Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες να αργήσει κανα 6μηνο...;;;:p :worry:

 

Δεν το νομιζω . :p

Αν κρινω απο το Ν80 ,πρωτα εμφανιστηκε το ασημι και μετα μικρο

διαστημα ,το μαυρο .

Τωρα για το Ν93 οι τελευταιες φωτος μετα την ανακοινωση της κυκλοφοριας του αφορουν το μαυρο .

Εγω το ειδα σε ασημι ,δεν ειναι ασχημο,μου αρεσει, αλλα

εχει καταντησει συνηθισμενο χρωμα τελικα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα τους τηλεφωνήσω,θα τους πω για μαύρο μόνο...Το ασημένιο,το δείχνει πιο μεγάλο...

 

Ρε παιδιά,δηλαδή αυτή την στιγμή,το φέρνουν το κινητό στην Ελλάδα,φορτηγά απο την Φινλανδία...;;;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα τους τηλεφωνήσω,θα τους πω για μαύρο μόνο...Το ασημένιο,το δείχνει πιο μεγάλο...

Γειά σου ρε τάσο. Μου θύμισες τις στρουμπουλές κυρίες που φοράνε μαύρα για να "τις κόβουν" τα παχάκια. :lol:

Χωρίς πλάκα πάντως, σκέψου το καλά. Έχω το Ν90, και η συμβίωση με μεγάλο και βαρύ κινητό είναι δύσκολη, πίστεψέ με !!!;)

Sorry για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα τους τηλεφωνήσω,θα τους πω για μαύρο μόνο...Το ασημένιο,το δείχνει πιο μεγάλο...

 

ρώτα αν βγαίνει και σε ριγέ να το δείχνει πιό μικρό :p

 

Ρε παιδιά,δηλαδή αυτή την στιγμή,το φέρνουν το κινητό στην Ελλάδα,φορτηγά απο την Φινλανδία...;;;

 

αφού τα παμε αυτά... λογικά σήμερα εγινε ο εκτελωνισμός, αύριο μεθαύριο θα βρίσκονται στις αποθήκες και απο δευτέρα θα αρχίσει η διανομή :lol:

 

να υπενθυμήσω ότι πάντα η microland έχει τις φθηνότερες τιμές ακόμα και 30 ευρώ κάτω

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το βάζω στην τσέπη...Θα το κουβαλάω σε σχολική τσάντα όπου πάω...:lol:

 

...να υπενθυμήσω ότι πάντα η microland έχει τις φθηνότερες τιμές ακόμα και 30 ευρώ κάτω

Για πες...Η Microland πότε θα το φέρει...;;;

Στην Αθήνα,που έχει...;;;Πειραιά καλύτερα...:)

Link to comment
Share on other sites

 

Για πες...Η Microland πότε θα το φέρει...;;;

Στην Αθήνα,που έχει...;;;Πειραιά καλύτερα...:)

http://www.eml.gr/default.asp?pid=4&la=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μάλισταααα....:)

Εγώ την Microland,κίτρινη την θυμόμουν,άλλαξε...;;;:p

Ωραία,τα έχει πιο φθηνά,αλλά αυτοί πότε θα το φέρουν...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέπτομαι είναι αρκετά ακριβό και είμαι σε δήλιμα Ν93 η Ν73 ??

 

Με βλέπω να κατευθύνομαι για το Ν73. Σίγουρα η τιμή του είναι πολύ λογική σε σχέση με Ν93...

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,τζίφος η δουλειά...:(

Πήρα πριν απο λίγο το Nokia Shop του Πειραιά στην Γρ.Λαμπράκη,το σηκώνει ένας τύπος,του λέω το "ποίημα" αν έρθει το κινητό σε λίγα κομμάτια απο βδομάδα και αν γίνεται να το παραγγείλω και μου λέει αυτός..."Δεν ξέρω τίποτα φίλε πότε θα'ρθει...Πάρε τηλ. απο βδομάδα..."

Θα του ξανατηλεφωνήσω εγώ Δευτέρα...:shifty:

 

Μετά,παίρνω τηλ. το Microland του Πειραιά και μου λέει μια κοπέλα που προφανώς δεν ήξερε καθόλου το κινητό αφού ψέλλισε..."Νokia N ε-νε-νη-ντα-τρί-α..." και μου λέει μετά..."Δεν ξέρω,το επόμενο κινητό που θα μας στείλει η Nokia,θα το στείλει τέλη Αυγούστου,αρχές Σεπτέμβρη..."

 

Το έχουν μάθει καλά το παραμυθάκι τους με τέλη Αυγούστου κλπ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Mόλις γύρισα από το Νόκια shop Π.Φαλήρου και μου είπανε ότι το κινητό θα κυκλοφορήσει μέσα στον Άυγουστο και θα κάνει 730 ευρώ. (Για την τιμή ήτανε σίγουροι, συγκεκριμένα μου είπανε 729 και κάτι λεπτά, δεν θυμάμαι ακριβώς).

 

Παρεπιπτόντως φοβερή εξυπηρέτηση, αλλαγή οθόνης και αναβάθμηση μέσα σε μιάμιση ώρα και δωρεάν λόγo εγκύησης:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Sxetika me tin sigrisi N90 me N93 to review moiazei pio poli na thelei na brei thetika gia to N90 me to zori. To mono pou kanei to N90 kai tha ithela sto N93 einai i dinatotita lipseis fotografias me kleisto kapaki. Tha mporousan na to kanoun kai sto N93, den einai kai anagi na blepoume oli tin eikona stin eksoteriki othoni.

Isos sto mellon me kamia anabathmisi na ginei.

Tora gia tin elipsi efarmogon goa to N93 den pistevo oti einai kati pou exei sxesi me ta kinita san siskeves. Einai thema xronou na gemisei o topots efarmoges gia to N93 kai paromoia kinita S60.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Les gi afto ?

Quality of still pictures is OUTSTANDING. They're very smooth, completely noiseless and have great colors. I am also testing Nokia N93 now and even though its video recording is much, much better (VGA 30 fps MPEG-4), pictures from P990 are noticeably better than from N93! They have lower resolution (2 MP vs. 3 MP) but N93 pictures are much noisier (P990 pictures don't have virtually ANY noise) and JPEG artefacts are visible while P990 pictures are 100% smooth.

Mia kai to N93 apo oti diabazoume exei tous kaliterous fakous, tin diafora tin kanei mallon to logismiko. Sigrisi akoma den mporoume na kanoume mias kai den exoun kikloforisei akoma kai ta dyo kinita. Isos to N93 na exei ligotero "thoribo" an vgazei fotografies se mikroteri analisi opos tou p990. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oxi!! Allo ti thelo kai allo ti mporo.

To psaxno to thema. Exo to P900 kai to exo barethei.

Protimo to N93 logo video kai diaforetikou sxediasmou. Ligo na ksefigo apo ta Pxx.

Kai pao stoixima oti stis nixterines fotografies to N93 einai poli kalitero tou P990. Mia zwi etsi itan me ta Nokia. To P900 sto night mode einai katotero apo opiodipote Nokia se kanoniko mode.

Eimai periergos na do an ekanan kati gia na to diorthosoun afto sto P990.

 

I timi tous kapou sta idia epipeda tha einai.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"but N93 pictures are much noisier" ayta pros ayton p mou zalise ta .. @@ oti to N93 den exei 8orybo \m/ les k 3erei apo pix .. :) vevaia na ypen8ymisw to 3x optiko tou n93 ...:)exei megaaaalh diafora .. an kai endeiaferon 8a eixane oi pix tou N93 se 2Mpixels analysh ... :)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι...;;;Το Ν93,δεν θα'ναι σαν τα Sony Ericsson που άμα τα βάλεις στο αθόρυβο δεν ακούγεται το κλείστρο που τραβάς φωτό...;;;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι...;;;Το Ν93,δεν θα'ναι σαν τα Sony Ericsson που άμα τα βάλεις στο αθόρυβο δεν ακούγεται το κλείστρο που τραβάς φωτό...;;;

 

lol...file den ennoei ayto me ton oro noise/8orybos. ennooun ta enoxlitika pixels pou 3efeygoun apo to fysiologiko xrwma pou 8a eprepe na htan. px ,an exeis bgalei pic thn nyxta ... se mayro fonto , den bgainoun kati pixels (polla vasika) poly akyrou xrwmatos. . ??? (prasino kokino synh8ws) ... e ..ayta ta akyra ta lene "8oryvos" ..(giati einai enoxlhtika kai xalane thn poiothta ths fwtografias) .. :)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...