Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aγορασα το λευκο απο πλαισιο την προηγουμενη εβδομαδα

Εως τωρα κανενα (φτου φτου)προβλημα με τα κουμπια

Η μπαταρια μου κραταει 3,5 μερες περιπου.

Βεβαια δεν το χρησιμοποιω σαν walkman καθολου,αλλα απο την αλλη μερια εχω το μπλε δοντι ανοιχτο απο τις 9 το πρωι εως τις 12 το βραδυ

Εως τωρα μπορω να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος και μαλιστα εχτες το βραδυ περασα και μεσω pc το τελευταιο firmware

Επισης συνεργαζεται αψογα με το plantronics discovery 650 που εχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πήρα και εγώ το κινητό από wind με δώρο δύο μικρά ηχειάκια. Είναι από τα καλύτερα που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και θα παρακαλούσα αν ξέρεις κανείς να απαντήσει

1. στη λειτουργία flight mode το τηλέφωνο έχει ακτινοβολία ή λειτουργεί μονο ως mp3 player χωρίας ακτινοβολία?

2. Πώς μπορεί κανείς να το βάλει σε λειτουργία flight mode χωρίς να το ξανανοίξει?

3. στη μεταφορά τραγουδιών από τον υπολογιστή σε ποιό bitrade κάνετε τη μεταφορά αυτή? εγώ στα 98 και ακούγονται τα τραγούδια μιά χαρά. Στα 64 είναι εντάξει????

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ το κινητό από wind με δώρο δύο μικρά ηχειάκια. Είναι από τα καλύτερα που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και θα παρακαλούσα αν ξέρεις κανείς να απαντήσει

1. στη λειτουργία flight mode το τηλέφωνο έχει ακτινοβολία ή λειτουργεί μονο ως mp3 player χωρίας ακτινοβολία?

2. Πώς μπορεί κανείς να το βάλει σε λειτουργία flight mode χωρίς να το ξανανοίξει?

3. στη μεταφορά τραγουδιών από τον υπολογιστή σε ποιό bitrade κάνετε τη μεταφορά αυτή? εγώ στα 98 και ακούγονται τα τραγούδια μιά χαρά. Στα 64 είναι εντάξει????

Μεγεια το νεο σου κινητο.οταν ειναι σε λειτουργια flight mode δεν εχει ακτινοβολια το κινητο.επισης για να μπες σε αυτην την λειτουργια αναγκαστικα θα πρεπει αν το απενεργοποιησεις και μετα να το ξανανοιξεις.για μενα τα τραγουδια κατω απο 128 bit ειναι χαλια.εμενα τα περισσοτερα τραγουδια που εχω στο κινητο ειναι 192 bit και ελαχιστα 128.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver ευχαριστώ για το χρόνο σου. μήπως ξέρεις και τί γίνεται με τις αναπάντητες και τα μηνύματα? εννοώ έχεις ειδοποίηση για τις ανάπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

geia sas ,eimai kainouria sto forum auto kai boro na po oti ema8a arketa gia to kinito w580 to opoio prokeitai na paro...

8a 8ela na mou pei opoios to exei einai euxaristimenos me auto;;a3ize;

kai me to provlima ton koubion ti ginetai;giati ego eimai poli ton minimaton,kai an odos exei provlima mallon 8a to exo 3ekanei!

kai i karta mnimis siberilamvanetai stin suskeuasia i tin agorazo; kai poso peripou tragoudia pianei mazi me tin karta;;

 

please peite mou...

min 4axneis na agapiseis to teleio,agapise to ateles kai teleiopoihse to me tin agapi...!:cat:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω κάτοχος ενος 580. θέλω να ρωτήσω το εξης: όταν αφήνω το κινητο σε λιγα δευτερολεπτα σβήνει η οθόνη και δε φαινεται ούτε το ρολοι ούτε η ειδοποιηση ότι εχω καποιο μηνυμα ή κληση. Υπάρχει καποια ρύθμιση για αυτό;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

1 η μπαταρια εμενα μου κραταει περιπου 2 μερες με 3.5 ωρες ομιλια καθε μερα ανοικτο μερα νυχτα. υπ οψιν εχω ενεργο την εξοικονομηση ενεργειας στο bt και την προφυλαξη οθονης και χρησιμοποιω μονο σημα gsm χωρις gprs.

2 το ηχειο εχει ιδια ενταση με το w810

3 υποστηριζει

4 ειναι η εκδοση 2.0.

 

γενικα ανσκεφτεσαι να το παρεις ειναι πολυ καλο εγω ειμαι κατα ευχαριστημενος εδω και τρεις μηνεσ περιπου μετα απο 2 αντικαταστασεις που μου ειχαν κανει επειδη ηταν απο τις πρωτες παρτιδες τα προηγουμενα.τωρα ειναο ολα οκ

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το κινητό είναι όντως τέλειο. Το αγόρασα από τον Γερμανό στα 249ευρώ. Πολλά δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! η κάρτα υπάρχει μέσα στο κουτί του τηλεφώνου δε χρειάζεται να αγοράσεις είναι χωρητικότητας 512 ΜΒ. Σε σχέση με τα πλήκτρα δεν έχω καταλάβει αυτό που λες αν και έχω ακούσει ότι τα τελευταία μοντέλα δεν παρουσιάζουν το πρόβλημα με τα πλήκτρα. Παρόλα αυτά πληκτρολογώ προσεκτικά και δεν τα πατάω με ιδιαίτερη ένταση. Στην ερώτηση πόσα τραγούδια παίρνει η απάντηση έχει σχέση με το σε τί ποιότητα τα γράφεις από τον υπολογιστή. Εγώ με το disk to phone πρόγραμμα αντιγράφω σε ποιότητα 96 (ή 98 αν θυμάμαι καλά) για να έχω μεγάλη χωρητικότητα. Άλλοι αντιγράφουν στα 128 ή 192 αφού έχουν μεγάλες κάρτες μνήμες. Εσύ κρίνεις. Εγώ με τα 96 που σου είπα και με καρτα 512 έχω γύρω στα 130-140 τραγούδια κάποια από αυτά πολύ μεγάλα
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

geia sas ,eimai kainouria sto forum auto kai boro na po oti ema8a arketa gia to kinito w580 to opoio prokeitai na paro...

8a 8ela na mou pei opoios to exei einai euxaristimenos me auto;;a3ize;

kai me to provlima ton koubion ti ginetai;giati ego eimai poli ton minimaton,kai an odos exei provlima mallon 8a to exo 3ekanei!

kai i karta mnimis siberilamvanetai stin suskeuasia i tin agorazo; kai poso peripou tragoudia pianei mazi me tin karta;;

 

please peite mou...

 

Το κινητό πλέον δεν έχει πρόβλημα με τα πλήκτρα. Και τώρα που έχει πέσει η τιμή του αξίζει για αγορά. Το πλαίσιο το δίνει στα 209 ευρώ, η συσκευασία περιλαμβάνει και κάρτα μνήμης 512mb. Χωράει αρκετά τραγούδια, αναλογα με τη χωρητικότητα τους, πάντως αρκετά για αρχική χρήση. Επίσης πιθανόν δίνουν μαζί και ηχειάκια. Τα χρώματα που έχουν είναι το κλασσικό γκρί, το άσπρο και έχουν και ρόζ. Μετά υπάρχει και στο e-shop στα 232, με τη διαφορά ότι εκεί έχουν και μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το κινητό είναι όντως τέλειο. Το αγόρασα από τον Γερμανό στα 249ευρώ. Πολλά δεν είναι;

Πολλα :down: παντα ο γερμανος ειναι ακριβοτερος σε σχεση με αλλα μαγαζια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

euxaristo polu gia tis apadiseis paidia...

vasika eimai anamesa sto nokia 5310 kai se auto,alla exo diavasei polla meionektimata gia to nokia,opos px otan to xeis sto a8orivo to 3upnitiri den xtupaei,ta ixeia einai poli xamila k.a.

 

a 8a 8ela na rotiso an exei zoom i kamera;;

min 4axneis na agapiseis to teleio,agapise to ateles kai teleiopoihse to me tin agapi...!:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλά, έτσι κι αλλιώς (γνώμη μου εννοείται), το ψηφιακό zoom είναι παντελώς άχρηστο έως κακό σαν λειτουργία. Αν το μεγενθύνεις μέσα από τα windows, ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις, αν όμως το κάνεις από το κινητό, θα έχεις μια "πιξελιασμένη" πηγή! :rolleyes:

 

Σε αυτό παιδιά ξέρει μήπως κάποιος να απαντήσει?

μήπως ξέρεις και τί γίνεται με τις αναπάντητες και τα μηνύματα? εννοώ έχεις ειδοποίηση για τις ανάπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα?

 

Αναβοσβήνει κάποιο led μέχρι να δεις το μήνυμα/αναπάντητη;

tnx!

 

 

Edit: λάθος quote...

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετε και απο μενα. Πριν λίγες μέρες το πηρα και εγω από Πλαισιο Θεσσαλονικης σε ροζ χρώμα για την κοπέλα μου με δώρο τα ηχεία. Το θέμα είναι μότι με συχνότητα 3 ημερών εκει που πραγματοποιεί κλήση δεν ακούει τίποτα απο το ηχείο αλλά και ο συνομιλιτης ενώ απαντάει δε την ακούει. μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και αν χρειάζεται αναβάθμισει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετε και απο μενα. Πριν λίγες μέρες το πηρα και εγω από Πλαισιο Θεσσαλονικης σε ροζ χρώμα για την κοπέλα μου με δώρο τα ηχεία. Το θέμα είναι μότι με συχνότητα 3 ημερών εκει που πραγματοποιεί κλήση δεν ακούει τίποτα απο το ηχείο αλλά και ο συνομιλιτης ενώ απαντάει δε την ακούει. μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και αν χρειάζεται αναβάθμισει;

Το πας για αλλαγη.δικαιουσε αλλαγη σε διαστημα νομιζω 7 ημερων χρησης.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πας για αλλαγη.δικαιουσε αλλαγη σε διαστημα νομιζω 7 ημερων χρησης.:)

 

Νομίζω 9 ημερολογιακές! :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 9 ημερολογιακές! :D

Είναι 7 ημερολογιακές και επιλέον, να μην έχεις κάνει χρήση του τηλεφώνου πάνω από 30 λεπτά..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στο Πλαίσιο το πήραν για έλεγχο και είπαν ότι σε μια μέρα αν πάρουν εγκριση αντικατάστασης από την Ericsson θα μου δώσουν καινούργιο. Αναμένω νέα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

..... πολύ καλό τηλεφωνάκι , και τώρα που έχει και χαμιλή τιμή... !!! :)

Δώρο και τα ηχειάκια + 512MB η κάρτα + USB καλώδιο + ...... + ...... !!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του έκανα ένα Test στη μουσική με το W910(τι κινητό της χρονιάς...)και ήταν καλύτερο!Και η οθόνη του είναι αρκετά ζωντανή...Η φωτό που τράβηξα μου φάνηκε καλύτερη από την ίδια που τράβηξα με το W910,αλλά δεν τις πέρασα στο PC...Που θέλω να καταλήξω?Το κινητό είναι πολύ καλό για την τιμή του...Λίγο μεγαλύτερη οθόνη να είχε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω: το εχω 3 μερες και εχω προβλημα με την μνημη των μυνηματων πριν απο αυτο ειχα nokia s40 και ειχα απειρα μυνηματα μεσα και τωρα σε αυτο τι μπορει να γινει για να μεγαλωσει η χωριτικοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω: το εχω 3 μερες και εχω προβλημα με την μνημη των μυνηματων πριν απο αυτο ειχα nokia s40 και ειχα απειρα μυνηματα μεσα και τωρα σε αυτο τι μπορει να γινει για να μεγαλωσει η χωριτικοτητα?

Δεν γινετε τιποτα φιλε μου,η μνημη των μηνυματων ειναι στανταρ και δεν εξαρταται απο την μνημη του κινητου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...