Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο αφορά το W830, η απάντηση που πήρα απο e-mail που έστειλα στην SE είναι :

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Sony Ericsson W830i κινητό τηλέφωνο πρόκειται για κάποιο μελλοντικό μοντέλο της Sony Ericsson, το οποίο δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελληνική αγορά.

 

Πως έγινε αυτή η εξέλιξη?

Εδώ και κάμποσο καιρό το w830 το είχε στην ιστοσελίδα της η SE (στην ελληνική έκδοση),αλλά σήμερα που κοίταξα δεν υπάρχει πλέον.

Γιατί αυτό?Ξέρει κανείς?

Οπότε πάει αυτό το μοντέλο.

Κρίμα, και ήθελα να το πάρω.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια αναζήτηση να έκανες θα το έβρισκες αμέσως δεν είναι δύσκολο. Τέλος πάντων το πρόγραμμα που χρειάζεσαι είναι το dbpoweramp κατέβασε το, βρες και το κατάλληλο plug in eAAC+ και είσαι έτοιμος. στα 64 kbps έχει παρόμοια ποιότητα με ένα mp3 160 kbps αλλά τα 2/5 σε μέγεθος.

 

Ενα ακόμα καταπληκτικό προγραμματάκι είναι το Μ3. Μετατρέπεις βίντεο ή μουσική σε όλες τις μορφές που υποστηρίζουν τα κινητά.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Μια αναζήτηση να έκανες θα το έβρισκες αμέσως δεν είναι δύσκολο. Τέλος πάντων το πρόγραμμα που χρειάζεσαι είναι το dbpoweramp κατέβασε το, βρες και το κατάλληλο plug in eAAC+ και είσαι έτοιμος. στα 64 kbps έχει παρόμοια ποιότητα με ένα mp3 160 kbps αλλά τα 2/5 σε μέγεθος.

 

Eυχαριστώ ρε Toxicity, έψαξα αρκετά αλλά δεν το βρήκα, μην νευριάζεις. Έβαλα και το imtoo αλλα δεν έχει και ούτε τα παίζει. Και το tunes τα μεατρέπει σε m4a και αλλα δυο τρρία. Ευχαρίστώ πάντως, και σένα λεο μάνια.

 

EDIT: συγνώμη αν γίνομαι βαρετός, αλλά ούτε το Μ3 το βρήσκω. αλλά και το dPpowerAMP το κατέβασα (30 days trial) και εκεί που κάνεις convert εν έχει eAAC+, μόνο mp3lame, ogg, windows media, FLAC, wave και κάτι άλλα.

 

Πλς βοήθεια

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μα όχι γιατί να νευριάσω; κι εγώ με αναζήτηση το βρήκα. Τέλος πάντων ελπίζω μετά τα πμ να τα κατάφερες. Να προσέξεις μόνο πως κατά την μετατροπή MHN τα κανείς με κατάληξη aac γιατί προφανώς δεν θα τα παίζει. Θέλει κατάληξη m4a. Επειδή όμως δεν είμαι και σίγουρος τσεκαρε τό.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτή η εξέλιξη?

Εδώ και κάμποσο καιρό το w830 το είχε στην ιστοσελίδα της η SE (στην ελληνική έκδοση),αλλά σήμερα που κοίταξα δεν υπάρχει πλέον.

Γιατί αυτό?Ξέρει κανείς?

Οπότε πάει αυτό το μοντέλο.

Κρίμα, και ήθελα να το πάρω.

 

Όπως & το K790, έτσι & το W830 θα κυκλοφορήσει σε κάποιες 'ασθενέστερες' οικονομικά χώρες, :grin:

που το 3G δεν χρησιμοποιείται & τόσο πολύ όσο εδώ... :tease:

Συγκεκριμένα το W830 θα κυκλοφορήσει στην Ινδία, στην Ινδονησία, στις Φιλιππίνες, στην Ταϊλάνδη & το Βιετνάμ.

Τούμπα Ιράν Καμπότζη Βιετνάμ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

έχει και κανείς άλλος πρόβλημα με το file manager? δεν διαβάζει τον φάκελο παιχνίδια ή εφαρμογές?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

έχει και κανείς άλλος πρόβλημα με το file manager? δεν διαβάζει τον φάκελο παιχνίδια ή εφαρμογές?

Εννοείς μέσα στο memory stick ? Ούτε και μένα εμφανίζεται τέτοιος φάκελος

και προς το παρόν δεν ξέρω που να αποθηκευσω τα παιχνίδια. Αμα κάνεις αρχεία .Jar drug 'n drop μέσα στο memory stick σε ρωτάει στην οθόνη αμα θα τα αποθηκευσει στις εφαρμογές ή τα παιχνίδια. Αν μετά το αρχείο το σβύσεις το παιχνίδι παίζει περιέργως...

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μέσα στο memory stick ? Ούτε και μένα εμφανίζεται τέτοιος φάκελος

και προς το παρόν δεν ξέρω που να αποθηκευσω τα παιχνίδια. Αμα κάνεις αρχεία .Jar drug 'n drop μέσα στο memory stick σε ρωτάει στην οθόνη αμα θα τα αποθηκευσει στις εφαρμογές ή τα παιχνίδια. Αν μετά το αρχείο το σβύσεις το παιχνίδι παίζει περιέργως...

 

ασχετα με το πως δεν τα δείχνει το κομπουτερ. Ομως τώρα που το λες αμα το καλοσκεφτείς, μόνο αυτά δεν δείχνει, εφαρμογες και παιχνίδια και είναι τα μόνα που κανουν προβλημα.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ σκεψη , και πολλες αμφιβολιες το πηρα...

 

Ηταν μια μερα οπως ολες οπου ετυχε και ειδα το ασπρο μπροστα μου. Επαθα σοκ και ειλικρινα δεν εχω ξαναδει πιο ομορφο τηλεφωνο ποτε μου!

 

Μονο και μονο απο το χρωμα το αγορασα αλλα το καλυτερο ηταν το μετα. Το τηλεφωνο ειναι απολαυση ! Ειλικρινα απο τα λιγα πληρη , ολα ειναι τελει , το γεμισα και με themes , ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ , ειδικα αν τον φτιαξεις απο το equalizer και γενικως ειμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ικανοποιημενος. Θα ειναι το κυριο μου κινητο σιγουρα για πολυυυυυυυυυυυυυυ καιρο !

:X
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες σε λευκό χρώμα;; Έχω φάει όλα τα μαγαζιά στην Θεσσσαλονίκη και δεν υπάρχει πουθενά εκτός απο Vodafone! :blink:
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες σε λευκό χρώμα;; Έχω φάει όλα τα μαγαζιά στην Θεσσσαλονίκη και δεν υπάρχει πουθενά εκτός απο Vodafone! :blink:

 

vodafone

 

αλλα δε με απασχολει

καταρχασ ειναι ξεκλειδωτα τα παντα. Αλλαζουν ολα τα themes και τα εικονιδια κανονικα και για πρωτη φορα δεν εχει πληκτρο του μενου δεσμευμενο για το live.

 

Εμενα προσωπικα δε με απασχολει καθολου οποτε και το πηρα

:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, αλλά υποθέτω πως δεν θα μπορέσω να χρησιμοποήσω την επιδότηση της Cosmote.. :p
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο αποθηκεύουμε τα παιχνίδια ?

 

Στο φάκελο "διάφορα" περνάς τα jar.

Από εκεί κάνεις εγκατάσταση , οπότε αποθηκεύονται στο φάκελο games ή εφαρμογές ανάλογα.

Μετά , αν θέλεις σβήνεις τα αρχεία jar από το φάκελο "διάφορα"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο "διάφορα" περνάς τα jar.

Από εκεί κάνεις εγκατάσταση , οπότε αποθηκεύονται στο φάκελο games ή εφαρμογές ανάλογα.

Μετά , αν θέλεις σβήνεις τα αρχεία jar από το φάκελο "διάφορα"

Thanks man ;)

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

ομως τον φάκελο παιχνίδια και εφαρμογές δεν τον ανοίγει με τον τασκ μανατζερ και καποτε βγάζει και system failure ταν πας να τους ανοίξεις!! Bug?

 

Ακόμα κάτι!! πώς βάζουμε σε σειρά τα άλμπουμς τα τραγούδια που περιέχονται σε ένα άλμπουμ, μου τα βάζει ανακατεμένα. όταν είναι m4a(aac)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΧΑΡΤΗ ΑΘΗΝΑ Σ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ W900 ΕΙΧΕ.ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΦΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ.

 

THANKS

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΧΑΡΤΗ ΑΘΗΝΑ Σ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ W900 ΕΙΧΕ.ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΦΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ.

 

THANKS

 

Games_w850i.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ 7 ΜΕΡΕΣ. ΔΕΝ ΣΥΝΗΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ. ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, εχω απογοητευτεί που έδωσα τα λεφτά μου σε διαφημιστικά κόλπα εταιριών όπως της ερικσσον
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ 7 ΜΕΡΕΣ. ΔΕΝ ΣΥΝΗΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ. ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, εχω απογοητευτεί που έδωσα τα λεφτά μου σε διαφημιστικά κόλπα εταιριών όπως της ερικσσον

 

τωρα αυτο ειναι ας πουμε εμπεριστατωμενη αποψη?

εγω παλι ουτε ενα ελαττωμα γιατι δε βρηκα που ειμαι και περιεργος?

:X
Link to comment
Share on other sites

τωρα αυτο ειναι ας πουμε εμπεριστατωμενη αποψη?

εγω παλι ουτε ενα ελαττωμα γιατι δε βρηκα που ειμαι και περιεργος?

 

εσύ γιατί αγόρασες το κινητό? για να στέλνεις μηνύματα και να παίρνεις τηλέφωνα ή να κάνεις αυτά που σου υποσχέθηκε η εταιρία?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα φαγώθηκες να μας πείσεις ότι είναι καλύτερο από το w900, τώρα ήρθε η ώρα της αποκύρηξης...:p

Τι παράπονο έχεις από το 850??

Τι είναι αυτό που υποσχέθηκε ότι θα κάνει και δεν το κάνει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ είμαι περίεργος να ακούσω....:worry:

Το έχω 10 μέρες τώρα και μια χαρά είναι. Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις ?

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ 7 ΜΕΡΕΣ. ΔΕΝ ΣΥΝΗΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ. ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, εχω απογοητευτεί που έδωσα τα λεφτά μου σε διαφημιστικά κόλπα εταιριών όπως της ερικσσον

 

Μην αποκλείεις και την περίπτωση να έπεσες σε προβληματικό μοντέλο.. Άμα τα προβλήματα είναι σοβαρά πάνε μια βόλτα από εκεί που το πήρες και απαίτησε αντικατάσταση συσκευής..!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...