Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Μπαταρια ειναι ολα οκ..Το κινητο κρασαρει κωλλαει κλπ οταν πας νανοιξεις καποιες εφαρμογες κλπ ή να μπεις σε καποιους φακελους...Πολλες φορες ομως λεμε...Εμενα μου την δινει απιστευτα αυτο..

έχεισ δοκιμάσει το wireless??? εντυπώσεις??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη... δε καταλαβαίνω τα παράπονα παραπάνω για "κρασαρίσματα"...

Εμένα προς το παρόν πάει 1 χαρά με φορτωμένα 2,5 gb μουσική. Από εκεί κ πέρα δε ξέρω τί άλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο κρασαρει κωλλαει κλπ οταν πας νανοιξεις καποιες εφαρμογες κλπ ή να μπεις σε καποιους φακελους...Πολλες φορες ομως λεμε...Εμενα μου την δινει απιστευτα αυτο..

 

Αν μπορουσες να γινεις πιο συγκεκριμενος ,θα βοηθουσες πολυ . :)

Μηπως μιλας για καποια καθυστερηση ?

Σε τι εφαρμογες κολλαει ,σε φακελους των εικονων ,μουσικης ?

 

@noisex : Τα λεμε στις 5,ετσι ? :happy:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ego to dokimasa to wifi se ena diktio pou ekpempei kapoios apo ti geitonia :D kai douleuei kirile! mou aresei poli to oti emfanizete stin othoni belaki kai to kateythineis me to stauro kai episeis i leitourgia mou emfanizei oles tis selides pou episkeftikes opos emfanize to 6630 tis fotos kiklika (opoios katalabe katalabe ti ennoo me to kiklika :lol: ) oso gia ta kollimata pou enaferei to paidi parapano to exo miamisi mera kai kollise mia fora (kai otan leo kollima den ennoo pagoma) dokimase otan ksanakollisei na patiseis to koumpi pou termatizei tis kleiseis,meta krata to koumpi pou anoigei to menou patimeno kai otan emfanistei i lista me ta anoixta programmata kleise auti pou sou kollise.des an douleuei etsi kai pes mas.

Ena exo na po meta apo mia mera:to kinito einai korifi.to kalitero pou eixa mexri tora me diafora.to mono pou me problimatizei einai ena tak pou akougete apo to skliro kapoies stigmes an kai exo tin aisthisi oti to kanei otan stamataei na leitourgei o diskos.paizei?

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εδω και καιρο σκεφτομαι να παρω ενα καινουριο κινητο.ειμαι αναμεσα στα νοκια Ν80 και στο Ν91. διαβαζω τα forums που αφορουν και τα 2 κινητα, καθημερινα, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη. Τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εδω και καιρο σκεφτομαι να παρω ενα καινουριο κινητο.ειμαι αναμεσα στα νοκια Ν80 και στο Ν91. διαβαζω τα forums που αφορουν και τα 2 κινητα, καθημερινα, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη. Τι λετε?

το ιδιο προβλημα εχουμε αλλα εγω τεινω προς το n91

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, πραγματοποιήθηκε και το συγκριτικό μεταξύ των Ν91, Ν80 και 3250. Τα αποτελέσμα είναι άκρως ενδιαφέρον.

 

Και τα 3 κινητά είχαν ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις στον ισοσταθμιστή και απενεργοποιημένες όλες τις υπόλοιπες παραμέτρους (surround, ενίσχυση μπάσων, stereo widening, balance) ωστε το αποτέλεσμα να μην επιρρεάζεται με κανέναν απο τους παραπάνω παράγοντες.

 

2 διαφορετικά κομμάτια έπαιξαν πρώτα απο το ηχείο όλων των συσκευών, και έπειτα, απο τα ακουστικά τους.

 

Το ηχείο του 3250 σάρρωσε τα πάντα καθώς ήταν με διαφορά το πιο ποιοτικό και παράλληλα δυνατό (να σημειωθεί πως όλες οι συσκευές έχουν ένα ηχείο). Το Ν91 ήταν το ασθενέστερο όλων παρά το γεγονός οι ο ήχος του ήταν ποιοτικότατος. Το Ν80 με εξέπληξε με την ποιότητα του ηχείου του ξεπερνώντας ακόμα και αυτή του Ν91.

 

Απο τα ακουστικά, εκεί που πραγματικ΄αμετράει ένα κινητό να παίρνει άριστα, τα πράγματα ήταν τελείως διαφορετικά. Το Ν91 δεν μπορεί να συγκριθεί ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (απο τις συσκευές που έχω ακούσει , βέβαια). Η αναπαραγωγή του είναι αριστουργηματική. Ο ήχος του δυνατός όσο δεν πάει, ποιοτικότατος, κρυστάλλινος και γεμάτος. Η διαφορά του με την απόδοση του 3250 είναι τεράστια. Εκεί που στο Ν91, με την ένταση στο φούλ, άκουγες τα πάντα πεντακάθαρα, το 3250 μπούκωνε, χωρίς βέβαια να διαθέτει την ένταση του Ν91.

 

Το Ν80, δυστυχώς, δεν μπορεί να συγκριθεί σε καμί απερίπτωση με το Ν91 ενώ η ποιότητά του, ήταν όμοια με αυτή του 3250, όταν αυτό έπαιζε ένα κλίκ κάτω. Όμως δεν διαθέτει το πλήθος των ρυθμίσεων που έχουν τα άλλα δύο, ωστε να φέρεις τονήχο στα μέτρα σου, ούτε και την έντασή τους. Το τελευταίο αποτελεί μεγάλο μειονέκτημα καθώς δεν σου δίνει την δυνατότητα να απολάυσεις την μουσική σου όταν βρίσκεσαι σε θορυβώδη περιβάλλοντα.

 

Είπα δυστυχώς, γιατί κατά πάσα πιθανότητα, και τα υπόλοιπα symbian 9 series 60 που θα ακολουθήσουν (Ε60, Ε611, Ε70, Ν71) θ ακυμαίνονται στα μέτρια επίπεδα του Ν80. Η ποιότητα είναι καλή, η ένταση όμως, δεν ικανοποιεί σε καμία περίπτωση. :(

 

Κατα τ'άλλα, το Ν91 με εντυπωσίασε σε μερικούς τομείς αλλά θα περίπμενα κάτι παραπάνω, σε αρκετούς ακόμα. Τρομερή είναι η ποιότητα κατασκευής του, η προσεγμένη και πολυτελής του εμφάνιση αλλά και η καταπληκτική λειτουργία του κορυφαίου Music player που ενσωματώνει (τον οποίο ίσως δεν ξαναδούμε στην ίδια αυτή μορφή σε άλλο series 60). Θα ήθελα μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη, λίγο μαλακότερο joistic, το πλήκτρο του μενού στην πρόσοψη και την ταχύτητα ένα κλίκ πάνω. Χωρίς να είναι αργό, μου δίνει την αίσθηση οτι είναι πιο αργό και απο το Ν80 και απο το 3250 (το οποίο πετάει). Βέβαια δεν μπόρεσα να το επιβεβαιώσω με έγκυρα τέστ.

 

Σαν γενική άποψη, θα ήθελα να το αποχτήσω. Οι μουσικές ικανότητες σε μία συσκευή είναι κάτι που λαμβάνω τρομερά υπόψιν, και το Ν91, αυτήτην χρονική περίοδο, δεν έχει αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

το'δα κι εγω σημερα μαζι με τ'αλλα παιδια...thanks noisex :)

δυο πραγματα με εντυπωσιασαν...τα αλλα τα ξεραμε:

1. ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι απιστευτος...κρυσταλλο!

2. η ποιοτητα κατασκευης επισης απιστευτη...και πανεμορφο, σαν κοσμημα ενα πραγμα. θα το επαιρνα τωρα κιολας :p

 

εννοειται το Ν80 επισης τελειο αλλα μ'αρεσει πολυ η μουσικη και ειναι κατι που μου λειπει απο το ταπεινο 6600 :(

 

@IRONMAIDEN, που να το δεις απο κοντα...:lol:

 

@singer, ευχαριστω για τη βολτα :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εδω και καιρο σκεφτομαι να παρω ενα καινουριο κινητο.ειμαι αναμεσα στα νοκια Ν80 και στο Ν91. διαβαζω τα forums που αφορουν και τα 2 κινητα, καθημερινα, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη. Τι λετε?

καλυτερα ελα στους διαξιφισμους οπου και υπαρχει θεμα των 2 αυτων κινητων.

επισης στο members gallery εχω βαλει φωτογραφιες με το N-91 και το N-80 Μου αν και ηδη εχουν μπει φωτογραφιες σχετικα με τα 2 αυτα κινητα.

παντως η ποιοτητα κατασκευης του 91 ειναι απαιχτη πραγματικα.

ωστοσο το 91 που ειχα κι εδωσα αρχισε να κανει κολληματα και restart.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, πραγματοποιήθηκε και το συγκριτικό μεταξύ των Ν91, Ν80 και 3250. Τα αποτελέσμα είναι άκρως ενδιαφέρον.

 

Tα ειπε πολυ καλα ο mirrorofsorrow ,νωριτερα πολυ καλα :D ,δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.

Το μονο που θα πω ειναι οτι ,οποιος ζητα συσκευη με Αριστη ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα οπως επισης και αριστη ποιοτητα κατασκευης ,το

Ν91 εναι μονοδρομος .

 

 

Ευχαριστω και εγω ,τον noisex για την συναντηση μας :cool: ,

καθως επισης και τα υπολοιπα παιδια για την παρεα : singer,nikoskat,mirrorofsorrow. ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε!Θα παω την Τρίτη να το πάρω.Το χρώμα δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα αλλα αν βρω μαύρο...

 

Το είδα ακο κοντά στο κατάστημα Fnac στο The Mall Athens...Πωπω...Πορώθηκα πολύ άσχημαα....και εκεί η τιμη του ειναι στα 624e.

Representing since 2k4
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα σε ν80 και ν91 ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη ποιοτητα φωτογραφιας? αν δεν κανω λαθος, το ν80 εχει 3 megapixels εναντι 2 του ν91...
Link to comment
Share on other sites

Χάρικα κι εγώ ιδιαίτερα με τη συνάντηση μας.

Εξάλλου ήθελα να δω "ζωντανά" και το 3250 κ το Ν80, γιατί τα είχα δεί μόνο σε dummies. Η παρέα ήταν άψογη, απίστευτα ευχάριστη και το συγκριτικό πολύ ενδιαφέρον. Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.

 

Τώρα για κάποιον που δείνει βαρύτητα στην αναπαραγωγή μουσικής, τη μεταφορά-ανταλλαγή αρχείων (4gb στο κινητό σου δεν είναι κ λιγα..), αλλα και στο design πιστεύω οτι είναι μια πραγματικά πολλή καλή επιλογή.

Οκ δεν έχει φλας. So? Οι φωτό του είναι σε αξιοπρεπέστατο επίπεδο. Προσωπικά σπάνια ασχολούμαι με αυτές. Από την άλλη το πόσα Megapixels κάμερα έχει δε λέει κάτι ιδιαίτερο στην ποιότητα φωτογράφισης αλλά στην ποιότητα εκτύπωσης της.

Link to comment
Share on other sites

το ειδε πουθενα κανεις σε μαυρο?οπου κ να ειναι...

σε ποιο καταστημα ακριβως...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να περιμένω μέχρι την Τρίτη...Τι θα κάνω!?!?!!??!

(μια ερώτηση λίγο Off-Topic...) Ξερετε (οσοι απο Αθήνα) Αν τα μαγαζιά στο The Mall ειναι ανοιχτά αύριο?Αν ναι πείτε μου μεχρι τι ώρα!?

Representing since 2k4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!

εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος του Ν91,πραγματικα ειναι καταπλικτικο τηλεφωνο αφου εχει τεραστιες δυνατοτητες.του εχω περασει περιπου στα 700 τραγουδια και παει μια χαρα,αν και πιστευα οτι 8α ειναι αργο στην ανταποκριση,αλλα τελικα εκανα λα8ος.με τοσα τραγουδια.εικονες,και video,λειτουργει μια χαρα και ο ελευ8ερος δια8εσιμος χωρος ειναι ακομα 3,1 gigabyte!!!

το μονο ελλατωμα ειναι στα μηνυματα με τους ελληνικους χαρακτηρες δεχεται μονο 60 χαρακτηρες.μου θιμιζει τισ παλιες καλες εποχες του Ρ800.με μια αναβαθμιση ολα φτιαχνονται.

αλη8εια γνωριζει κανεις που 8α βρω καμμια εφαρογη να περασω?

sorry αν σας κουρασα!!!

Νικος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!

εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος του Ν91,πραγματικα ειναι καταπλικτικο τηλεφωνο αφου εχει τεραστιες δυνατοτητες.του εχω περασει περιπου στα 700 τραγουδια και παει μια χαρα,αν και πιστευα οτι 8α ειναι αργο στην ανταποκριση,αλλα τελικα εκανα λα8ος.με τοσα τραγουδια.εικονες,και video,λειτουργει μια χαρα και ο ελευ8ερος δια8εσιμος χωρος ειναι ακομα 3,1 gigabyte!!!

το μονο ελλατωμα ειναι στα μηνυματα με τους ελληνικους χαρακτηρες δεχεται μονο 60 χαρακτηρες.μου θιμιζει τισ παλιες καλες εποχες του Ρ800.με μια αναβαθμιση ολα φτιαχνονται.

αλη8εια γνωριζει κανεις που 8α βρω καμμια εφαρογη να περασω?

sorry αν σας κουρασα!!!

Νικος

Καλοριζικο!Στις ρυθμισεις των μηνυματων για τα συντ.μηνυματα επιλεγεις στην κωδικοποιηση χαρακτηρων την περιορισμενη υποστηριξη:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!

εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος του Ν91,πραγματικα ειναι καταπλικτικο τηλεφωνο αφου εχει τεραστιες δυνατοτητες.του εχω περασει περιπου στα 700 τραγουδια και παει μια χαρα,αν και πιστευα οτι 8α ειναι αργο στην ανταποκριση,αλλα τελικα εκανα λα8ος.με τοσα τραγουδια.εικονες,και video,λειτουργει μια χαρα και ο ελευ8ερος δια8εσιμος χωρος ειναι ακομα 3,1 gigabyte!!!

το μονο ελλατωμα ειναι στα μηνυματα με τους ελληνικους χαρακτηρες δεχεται μονο 60 χαρακτηρες.μου θιμιζει τισ παλιες καλες εποχες του Ρ800.με μια αναβαθμιση ολα φτιαχνονται.

αλη8εια γνωριζει κανεις που 8α βρω καμμια εφαρογη να περασω?

sorry αν σας κουρασα!!!

Νικος

 

 

Φίλε καλορίζικο το Ν91 σου! Είναι πράγματι πολύ καλό κινητό και εμφανίσημο! Αλλά δεν στέλνει μηνύματα των 60 χαρακτήρων μόνο! θα πας μηνύματα>επιλογές>ρυθμίσεις>σύντομο μήνυμα> και εκεί που λέει "κωδικοπ. χαρακτήρων" θα επιλέξεις "περιορ. υποστήρίξη"

Μετά από αυτή την ρύθμιση θα μπορείς να στέλνεις πολύ μεγάλα μηνύματα΄:shifty:

 

με πρόλαβε ο φιλός πιο πάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...