόλο που σε διάφορα reviews του Ε900 αναφέρεται ότι και αυτό έχει αυτή την ικανότητα είδα ότι μια κοπέλα στο φόρουμ δεν μπορούσε να το ρυθμίσει και δεν είδα κάποιον να πει ότι γίνεται. Τελικά τι ισχύει? 2. Σε περίπτωση που τελικά ισχύει, όταν κάνεις blacklist ένα νούμερο για να μην μπορεί να σε καλέσει, θυμάμαι ότι ο καλών παίρνει σήμα κατειλημμένου αλλά δεν θυμάμαι αν η κλήση φαίνεται σαν αναπάντητη στο κινητό ή αν διαγράφεται αυτόματα όπως τα μηνύματα, χωρίς να βλέπω τίποτα, κάτι που θα προτιμούσα. 3. Πόσο κοστίζει 1 φορτιστής με ελληνικό βύσμα γιατί δεν έχω όρεξη όταν επιστρέψω να κουβαλάω και προσαρμογέα βύσματος. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους! Επειδή έχω βρει το κινητό ξεκλείδωτο με 145 ευρώ στην Αγγλία με ελληνικό μενού σκέφτομαι να το πάρω. Βασικά με ενδιαφέρουν τα εξής: 1. ξέρω από το D900 φίλου ότι μπορείς να κάνεις blacklist κλήσεις και μυνήματα από ορισμένους αριθμούς. Παρόλο που σε διάφορα reviews του Ε900 αναφέρεται ότι και αυτό έχει αυτή την ικανότητα είδα ότι μια κοπέλα στο φόρουμ δεν μπορούσε να το ρυθμίσει και δεν είδα κάποιον να πει ότι γίνεται. Τελικά τι ισχύει? 2. Σε περίπτωση που τελικά ισχύει, όταν κάνεις blacklist ένα νούμερο για να μην μπορεί να σε καλέσει, θυμάμαι ότι ο καλών παίρνει σήμα κατειλημμένου αλλά δεν θυμάμαι αν η κλήση φαίνεται σαν αναπάντητη στο κινητό ή αν διαγράφεται αυτόματα όπως τα μηνύματα, χωρίς να βλέπω τίποτα, κάτι που θα προτιμούσα. 3. Πόσο κοστίζει 1 φορτιστής με ελληνικό βύσμα γιατί δεν έχω όρεξη όταν επιστρέψω να κουβαλάω και προσαρμογέα βύσματος. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κάνω παράθεση το μύνημα μου για να απαντήσω εγώ στην απορία μου. Από ό,τι συμπέρανα κατεβάζοντας το εγχειρίδιο χρήσης του κινητού και συγκρίνοντας το με αυτά άλλων Samsung, ρωτώντας σε μαγαζιά στην Αγγλία καθώς και διαβάζοντας κριτικές κατόχων σε διάφορα sites φαίνεται ότι το e900 μπορεί να κάνει blacklist μόνο σε sms και όχι σε κλήσεις. Τουλάχιστον υπάρχει καμιά επιλογή όπως τα Νόκια να μην χτυπάει παρά μόνο για κάποιες ομάδες χρηστών ή θα πρέπει να φτιάξει κανείς αθόρυβο ringtone αν θέλει να πετύχει κάτι τέτοιο? Πάντως κατά τα άλλα το κινητό είναι κουκλί, αλλά ήθελα απαραίτητα να έχει αυτό το feature μιας και το έχουν άλλα Samsung, και είναι και σχεδόν το μόνο Samsung που μου αρέσει εμφανισιακά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής Bluetooth Samsung wep 200 αλλά δεν ακούγεται καλά και χάνομαι όταν μιλάω (πρέπει να γκαρίζω για να με ακούνε):angry:. Έχω δοκιμάσει και άλλο ένα ίδιο bluetooth και τα ίδια. Απ' ότι φαίνετατι κάτι τρέχει με το Bluetuth του τηλεφώνου και όχι με τη συσκευή που συνδέω. Μήπως παίζει τίποτα με το firmware; Έχει τύχει σε κανέναν απο εσάς παρόμοιο περιστατικό;

 

ΥΓ: Εκτός απο αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό και το έχω 3 μηνες χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

έχω αρκετό καιρό που προσπαθώ να δώ ταινία στο κινητό αλλα έχω 1 πρόβλημα.

Οι ταινίες παίζουν κανονικά και σε full screen, πατώντας το πλήκτρο 1, κατά την αναπαραγωγή. Το πρόβλημα είναι στο audio: όσο παίζει η ταινία, τόσο καθυστερεί ο ήχος με αποτέλεσμα μετά από 2 περίπου λεπτά να έχει χάσει περί τα 3-4 δευτερόλεπτα ο ήχος. Προφανώς κάτι τέτοιο γίνεται λίγο κουραστικό....

 

Το μόνο που βρήκα είναι να κώβω την ταινία σε κομμάτια (με το Samsung PC studio) και να μηδενίζεται με αυτόν τον τρόπο κάθε πχ 4 λεπτά η καθυστέρηση.

Επίσης, ίσως να γίνεται με κάποιον τρόπο να κάνουμε stretch το audio ώστε να ταιριάξει μετά τη μετατροπή αλλά και αυτή η λύση είναι χρονοβόρα και επίπονη...

 

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;; δλδ γιατί το κινητό "καθυστερεί" τον ήχο;; και πώς μπορεί να διωρθωθεί..

δεν βρήκα αλλού συζήτηση για αυτό το θέμα αλλά σίγουρα κάπου θα υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

έχω αρκετό καιρό που προσπαθώ να δώ ταινία στο κινητό αλλα έχω 1 πρόβλημα.

Οι ταινίες παίζουν κανονικά και σε full screen, πατώντας το πλήκτρο 1, κατά την αναπαραγωγή. Το πρόβλημα είναι στο audio: όσο παίζει η ταινία, τόσο καθυστερεί ο ήχος με αποτέλεσμα μετά από 2 περίπου λεπτά να έχει χάσει περί τα 3-4 δευτερόλεπτα ο ήχος. Προφανώς κάτι τέτοιο γίνεται λίγο κουραστικό....

 

Το μόνο που βρήκα είναι να κώβω την ταινία σε κομμάτια (με το Samsung PC studio) και να μηδενίζεται με αυτόν τον τρόπο κάθε πχ 4 λεπτά η καθυστέρηση.

Επίσης, ίσως να γίνεται με κάποιον τρόπο να κάνουμε stretch το audio ώστε να ταιριάξει μετά τη μετατροπή αλλά και αυτή η λύση είναι χρονοβόρα και επίπονη...

 

 

Λοιπόν, κάτι βρήκα:

 

Το πρόβλημα το δημιουργεί το pc studio, το κινητό μια χαρά τον παίζει τον ήχο

Κατέβασα το imTOO 3gp video converter (εδώ είναι το torrent για όποιον ενδιαφέρται: http://btjunkie.org/torrent/Windows-...64a85022003005), και δεν υπήρχε καθόλου καθυστέρηση για bitrate <140

Όμως, τώρα δεν μπαίνουν οι υπότιτλοι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!! Αν μπλεχτεί δλδ το pc studio για υπότιτλους, αποσυγχρονίζεται και το audio!

Απίστευτο ε!!

 

Τελικά, υπάρχει και μια τελευταία λύση: Με το πρόγραμμα imTOO DVD to MP4 converter (http://btjunkie.org/torrent/ImTOO-DV...c07ccf5689fae1)

Αυτό τα μετατρέπει κατευθείαν από DVD, και διαλέγεις 1 από τους υπότιτλους του DVD:D:D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προβλήματα της μεθόδου: δεν έχει το ίδιο καλή ανάλυση + χρονοβόρα διαδικασία, οι υπότιτλοι συνήθως φαίνονται αρκετά μικροί:blink:

 

 

Ας κάνουμε μια σούμα:

-Για ταινία με τέλεια ανάλυση και υπότιτλους, αλλά αποσυγχρονισμένο audio: SAMSUNG PC STUDIO

-Για ταινία με "καλή" ανάλυση και άριστο audio, αλλά χωρίς υπότιτλους: ΙmTOO 3gp video converter

-Τέλος για ταινία με "μέτρια" ανάλυση καλό audio, αλλά μικρούς υπότιτλους: ΙmTOO DVD to MP4 converter

 

Πρέπει να παίζουν και άλλα προγράμματα, αλλά δεν θα το ψάξω άλλο!!

εκτός και βρήκε κανείς τπτ άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γινει η φορτιση του κινητου μεσω του Η/Υ με το καλωδιο Usb? Γνωριζει κανεις?
Όχι, δε κάνει φόρτιση το usb.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως βλέπω την έκδοση του firmware που έχω και αν υπάρχει κάποια αναβάθμιση; Επίσης έχω πρόβλημα με το τηλεφωνικό κατάλογο (τα έχω όλα στα ελληνικά αλλά δε τα εμφανίζει με αλφαβητική σειρά), υπάρχει λύση σε αυτό;;

 

edit: με *1234# μου έβγαλε ότι έχω το Ε900BDFJ1 υπάρχει νεότερο που να λύνει προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για αυτό το κινητάκι που φαίνεται αρκετά καλό και τώρα ειδικά που έχει πέσει η τιμή του. Έχω μια ερώτηση να κάνω η κάρτα sim μου έχει δύο αριθμούς και για να διαλέξω ποιον αριθμό θέλω κάθε φορά μπαίνω σε μενού του κινητού μου(w810i) η ερώτηση είναι αν το συγκεκριμένο κινητό αναγνωρίζει sim με αυτή τη λειτουργεία. δηλ. cosmote 2in1
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,sorry gia ta greeklish!Paidia pou mporw na brw to game zuma gia to E-900.Euxaristw poly
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!

 

ξέρει κανείς πως επιλέγουμε ΜΟΝΙΜΑ κάποιον ήχο για ξυπνητήρι;;; κάθε φορά που το βάζεις, έχει τον default ήχο 1... πλάκα μας κάνει;

 

Μήπως θέλει αναβάθμιση το firmware..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...