Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτων μια μικρή απορία, εσάς έχει καθόλου τζόγο? εμένα έχει λίγο όταν είναι κλειστό -δεξιά αριστερά και όταν είναι ανοιχτό πάνω κάτω. και επίσης μπορούμε να πάμε απτο flight mode απευθεία στο κανονικό και αντίθετα χωρίς να ανοιγοκλείνουμε το κινητό?

 

1. Λοιπόν μου χει κάνει τρείς φορές restart.

 

2. εσάς άμα μπείτε στον file manager διαβάζει τον φάκελο παιχνίδια και τον φάκελο εφαρμογές? εμένα λέει 0 αρχεία, 0 μνήμη. και ώρες ώρες δεν τα ανοίγει καν.

 

3. του έχω βάλει μια 4 γκίκα κάρτα μεσα, ακόμα δεν έβαλα ούτε το ένα γκικα και αρχίζει να καθυστερεί.

 

4. όταν βάζεις να δείχνει το ρολόι μεγάλο στην standby οθονη τα γραφικά των τέσσερων πανέμορφων θεμάτων κολλάνε,

 

5. δεν κατάφερα να ενώσω το κινητό μου με τον υπολογστή με το καλώδιο και να μένει ανοιχτό, δεν το αναγνωρίζει. αυτό είναι δικό μου πρόβλημα, όμως η έρικσσον δεν έκανε κατι για να με ευκολύνει όπως υποσχέθηκε ευκολά και γρήγορα θα τα στέλουμε.

 

6. αντί αυττού έδωσε ένα πρόγραμμα disc 2 phone που δεν κάνει τίποτα. στέλνει τα τραγούδια αλλά δεν βάζει το αλμπουμ αρτ.σου παιρνά οτι έχει το cd ακριβώς, αλλά για να ΄πούμε την αλήθεια ποια δισκογραφική φτιάχνει σωστά τα id3 tag των cd? εμένα άλλα είναι με κεφαλαία άλλα greeklisk και άλλα χωρίς αλμπουμ αρτ.

 

7. Εδώ και το μεγαλύτερο μου παράπονο, έκατσα περίπου 20 ωρες για να βάλω ένα cd καθώς πρέπει μέσα. Ακούστε.

 

>Τα έκανα onvert σε aac και δεν τα παίζει.

 

>τα έκανα σε ΑΑC αλλά m4a format απο itunes δεν τα αναγνωρίζει με σειρά ούε δείχνει τον καλιτέχνη στις πληροφορίες

 

>τα έκανα mp3 αλλά δεν αναγωρίζει τα ελληνικά και γιαυτό τα έκανα απτο itunes convert id3 tag, δείχνει τα ελληνικά αλλά κόβει το μισό αλμπουμ αρτ.

 

>έβαλα 2-3 προγράμματα για id3 tag αλλά ανακατεύει τα τραγούδια και δεν αναγνωρίζει την σειρά που τους δίνω, ούτε καν την αλφβαβιτική.

 

> είναι τόσοι πολλοί που δεν εξίζει να τους γράψω όλους.

 

8. Επίσης η ερικσσον ισχυρίζεται οτι χωράει 1000 τραγούδια μέσα σε eAAC+ format, ούτε μας έδωσε αυτό το προγραμμα ούτε καν για αλμπουμ αρτ.

Ένα τέτοιο προγραμμα είναι πολύ σπανιο. βρήκα ένα που τα κάνει σε ΑΑC+ και τα έβαλα σε 64 klps bitrate αλλά ουτε πλισιάζει το 1 mb.

 

9. υπάρχουν και κάποια μικρά τριξίματα στα ακουστικά αλλά είναι αμελητέα.

 

Τι γίνεται λοιπον? Αν ήταν έτσι έπαιρνα ένα w800. ευχαριστώ αν μπορείττε να βοηθησετε έστω και για τα βασικά

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mia xara einai to kinhto.to exw ena olokliro mina...kai den exw kanena apolytws provlima!!!!

 

προφανως ... κανεις μας :)

απλα πρεπει να επεσε σε ελαττωματικη παρτιδα εκτος και αν φταιει η καρτα των 4 γιγα

:X
Link to comment
Share on other sites

Πρώτων μια μικρή απορία, εσάς έχει καθόλου τζόγο? εμένα έχει λίγο όταν είναι κλειστό -δεξιά αριστερά και όταν είναι ανοιχτό πάνω κάτω. και επίσης μπορούμε να πάμε απτο flight mode απευθεία στο κανονικό και αντίθετα χωρίς να ανοιγοκλείνουμε το κινητό?

 

1. Λοιπόν μου χει κάνει τρείς φορές restart.

Εμένα προς το παρόν καμία

2. εσάς άμα μπείτε στον file manager διαβάζει τον φάκελο παιχνίδια και τον φάκελο εφαρμογές? εμένα λέει 0 αρχεία, 0 μνήμη. και ώρες ώρες δεν τα ανοίγει καν.

Που είναι αυτοί οι φάκελοι? Αφού έχει αναφερθεί οτι παιχνίδια και εφαρμγοές τα κάνεις drug n drop στον φάκελο "Other" και μετά τα τρέχεις εσύ απο εκεί για να εγκατασταθούν στα Παιχνίδια ή στις Εφαρμογές

3. του έχω βάλει μια 4 γκίκα κάρτα μεσα, ακόμα δεν έβαλα ούτε το ένα γκικα και αρχίζει να καθυστερεί.

Με μόλις το 1gb προεγκατεστημένου memory stick δεν έχω δει καμία καθυστερηση ως τώρα

 

4. όταν βάζεις να δείχνει το ρολόι μεγάλο στην standby οθονη τα γραφικά των τέσσερων πανέμορφων θεμάτων κολλάνε,

Εμένα πάλι όχι

 

5. δεν κατάφερα να ενώσω το κινητό μου με τον υπολογστή με το καλώδιο και να μένει ανοιχτό, δεν το αναγνωρίζει. αυτό είναι δικό μου πρόβλημα, όμως η έρικσσον δεν έκανε κατι για να με ευκολύνει όπως υποσχέθηκε ευκολά και γρήγορα θα τα στέλουμε.

Μου έχει τύχει να μην μου δουλευει και μένα σε laptop το καλώδιο με χρήση του παλιαότερου W550i και W900i. Ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο μιας και στο PC ήταν όλα μια χαρά

 

6. αντί αυττού έδωσε ένα πρόγραμμα disc 2 phone που δεν κάνει τίποτα. στέλνει τα τραγούδια αλλά δεν βάζει το αλμπουμ αρτ.σου παιρνά οτι έχει το cd ακριβώς, αλλά για να ΄πούμε την αλήθεια ποια δισκογραφική φτιάχνει σωστά τα id3 tag των cd? εμένα άλλα είναι με κεφαλαία άλλα greeklisk και άλλα χωρίς αλμπουμ αρτ.

Με μερικές δεκάδες GB mp3 έχω φάει κάτι ξενύχτια να φτιάξω τα tags.......

 

7. Εδώ και το μεγαλύτερο μου παράπονο, έκατσα περίπου 20 ωρες για να βάλω ένα cd καθώς πρέπει μέσα. Ακούστε.

 

>Τα έκανα onvert σε aac και δεν τα παίζει.

 

>τα έκανα σε ΑΑC αλλά m4a format απο itunes δεν τα αναγνωρίζει με σειρά ούε δείχνει τον καλιτέχνη στις πληροφορίες

Xρησιμοποιώντας τα Μ3 σε 64kbps bitrate και μα χαρά μου τα παίζει και τα tags έχει κρατήσει

 

>τα έκανα mp3 αλλά δεν αναγωρίζει τα ελληνικά και γιαυτό τα έκανα απτο itunes convert id3 tag, δείχνει τα ελληνικά αλλά κόβει το μισό αλμπουμ αρτ.

Ποτέ δεν χρησιμοποίησα Ελληνικούς χαρακτήρες για την ονομασία αρχείων και ιδιαίτερα mp3. Oποιου έχει πάθει λαλά ο δίσκος και προσπαθησε να μαζέψει τον αμάζευτο μέσω DOS μπορεί να καταλάβει.

 

>έβαλα 2-3 προγράμματα για id3 tag αλλά ανακατεύει τα τραγούδια και δεν αναγνωρίζει την σειρά που τους δίνω, ούτε καν την αλφβαβιτική.

Στο κινητό εμένα μα χαρά σε αλφαβητική σειρά μου τα δείχνει. Μήπως σε ορισμένα το Filename το έχεις ξεκινήσει με Ελληνικούς χαρακτήρες (πχ Α ελληνικό κτλ) ?

 

> είναι τόσοι πολλοί που δεν εξίζει να τους γράψω όλους.

 

8. Επίσης η ερικσσον ισχυρίζεται οτι χωράει 1000 τραγούδια μέσα σε eAAC+ format, ούτε μας έδωσε αυτό το προγραμμα ούτε καν για αλμπουμ αρτ.

Ένα τέτοιο προγραμμα είναι πολύ σπανιο. βρήκα ένα που τα κάνει σε ΑΑC+ και τα έβαλα σε 64 klps bitrate αλλά ουτε πλισιάζει το 1 mb.

Ψάξε για το Μ3. Κάνει δουλεια και για μουσικά αρχεία και για ολόκληρα DVD ωστε να τα παίξει το κινητό.

 

9. υπάρχουν και κάποια μικρά τριξίματα στα ακουστικά αλλά είναι αμελητέα.

 

Τι γίνεται λοιπον? Αν ήταν έτσι έπαιρνα ένα w800. ευχαριστώ αν μπορείττε να βοηθησετε έστω και για τα βασικά

 

Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Οκ, η αλήθεια είναι ότι τα έπαιξα λίγο με τα προβλήματα αλλά αφού δεν είναι παντού μπορώ να πω ότι ησύχασα :p Περιμένω την κυκλοφορία του σε άσπρο και το έχω πάρει κατ ευθείαν! :happy:
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

αληθεια για το ασπρο χρωμα εχουμε κανενα νεο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την vodafone, τίποτα.. Έστειλα mail σε πλαίσιο και γερμανό και δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι πότε και αν θα το φέρουν. :wacko:
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

η vodafone το εχει δηλαδη?αν ναι με live μενου η οχι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η vodafone το εχει δηλαδη?αν ναι με live μενου η οχι?

 

παλι τα ιδια?

το εχει , με live menu αλλα 100 % ξεκλεδωτο και παραμετροποιησιμο !

:X
Link to comment
Share on other sites

παλι τα ιδια?

το εχει , με live menu αλλα 100 % ξεκλεδωτο και παραμετροποιησιμο !

 

Α, δηλαδή δεν το έχει χωρίς Live μενού?:worry: :worry:

:lol: :p :lol:

χρόνια πολλά mplip!!!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

 

Αυτό είναι το θέμα, επιδή δεν τα έχω greeklisk. άυτό με τα παιχνδία και τις εφαρμογες, μιλάω για τους φακέλους του κινητόυ. Ξεχασε το κομπουτερ. μπαινεις στον file manager του κινητού και εκεί σου δείχνει αναλυτικά πόση μνήμ έχει ο κάθε φακελος και ποσα αρχεία. (εικονες, μουσική,βιντεο,παιχνιδια, αλλα κτλ. Εκεί κοιτάξτε λίγο σας παρακαλώ και πέστε μου αν δείχνει τα αληθής στοιχεια για τα παιχν΄δια και τις εφαρμογες.

 

Επίσης λέο, που μπορώ να βρώ αυτό το πρόγραμμα?

 

και επίσης πέστε μου για τον τζόγο του κινητού σας και το θέμα με το flight mode.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, επιδή δεν τα έχω greeklisk. άυτό με τα παιχνδία και τις εφαρμογες, μιλάω για τους φακέλους του κινητόυ. Ξεχασε το κομπουτερ. μπαινεις στον file manager του κινητού και εκεί σου δείχνει αναλυτικά πόση μνήμ έχει ο κάθε φακελος και ποσα αρχεία. (εικονες, μουσική,βιντεο,παιχνιδια, αλλα κτλ. Εκεί κοιτάξτε λίγο σας παρακαλώ και πέστε μου αν δείχνει τα αληθής στοιχεια για τα παιχν΄δια και τις εφαρμογες.

 

Επίσης λέο, που μπορώ να βρώ αυτό το πρόγραμμα?

 

και επίσης πέστε μου για τον τζόγο του κινητού σας και το θέμα με το flight mode.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια

 

Από κανονική λειτουργία δεν μπορείς να πάς σε flight mode χωρίς να απενεργοποιήσεις το κινητό

Όσα 850 έχω δεί εγώ δεν έχουν παρά ελάχιστο απόλυτα ανεκτό τζόγο.

Μη σου πώ ότι είναι καλύτερα και από τα Samsung σε αυτό τον τομέα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από κανονική λειτουργία δεν μπορείς να πάς σε flight mode χωρίς να απενεργοποιήσεις το κινητό

Όσα 850 έχω δεί εγώ δεν έχουν παρά ελάχιστο απόλυτα ανεκτό τζόγο.

Μη σου πώ ότι είναι καλύτερα και από τα Samsung σε αυτό τον τομέα.

 

το d500 δεν ΄΄εχει καθόλου. :X :!: :!: anw ο τζόγος είναι αυτός που περιγράφω στο πρώτο μου ποστ? οταν είναι κλειστο δεξια αριστερα, και ανοιχτό πάνω κάτω?

για να μου φύγει η ανησυχία

οταν είναι σε flight mode μπορείς να πας σε κανονική λειτουργία?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

το d500 δεν ΄΄εχει καθόλου. :X :!: :!: anw ο τζόγος είναι αυτός που περιγράφω στο πρώτο μου ποστ? οταν είναι κλειστο δεξια αριστερα, και ανοιχτό πάνω κάτω?

για να μου φύγει η ανησυχία

οταν είναι σε flight mode μπορείς να πας σε κανονική λειτουργία?

 

Όπως ξέρεις, το κινητό δεν το έχω.

Έχω δεί όμως αρκετά που τα έχουν σε καταστήματα.

Αριστερά -δεξιά δεν παρατήρησα.Δηλαδή δεν κοίταξα καθόλου

Λίγο τζόγο κάτω δεξιά όταν είναι κλειστό, όντως έχει(και όταν είναι ανοιχτό νομίζω το ίδιο).αλλά δεν το καταλαβαίνεις πατώντας τα πλήκτρα.

Καλύτερα πήγαινε σε κάποιο μαγαζι και κοίτα μερικά από αυτά που έχουν εκεί σαν δείγματα.Αν το δικό σου είναι χειρότερο από τα δείγματα(που συνήθως είναι ταλαιπωρημένα) τότε ναι, έχεις πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε άσπρο χρώμα έχει εκείνον τον απαράδεκτο ροζ φωτισμό αλα ντίσκο 80s, που έχει αναφερθεί στις πρώτες σελίδες?? Επίσης, είναι δυνατή για το 850 η μεταφορά ολόκληρου του τηλ. καταλόγου από παλιό σε νέο κινητό??

 

Θενκς!

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν εχει ροζ φωτισμο. Εχει πορτοκαλι στο κουμπι του walkman και λευκο στα πληκτρα (ελεος , τι αλλο θα ακουσω ακομα)

 

2)Δεν εχει τζογο. Λιγο ελαχιστο μονο πανω κατω και αυτο με το ζορι. Αριστερα δεξια μηδεν.

 

Ειναι οντως το καλυτερο μοντελο που εχω πιασει τους τελευταιους 8 μηνες (και εχω πιασει παρα πολλα!)

:X
Link to comment
Share on other sites

4. όταν βάζεις να δείχνει το ρολόι μεγάλο στην standby οθονη τα γραφικά των τέσσερων πανέμορφων θεμάτων κολλάνε,

 

Πήγα και το είδα σήμερα στο πλαίσιο, και πραγματικά κολάει.. :worry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παλι τα ιδια?

το εχει , με live menu αλλα 100 % ξεκλεδωτο και παραμετροποιησιμο !

 

sorry φιλε μου που δεν το ηξερα αλλα δεν μπαινω και πολυ στο thread του w-850,οποτε και δεν ξερω τι νεο υπαρχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σήμερα στο πλαίσιο, και πραγματικά κολάει.. :worry:

 

τι εννοείς κολλάει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει κάνει lag. Σα να παίζει βίντεο και σταματάει. για λίγο. μετά πάει slow motion. Εμένα παντως ο τζόγος άρχισε να μου σπάει τα νεύρα μου, λέτε να μου το φτιάξουν? έστω και να μου το σφίξουν με ειδικό τρόπο απτην αντιπροσωπεία. Επίσης θέλει σίγουρα αναβάθμιση γιατί συχνά κολλάει ή δεν αντιδρά για 2 -3 δευτερόλεπτα. Ας μην ξεχνάμε πως είναι high end. Τώρα που θα ανοίηουν τα σχολεία θα δώ αν έχει τα ίδια προβλήματα και ενας απτο σχολείο μου.

 

Πάντως βρήκα ακόμα ένα πρόβληματάκι για το οποίο είχςε ρωτήσει και κάποιος πριν λίγο καιρό. Απτο κρυφό μενού όταν απενεργοποιήσεις την΄αυτόματη φόρτηση μεσω usb, αν βάλεις το καλώδιο δείχνει πως φορτίιζει όμως είναι bug. εν φορτίζει απλά έτσι δείχνει 95% διοτι οταν μεταφέρω τραγούδια για κανενα 20 λεπτο και το βγάλω η μπαταρία επανέρχεται οπως ήταν πριν.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρήκα ακόμα ένα πρόβληματάκι για το οποίο είχςε ρωτήσει και κάποιος πριν λίγο καιρό. Απτο κρυφό μενού όταν απενεργοποιήσεις την΄αυτόματη φόρτηση μεσω usb, αν βάλεις το καλώδιο δείχνει πως φορτίιζει όμως είναι bug. εν φορτίζει απλά έτσι δείχνει 95% διοτι οταν μεταφέρω τραγούδια για κανενα 20 λεπτο και το βγάλω η μπαταρία επανέρχεται οπως ήταν πριν.

 

Aν στο μεταξύ δεν φόρτιζε, θα είχε πέσει λίγο η μπαταρία.

Η σύνδεση με το pc καταναλώνει αρκετή ενέργεια.Μην ξεχνάς ότι καθόλη τη διάρκεια της σύνδεσης η οθόνη είναι αναμμένη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Aν στο μεταξύ δεν φόρτιζε, θα είχε πέσει λίγο η μπαταρία.

Η σύνδεση με το pc καταναλώνει αρκετή ενέργεια.Μην ξεχνάς ότι καθόλη τη διάρκεια της σύνδεσης η οθόνη είναι αναμμένη.

 

συγνώμη δεν το είπα, η μπαταρια έπεσε λίγο

 

EDIT: VICTORY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μετά απο 50 ώρες περιπου κατάφερα να βάλω στο κινητό τον πάρακάτω άψογο συνδιασμό με την φόρμα mp3

 

Αλμπουμ αρτ:cool:

Ελληνικούς χαρακτήρες:whistle:

Αναγνώριση απο τις πληροφορίες και τους καλλιτέχνες:w00t:

Σωστή σειρά στα αλμπουμς:superman:

:up: :music: :whistle:

 

 

επόμενος στόχος να τα καταφέρουμε και για τα m4a

 

:respect: me

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παίξει emulators παλιών κονσολών;

 

No_way....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι (στο δικό μου τουλάχιστον) τρίζει λίγο το πορτάκι της μπαταρίας, αλλά είναι αρκετά εκνευριστικό. Με άλλο πορτάκι θα λυθεί το πρόβλημα ή να απαιτήσω αλλαγή συσκευής; Μεταξύ των Nokia 3250 ExpressMusic, Sony Ericsson W850i, Nokia N70 Music Edition και Nokia N73, ποιο θεωρείτε καλύτερο και γιατί; Ποιο αξίζει περισσότερο τα λεφτά του; Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

To μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι (στο δικό μου τουλάχιστον) τρίζει λίγο το πορτάκι της μπαταρίας, αλλά είναι αρκετά εκνευριστικό. Με άλλο πορτάκι θα λυθεί το πρόβλημα ή να απαιτήσω αλλαγή συσκευής; Μεταξύ των Nokia 3250 ExpressMusic, Sony Ericsson W850i, Nokia N70 Music Edition και Nokia N73, ποιο θεωρείτε καλύτερο και γιατί; Ποιο αξίζει περισσότερο τα λεφτά του; Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από αυτά που αναφέρεις θα διάλεγα το n73.

Όσο για το καπάκι μπαταρίας που λες, δεν νομίζω ούτε το καπάκι να σου αλλάξουν, ούτε πολύ περισσότερο το κινητό ολόκληρο:(:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...