Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτήσεις:

  • Το SAR του, πόσο είναι...;;;
     
  • MSPD 4GB, παίρνει έτσι...;;;
     
  • Τέλος, η οθόνη του, πλησιάζει την ποιότητα αυτής του W810i...;;;

 

 

Tα υπόλοιπα, τα γνωρίζει κανείς...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Tα υπόλοιπα, τα γνωρίζει κανείς...;;;:worry:

 

ναι παίρνει 4 γκίκα, το sar του είναι 0.60 w/klg και η οθόνη του είναι πολύ καλύτερη απο του w810

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

i othoni tou einai poly kalyteri apo tou w810.kai pairnei karta 4gb

SAR Head: 0.25

Body: 0.88

Measured in: 1900 MHz

 

ναι παίρνει 4 γκίκα, το sar του είναι 0.60 w/klg και η οθόνη του είναι πολύ καλύτερη απο του w810

 

Ρε θηρία....!!!:lol:

Στις 22:08 και οι δύο...;;;:p

 

ΟΚ, σας ευχαριστώ πολύ...:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μια εβδομάδα περίπου αντικατέστησα το W800 μου με το W850.

Θα ήθελα να κάνω ένα μίνι-review για το καινούριο μου κινητό.

 

Ξεκινάω με τα θετικά:

Το κινητό είναι πανέμορφο, με σχετικά μαζεμένες διαστάσεις.

Η οθόνη είναι κορυφαία. Φωτεινότατη & με πολύ μεγάλη ανάλυση.

Η ποιότητα του ήχου με τα ακουστικά της συσκευασίας είναι όλα τα ευρώ.

Τα πλήκτρα -τα αριθμητικά & μόνο- είναι μεγάλα σε μέγεθος & έχουν πολύ καλή αίσθηση.

Το πακέτο αγοράς περιλαμβάνει κάρτα μνήμης 1GB.

 

& πάμε στα αρνητικά:

Η τιμή του κινητού είναι κάπως τσιμπημένη. Με αυτή την τιμή, θα μπορούσαν να έχουν στη συσκευασία & το χειριστήριο του mp3 στο handsfree, που υπάρχει στο W950 & το οποίο πωλείται 45 ευρώ!

(η Nokia έχει ένα παρόμοιο χειριστήριο στη συσκευασία των πολύ φτηνότερων N70 Music Edition & 3250 Xpress Music).

Το πολυπλήκτρο-σταυρός, είναι άβολο. Τα πλήκτρα του είναι μικρά, σκληρά & πολύ αραιά μεταξύ τους.

Η οθόνη (στο δικό μου κινητό?) τρεμοπαίζει όταν το κινητό βρίσκεται σε σκοτεινό περιβάλλον.

Η μπαταρία βρίσκεται ένα σκαλί -μπορεί & δυο- κάτω από αυτή του W800 (ίσως φταίει ότι δεν έχει κάνει ορισμένους κύκλους φόρτισης).

Το κινητό είναι εμφανώς πιο αργό από το W800, ειδικά όταν κάποιος κινείται στην κάρτα μνήμης.

Γιατί αφαίρεσαν το πλήκτρο play/pause που υπήρχε στο πλάι, στα W800 (& όχι μόνο)? Το πλήκτρο αυτό -μαζί με τα πλήκτρα της έντασης- συνέχιζε να λειτουργεί ακόμη & όταν το πληκτρολόγιο ήταν κλειδωμένο. Για ποιό λόγο θα πρέπει να ξεκλειδώνω το κινητό όταν θέλω να ακούσω το σταθμό ή το mp3 που άκουγα λίγο πρίν?

Πού είναι το autofocus & το κάλυμμα της κάμερας? Οέο?

Το κινητό συνεχίζει να φορτίζει όταν συνδέεται με τη USB, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την επιλογή αυτή...

 

Αυτά τα λίγα έχω να πώ...

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μια εβδομάδα περίπου αντικατέστησα το W800 μου με το W850.

Θα ήθελα να κάνω ένα μίνι-review για το καινούριο μου κινητό.

Η μπαταρία βρίσκεται ένα σκαλί -μπορεί & δυο- κάτω από αυτή του W800 (ίσως φταίει ότι δεν έχει κάνει ορισμένους κύκλους φόρτισης).

Το κινητό συνεχίζει να φορτίζει όταν συνδέεται με τη USB, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την επιλογή αυτή...

Αυτά τα λίγα έχω να πώ...

 

Καλημερα.Μεγια το καινουργιο σου κινητο :)

Η μπαταρια ακομη ειναι καινουργια,μετα απο 1 μηνα θα :worry: την πραγματικης της δυναμη.

την επιλογη μπορεις να την απενεργοποιησες μπαινοντας στο κρυφο μενου με το γνωστο tip και απενεργοποιεις απο εκει την λειτουργια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συνεχίζει να φορτίζει όταν συνδέεται με τη USB, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την επιλογή αυτή...

 

την επιλογη μπορεις να την απενεργοποιησες μπαινοντας στο κρυφο μενου με το γνωστο tip και απενεργοποιεις απο εκει την λειτουργια.

 

Νομίζω ότι αυτό εννοούσε

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με το vodafone menu

 

Είχα την εντύπωση ότι μπορείς να ζητήσεις από την vodafone να μην σου βάλει το menu της.. (Μάλιστα βγαίνει καμιά 10eur πιο ακριβό..)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα, γιατι το 3g ειναι αχρηστο

 

Στο site της SE λέει ότι είναι 3G το w830.. :confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο site της SE λέει ότι είναι 3G το w830.. :confused:

 

δεν ξέρει τι τους΄γίνεται αν γράφει έτσι

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και τα δύο 3g ποια είναι τότε η διαφορά τους;

 

Προφανώε έχει κάποια λάθη το site..

 

Αν επιλέξεις την σύγκριση των κινητών (w850 & w830) φένεται ότι το w830 ΔΕΝ έχει 3G

Αλλά ΚΑΙ στην επισκόπηση ΚΑΙ στην περιληπτική παρουσίαση του μοντέλου, φένεται ότι ΕΧΕΙ 3G.. :confused:

 

Ξέρει κάποιος τι πραγματικά παίζει;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω το w850 αλλα σημερα που πηγα στον Γερμανο και το ειδα δε μου πολυαρεσε.δεν ειδα την original συσκευη αλλα δεν ηταν ενα πιστο αντιγραφο εξωτερικα(ξερετε αφτα που χει ο γερμανος) βασικα το μεσαιο πληκτρο μου φανηκε πολυ μικρο και ακαμπτο.η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με αυτην του k750 ή w800? γιατι παλι μου φανηκε μικροτερη.γενικως το κινητο αυτο μοου φανηκε καπως κοντοχοντροκομμενο σε σχεση με τα 2 προαναφερθεντα.εσεις τι λετε?ετσι ειναι και τα πραγματικα?βασικα μπορει να μου φαινετε ετσι λογο του μαυρου ματ χρωματος του κινητου γιατι απο οτι εχω διαβασει οι διαστασεις ειναι ολοιδιες.εσεις τι μου προτεινετε?θελω ενα κινητο βασικα walkman αλλα θελω να ειναι κομψο και οχι πολυ χοντροκομμενο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγεί κάποια νέα έκδοση του "My Phone Explorer" που να υποστηρίζει το W850???

 

Προσπαθώ να το συνδέσω αλλα δεν... :(

 

Καμία βοήθεια???

:help:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγεί κάποια νέα έκδοση του "My Phone Explorer" που να υποστηρίζει το W850???

 

Προσπαθώ να το συνδέσω αλλα δεν... :(

 

Καμία βοήθεια???

:help:

Μα το "My Phone Explorer" δουλευει κανονικα με ολα τα κινητα της SE!

κατι λαθος θα κανεις εσυ μαλλον :blink: Ξανακατεβασε΄το και καν'το εγκατασταση απο την αρχη..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα το μεσαιο πληκτρο μου φανηκε πολυ μικρο και ακαμπτο.

To μέγεθος του πλήκτρου είναι μια χαρά πιστεύω.Σοτ φάνηκε άκαμπτο γιατί αυτό που είδες δεν ήταν το κανονικό κινητό.

η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με αυτην του k750 ή w800? γιατι παλι μου φανηκε μικροτερη.

Σου φάνηκε μικρότερη για τον απλό λόγο ότι έχει τοποθετηθεί λίγο ψηλότερα και η απόστασή της από το ηχείο είναι πολύ μικρή.Στην πράξη νομίζω ότι είναι λίιιγο μεγαλύτερη από την οθόνη του k750(1,9 ίντσες έναντι 1,8 του K750)

 

Αν το βρίσκεις εσύ χοντροκομμένο , εμείς τι να σου πούμε??

Θα κρίνεις με βάση το δικό μας γούστο:wacko: ή με βάση το δικό σου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με αυτην του k750 ή w800? γιατι παλι μου φανηκε μικροτερη.γενικως το κινητο αυτο μοου φανηκε καπως κοντοχοντροκομμενο σε σχεση με τα 2 προαναφερθεντα.

 

Η οθόνη του W850 είναι 2" & έχει ανάλυση 320*240 pixels.

Αυτή των Κ750 & W800 είναι 1.8" & έχει ανάλυση 220*176 pixels.

Το W850 είναι σχεδόν παρόμοιο σε διαστάσεις σε σχέση με το W800.

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art21/SonyEricsson_W850i/29.jpg

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art21/SonyEricsson_W850i/30.jpg

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω το w850 αλλα σημερα που πηγα στον Γερμανο και το ειδα δε μου πολυαρεσε.δεν ειδα την original συσκευη αλλα δεν ηταν ενα πιστο αντιγραφο εξωτερικα(ξερετε αφτα που χει ο γερμανος) βασικα το μεσαιο πληκτρο μου φανηκε πολυ μικρο και ακαμπτο.η οθονη ειναι ιδια σε διαστασεις με αυτην του k750 ή w800? γιατι παλι μου φανηκε μικροτερη.γενικως το κινητο αυτο μοου φανηκε καπως κοντοχοντροκομμενο σε σχεση με τα 2 προαναφερθεντα.εσεις τι λετε?ετσι ειναι και τα πραγματικα?βασικα μπορει να μου φαινετε ετσι λογο του μαυρου ματ χρωματος του κινητου γιατι απο οτι εχω διαβασει οι διαστασεις ειναι ολοιδιες.εσεις τι μου προτεινετε?θελω ενα κινητο βασικα walkman αλλα θελω να ειναι κομψο και οχι πολυ χοντροκομμενο.

 

Ποτέ μα ποτέ μην κρίνεις μια συσκευή από το dummy της.

Ούτε την αίσθηση που έχει στο χέρι σου, ούτε την ποιότητα, ούτε το βάρος της. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει κανενας που θα παει απο το κ800 στο w850.:blink:

 

εγω ειμαι μεταξυ αυτών των δυο.ποιο με συμβουλεύετε να προτιμησω?ανεξαρτητα απο την εξειδικευση τους καθενος το ενα στη μουσικη κ του αλλου στις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σήμερα το πήρα και μπορώ να πω ότι είναι ένα αρκετά καλό κινητό.

 

Με ξενέρωσε όμως ένα πρόβλημα που έβγαλε (μάλλον έπεσα σε ελαττωματική συσκευή) και ήθελα να ρωτήσω εάν και κάποιος άλλος κάτοχός του είχε το ίδιο πρόβλημα. Η φωτεινότητα της οθόνης παρουσιάζει σκαμπανεβάσματα ενώ το κινητό βρίσκεται σε χρήση. Σίγουρα όχι σοβαρό πρόβλημα, πάντως ιδιαιτέρως ενοχλητικό. Εννοείται ότι το πήγα πακέτο πίσω και ελπίζω να μου αλλάξουν την συσκευή. Δεν το περίμενα πάντως μιας και είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει τέτοιο κουλό πρόβλημα. Κρίμα γιατί είχα και μια καλή εντύπωση για τα ericsson.

 

Πείτε μου σας παρακαλώ λοιπόν, αν και κάποιος άλλος είχε το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετώπισε. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο 810 που συμβαίνει αυτό είναι εξαιτίας του αισθητήρα φωτός που έχει.

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...