Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαχειρηση αρχειων ->Αλλα -> Επαφές. Τα αποθηκευει σε vcards.

emena moy leei memory full syneheia eno eho 50mb free!!!kaneis allos me to idio problem?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα παντως να χτυπησω ξυλο οσο καιρο το εχω μου δουλευει μια χαρα και δεν μου χει παρουσιασει τιποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia opws diabasa kai parapanw lete gia thn donhsh pou trizei kai to shide pou phgainei deksia-aristera,kai emena ta kanei auta kai h donhsh ontws einai enoxlhtikh.eseis phgate kai ta ftiaksate h ta afhsate etsi opws to phrate??ginete na apw sthn nokia kai estw na mou ftiaksoun thn donhdh?h tha mou poune etsi kanoun ola!!:confused:

 

φιλε aris_21 εγω το πηγα (μαυρο),το ειδε ο τεχνικος ακουσε πως κανει η δονηση και μου το κρατησαν για επισκευη,την αλλα μερα το πηρα και ειχε καινουργια προσοψη με ζελατινα,καινουργιο ολο το πισω case,καλυμα φακου με ζελατινα,και πισω πλατη,το τηλεφωνο ηταν 100 φορες καλυτερο απο οταν το εβγαλα απο το κουτι του.μην περιμενεις να μην παιζει δεξ.αριστερα ξεχνα το,αλλα η δονηση δεν ακουγετε καν απλα το νιωθεις να τρεμει!αψογο:D

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

φιλε aris_21 εγω το πηγα (μαυρο),το ειδε ο τεχνικος ακουσε πως κανει η δονηση και μου το κρατησαν για επισκευη,την αλλα μερα το πηρα και ειχε καινουργια προσοψη με ζελατινα,καινουργιο ολο το πισω case,καλυμα φακου με ζελατινα,και πισω πλατη,το τηλεφωνο ηταν 100 φορες καλυτερο απο οταν το εβγαλα απο το κουτι του.μην περιμενεις να μην παιζει δεξ.αριστερα ξεχνα το,αλλα η δονηση δεν ακουγετε καν απλα το νιωθεις να τρεμει!αψογο:D

tha to paw kai egw aurio sthn nokia na to dei giati h donhsh kanei polu thorubo.thanks!!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε aris_21 εγω το πηγα (μαυρο),το ειδε ο τεχνικος ακουσε πως κανει η δονηση και μου το κρατησαν για επισκευη,την αλλα μερα το πηρα και ειχε καινουργια προσοψη με ζελατινα,καινουργιο ολο το πισω case,καλυμα φακου με ζελατινα,και πισω πλατη,το τηλεφωνο ηταν 100 φορες καλυτερο απο οταν το εβγαλα απο το κουτι του.μην περιμενεις να μην παιζει δεξ.αριστερα ξεχνα το,αλλα η δονηση δεν ακουγετε καν απλα το νιωθεις να τρεμει!αψογο:D

 

File mark sou einai eukolo na mas peis se poio service center akribws piges?

Giati alloi einai swstoi kai alloi bariountai ti zwi tous...

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

File mark sou einai eukolo na mas peis se poio service center akribws piges?

Giati alloi einai swstoi kai alloi bariountai ti zwi tous...

 

nai gia pes giati mallon kai ego to xo ayto to problima alla mexri tora den me kaiei toso poly... an omos einai opos ta les na to pao kai ego.....

Link to comment
Share on other sites

Χθές αγόρασα το τηλέφωνο με την τελευταία έκδοση λογισμικού απο τον Γερμανό. Παρατήρησα οτι κάποιες φορές η ένδειξη του σήματος κολλάει και οτι άλλες φορές το σ΄γημα εξαφανίζεται τελείως για μερικά δευτερόλεπτα. Στο σπίτι μοθ όπου με άλλες συσκευές μιλάω χωρίς πρόβλημα με το συγκεκριμένο υπάρχουν διακοπές στη συνομιλία.

 

 

Μου φαίνεται πως θα κάνουμε συλλογο ατόμων με προβληματικα Ν-80.

Ο άλλος δεν φθάνει που το στερήθηκε καμποσες μέρες, του ήρθε αναβαθμισμένο μεν αλλά με το ίδιο πρόβλημα δε.Εγω περιμενω ακόμα να έρθει.

 

Το πήγα στην ΑC Θεσ/νικης και μετά από 10 με 15 μέρες (στο εξωτερικό), μου το επέστρεψαν με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (Αναβαθμισμένο μεν).

 

Ένας φίλος το αγόρασε σήμερα και έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. :X

 

Εμπρος για ίδρυση συλλόγου με προβληματικά Ν-80.

Είναι κρίμα να δίνεις 200.000 δραχμούλες για κινητό και να αντιμετωπίζεις προβλήματα.Τα σαίνια της ΝΟΚΙΑ δεν μπορουν να βρουν τι φταιει?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

1) Δημιούργησε μια σύνδεση Wi-Fi με το N80 Computer-to-Computer (Ad Hoc)

 

2) Στον Πίνακα Ελένχου -> Συνδέσεις Δικτύου -> Ασύρματη Σύνδεση Δικτύου -> ιδιότητες -> (tab) Ασύρματα Δίκτυα -> (checkbox) Χρήση των windows για ρύθμιση του ασύρματου δικτύου -> (tab) Γενικά -> Πρωτόκολλο internet (TCP/IP) -> ιδιότητες -> (checkbox) Χρήση της παρακάτω διεύθυνσης IP

 

Διεύθηνση IP : 192.168.0.1 αν χρησιμοπιείς στατικές IP στο τοπικό σου δίκτυο , αν το τοπικό σου δίκτυο χρησιμοπιεί το 192.168.0.1 βάλε οπιοδήποτε άλλο με 192.168.0.x

Μάσκα υποδικτύου 255.255.255.0

 

3) Στον Πίνακα Ελένχου -> Συνδέσεις Δικτύου -> Τοπική σύνδεση -> ιδιότητες -> (tab) Για προχωρημένους -> Κοινόχρηστη σύνδεση στο Internet (ICS) -> (checkbox) Να επιτρέπεται η σύνδεση άλλων χρηστών του δικτύου μέσω της σύνδεσης Internet αυτού του υπολογιστή -> (στο ίδιο πλαίσιο button) Ρυθμίσεις -> Υπηρεσίες επέλεξε αυτές που χρειάζεσε

 

Ελπίζω να βοήθησα , μπορεί να υπάρχει και άλλος τρόπος αλλά εγώ αυτό έκανα και λειτουργεί (με στατικά IP τουλάχιστον)

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες, η περίπτωση που αναφέρω όμως είναι διαφορετική γιατί η σύνδεση στο Internet του laptop γίνεται μέσω router και επομένως δεν μπορεί να γίνει Internet Connection Sharing (ICS).

 

Εχει δοκιμάσει κανείς με bridge (LAN Connection + Wireless Connection)?

 

Αν ναι τι IP settings χρειάζονται σε laptop, Ν80?

Link to comment
Share on other sites

to phga shmera sthn nokia ths perioxhs mou kai tous eipa gia to problhma tis donhshs kai mou eipan etsi kanoune ola....tou lew to kserw alla mhpws diorthwnetai kai mou leei tha to steiloume sta kentrika kai se 15meres tha erthei kai na ginei mou eipe meta apo 1mhna tha kanei pali to idio logw oti einai plastika kai xalarwnoune kai kati tetoies mpourdes kai to phra kai efuga.kai kati allo to shma esas sas kobei se sunomilia?eida 2,3 eixane auto to problhma egw mesa sto spiti otan milaw kai kinoumai kanei aposundesh.polu spastiko!!!a,re NOKIA!:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες, η περίπτωση που αναφέρω όμως είναι διαφορετική γιατί η σύνδεση στο Internet του laptop γίνεται μέσω router και επομένως δεν μπορεί να γίνει Internet Connection Sharing (ICS).

 

Εχει δοκιμάσει κανείς με bridge (LAN Connection + Wireless Connection)?

 

Αν ναι τι IP settings χρειάζονται σε laptop, Ν80?

Μήπως ξέρει κανείς, γιατί στο My Devices του site που γράφουμε, το Ν80 βγήκε από τη λίστα των WLAN-enabled συσκευών; Ενώ στην αρχή ήταν μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Aν αυτό σημαίνει wi-fi,τότε το Ν80 δεν νομίζω πως έχει...

Ε, νομίζω ότι θα τρελλαθούμε βρε παιδιά! Για ρίξε μια ματιά εδώ στο "Συνδεσιμότητα"

http://www.myphone.gr/devices/review-70.html

Το ότι έχει είναι σίγουρο. Άλλωστε, είναι σχεδόν ο μόνος λόγος που ενδιαφέρομαι γι' αυτό και αν το επερχόμενο Ν73 είχε WiFi, νομίζω ότι το Ν80 με τα μύρια όσα προβλήματα που παρουσιάζει και διαβάζω εδώ κάθε μέρα, δεν θα πουλούσε καθόλου, όλοι θα περιμένανε το Ν73, αλλά η Νοκια σοφά ποιώντας, βάζει από ένα καλόύδι σε κάθε κινητό της. Ποτέ όλα μαζί σε όλα τα κινητά της. Σοφή κίνηση marketing! Από την άλλη μας παραμυθιάζει και μας πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Πάρτε κόσμε! Μόνο 630 ευρώ! Τζάμπα! Και τρέχουν οι μαθητές και το αγοράζουν σαν τρελλοί! Τώρα, πού βρίσκουν τόσα χρήματα, ενώ όλοι κλαίγονται για ανεργίες κλπ, αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Το θέμα είναι γιατί το βγάλανε από τη λίστα. Ακούει κανείς moderator;

Link to comment
Share on other sites

Ε, νομίζω ότι θα τρελλαθούμε βρε παιδιά! Για ρίξε μια ματιά εδώ στο "Συνδεσιμότητα"

http://www.myphone.gr/devices/review-70.html

Το ότι έχει είναι σίγουρο. Άλλωστε, είναι σχεδόν ο μόνος λόγος που ενδιαφέρομαι γι' αυτό και αν το επερχόμενο Ν73 είχε WiFi, νομίζω ότι το Ν80 με τα μύρια όσα προβλήματα που παρουσιάζει και διαβάζω εδώ κάθε μέρα, δεν θα πουλούσε καθόλου, όλοι θα περιμένανε το Ν73, αλλά η Νοκια σοφά ποιώντας, βάζει από ένα καλόύδι σε κάθε κινητό της. Ποτέ όλα μαζί σε όλα τα κινητά της. Σοφή κίνηση marketing! Από την άλλη μας παραμυθιάζει και μας πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Πάρτε κόσμε! Μόνο 630 ευρώ! Τζάμπα! Και τρέχουν οι μαθητές και το αγοράζουν σαν τρελλοί! Τώρα, πού βρίσκουν τόσα χρήματα, ενώ όλοι κλαίγονται για ανεργίες κλπ, αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Το θέμα είναι γιατί το βγάλανε από τη λίστα. Ακούει κανείς moderator;

Νομίζεις ότι όλοι οι μαθητές κάθονται και πέρνουν κινητά 600 ευρώ και ζητούν από τους γονείς τους λεφτά; Σε ενημερώνω ότι δεν είναι όλοι έτσι...

 

Δεν είναι έτσι, και θα σε παρακαλέσω να προσέχεις λίγο τον λόγο σου γιατί βρίσκεσαι σε δημόδιο forum και είναι σαν μιλάς στο δρόμο και ένα μέρος των ανθρώπων που είναι εκεί τους απαξιείς και τους κοροϊδεύεις, συνεπώς τους προσβάλεις...

 

Το N80 μου προσωπικά δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα στο hardware! Και όπως λέει και ο nervous στην υπόγραφή του "Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!"...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες, η περίπτωση που αναφέρω όμως είναι διαφορετική γιατί η σύνδεση στο Internet του laptop γίνεται μέσω router και επομένως δεν μπορεί να γίνει Internet Connection Sharing (ICS).

 

Εχει δοκιμάσει κανείς με bridge (LAN Connection + Wireless Connection)?

 

Αν ναι τι IP settings χρειάζονται σε laptop, Ν80?

Φίλε μου gsitos , κατάλαβα ότι το Laptop είναι συνδεδεμένο στο (υποψιάζομαι) Hub Router με καλώδιο UTP (δηλ. καλώδιο δικτύου).

Αν ισχύει αυτό τότε :

 

Ακολούθησε τις οδηγίες μου

 

Όλες οι οδηγίες μου πρέπει να γίνουν στο Laptop και ΟΧΙ ΣΤΟ ROUTER .

Φυσικά και μπορείς να κάνεις Κοινόχρηστη σύνδεση στο Internet (ICS) στην τοπική σύνδεση (δηλ. ενσωματωμένη κάρτα δικτύου του Laptop) όταν στο Laptop λειτουργούν περισσότερες από μία σύνδεση (δηλ. WiFi , Firewire , Modem κτλ.).

Αν δεν σε εμφανίζει στο Τοπική σύνδεση (δηλ. ενσωματωμένη κάρτα δικτύου του Laptop) -> ιδιότητες -> (tab) Για προχωρημένους , την Κοινόχρηστη σύνδεση στο Internet (ICS) τότε τρέξε τον οδηγό εγκατάστασης δικτύου ξανά και κάνε τις ανάλογες ρυθμίσεις .

Ελπίζω να τα καταφέρεις.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

mpori na mou pi kapios pos apo ton browser to n80, oxi ton opera, vgeni ekinos o megethintikos fakos kai vlepis olokliro to site? to exo di de kati screenshots alla den to exo vri akomi sto kinito mou!!!!

pantos to exo kata efcharistithi to wlan parolo pou krata mono 3 ores panta anichto ka isindedemeno.

 

 

*epitelous kai episimi thiki apo ti nokia gia to n80

oxi apoklistika gia n80 alla telos panton teriazi episima

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,83227,00.html?s=N80

cp-68

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα κατι για την εφαρμογη η οποια μας απασχολησε πριν την

κυκλοφορια του Ν80 ,την οποια ειχαμε δει σε screenshots.

Με την επισημη κυκλoφορια του ,ειδαμε οτι δεν υπηρχε στο μενου.

Μιλαω για την εφαρμογη εντοπισμος θεσης-πλοηγηση.

 

Μεσω της εφαρμογης taskman ,(θα πρεπει να εχετε ρυθμισει απο το taskman να φαινονται οι εφαρμογες του τηλεφωνου)

προσεξα οτι υπαρχει αυτη η εφαρμογη εγκατεστημενη στο Ν80

αλλα δεν εμφανιζεται στο μενου .Μεσω taskman ομως τρεχει κανονικα :D

Συνδεσα κανονικα το νεο μου bt gps :happy:

 

http://img416.imageshack.us/img416/112/screenshot00133kv.th.jpg http://img111.imageshack.us/img111/6591/screenshot00183oh.th.jpg http://img259.imageshack.us/img259/5551/screenshot00144cg.th.jpg http://img53.imageshack.us/img53/699/screenshot00156bc.th.jpg

http://img310.imageshack.us/img310/6058/screenshot00167zy.th.jpg http://img479.imageshack.us/img479/9291/screenshot00172yc.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα κατι για την εφαρμογη η οποια μας απασχολησε πριν την

κυκλοφορια του Ν80 ,την οποια ειχαμε δει σε screenshots.

Με την επισημη κυκλoφορια του ,ειδαμε οτι δεν υπηρχε στο μενου.

Μιλαω για την εφαρμογη εντοπισμος θεσης-πλοηγηση.

 

Μεσω της εφαρμογης taskman ,(θα πρεπει να εχετε ρυθμισει απο το taskman να φαινονται οι εφαρμογες του τηλεφωνου)

προσεξα οτι υπαρχει αυτη η εφαρμογη εγκατεστημενη στο Ν80

αλλα δεν εμφανιζεται στο μενου .Μεσω taskman ομως τρεχει κανονικα :D

Συνδεσα κανονικα το νεο μου bt gps :happy:

 

Εμενα δεν εχει? εψαξα και τιποτα δεν βρηκα..sniffff

Link to comment
Share on other sites

Aν αυτό σημαίνει wi-fi,τότε το Ν80 δεν νομίζω πως έχει...

Πως δεν έχει βρε παιδιά!?Εγώ συνδέομαι μια χαρά μέσω του WLAN με το us robotics 9106 που έχω και σερφάρω στο διαδίκτυο τσάμπα, χωρίς να χρεώνομαι χρήση GPRS ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σχετικα με τους φιλους που ρωτησαν που μου αλλαξαν τα πλαστικα για τους τριγμους στο n80,πηγα στην alpha copy στο ηρακλειο κρητης.(οντως ο nervous εχει δικιο για τον εντοπισμο θεσης!!)
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

kalhspera.na sas rwthsw kati paidia?prospa8w na kanw egkatastash kapoia themes sto n80 kai mou leei oti den upostirizei tis efarmoges sis.giati ginetai auto?eixa to n70 kai kanena problhma.edw ti ginetai?akoma kai ta programs pou exete edw gia to n80 den mou ta pernaei.mhpws xerete ti ginetai?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...