Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας! σκεφτομαι να παρω το 580..οπου το χω βαλει στο ματι απο καιρο τωρα..αν δεις απο τοτε που βγηκε..πολυ καιρο! τοχω επεξεργαστει λιγο και μ' αρεσει, οπως εχω επεξεργαστει και το 890(δουλευα σε voda-shop). θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμοφη εορτολογιου για το συγκεκριμενο μοντελο..ειμαι αναμεσα σε 890-κ770(το sar με προβληματιζει ομως) και στο 580. φανταζομαι οτι αν υπαρχει εφαρμογη για το εορτολογια θα " τρεχει" και στα 3.. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι υπάρχει java εφαρμογή εορτολογίου και όπως πολύ σωστά λες θα τρέχει και στα τρια υποψήφια κινητά.

 

Θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις χρήση του χρήση του τρόπου γραφής SMS μιας και κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα w580i το οποίο στα καλα καθούμενα χτες ενώ λειτουργούσε αψογα...το παιρνω στα χέρια μου και το βλεπω σβησμενο...παω να το ανοιξω τπτ...βγαζω και ξαναβαζω μπαταρια και απο τοτε αναβει...μένει μόνο στην αρχικη οθόνη με το στρογγυλο σηματακι της sony-ericsson και τιποτα παρακατω...εν τω μεταξυ ήταν φορτισμενο κανονικα (εαν αυτο μπορει να σημαινει τπτ)

Πριν το παω για service πιστευετε οτι θα χρειαστει να του περασω ξανα καμια firmware και αν ναι ποια ειναι αυτη που του χρειαζεται???

 

Μήπως υπάρχει κανας τροπος για κανα Reset και την γλυτώσω γιατι μεσα έχω μηνύματα και στοιχεία που μου χρειάζονται (τα κλαιω ήδη βέβαια αλλα τι να πεις!!!)

 

 

Βοήθεια παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ :rolleyes:

 

Ευχαριστω όλους για το χρονο που θα αφιερωσουν στην αναγνωση του θέματος μου!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα w580i το οποίο στα καλα καθούμενα χτες ενώ λειτουργούσε αψογα...το παιρνω στα χέρια μου και το βλεπω σβησμενο...παω να το ανοιξω τπτ...βγαζω και ξαναβαζω μπαταρια και απο τοτε αναβει...μένει μόνο στην αρχικη οθόνη με το στρογγυλο σηματακι της sony-ericsson και τιποτα παρακατω...εν τω μεταξυ ήταν φορτισμενο κανονικα (εαν αυτο μπορει να σημαινει τπτ)

Πριν το παω για service πιστευετε οτι θα χρειαστει να του περασω ξανα καμια firmware και αν ναι ποια ειναι αυτη που του χρειαζεται???

 

Μήπως υπάρχει κανας τροπος για κανα Reset και την γλυτώσω γιατι μεσα έχω μηνύματα και στοιχεία που μου χρειάζονται (τα κλαιω ήδη βέβαια αλλα τι να πεις!!!)

 

 

Βοήθεια παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Ευχαριστω όλους για το χρονο που θα αφιερωσουν στην αναγνωση του θέματος μου!

ο/η argiris623 είναι τώρα online!

 

Ζητώ συγνωμη για το ποροηγούμενο Post δεν γνώριζα!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου έκανε και μένα προχτές το W705. Έβγαλα την μπαταρία για περίπου ένα λεπτό και όταν το άνοιξα πάλι μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι έμεινε για πολύ ώρα στην αρχική οθόνη. (αυτό που περιγράφεις με το σήμα της SE). Έκανε τόση ώρα που ήμουν έτοιμος να το ξανά κλείσω γιατί νόμισα ότι όντως είχε πεθάνει.

Μήπως λοιπόν συμβαίνει και με σένα κάτι παρόμοιο? Άφησε το κάμποση ώρα να δεις μήπως παει παρακάτω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι και μετα τι έγινε??? το αφησες αρκετη ώρα χωρίς την μπαταρία και οταν την εβαλες το αφησες και περιμενες??? και δουλεψε η έκανες και τπτ αλλο?!

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω και πιο πάνω το άφησα περίπου ένα λεπτό χωρίς την μπαταρία. Την έβαλα επάνω και απλά το ενεργοποίησα. Εκεί που περίμενα κάμποση ώρα χωρίς να το πειράξω ήταν όταν μου εμφάνισε την αρχική οθόνη (το σήμα της SE). Δεν έκανα τίποτα περισσότερο. Ελπίζω να είσαι το ίδιο τυχερός.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ δοκιμαζω ευθυς αμέσως!

 

edit:

μπααα τελικα δεν ημουν και τοσο τυχερος εχει 20 λεπτα που περιμενω και τιποτα...καμια άλλη προτάση

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω το παραπανω κινητο και θα ηθελα να του κανω ενα update.Δοκιμασα απο το Update Service της SE,εκανα οτι μου ζητουσε αλλα το κινητο δεν ανταποκρινοταν.Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω αλλιως να το κανω..;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι..;Εχω το W580i και θα ηθελα να του κανω ενα update.Δοκιμασα απο το Update Service της SE,εκανα οτι μου ζητουσε αλλα το κινητο δεν ανταποκρινοταν.Δεν ξεκινησε καν η αναβαθμιση δηλ.!Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω αλλιως να το κανω..;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μπορώ να ρώτησω κάτι;Ποιός είναι ο default κωδικός κλειδώματος τηλεφώνου;Κάθε φορά που ανοίγω το τηλ. μου λέει οτι πρέπει οπωσδήποτε να φορμάρει το memory stick και ζητάει τον κωδικό κλειδώματος τηλ.Ξέρει κανείς τι παίζει μ' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να ρώτησω κάτι;Ποιός είναι ο default κωδικός κλειδώματος τηλεφώνου;Κάθε φορά που ανοίγω το τηλ. μου λέει οτι πρέπει οπωσδήποτε να φορμάρει το memory stick και ζητάει τον κωδικό κλειδώματος τηλ.Ξέρει κανείς τι παίζει μ' αυτό;

0000 ειναι ο κωδικος για ολα τα sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορει καποιος να μου στειλει τις χειροκινητες ρυθμισεις gprs,wap wind για το κινητο διοτι οι αυτοματες δεν δουλευουν?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ψάχνψ να βρω καπάκι μπαταρίας για το W580i.. Ξέρει κανένας που μπορω να βρω ένα..; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ψάχνψ να βρω καπάκι μπαταρίας για το W580i.. Ξέρει κανένας που μπορω να βρω ένα..; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

 

http://cgi.ebay.com/NEW-OEM-SONY-ERICSSON-W580-W580i-BATTERY-DOOR-BLACK_W0QQitemZ220382046978QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item334fcb2b02

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνψ να βρω καπάκι μπαταρίας για το W580i.. Ξέρει κανένας που μπορω να βρω ένα..; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

 

Επίσης, εδώ

 

Γενικά για ανταλλακτικά πας skroutz.gr -> w580 -> ανταλλακτικά

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω επειδή το W850 μου τα έφτυσε, αξίζει? Δεν αλλάζω συχνά κινητό και θέλω να κρατήσει 3 χρονάκια...

Αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επίσης, εδώ

 

Γενικά για ανταλλακτικά πας skroutz.gr -> w580 -> ανταλλακτικά

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω επειδή το W850 μου τα έφτυσε, αξίζει? Δεν αλλάζω συχνά κινητό και θέλω να κρατήσει 3 χρονάκια...

Αξίζει?

 

ναι αξιζει εγω ειμουν πολυ ευχαριστημενος.. :)

 

παιδια θελω την βοηθια σας πριν ενα μηνα το κινητο μου το ΣΕ W580I ηρθε σε επαφη με το νερο και δεν ανταποκρινοταν καθολου συμερα το βαζω στον φορτηστι και μου ανοιξε κοκκινο φως στο πλαι μποριτε να μου πιτε αν ξερετε τη συμενει αυτο??

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ζητώ συγνώμη για το τεράστιο και μπερδεμένο κείμενο αλλά θα σας τα πω όπως ακριβώς είναι...μπερδεμένα!!:blink:

 

Έχω ένα laptop Hp Pavilion dv 6700 με ενσωματωμένο ασύρματο bluetooth και το κινητό μου είναι sony ericsson w580i. Από την αρχή μπορούσα να συνδέσω τις δύο αυτές συσκευές χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και να πραγματοποιήσω ανταλλαγή αρχείων.

Ξαφνικά και το τονίζω αυτό, το bluetooth στο pc δεν έχει την ίδια μορφή που είχε και δε μπορεί να στείλει αρχεία προς το w580i παρά μόνο να δεχτεί αρχεία. Το περίεργο είναι ότι δοκίμασα με το k700i και όλα πήγαν μια χαρά και του έστειλε αρχεία και δέχτηκε αρχεία από αυτό!

Όταν στέλνω αρχείο προς το κινητό αυτό που αντικρίζω είναι το παρακάτω, η χρήση ελέγχου ταυτότητας(η οποία πριν παρατηρήσω τις αλλαγές στο bluetooth ποτέ δε μου είχε ζητηθεί για να στείλω αρχεία) είναι ανενεργή, δε μπορώ να κάνω κλικ πάνω και στη συνέχεια η αποστολή αρχείου αποτυγχάνει λέγοντας πως το όρισμα που δόθηκε δεν ήταν έγκυρο!:blink:

Από την άλλη όταν πρoσπαθώ να συνδεθώ με τον υπολογιστή από το κινητό δε γίνεται τίποτα και στα πρόσθετα-υπηρεσίες δεν εμφανίζει τίποτα για το pc το οποίο είναι στις συσκευές μου.

Δοκίμασα να καταργήσω το κινητό από τις συσkευές του laptop και το pc από τις συσκευές του κινητού και να δημιουργήσω σύνδεση από την αρχή και πάλι τίποτα!

Ο υπολογιστής ανιχνεύει κανονικά το κινητό, το κινητό όμως δεν ανιχνεύει το pc!

Τελικά κατάφερα να προσθέσω τον υπολογιστή στις συσκευές του κινητού μόνο αφού το ανίχνευσε και το ζήτησε ο υπολογιστής από αυτό, με χρήση κλειδιού-κωδικού το οποίο όμως όπως ανέφερα δε μπορώ να κάνω χρήση στην αποστολή αρχείων:angry::angry:

Ξέχασα να πω πως το κινητό συνδέεται και στέλνει αρχεία σε άλλα κινητά κανονικά!

Δεν καταλαβαίνω, τι έπαθε και ξαφνικά ζητάει κλειδιά? Και αφού το ζητάει γιατί δε μπορώ να το κάνω χρήση?? Πώς γίνεται να μπορεί να δεχτεί αρχεία από το κινητό αλλά να μη μπορεί να στείλει σε αυτό, ενώ δεν έχει γίνει καμία αλλαγή από εμένα στις ρυθμίσεις???? Ποιος το έχει το πρόβλημα το κινητό ή το pc??? Με όλες τις άλλες συσκευές δε φαίνεται να έχουν πρόβλημα και τα δύο, μεταξύ τους τι συμβαίνει??????:blink::blink::blink:

 

Όποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή έχει καμία ιδέα, καλοδεχούμενος είναι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Γεια σας. Το sony ericsson w850 το εχω εδω και 1,5 χρονο και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Ομως πριν μια εβδομαντα του ειχα βαλει πολλα παιχνιδια και τα επαιζα συνεχεια με αποτελεσμα να μην με αφηνει να μπω ουτε στα παιχνιδια ουτε στις εφαρμογες. Το μονο που μου λεει ειναι οτι η ενεργεια απετυχε.Ενας φιλος μου προτεινε να κανω φορματ αλλα δεν ξερω πως και ενω εψαξα δεν βρηκα τιποτα, ακομα και οι επαναφορα ρυθμισεων δεν βοηθησαν. Ισως το θεμα αυτο εχει απαντηθει σε αλλα post αλλα επειδη οι σελιδεσ ειναι πολλεσ δεν προλαβαινω να τισ διαβασω για αυτο θα ημουν ευγνωμων εαν μπορουσατε να με βοηθησετε.....ισως να μου πειτε πως να κανω φορματ στο κινητο η εαν γνωριζεται καποιο αλλο τροπο
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες μετέφερα πολλά παιχνίδια στο κινητό μου, sony ericssonw850, και έπαιζα συνέχειά και την επομένη μέρα δεν μπορούσα να μπω στα παιχνίδια και το μονό που μου βγάζει είναι "η ενέργειά απέτυχε " και τι δεν έκανα....... βοήθειά κάποιος!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μήπως δεν έχει κλείσει κάποιο παιχνίδι και τρέχει στο background.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...