Jump to content

Sony Ericssson Z530i


dinosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κουτί μέσα τι έχει? (Εκτός απο το z530i):p

USB έχει για το συνδέω με το PC? Το έχει πάρει κανένας για να απαντήσει?

Ευχαριστώ:)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 138
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To κινητο το έχω απο την προηγουμενη Παρασκευή. Το κουτί έχει μ ο ν ο το κινητο με μπαταρια και φορτιστη και δυστυχως το USB καλωδιο κοστιζει περι τα 20 Ευρω :mad: .

Οχι πολυ θετικες οι εντυπωσεις απο την οθονη, ενω το πληκτρο 2 μερικες φορες δεν λειτουργει καλα (θα ελεγχθει και αν συνεχισει παει για αλλαγη). Επισης, οταν ερχεται μηνυμα, ή έχω αναπάντητη μου εμφανιζει νεο συμβαν, αλλα όχι απο ποιον. Το κακο είναι οτι οταν παω να δω απο ποιον ειναι τοτε κανει απευθειας κληση :O Μαλλον κανω κατι λαθος εγω! Τελος, οι ενταση του ακουστικου ειναι καπως χαμηλη, τουλαχιστον για τα δικα μου αυτια και εχοντας συνηθισει το λιο μου Siemens.

Σιγουρα πολυ θετικες οι εντυπωσεις απο την ταχυτητα του κινητου ειδικα σε Java εφαρμογες, και κυριως απο την αυτονομια του. Πρωτη φορτιση ξημερωματα Παρασκευης προς Σαββατο και σημερα πεντε μερες μετα μου λεει οτι εχει αλλη 30% μπαταρια! Πολυ καλα για αρχη :D

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν εχει πολλες απαιτησεις γι'αυτο και η αυτονομια του ειναι πολυ καλη.παντως μεγαλη μ******* που δεν περιεχεται σστην βασικη συσκευασια καλωδιο usb :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To κινητο το έχω απο την προηγουμενη Παρασκευή. Το κουτί έχει μ ο ν ο το κινητο με μπαταρια και φορτιστη και δυστυχως το USB καλωδιο κοστιζει περι τα 20 Ευρω :mad: .

Οχι πολυ θετικες οι εντυπωσεις απο την οθονη, ενω το πληκτρο 2 μερικες φορες δεν λειτουργει καλα (θα ελεγχθει και αν συνεχισει παει για αλλαγη). Επισης, οταν ερχεται μηνυμα, ή έχω αναπάντητη μου εμφανιζει νεο συμβαν, αλλα όχι απο ποιον. Το κακο είναι οτι οταν παω να δω απο ποιον ειναι τοτε κανει απευθειας κληση :O Μαλλον κανω κατι λαθος εγω! Τελος, οι ενταση του ακουστικου ειναι καπως χαμηλη, τουλαχιστον για τα δικα μου αυτια και εχοντας συνηθισει το λιο μου Siemens.

Σιγουρα πολυ θετικες οι εντυπωσεις απο την ταχυτητα του κινητου ειδικα σε Java εφαρμογες, και κυριως απο την αυτονομια του. Πρωτη φορτιση ξημερωματα Παρασκευης προς Σαββατο και σημερα πεντε μερες μετα μου λεει οτι εχει αλλη 30% μπαταρια! Πολυ καλα για αρχη :D

 

Να 'σαι καλά, με έπεισες και θα το πάρω και εγώ το κινητάκι... Συνηθησμένος και εγώ με siemens αλλά με το sx1 και με τα 220mhz που να δεις και πολύ αυτονομία... €20 παραπάνω δεν πειράζουν... Να γίνει και επισημασμένο το topic να το εμπλουτίσουμε και με προγραμματάκια - games - themes...

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ρυθμίσεις αυτό που σου βγάζει με το νέο συμβάν.. ψάξτο λίγο στις ρυθμίσεις της οθόνης..!!

εγώ το έβγαλα και μου δείχνει ποιος μου έχει στείλει μήνυμα.. και δεν κάνει απευθείας κλήση..!

Για τα λεφτά του μια χαρά είναι... όσο για τη μπαταρία στην πρώτη φόρτιση κράτησε 3,5 μέρες. το φόρτισα σάβατο και ακόμα μου δίνει 15% ... Έχει 900 mAh μπαταρία.. δεν είναι και λίγο .. .σε σχέση με k700i που είχε 700 mAh.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ωραία, μάλλον θα το πάρω κ εγώ τότε ^^

 

κ εγώ πιστεύω οτι στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην αγορά, αν έχει κάποιος άλλες προτάσεις, ας πει ^^

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τώρα δεν υπάρχει αλλά σε λίγο (Αυγουστο- Σεπτέμβρη) θα κυκλοφωρίσει το Z550i Που θα έχει καλύτερη κάμερα 1.3, εσ. οθώνη, ράδιο FM και φλας

..και δεν "αναμένεται" πολύ ακριβότερο του 530.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

το γμτ είναι, οτι το 530 θέλω να το πάρω απο επιδότηση κ ήλπιζα να βρω κάτι γύρω στα 150 ευρώ να αντικαταστήσει το NEC 410i που έκλεισε 2 χρονάκια...αλλά μάταια...

 

τα μόνα κινητά που βλέπω καλύτερα σε οθόνες - φώτο έχουν 200+ ευρώ...

 

οπότε μάλλον θα το κάνω πάσα στο πατέρα μου το 530......

 

σε σύγκριση με το Nec 410i έχει πολύ μάπα οθόνες (και οι 2) και μάπα φωτογραφική...στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι καλύτερο...αλλα περίμενα περισσότερα πράγματα απο καινούριο κινητό...:(

 

τελοσπάντων ο πατέρας θα χαρεί αφου θα πάει απο Siemens c55 στο Z530 :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει SAR 0.83. Θελω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστή. Να αγοράσω καλύτερα Bluetooth adapter ώστε να τον έχω και αργότερα σε περιπτωση αλλαγης κινητού ή καλώδιο usb? Μηπως ειναι αργη η συνδεση με το Bluetooth? Θα μπορω να κάνω αναβαθμιση ή να περναω MP3s? Βρήκα το pin layout της Fast Port. Έχει δοκιμάσει κανεις να κάνει μόνος του καλώδιο σύνδεσης ή έξοδο για ακουστικά? Ειδικα το δεύτερο πρέπει να είναι αρκετά εύκολο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει σύνδεση και μέσο καλωδίου και με υπέρυθρες χωρίς κανένα πρόβλημα και πολύ εύκολα..

Αν βγει καμιά αναβάθμιση ριχτε σύρμα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι????

το z530i παιρνει ακουστικα??? γιατι το πηρε η αδερφη μου και δεν ειχε στην συσκευασια!!!

επισης:

στα μηνυματα γραμμενα με ελληνικους χαρακτηρες δινει 70χαρακτηρες/μην.ενω με αγγλικους κανονικα 160χαρακτηρες/μην.

ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο??

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι????

το z530i παιρνει ακουστικα??? γιατι το πηρε η αδερφη μου και δεν ειχε στην συσκευασια!!!

επισης:

στα μηνυματα γραμμενα με ελληνικους χαρακτηρες δινει 70χαρακτηρες/μην.ενω με αγγλικους κανονικα 160χαρακτηρες/μην.

ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο??

Το z530i παιρνει κανονικα ακουστικα και hands free αλλα δεν παρεχεται στην βασικη συσκευασια.τωρα με τα μηνυματα θα πας στις ρυθμισεις και θα απενεργοποιησεις τα ελληνικα.αυτοματως μετα θα γραφεις με 160 χαρακτηρες και τα ελληνικα θα ειναι στο τελος.(δηλαδη εκει που παταγες 7 και εμφανιζοταν το π,ρ,σ,τωρα θα πατας το 7 πιο πολλες φορες).:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα μηνύματα κανένα... κανονικά 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.. επεξεργάσου τις ρυθμίσεις στο μενού των μηνυμάτων .. παίξε λίγο με το κινητό!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Z530 ποια παιχνίδια που υποστηρίζουν και παλιότερα μοντέλα μπορεί να παίξει?? γράψτε κάποιος μερικά μοντέλα των οποίων τα παιχνίδια - προγράμματα θα είναι συμβατά και με το z530 ! Και αν ξέρει κ που μπορούμε να κατεβάσουμε δωρεάν παιχνίδια - προγράμματα ας πει. Ευχαριστώ ^^
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Z530 ποια παιχνίδια που υποστηρίζουν και παλιότερα μοντέλα μπορεί να παίξει?? γράψτε κάποιος μερικά μοντέλα των οποίων τα παιχνίδια - προγράμματα θα είναι συμβατά και με το z530 ! Και αν ξέρει κ που μπορούμε να κατεβάσουμε δωρεάν παιχνίδια - προγράμματα ας πει. Ευχαριστώ ^^

Απο k700,k500,z520...και αλλα πολλα.

πολλα προγράμματα για SE

εδώ --> http://briefcase.pathfinder.gr/view/_petros_91

πολλά παιχνίδια για SE

εδώ --> http://briefcase.pathfinder.gr/view/_petros_91_2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι σαι καλά ρε Πατριώτη, Ηγουμενίτσα ολέ ^^

 

( πρόσθεσε το όνομα Ηγουμενίτσα δίπλα στο Η πόλη μας online ^^)

 

να υποθέσω οτι αυτά τα παιχνίδια - προγράμματα θα κάνουν και για το w300i, έτσι ??

Link to comment
Share on other sites

ναι σαι καλά ρε Πατριώτη, Ηγουμενίτσα ολέ ^^

 

( πρόσθεσε το όνομα Ηγουμενίτσα δίπλα στο Η πόλη μας online ^^)

να σαι καλα φιλε μου,και οτι θελεις παλι εδω ειμαστε .:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να εχω ενεργοποιημενο το Τ9 και να γραφω ελληνικους χαρακτηρες με 160χαρακτηρες/μηνυμα???:what:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericssson Z530i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...