Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και λαιμουδακι εννοειται.

 

Toυ καρμπυρατέρ λες έτσι???????Είναι αυτονοήτο πιστέυω,και ειδικά αν το φτιάξει σε μάστορα

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια με λενε Χρηστο μπορει να φανω λιγο ακυρος γιατι δεν την εχω ολη την συζητηση.εχω ενα fx μαμα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θελω να το φτιαξω λιγο.Για αρχη θα βαλω ρευματα καρμπυλατερ και εξατμιση,το θεμα ειναι δεν ξερω τι να διαλεξω.Οσο για τις εξατμισεις spring dragon αυτος που τις φτιαχνει ειναι γνωστος μου και ειχα βαλει και στο glxaki μου αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος.Ξερετε κανεναν που να φτιαχνει χειροποιητες?Και κατι αλλο ολοι οι μηχανικοι μου λενε οτι ολα τα fx γυρω στισ 60000 χιλιομετρα χτυπανε καδενα και σκιζουν ολο το μοτερ αρα θα το βαλω για αλλαγη καδενας!!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια με λενε Χρηστο μπορει να φανω λιγο ακυρος γιατι δεν την εχω ολη την συζητηση.εχω ενα fx μαμα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θελω να το φτιαξω λιγο.Για αρχη θα βαλω ρευματα καρμπυλατερ και εξατμιση,το θεμα ειναι δεν ξερω τι να διαλεξω.Οσο για τις εξατμισεις spring dragon αυτος που τις φτιαχνει ειναι γνωστος μου και ειχα βαλει και στο glxaki μου αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος.Ξερετε κανεναν που να φτιαχνει χειροποιητες?Και κατι αλλο ολοι οι μηχανικοι μου λενε οτι ολα τα fx γυρω στισ 60000 χιλιομετρα χτυπανε καδενα και σκιζουν ολο το μοτερ αρα θα το βαλω για αλλαγη καδενας!!!ευχαριστω

 

Χειροποιήτη εξάτμιση φτίαχνει και ο Παπαγιάνης{racetech}

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια με λενε Χρηστο μπορει να φανω λιγο ακυρος γιατι δεν την εχω ολη την συζητηση.εχω ενα fx μαμα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θελω να το φτιαξω λιγο.Για αρχη θα βαλω ρευματα καρμπυλατερ και εξατμιση,το θεμα ειναι δεν ξερω τι να διαλεξω.Οσο για τις εξατμισεις spring dragon αυτος που τις φτιαχνει ειναι γνωστος μου και ειχα βαλει και στο glxaki μου αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος.Ξερετε κανεναν που να φτιαχνει χειροποιητες?Και κατι αλλο ολοι οι μηχανικοι μου λενε οτι ολα τα fx γυρω στισ 60000 χιλιομετρα χτυπανε καδενα και σκιζουν ολο το μοτερ αρα θα το βαλω για αλλαγη καδενας!!!ευχαριστω

 

φιλε μου εγω το εχω 59mm εχω 75.000 χιλιομετρα και δεν εχει χτιπει καδενα τωρα αν εχει κακη μεταχιρηση το μηχανακι μπορει να χτιπεισει

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα πως εννοεις την κακη μεταχειρηση!!!!οτι το λιωνω καποιες φορες το λιωνω και πιστευω οτι δεν υπαρχει κανεις λατρεις της ταχυτητας που να μην λιωνει το μηχανακι του!!!!οσο για τις εξατμισεις θελω βοηθεια!!!!!racetech ή spring dragon??????????????ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
Link to comment
Share on other sites

killeras[/member] θα χαρούμε να μας ξαναγράψεις ότι έχεις να πεις, χωρίς όμως τις ''κακές λεξούλες'' και τα κ,π,τ,δλδ...thanks..
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα πως εννοεις την κακη μεταχειρηση!!!!οτι το λιωνω καποιες φορες το λιωνω και πιστευω οτι δεν υπαρχει κανεις λατρεις της ταχυτητας που να μην λιωνει το μηχανακι του!!!!οσο για τις εξατμισεις θελω βοηθεια!!!!!racetech ή spring dragon??????????????ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

 

 

Racetech.Αλλά εννοείτε είναι πιο ακριβή{αλλά αξίζει,όσο από απόδοση όσο και από εμφάνιση}

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα πως εννοεις την κακη μεταχειρηση!!!!οτι το λιωνω καποιες φορες το λιωνω και πιστευω οτι δεν υπαρχει κανεις λατρεις της ταχυτητας που να μην λιωνει το μηχανακι του!!!!οσο για τις εξατμισεις θελω βοηθεια!!!!!racetech ή spring dragon??????????????ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

 

φιλε εγω θα εβαζα dragon. του λες τα κυβικα σου και στη φτιαχνει. οπως εκανα και εγω στο δικο μου. του ειπα οτι ειναι 390 κιβυκα και μου την εφτιαξε. 200 ευρω μου πηγε μαζι με τη μεταφορα της γιατι μενω κρητη. προτημω τις dragon απο τις racetech.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω θα εβαζα dragon. του λες τα κυβικα σου και στη φτιαχνει. οπως εκανα και εγω στο δικο μου. του ειπα οτι ειναι 390 κιβυκα και μου την εφτιαξε. 200 ευρω μου πηγε μαζι με τη μεταφορα της γιατι μενω κρητη. προτημω τις dragon απο τις racetech.

 

Μα και στην racetech λες πόσα κυβικά θες και στην φτιάχνει.Και είναι και πιο όμορφη,και στα ίδια λευτά

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα και στην racetech λες πόσα κυβικά θες και στην φτιάχνει.Και είναι και πιο όμορφη,και στα ίδια λευτά

 

δεν ξερω απο ομορφια αλλα απο αποδοση δεν φτανει την dragon. οχι πως δεν ειναι καλη. ο χριστοφορος φτιαχνει απο το 1980 εξατμισεις. ειναι χρονια στη δουλεια και ειναι ο καλυτερος προς το παρον στο χωρο. το ειχα διαβασει σε καποιο περιοδικο δεν θυμαμαι πιο ομως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα εχθες στον παπαγιαννη και μου ειπε 210€ μαυρη με τελικο carbon και ειναι πολυγωνη πολυ ομορφη!!μαλλον racetech θα βαλω το μονο που με ενδιαφερει ειναι αποδοσεις
Link to comment
Share on other sites

ειναι χρονια στη δουλεια και ειναι ο καλυτερος προς το παρον στο χωρο. το ειχα διαβασει σε καποιο περιοδικο δεν θυμαμαι πιο ομως!!!!!

 

Δεν παίζει αυτό που λες.Κάνεις πλεον δεν φοράει τέτοια εξάτμιση.Όλα τα παπιά στην mini pro φοράνε εξάτμιση racetech.

 

εγω πηγα εχθες στον παπαγιαννη και μου ειπε 210€ μαυρη με τελικο carbon και ειναι πολυγωνη πολυ ομορφη!!μαλλον racetech θα βαλω το μονο που με ενδιαφερει ειναι αποδοσεις

 

10€ διαφορά από την dragon και έχει και carbon πολύγωνο τελικό,όχι σαν της dragon που είναι ένα απλός ανοξείδωτος σωλήνας

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες.Κάνεις πλεον δεν φοράει τέτοια εξάτμιση.Όλα τα παπιά στην mini pro φοράνε εξάτμιση racetech.

 

 

 

10€ διαφορά από την dragon και έχει και carbon πολύγωνο τελικό,όχι σαν της dragon που είναι ένα απλός ανοξείδωτος σωλήνας

 

τα παπια στη μινι προ φορανε μπουρι και οχι εξατμιση. οσο για την ομορφια σου ειπα δεν ξερω. απο αποδοση δεν φτανει τις dragon .

Link to comment
Share on other sites

παιδια χειροποιητες ειναι και οι 2 οποτε και οι 2 ειναι πολυ καλες. εγω εμπιστευομαι την dragon περισσοτερο απο ολες τις αλλες. να ρωτησω κατι τωρα.. τι γραναζια μου προτεινετε να βαλω σε 67mm?? υποψιν οτι το μηχανακι δεν θελω να βαριετε να σπασει.... αλλα ουτε και να σπαει στα 300 μετρα!
Link to comment
Share on other sites

τα παπια στη μινι προ φορανε μπουρι και οχι εξατμιση. οσο για την ομορφια σου ειπα δεν ξερω. απο αποδοση δεν φτανει τις dragon .

 

Ναι μπουρί φοράνε αλλά racetech:p

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο αποδοση σιιιιγουρα dragon,και απο ομορφια σιιιιγουρα race-tech:) οντως στα ντραγκστερ εχουν σωληνες
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπουρί φοράνε αλλά racetech:p

 

ΔΕΝ ειναι racetech. ειναι με απλες σιδεροσωληνες . εχω φτιαξει πανω απο 20 τετοιες μονος μου. αμα μπορεσω θα ανεβασω φοτο συντομα. εχω πουλησει και καποιες και τα παιδια που τις πηραν εμηναν πολυ ευχαριστημενοι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το Fx η εξατμιση ειναι ιδια με αυτη που βαζει στο TDM απλα πιο με διαμετρο απο το μηχανακι απο εμαφανιση τα σπαει και απο αποδοση απο οτι μου ειπαν ειναι παρα πολυ καλη οσο για τον χριστοφορο ειναι καλος αλλα μια εξατμιση που πηρα μου κοπηκε στα 2 στο δρομο
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ειναι racetech. ειναι με απλες σιδεροσωληνες . εχω φτιαξει πανω απο 20 τετοιες μονος μου. αμα μπορεσω θα ανεβασω φοτο συντομα. εχω πουλησει και καποιες και τα παιδια που τις πηραν εμηναν πολυ ευχαριστημενοι.

 

Καλά ρε φίλε,στα dragster μετράει η κάθε λεπτομέρεια και και θα βάλουν απλή σιδεροσωλήνα,είσαι σοβαρός????????Έχει πέσει πολύ μελέτη για να βγεί αυτό που αποκαλείς σιδεροσωλήνα.Ίσως είναι σωλήνα,αλλά πάντως όχι σιδερένια{λόγο βάρους}.

Και είναι racetech,άμα δεν ξέρεις τι μιλάς???Θες να να πάρουμε τηλέφωνο την racetech η τίποτα μηχανικούς να ρωτήσουμε πια είναι η καλύτερη εξάτμιση για dragster?????

Αν όντως είναι τόση καλή η dragon,ας κατεβάσουν ένα παπί στα dragster να δούμε τι θα κάνει.

 

Α και ότι σωλήνα εξάτμιση και να βάλεις σε ένα μηχανάκι,σαφώς και θα πηγαίνει καλύτερα.Π.χ. άμα ένα astrea 59mm φορούσε sebring και έβαλε σωλήνα,φυσικό και επόμενο να δει διαφορά:X

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι η σωληνα να ειναι καλυτερη απο μια ντραγκον,και αυτο στο ψηλα μονο,σε βολτα εχει καλυτερη αποδοση η dragon απο την racetech
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι η σωληνα να ειναι καλυτερη απο μια ντραγκον,και αυτο στο ψηλα μονο,σε βολτα εχει καλυτερη αποδοση η dragon απο την racetech

 

πεστα ρε φιλε γιατι με εχει τρελανει. η dragon ειναι καλυτερη απο τη racetech. και μην κοιτας στα παπακια. στο fx δεν υπαρχει καλυτερη εξατμιση απο τη dragon και ειδικα την χειροπιητη dragon

Link to comment
Share on other sites

πεστα ρε φιλε γιατι με εχει τρελανει. η dragon ειναι καλυτερη απο τη racetech. και μην κοιτας στα παπακια. στο fx δεν υπαρχει καλυτερη εξατμιση απο τη dragon και ειδικα την χειροπιητη dragon

 

Είπα εγώ σε κάποιο ποστ μου ότι η dragon είναι χειρότερη πάνω στο FX??????

Έτσι με το <έτσι θέλω>δεν γίνεται τίποτα,ότι η dragon είναι καλύτερη και τέλος.Μέχρι να δεις μια racetech από κοντά σε ήχο και ομορφία και θα λες **** τα λευτά που έδωσα στην dragon.

Λοιπόν,για GLX η καλύτερη εξάτμιση είναι η level,όλες οι άλλες είναι μούφες,όποιος έχει αντίθετη άποψη τρώει μπαν.

 

Όσο για την dragon το παραπάνω σχόλιο τα λεεί όλα

παρα πολυ καλη οσο για τον χριστοφορο ειναι καλος αλλα μια εξατμιση που πηρα μου κοπηκε στα 2 στο δρομο

 

Ναι πολύ καλός αλλά κόπηκε στα 2:lol::lol::lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ σε κάποιο ποστ μου ότι η dragon είναι χειρότερη πάνω στο FX??????

Έτσι με το <έτσι θέλω>δεν γίνεται τίποτα,ότι η dragon είναι καλύτερη και τέλος.Μέχρι να δεις μια racetech από κοντά σε ήχο και ομορφία και θα λες **** τα λευτά που έδωσα στην dragon.

Λοιπόν,για GLX η καλύτερη εξάτμιση είναι η level,όλες οι άλλες είναι μούφες,όποιος έχει αντίθετη άποψη τρώει μπαν.

 

Όσο για την dragon το παραπάνω σχόλιο τα λεεί όλα

 

 

Ναι πολύ καλός αλλά κόπηκε στα 2:lol::lol::lol:

 

ασε την ομορφια. απο αποδοση αστα. τι ?????? η level ειναι η καλυτερη για glx ? ποιος στο ειπε. για glx c50 supra astrea crypton r δεν υπαρχει καλυτερη απο την protech. και σε μεταλο και σε αποδοση και σε ηχο. γιαυτο αστα. τελος παντον . εδω μηλαμε για fx

Link to comment
Share on other sites

οτι και να λετε παιδια ι dragon παντα 8α προτιματε! και για να λεμε την αληθεια.... δεν βγαζει ασχημο ηχο.. ειδικα οταν το fx ειναι φτιαγμενο! τωρα στα παπακια.... εξατμιση level εγω δεν εχω ακουσει ποτε στην ζωη μου. καλυτερη εξατμηση απο την sebring και την protech για το παπι δεν υπαρχει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...