Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν τα βλεπω να ειναι εντελως <<κλασσικα>> τα πλαστικα του:) μια χαρα ειναι και δεν βλεπω τον λογο που θες να παρεις το 6233.

 

Απλά ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά. Κατέληξα σε κάποια φάση στο w850 αλλά επειδή η ποιότητα κατασκευής ενός κινητού για μενα παίζει σημαντικό ρόλο και σύμφωνα με τα όσα είπε ο haki για τα πλαστικά που τριζουν λιγο μετα απο χρηση, τώρα πλέον το σκέφτομαι σοβαρά αν θα πάρω το w850.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με μπέρδεψε το παρακάτω που είπες:

"κλασικα πλαστκα ειναι αυτα τυπου Κ750 που ειναι εντελως κοινοτυπα, που τριζουν λιγο μετα απο χρηση και που με τον καιρο ψιλοξεβαφουν στις γωνιες!" γι' αυτό και ψίλο χαλάστηκα με το κινητό.

Πάντως περιμένω γενικά από όλους όσους το έχουν τις εντυπώσεις τους από τα πλαστικά τους και κατά πόσο είναι ποιοτική κατασκευή. Ειλικρινά, θα με βοηθήσετε πολύ μιας και δεν έχω τη δυνατότητα να το δω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και καλως σας βρήκα ! Τέλειο το site :D

 

Ψάχνω 1 κινητό που με σκοπό να το χρησιμοποιήσω κυρίως για να αντικαταστήσω το DAP μου (iRiver H320)

 

Οπότε προτίστως με ενδιαφέρει η ποιότητα του ήχου απο τα ακουστικά..

 

'Εχει ακούσει κάποιος audiophile το 850i να πει πως του φάνηκε?

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό κ το Νοκια Ν91 απο το λίγο που έψαξα ιντερνετ.

 

Για το Ν91 βλέπω pros: 4GB, 3.5mm Jack, WLAN! (αλήθεια ο browser κάνει κ save files απο sites?)

 

Κ γενικά πάντως θέλω να χρησιμοποιώ όλα τα feature τους (αμα τα πληρώνεις κ 400-500Ε) κ να αντάξει στο χρόνο..

 

Κ αν ξέρει κάποιος κατάστημα Αθήνα (π.χ. Plaisio, Germano κτλ..) που να σ'αφήνουν να κάνεις live test, κ για τον ήχο κυρίως..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το n91 είναι προτιμότερο.

Όχι λόγω καλύτερης αναπαραγωγής μουσικής, αλλά για όλα τα υπόλοιπα.

Έχω την εντύπωση όμως ότι κοστίζει πολύ περισσότερο από 500 ευρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του N91 ειναι περι τα 510€-520€.Αυτη τη στιγμη το εχει προσφορα το megamarket με 490κατι :p
Link to comment
Share on other sites

Basika ki ego itan na kano strofi pros N73/N91 prin do oti bgainei to W850. Eida to menu ton Nokia kai apogoiteftika pliros! se kapoion pou doulevei Nokia fainetai teleio, se mena omos pou xrisimopoio SE fainotan dusxristo.

Apo tin alli ta en logo kinita einai Sybian kai exoun trela bugs, kati pou ithela na apofigo.

Auto pou me endiefere kurios einai na exei kalo ixo, ikanopoihtiki mpataria kai dunati kataskeui.

Kapoia Nokia pou doulepsa exoun polu mikri mpataria kai ego pou pao Peiraia-kifisia me to treno kai thelo mousiki kai java games tautoxrona einai polu xalia katastasi.

H othoni tou pantos nomizo oti exei kaluteri analusi ap'oti tou W900 pou diafavasa proigoumenos. Balame me ena filaraki ta idia videos kai photos se W850 kai W900 kai eixame tin apopsi oti fainontan kalutera sto W850.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά. Κατέληξα σε κάποια φάση στο w850 αλλά επειδή η ποιότητα κατασκευής ενός κινητού για μενα παίζει σημαντικό ρόλο και σύμφωνα με τα όσα είπε ο haki για τα πλαστικά που τριζουν λιγο μετα απο χρηση, τώρα πλέον το σκέφτομαι σοβαρά αν θα πάρω το w850.

 

τα πλαστικα του ειναι μια χαρα κι εμενα τουλαχιστον δεν τριζει το κινητο,ειμαι παρα πολυ μηνυματακιας κι απο το ανοιξε κλεισε δεν εχει δημιουργηθει καθολου τζογος στα καπακια,το κινητο ειναι μια πολυ καλη περιπτωση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Basika ki ego itan na kano strofi pros N73/N91 prin do oti bgainei to W850. Eida to menu ton Nokia kai apogoiteftika pliros! se kapoion pou doulevei Nokia fainetai teleio, se mena omos pou xrisimopoio SE fainotan dusxristo.

Apo tin alli ta en logo kinita einai Sybian kai exoun trela bugs, kati pou ithela na apofigo.

Auto pou me endiefere kurios einai na exei kalo ixo, ikanopoihtiki mpataria kai dunati kataskeui.

Kapoia Nokia pou doulepsa exoun polu mikri mpataria kai ego pou pao Peiraia-kifisia me to treno kai thelo mousiki kai java games tautoxrona einai polu xalia katastasi.

H othoni tou pantos nomizo oti exei kaluteri analusi ap'oti tou W900 pou diafavasa proigoumenos. Balame me ena filaraki ta idia videos kai photos se W850 kai W900 kai eixame tin apopsi oti fainontan kalutera sto W850.

 

Και το w850 και το w900 έχουν ακριβώς ίδια ανάλυση οθόνης(240*320)

Η οθόνη του w900 είναι όμως από τις φωτεινότερες.

Δεν καταλαβαίνω πώς καταλήξατε στο συμπέρασμα αυτό.:worry:

 

Πάντως το n91 δείχνει πολυτελέστατο.

Από bugs σίγουρα θα έχει, αυτό δεν το γλιτώνεις, αλλά η μπαταρία του πρέπει να είναι καλή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

euxaristw xaki. to bluetooth autokinitaki. douleuei mono se kinita me bisma opos to k700? i kai sto w850? exei to idio opos to k750? ap osar ti leei to kinito? akousa oti exei 0.60w/10kg kati tetio. kalo einai? taxidioti pes mas kai gia tin mpataria pls. pos einai se sigkrisi me alla kinita? episis poso grigoro einai an xerei kaneis kai poso megales kartes diavazei
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Και το w850 και το w900 έχουν ακριβώς ίδια ανάλυση οθόνης(240*320)

Η οθόνη του w900 είναι όμως από τις φωτεινότερες.

Δεν καταλαβαίνω πώς καταλήξατε στο συμπέρασμα αυτό.:worry:

 

An den kano lathos to W850 exei mikrotero koko ap' oti to W900.

Bale ta duo kinita mazi kai tha deis oti exei kapoia mikri diafora.

 

Oson afora tin mpataria tou N91 exei anamoni 190 ores kai omilia 4 eno to W850 exei 350 aki 7,5 ores antistoixa.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι εξακριβωμένο ότι το slide δεν είναι ενεργό όσον αφορά τον τερματισμό της κλήσης???

Και αν η απάντηση στο παραπάνω ερώτημα είναι ναι, υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει αυτό σε κάποιο μελλοντικό firmware?

Link to comment
Share on other sites

An den kano lathos to W850 exei mikrotero koko ap' oti to W900.

Bale ta duo kinita mazi kai tha deis oti exei kapoia mikri diafora.

 

Oson afora tin mpataria tou N91 exei anamoni 190 ores kai omilia 4 eno to W850 exei 350 aki 7,5 ores antistoixa.

 

Λόγω μικρότερου μεγέθους έχει ελάχιστα μικρότερο pxl.Αλλά αυτό από μόνο του δεν είναι ικανό να κάνει διαφορά.Έχω συγκρίνει τις οθόνες του k800 με του w900 βρίσκοντας μικρές χρωματικές διαφοροποιήσεις(άλλωτε υπερ του ενός και άλλωτε υπερ του άλλου)Αλλά οι διαφοροποιήσεις ήταν μόνο στο χρώμα, έτσι και αλλιώς στο w900 δεν ξεχωρίζεις pxl(μόνο αν είναι καμμένο:p )

 

Το n91 έχει (όπως και κάθε νόκια)χειρότερη μπαταρία από το w850, αλλά απλά εγώ είπα ότι το n91 δεν νομίζω να έχει πρόβλημα αυτονομίας(δλδ κρατάει το πολύ μια μέρα, όπως κάτι n80 κλπ κλπ)

 

Είδα σήμερα από κοντά τη συσκευή.

Κατάλαβα τι εννοεί ο haki για τα πλαστικά.

Απλά η συσκευή δεν αποπνέει τον πολυτελή αέρα του w900 ίσως, αλλά η βαφή τουλάχιστον μου φάνηκε καλή.

Το ίδιο και το slide(η se με άφησε άφωνο:D )που το θεωρώ καλύτερο μεν από του samsung d600, αλλά όχι και σαν των νεότερων samsung.

Anyway, πολύ καλό slide, μικρή συσκευή με πολλές δυνατότητες αλλά και πλασματική τιμή που έως τα Χριστούγεννα θα έχει πέσει αρκετά κατά τη γνώμη μου.

 

Ο πωλητής μου είπε ότι δέχεται memory stick duo pro(και έτσι έγραφε στο πώμα της ms)

Ίσχύει? ή δέχεται τις καινούριες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά το κινητό και (αν και δεν το έχω ψάξει ακόμα..) φαίνεται μια χαρά.

Βέβαια μετά από Motorola MPX 220 και 220 και μόνο ότι η μπαταρία έχει βγάλει ήδη δυό μέρες θα μου έφτανε!

Έχω όμως ένα προβληματάκι...

Έστειλα από το site της Sony Ericsson τις ρυθμίσεις για mms και wap, πήρα την Cosmote και μου έστειλε και κάποιες ρυθμίσεις (για άλλο μοντέλο γιατί δεν έχουν γι'αυτό) αλλά τίποτα :(

Μήπως το έχει κάποιος σετάρει ήδη και μπορεί να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Anyway, πολύ καλό slide, μικρή συσκευή με πολλές δυνατότητες αλλά και πλασματική τιμή που έως τα Χριστούγεννα θα έχει πέσει αρκετά κατά τη γνώμη μου.

 

Ο πωλητής μου είπε ότι δέχεται memory stick duo pro(και έτσι έγραφε στο πώμα της ms)

Ίσχύει? ή δέχεται τις καινούριες?

 

τουλαχιστον για να λεμε και του στραβου το δικιο στα 415 που εχει του εχουν και 1giga μνημη μεσα κατι ειναι κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

euxaristw xaki. to bluetooth autokinitaki. douleuei mono se kinita me bisma opos to k700? i kai sto w850? exei to idio opos to k750? ap osar ti leei to kinito? akousa oti exei 0.60w/10kg kati tetio. kalo einai? taxidioti pes mas kai gia tin mpataria pls. pos einai se sigkrisi me alla kinita? episis poso grigoro einai an xerei kaneis kai poso megales kartes diavazei

Ετσι ακριβως οπως τα ειπες.μεχρι και το κ700ι δουλευει και βεβαια και στα παλιοτερα μοντελα.απο το κ750ι και μετα εχει αλλαξει η υποδοχη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

euxaristw xaki. to bluetooth autokinitaki. douleuei mono se kinita me bisma opos to k700? i kai sto w850? exei to idio opos to k750? ap osar ti leei to kinito? akousa oti exei 0.60w/10kg kati tetio. kalo einai? taxidioti pes mas kai gia tin mpataria pls. pos einai se sigkrisi me alla kinita? episis poso grigoro einai an xerei kaneis kai poso megales kartes diavazei

 

η μπαταρια φιλε μου ειναι πολυ καλη,δεν το εχω αφησει να μου σβησει απο μπαταρια αλλα το χω αφησει κι εχει φτασει τις 2 ημερες με αρκετη χρηση.πιστευω οτι με καπως μετρια χρηση θα πιανει ισως και τις 3-4 ημερες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Einai kati to pragmatika neoteristiko to player tou re paideia gia kinhto?

Thelw na pw einai h noumero ena epilogh arage se kinhto an kapoios thelei na to allaksei se sxesh me ena mp3 player?

Skeftomai na to parw gia na mh parw mp3 aksizei arage h oxi?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μικρότερου μεγέθους έχει ελάχιστα μικρότερο pxl.Αλλά αυτό από μόνο του δεν είναι ικανό να κάνει διαφορά.Έχω συγκρίνει τις οθόνες του k800 με του w900 βρίσκοντας μικρές χρωματικές διαφοροποιήσεις(άλλωτε υπερ του ενός και άλλωτε υπερ του άλλου)Αλλά οι διαφοροποιήσεις ήταν μόνο στο χρώμα, έτσι και αλλιώς στο w900 δεν ξεχωρίζεις pxl(μόνο αν είναι καμμένο:p )

 

Το n91 έχει (όπως και κάθε νόκια)χειρότερη μπαταρία από το w850, αλλά απλά εγώ είπα ότι το n91 δεν νομίζω να έχει πρόβλημα αυτονομίας(δλδ κρατάει το πολύ μια μέρα, όπως κάτι n80 κλπ κλπ)

 

Είδα σήμερα από κοντά τη συσκευή.

Κατάλαβα τι εννοεί ο haki για τα πλαστικά.

Απλά η συσκευή δεν αποπνέει τον πολυτελή αέρα του w900 ίσως, αλλά η βαφή τουλάχιστον μου φάνηκε καλή.

Το ίδιο και το slide(η se με άφησε άφωνο:D )που το θεωρώ καλύτερο μεν από του samsung d600, αλλά όχι και σαν των νεότερων samsung.

Anyway, πολύ καλό slide, μικρή συσκευή με πολλές δυνατότητες αλλά και πλασματική τιμή που έως τα Χριστούγεννα θα έχει πέσει αρκετά κατά τη γνώμη μου.

 

Ο πωλητής μου είπε ότι δέχεται memory stick duo pro(και έτσι έγραφε στο πώμα της ms)

Ίσχύει? ή δέχεται τις καινούριες?

 

Όσον αφορά τα πλαστικά (συγγνώμη που έχω κολλήσει, αλλά όπως είπα παραπάνω λόγω επαρχίας δεν έχω τη δυνατότητα να δω το κινητό από κοντά), λες ότι δεν αποπνέει τον πολυτελή αέρα του W900 (δυστυχώς ούτε αυτό έχω δει). Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως αρχίζουν να τρίζουν, να παίζουν μετά από αρκετή χρήση, δεν το μπορώ αυτό στα κινητά. Δεν λέω να είναι απολύτως στιβαρό, απλά να "κάθεται" καλά στα χέρια και να μην "τρέμει" τέλοσπάντων... Είναι και ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να πάρω το 6233.

Link to comment
Share on other sites

Einai kati to pragmatika neoteristiko to player tou re paideia gia kinhto?

Thelw na pw einai h noumero ena epilogh arage se kinhto an kapoios thelei na to allaksei se sxesh me ena mp3 player?

Skeftomai na to parw gia na mh parw mp3 aksizei arage h oxi?

 

Μα και ο προηγούμενος player της se (που είχαν τα w550/700/800/810/900 είναι ωραιότατος.

Αν η αναπαραγωγή μουσικής έχει παραμείνει ίδια(που θα έχει παραμείνει)και λόγω των εξαιρετικών ηχομονωτικών ακουστικών που παραδοσιακά πλέον έχουν τα w, νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο από πολλά mp3 players της αγοράς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

thx gia tis apantiseis. kai kati allo. sto player tou to mobile review.com anaferei oti exei albums tracks artists playlist kai genre. to GENRE alitheuei?? episis diavazei id3 plirofories? xexasa na rwtisw kai gia to fwtorithmiko? tlk pws einai to xrwma portokali i mple??:confused: i mipos kai ta duo?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα πλαστικά (συγγνώμη που έχω κολλήσει, αλλά όπως είπα παραπάνω λόγω επαρχίας δεν έχω τη δυνατότητα να δω το κινητό από κοντά), λες ότι δεν αποπνέει τον πολυτελή αέρα του W900 (δυστυχώς ούτε αυτό έχω δει). Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως αρχίζουν να τρίζουν, να παίζουν μετά από αρκετή χρήση, δεν το μπορώ αυτό στα κινητά. Δεν λέω να είναι απολύτως στιβαρό, απλά να "κάθεται" καλά στα χέρια και να μην "τρέμει" τέλοσπάντων... Είναι και ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να πάρω το 6233.

 

Είχα και το 6233 και το W850. Από ποιότητα κατασκευής το 6233 είναι εσθητά καλύτερο. Στο 850 τρίζει το καπάκι της μπαταρίας, ειδικά όταν πατάς το πολυπλήκτρο που είναι κάπως σκληρό. Η έσθηση του πλαστικού είναι πιό 'φτηνή' από του 810 & 900 και η διαφορά είναι πιό εσθητή από του 6233. Πάντος εκτός του ενοχλητικού τριξίματος από το καπάκι, δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα ποιότητας. Ο μηχανησμός είναι άψογος, όπως και τα πλήκτρα (πλιν του πολυπλήκτου). Το 6233 είναι συμπαγές με έσθηση πολυτέλειας και πολύ καλύτερο ήχο κλήσης. Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα μουσικά πλεονεκτίματα του 850, πάρε το 6233

Link to comment
Share on other sites

Μα και ο προηγούμενος player της se (που είχαν τα w550/700/800/810/900 είναι ωραιότατος.

Αν η αναπαραγωγή μουσικής έχει παραμείνει ίδια(που θα έχει παραμείνει)και λόγω των εξαιρετικών ηχομονωτικών ακουστικών που παραδοσιακά πλέον έχουν τα w, νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο από πολλά mp3 players της αγοράς.

 

 

Eimai Dubai 2 bdomades kai de mporw na to brw se kanena magazi!Me to pou ta fernoun ta pairnoun amesws!!!!Exei ginei xamos edw me to thlefwno!!!!

Elpizw aurio pou tha ksanabgw sth gura na mporesw na to dokimasw se kapoio apo ta magazia kai na dw an pragmatika einai opws ta les!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Elpizw aurio pou tha ksanabgw sth gura na mporesw na to dokimasw se kapoio apo ta magazia kai na dw an pragmatika einai opws ta les!

 

Ωραία.:)

Περιμένω με ανυπομονησία για να μάθω και εγώ αν είναι όπως τα λέω:lol: :p

(Όπως είπα, τα τηλέφωνο δεν το έχω ακούσει.

Αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχει χάσει κάτι από τις επιδόσεις των προηγούμενων walkman.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

gia na doume loipon einai opws ta nomizeis?;)

Tha dw kai tha anaferw suntoma:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...