Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις πως κανεις φορμαρισμα στην καρτα μνημης?

την βαζεις σε card reader και πατας δεξι κλικ και διαμορφωση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας!!!

 

Εδώ και 2-3 μέρες έχω πρόβλημα με τον βηματομετρητή... Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν μετράει κανένα βήμα, και είναι κολλημένος στο 0.. το κινητό δν έχει πάθει κάτι που μπορεί να χάλασει κάτι (πτώση κτλ).. Του έκανα και "format" (ξανα περάσα το λογισμικό), αλλά ακόμα τίποτα..

 

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση...το W580i,είχα διαβάσει σε πιο παλιό post οτι δε θα είχε ραδιόφωνο,όπως το S500,που φισικά,όπως σηνήθως είναι το ίδιο κινητό με άλλη πρόσοψη λαι λογισμικό.Τελικά το W580 έχει.Η απορία μου είναι αν το ραδιόφωνο FM,ανήκει και στο κομμάτι του hard ware του κινητού,η μόνο στο λογισμικό...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση...το W580i,είχα διαβάσει σε πιο παλιό post οτι δε θα είχε ραδιόφωνο,όπως το S500,που φισικά,όπως σηνήθως είναι το ίδιο κινητό με άλλη πρόσοψη λαι λογισμικό.Τελικά το W580 έχει.Η απορία μου είναι αν το ραδιόφωνο FM,ανήκει και στο κομμάτι του hard ware του κινητού,η μόνο στο λογισμικό...

Το κινητο εχει ραδιοφωνο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και βασίζεται στο hardware,κ έτσι αν μετατρέψεις ενα 500 σε 580 το ράδιο δε θα λειτουργήσει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά..τελικά το my phone είναι χειρότερος εθισμός και απο το τσιγάρο!!!:p

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Μπορει να μου πει καποιος πιο εμπειρος πως μπορω να αποθηκευσω τις επαφες μου στον υπολογιστη? Εχω εγκαταστησει το PC suite αλλα το μονο που εχω καταφερει ειναι να βαζω αρχεια στην καρτα μνημης.. και το manual της eriscon ειναι απλα .....απαραδεκτο ...

 

Βασικα τελευταια δεν ακουγεται πολυ δυνατα το ακουστικο και δεν μπορω να ακουσω οταν με παιρνουν αν δεν εχει ησυχια... και θελω να το παω στο service.. Λετε να μου το κανουν στην εγγυηση ή θα μου το χαλασουν ?? :P

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το MyPhoneExplorer, είναι μακράν το κορυφαίο πρόγραμμα για να διαχειρίζεσαι δεδομένα μεταξύ Η/Υ και κινητού...

Όσο για το ακουστικό σου, αν βρουν να έχει μπει τίποτα μέσα ή καμία υγρασία, εγγύηση γιοκ.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το MyPhoneExplorer, είναι μακράν το κορυφαίο πρόγραμμα για να διαχειρίζεσαι δεδομένα μεταξύ Η/Υ και κινητού...

Όσο για το ακουστικό σου, αν βρουν να έχει μπει τίποτα μέσα ή καμία υγρασία, εγγύηση γιοκ.

 

Το κατεβασα φιλε μου αλλα δεν μου βρισκει το κινητο... Βασικα δε ξερω αν εχει εγκατασταθει το κινητο στο pc.. Οταν το βαζω στο "λειτουργια τηλεφωνου" δεν κανει τπτ... Μονο στη μεταφορα αρχειων αναγνωριζει την καρτα μνημης σαν δισκο..

 

Στο CD εχει τπτ drives εκτος απο το PC suite που πρεπει να εγκαταστησω??

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Αν το πας στην αντιπροσωπεια εδω στην δωδεκανησου,ισως εισαι τυχερος και στο φτιαξουν αλλα παλι να προσεχεις.Οσο για το θεμα των επαφων στα sagem δεν ειμαι και τοσο εμπειρος οσο γραφεις πιο πανω,αλλα αν το κανεις σωστα οπως εγραψε σωστα και ο proper_evolution και εγω θα δουλεψει μια χαρα.Εδω θα βρεις τα προγραμματα για το W850i (http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/w850i?lc=el&cc=gr).
Link to comment
Share on other sites

Το σαρ είναι 0.74. Αρκετά καλό εν σχέσει με άλλα.

Το sar παιδια δεν ειναι 0,74 αλλα 0,84 :(

 

Θελω να το παραγγειλω η τιμη του τωρα ειναι στα 175 ευρω.

Τελικα τι γινεται ρε παιδια ειναι καλο κινητο βασικα θελω να το αγορασω για την κορη μου αλλα προβληματιζομαι με το sar!!!

Θελει ενα κινητο walkman να ακουει τραγουδια κλπ εχετε να προτεινετε κατι;

εν οιδα οτι ουδεν οιδα
Link to comment
Share on other sites

Αν προβηματίζεσαι με το SAR και δεν είναι κολλημένη με τα walkman, θα προτείνω στα 167 ευρώ το Κ800i, με SAR στο 0,58. Πάντως 0,74 είναι του W580i, τουλάχιστον αυτό έχει στην επίσημη ιστοσελίδα.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν της αρέσει αυτο,είναι καλό κινητό,σε καλή τιμη,με καλή ποιοτητα ήχου,ακόμα και 0,84 να είναι το sar του,δεν είναι καθόλου μεγάλο,αφού τα πιο καινούρια έχουν 1,3 και τέτοια...η λύση είναι να χρησιμοποιεί

hands free,και δε θα υπάρχει κανένα πρόβλημα...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αυτο το αρθρο και προβληματιστηκα

 

"Για τιμές SAR έως 0,4 είναι πολύ καλό, από 0,4 έως 0,7 είναι καλό-μέτριο, και για 0,7 έως 1 είναι από τα ζεστά! Για πάνω από 1 δεν θα σας το συνιστούσα. Σας υπενθυμίζω ότι το επίσημο όριο για την Ευρώπη είναι το 2 W/Kg. Εάν βρείτε κάποιο κάτω από 0,2 “αρπάξτε το”.

 

παντος το sar εψαξα και ειδα αυτην την τιμη:SonyEricsson W580i 0.84

 

Οσο για το hands free διαβασα κατι που με ανησυχησε ακομη περισσοτερο :(

 

"Σύμφωνα με έρευνες επιστημόνων, είναι δυνατόν το καλωδιο του handsfree να λειτουργήσει ως κεραία και να διοχετεύσει την ακτινοβολία του κινητού μας τηλεφώνου μέσα στο αυτί και επομένως πιο κοντά στον εγκέφαλο! Αυτό δεν συμβαίνει κάθε φορά αλλά εξαρτάται από τον τρόπο που είναι ξεδιπλωμένο το καλώδιο, από που βγαίνει η ακτινοβολία στο μοντέλο του τηλεφώνου που έχουμε, κτλ."

 

:cry: Δεν ξερεις απο που να φυλαχτεις :cry:

εν οιδα οτι ουδεν οιδα
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Υπάρχει στο κινητό το "ζωντανό" θέμα που υπάρχει στο s500i, Everchanging ?
:dizzy: "Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Pari,έχεις δίκιο,με τον σύγχρονο τρόπο ζωής,δε ξέρεις απο που να προφιλαχθείς...Αλλά προσωπική μου άποψη είναι οτι αν δε γίνεται κατάχρηση στο κινητό,και η ομιλία δε ξεπερνάει τα 10 λεπτάκια τη μέρα,δε θα υπάρχει πρόβλημα...Εξ άλλου μη ξεχνάς οτι πρόκειται για τη κόρη σου,οπότε είναι συγουρο οτι θα τιμήσει τα μηνύματα πολύ περισσότερο απο τις κλεισεις!;)

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παρελαβα σημερα και θελω να ρωτησω η πρωτη φορτιση ποση ωρα πρεπει να κρατησει;Και επισης στις επομενες 2-3 φορτισεις πρεπει πρωτα να ξεφορτισει εντελως?
εν οιδα οτι ουδεν οιδα
Link to comment
Share on other sites

η πρωτη φορτιση, οπως και καθε φορτιση πρεπει να γινεται εως οτου βγαλει το μνμ οτι φορτισε η μπαταρια! στις επομενες 2-3 φορτισεις θα πρεπει να το φορτιζεις μολις βγαλει μνμ οτι η μπαταρια εξαντλειται...ε, και λιγο μετα, πριν κλεισει το κιν!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mol

 

Δηλαδη δεν κανει να σβησει το κινητο;Γιατι ειναι δυσκολο να βρεθει η στιγμη που θαναι σχεδον αδεια!!

εν οιδα οτι ουδεν οιδα
Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις πρόβλημα Pari...Απλά στην αρχή αφηνέ το να ξεφορτίζει τελείως,και μετά να το φορτίζεις μέχρι τέλος...Αυτές οι μπαταρίες δεν έχουν πρόβλημα όπως οι παλίες κάποτε...!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το W580 εδώ και δυο μήνες περίπου. Με τα πλήκτρα ευτυχώς δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρών...;)

Το πρόβλημα είναι άλλο:( και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες, θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Όταν μιλάω στο κινητό κάποιες φορές κατα τη διάρκεια της κλήσης ξαφνικά και ενώ ο άλλος με ακούει κανονικά χωρίς να έχει αλλάξει κάτι εγώ σταματάω να τον ακούω....άκρα του τάφου σιωπή...:X

Αυτό τον τελευταίο καιρό συμβαίνει όλο και πιο συχνά, έτσι τερματίζω την κλήση και ξαναπέρνω.

Τι μπορεί να φταίει? Μήπως καμιά αναβάθμιση θα βοηθούσε? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας:)

 

 

 

Τι εγινε ρε παιδια με αυτο το προβλημα?Βρεθηκε ακρη γιατι ειχα το προβλημα κι εγω,μου αλλαξανε την συσκευη,και η δευτερη εχει παλι το ιδιο προβλημα.Βασικα εχω παρει το κινητο branded απο την WIND.Αν και την πρωτη φορα μου ειπαν οτι ειχε προβλημα πλακετας μήπως τρεχει τιποτα υποπτο με το firmware της WIND?

Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας μας φωτήσει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...