Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...

Να πω αρχικά ότι, το κινητό ξαφνικά πριν μια βδομάδα έβγαλε την άσπρη οθόνη κ στη συνέχεια δεν αντιδρούσε καθόλου-εμεινε εκεί. Το πήγα στο μαγαζί, αυτοί το εστειλαν στη sony κ όταν το έστειλαν πίσω (φτιαγμένο) δεν έγραφε τι είχε πάθει. Αναβάθμιση μάλλον μου είπε η κοπέλα, αλλά δε σβήστηκε τίποτα από τα περιεχόμενα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους άλλους κατόχους είναι αν μετά και την τελευταία αναβάθμιση, το κινητό εξακολουθεί κάποιες άκυρες στιγμές να βγάζει τη μαύρη οθόνη (σαν να είναι σε αναμονή) την ώρα που το χρησιμοποιείς (προφανώς λόγω του αισθητήρα) ανεξάρτητα με το αν έχει γύρω αρκετό φως ή όχι. Σήμερα μου το έκανε ήδη 2 φορές. Μήπως να το δώσω ξανά να το δούνε?

Τhanx...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε μένα. Αλλά η οθόνη ανάβει έπειτα από 2-3 δευτερόλεπτα. Δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τσεκάρετε αυτό:

 

http://www.sonyericsson.com/fun/wxhtml/fnd?action=login&cc=GR&lc=el#promotionId=8308;ts=1186186022562;applstate=contentlisting.contentdetails;contentCategoryId=613;filterId=0;genreId=-1;startIndex=0;phoneId=10447;contentItemId=31135

 

Είναι μια εφαρμογή java που φτιάχτηκε για το "wallpaper java" feature των κινητών sony ericsson. Φαντάζομαι ότι δείχνει groovy κινούμενα wallpapers. Το πρόβλημα είναι πως όταν προσπαθω να το κατεβάσω μέσω του w850 vodafone live κινητού μου, βγάζει μήνυμα λάθος πως η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται (και επιπλέον την δείχνει να έχει μέγεθος 0kb). Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος; Ίσως και να λέει...

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Να πω αρχικά ότι, το κινητό ξαφνικά πριν μια βδομάδα έβγαλε την άσπρη οθόνη κ στη συνέχεια δεν αντιδρούσε καθόλου-εμεινε εκεί. Το πήγα στο μαγαζί, αυτοί το εστειλαν στη sony κ όταν το έστειλαν πίσω (φτιαγμένο) δεν έγραφε τι είχε πάθει. Αναβάθμιση μάλλον μου είπε η κοπέλα, αλλά δε σβήστηκε τίποτα από τα περιεχόμενα.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους άλλους κατόχους είναι αν μετά και την τελευταία αναβάθμιση, το κινητό εξακολουθεί κάποιες άκυρες στιγμές να βγάζει τη μαύρη οθόνη (σαν να είναι σε αναμονή) την ώρα που το χρησιμοποιείς (προφανώς λόγω του αισθητήρα) ανεξάρτητα με το αν έχει γύρω αρκετό φως ή όχι. Σήμερα μου το έκανε ήδη 2 φορές. Μήπως να το δώσω ξανά να το δούνε?

Τhanx...

Το κάνει και σε εμένα (με την τελευταία αναβάθμιση):( ας ελπίσουμε να βγει μια άλλη που να το διορθώνει… αν δεν το αναφέρουμε στην Sony Ericcson δεν θα γίνει τίποτα πάντως!! Τα τηλέφωνα για αναφορά τέτοιων προβλημάτων είναι 80111810810 και 2108991919:!:
Link to comment
Share on other sites

RE paidia ektos apo to flash themes pou den vlepw na vgazoume akri mporei na mou pei kaneis ti kanei me tin skoni pou gemizei mesa stin othoni......Mou tin exei dwsei sta neyra.....mexri kai me piestiko aera to fysousa....

 

 

 

Y.G kapoios na mou grapsei akrivws ti na kanw gia na kanw anavathmisi to w850i kai an einai anagkaia i anavathmisi giati to exw etsi akrivws opws to pira.........eyxaristw polli...

Link to comment
Share on other sites

Y.G kapoios na mou grapsei akrivws ti na kanw gia na kanw anavathmisi to w850i kai an einai anagkaia i anavathmisi giati to exw etsi akrivws opws to pira.........eyxaristw polli...

 

Αν δεν υπαρχει προβλημα με το κινητο...δεν υπαρχει λογος για αναβαθμιση :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυριο μαλλον πως θα το εχω στα χερια μου οποτε και θα γραψω εντυπωσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε πλιζ να μου πείτε, η υποδοχή του φορτιστή/hands free είναι ίδια με του κ750;

Μήπως η συσκευή δέχεται βυσματάκι κανονικών ακουστικών;

Διάβασα πολλές σελίδες στο φόρουμ αλλά δεν τις κατάφερα όλες!!

(Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι ανάμεσα στο 6110 που έχει gps, και το w850)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε πλιζ να μου πείτε, η υποδοχή του φορτιστή/hands free είναι ίδια με του κ750;

Μήπως η συσκευή δέχεται βυσματάκι κανονικών ακουστικών;

Διάβασα πολλές σελίδες στο φόρουμ αλλά δεν τις κατάφερα όλες!!

(Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι ανάμεσα στο 6110 που έχει gps, και το w850)

Aκριβώς ιδια ειναι.απο το k750i και μετα..ολες οι υποδοχες ειναι ιδιες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε πλιζ να μου πείτε, η υποδοχή του φορτιστή/hands free είναι ίδια με του κ750;

Μήπως η συσκευή δέχεται βυσματάκι κανονικών ακουστικών;

Διάβασα πολλές σελίδες στο φόρουμ αλλά δεν τις κατάφερα όλες!!

(Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι ανάμεσα στο 6110 που έχει gps, και το w850)

 

To w850 δύσκολα θα το βρεις για αγορά μιας και αποσύρθηκε από την Sony Ericsson.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω του προγράμματοσ της sony αλλά μου είπε στα μισά πως απέτειχε. Προσπάθισα αρκετές φορές. Έκανα επανεκίνννηση στον υπολογιστή και τώρα μου λέει πως η έκδοση του macromedia player δεν είναι συμβατή. Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση του macromedia αλλά και πάλι τζίφος. Τώρα το κινητό δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να του περάσω το λογισμικό. Υπάρχει καμιά άλλη λύση???

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις σιγουρα πως βαζουμε flash themes στο w850 CID52, εχω ξοδεψει 30ε με το davinciteam αλλα δεν μπορεσα να κανω τιποτα, αν ξερει καποιος ...

 

δες εδώ για το "No bruteforce hack"http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=32889, και ακολουθείς το λινκ του Εxor για το hack.

σε εμένα δούλεψε και τώρα έχω περίπου 35 διαφορετικά flash θεματάκια.

Ακόμα έχω αλλάξει την αρχική οθόνη έναρξης (τη μαύρη οθόνη με το λογότυπο της SE).

Εβαλα και το νέο μπλε skin για το walkman 2.

Και τώρα προσπαθώ να βρω true type fonts που να υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες γιατί όσα έχω δοκιμάσει μόνο αγγλικά μου δείχνουν.

Κάποια βοήθεια για τα fonts;

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ για το "No bruteforce hack"http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=32889, και ακολουθείς το λινκ του Εxor για το hack.

σε εμένα δούλεψε και τώρα έχω περίπου 35 διαφορετικά flash θεματάκια.

Ακόμα έχω αλλάξει την αρχική οθόνη έναρξης (τη μαύρη οθόνη με το λογότυπο της SE).

Εβαλα και το νέο μπλε skin για το walkman 2.

Και τώρα προσπαθώ να βρω true type fonts που να υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες γιατί όσα έχω δοκιμάσει μόνο αγγλικά μου δείχνουν.

Κάποια βοήθεια για τα fonts;

 

 

 

 

Αφου τα καταφερες εσυ δεν μπορεις να μας πεις τι να κανουμε γιατι εκει μεσα ειναι πολλη μπερδεμα....

παντως αν το βρηκες εκανες πολλη καλη δουλεια.....

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα καταφερες εσυ δεν μπορεις να μας πεις τι να κανουμε γιατι εκει μεσα ειναι πολλη μπερδεμα....

παντως αν το βρηκες εκανες πολλη καλη δουλεια.....

 

Αρχικά αγοράζουμε 10 credits για το davinci

Κατεβάζουμε το τελευταίο client

Ακολουθούμε τις οδηγίες του βήματος 2 απο το παρακάτω λινκ

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=9251

ακριβώς ότι λένε οι 2 φωτογραφιές (για cda βάζουμε το αρχειάκι που έχω παρακάτω, όπως είναι σε zip. και φλασάρουμε το κινητό.

Μετά πρέπει να δημιουργήσουμε ένα αρχείο default_upgrade.xml

αυτο γίνετε εύκολα με το προγραμματάκι που κατεβάζετε απο το παρακάτω λινκ

http://forums.se-nse.net/index.php?act=attach&type=post&id=7463

 

στο προγραμμα αυτό πατάτε αdd files και διαλέγετε τα αρχεία που θέλετε να προσθέσετε, επιλέγετε τα αρχεία, πατάτε copy.

ως source βάζετε tpa/yser/other

και ως destination:tpa/preset/system/desktop/flash/

αυτό για τα αρχεία flash

μετά save και βάζετε τα τα αρχεία που θέλετε να βάλετε στο κινητό, στο φάκελο διάφορα της "μνήμης του κινητου"

κλείνετε και ανοιγετε μια φορα το κινητό, το κινητό θα πρέπει να λέει "παρακαλώ περιμένετε".

Αν βγάλει το μήνυμα αυτό τοτε τα αρχεία μεταφερθηκαν.

Μετά φτιάχνετε ένα θέμα που να οδηγεί στο αρχείο flash που βάλατε στο κινητό και έτοιμο.

 

Αν θέλετε να αλλάξετε fonts απλώς αλλάζετε το destination sto default_upgrade.xml

Οταν βρω χρόνο θα προσπαθήσω να γραψω τις οδηγίες ποιο αναλυτικά

Ελπίζω να βοήθησα λίγο

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω του προγράμματοσ της sony αλλά μου είπε στα μισά πως απέτειχε. Προσπάθισα αρκετές φορές. Έκανα επανεκίνννηση στον υπολογιστή και τώρα μου λέει πως η έκδοση του macromedia player δεν είναι συμβατή. Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση του macromedia αλλά και πάλι τζίφος. Τώρα το κινητό δεν ανταποκρίνεται και δεν μπορώ να του περάσω το λογισμικό. Υπάρχει καμιά άλλη λύση???

 

Αν δεν αναβει το κινητο η μονη λυση που εχεις ειναι να πας σε καποιο Service της Ericsson να στο ξανακανουν αναβαθμιση.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναβει το κινητο η μονη λυση που εχεις ειναι να πας σε καποιο Service της Ericsson να στο ξανακανουν αναβαθμιση.

 

Κάποιο άλλο πρόγραμμα αναβάθμισηε δεν έχουμε?? Τόσες αναβαθμίσεις έχω κάνει, στο δικό μου βρήκε να στραβώσει?????

Στη sony τη χρεώνουν την αναβάθμιση???

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Αν ανάβει το κινητό εστω και για λίγο μπορείς να χρησιμοποιήσεις το XS++ δωρεάν (αν είναι cid49). Αλλιώς δοκίμασε το wotan server ή το davinci client (7 και 10 ευρώ)

 

Αν στο καλύπτει η εγγύηση δεν θα πληρώσεις στο SE service center, αλλά γι'αυτό ας σου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...