Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί,αλλά υπάρχει καλύτερη μπαταρία στο εμπόριο εκτός αυτής που δίνεται?

 

οχι δεν υπαρχει μεγαλυτερη.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλό Πάσχα σε όλους!

Παρήγγειλα το Ν80 και έρχεται την άλλη βδομάδα, μα ξέχασα να δώσω χρώμα. Εκτός από υποκειμενικά κριτήρια (μου αρέσουν όλα) κάπου διάβασα στο φόρουμ οτι το μαύρο είναι πιό ανθεκτικό στις γρατσουνιές. Ισχύει αυτό;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με τον καιρο χαλαρωσε το πορτακι αλλα δεν με ενοχλει και πολυ.

Μπορει να σφιξουν το πορτακι αλλα μονο σε καταστημα ΝΟΚΙΑ.

 

Εγω που το δοκιμασα και το ανοιξα δεν εσφιξε καθολου.Οποτε τζαμπα κοπος και να το ανοιξεις.

 

 

 

Η προσοψη δεν νομιζω να φταιει.

Θα σου ξεφυγε κατι στη συναρμολογηση το οποιο δεν εκανες καλα.

 

Εγω στο δικο μου αλλαξα μονο την μπροστα προσοψη και λειτουργει κανονικα.

 

 

 

Δεν νομιζω να θελει ρυθμισεις.

Εχω της LInksys το Router και το αναγνωριζει και συνδεεται αυτοματα.

Δεν εχω κανει καποια ρυθμιση :blink:

 

kai egw Linkys Router exw thelw na pw pws paw kai energwpiw thn nic tou n80?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκε κανεις τι βελτιωνει η 4.0707.0.7 που υπαρχει απο εχτες για κατεβασμα?

Εψαξα στο νετ και δεν υπαρχει τιποτα. Περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα διαβασα σε ξενα φορουμ,αρκετοι εχουν προβληματα απο το νεο FW Οσο αφορα το mυltιmedιa κey,και τη συνδεση μεσω Wιfι.καποιοι αναφερουν αυξηση ταχυτητας και καλυτερο Βrοwsιng

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έγινε ακόμη καλύτερο με τη νέα αναβάθμιση.Τρομερή ταχύτητα και σταθερότητα.

Δυστυχώς το 2ο που πήγα ν αναβαθμίσω νέκρωσε γιατι ο ******ς πήρα σβάρνα όλα τα καλώδια:(

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχθές εντελώς συμπτωματικά είδα οτι βγήκε αναβάθμιση, την έκανα, δεν βρήκα καμία διαφορά όσο δούλεψα το κινητό. Μια ώρα έψαχνα προηγούμενες σελίδες να δω τι διορθώνει, μη ξέρωντας πότε βγήκε η αναβάθμιση.:O Βασικά ο λόγος που γράφω είναι ο εξής.

Το ηχείο του κινητού, που ακούω μουσική έχει αισθητά μειωμένει ένταση.Δεν είναι θέμα mp3, αφού και στους δικούς του ήχους και στην ανοιχτή ακρόαση η ένταση ειναι μειωμένη. Συγκρινοντας το με άλλο Ν80 και 2 Ν73 η διαφορά είναι μεγάλη. Αυτό ίσως συμβαίνει γιατι 2 φορές έκανε βουτιά σε υγρά το κινητό. :X Την τελευταία φορά το είχα μια βδομαδα σε τεχνικό, ο οποίος μου είπε οτι το είχε 5 μέρες σε ένα ειδικό υγρό για να καθαρίσει η πλακέτα.(είχε πεσει ολο το κινητό σε μια κανάτα με γάλα, και αφού στέγνωσε έπιασε κρούστα όλη η πλακέτα. Μετά απο 2 μέρες κατάφερα να το λειτουργήσω αφού το είχα πάνω σε ζέστη να στεγνώσει) ΌΤαν το πήρα την πρώτη φορα ο ήχος ήταν απλά ελεηνός. Το ξαναπήγα λοιπόν, μου άλλαξε το buzzer. Πλέον ακούγεται καθαρά αλλά οχι τόσο δυνατά. Τον ρωτάω τι φταιει και μου λεεί ίσως στο προστατευτικό πανακι πάνω στην προσόψη έχουν κολλήσει βρωμιές και μειώνει τον ήχο. :wacko: Οταν τον ειπα να το αλλαξουμε λεει αυτά τα βρίσκουμε δύσκολα δεν τα δίνει ευκολα η νοκια λόγω του οτι ειναι ένα κομμάτι, πάει μονοκόματο, και έχει πάνω το ΙΜΕΙ της συσκεύής:blink: . Σε μια σελίδα βρήκα αυτό και νομίζω είναι το κομματι που πρέπει να αλλάξω http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php/products_id/4655 αλλά και πάλι αν δεν οφείλεται σε αυτό γιατί να δώσω 60 ευρώ άδικα; τι μπορεί να φταίει;:cry: ποιος ο λογος να ακούγεται χαμηλά;:cry: μπορεί να φταίει κάτι απο την πλακέτα;

Το πήγα στο νοκια κλαμπ της πόλης μου (οχι της Καβάλας) και λεει πρεπει να το στείλει στα κεντρικά (έχω τις χειρότερες αναμνήσεις). Μπορώ να το ανοιξω μόνος; κάπου είχα βρει οδηγίες βήμα προς βήμα πως ανοιγει. Τι να κάνω δεν ξέρω. Αισθάνομαι οτι έχω πάλι το 6600 που το άκουγα μόνο όταν είχε ησυχια

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω αλλαγή κάρτας GSM στο κινητό, μόλις το ανοίγω αρχίζει και κάνει εγκατάσταση και μόλις τελειώσει μετά από 15'' περίπου, εμφανίζει το μήνυμα «η κάρτα περιέχει μη αξιόπιστο λογισμικό κλπ"... πώς μπορώ να το αφαιρέσω;

 

Πήγα στη διαχείριση εφαρμογών και βρήκα μέσα στην κάρτα μνήμης 3 εφαρμογές που είναι μη εγκαταστημένες... έχετε κάτι υπόψιν;

 

Μήπως με κάποιον explorer της κάρτας αν τς αφαιρούσα;

 

Προφανώς έμειναν εκεί «ορφανές» μετά την τελευταία αναβάθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβησε απο την καρτα ολο το φακελο private, sys και system :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έγινε ακόμη καλύτερο με τη νέα αναβάθμιση.Τρομερή ταχύτητα και σταθερότητα.

Δυστυχώς το 2ο που πήγα ν αναβαθμίσω νέκρωσε γιατι ο ******ς πήρα σβάρνα όλα τα καλώδια:(

To neo firmware einai gia thn ekdosi N80i h gia to aplo N80??

Link to comment
Share on other sites

Σβησε απο την καρτα ολο το φακελο private, sys και system :)

 

Καταρχήν ευχαριστώ... :)

Προσπάθησα να τα διαγράψω με τον X-plore αλλά δεν διαγράφει κανέναν!

Μετά εγκατέστησα τον Y-Browser αλλά και μ' αυτόν ενώ δεν βγάζει το μήνυμα ότι είναι αδύνατη η διαγραφή, οι φάκελοι παραμένουν... ο μόνος που διαγράφηκε ήταν ο system...έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι βγάζει το μήνυμα «εγκατάσταση....» και μετά «η κάρτα μνήμης περιέχει μη αξιόπιστο....»...

Ίσως με card-reader ή αν δεν τα καταφέρω με format της κάρτας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To neo firmware einai gia thn ekdosi N80i h gia to aplo N80??

 

Internet edition και απλό

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

To neo firmware einai gia thn ekdosi N80i h gia to aplo N80??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540 :rolleyes:

Καταρχήν ευχαριστώ... :)

Προσπάθησα να τα διαγράψω με τον X-plore αλλά δεν διαγράφει κανέναν!

Μετά εγκατέστησα τον Y-Browser αλλά και μ' αυτόν ενώ δεν βγάζει το μήνυμα ότι είναι αδύνατη η διαγραφή, οι φάκελοι παραμένουν... ο μόνος που διαγράφηκε ήταν ο system...έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι βγάζει το μήνυμα «εγκατάσταση....» και μετά «η κάρτα μνήμης περιέχει μη αξιόπιστο....»...

Ίσως με card-reader ή αν δεν τα καταφέρω με format της κάρτας...

Σβηστους η με card reader και αν δεν εχεις σβηστους ετσι :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

Αν εχεις τα μηνηματα να αποθικευονται στην καρτα για να μην τα χασεις παρε ολο τον φακελο mail2 και μετα ξαναβαλτον στην θεση του

Τον φακελο mail2 θα τον βρεις μεσα στο private/100048b/Mail2/;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εγινα κατοχος ενος Ν80 εδω και λιγες μερες.

θα ηθελα να ρωτησω γιατι παλια ειχα ενα 6600 το Logo Operator πως αλλαζει στο Ν80.

βρηκα αυτο http://www.jaspp.net/?p=501 αλλα δεν μου δουλεψε.

υπαρχει τροπος απο στο 6600 να παω στο c:/System/Apps/Logo και να βαλω μια φωτο ?και να εμφανιστει

 

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς λέει σε εκείνο το site για την καινούρια έκδοση; :confused:

Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help

 

Τι ειναι το προδιανεμημενο κλειδι για συνδεση wlan που μου ζητα συνεχεια για να συνδεθεί?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα μπαίνω και εγώ στο club σας ,του Ν80 internet edition. Έχω μια απορία . Έχω σύνδεση cosmote . Πρίν είχα το Ν70 που είμουν τόσο ευχαριστημένος που το άλλαξα μόνο για wlan δίκτυο του Ν80. Στο Ν70 είχα πολύ καλό σχετικά σήμα στο χώρο του γραφείου μου με το Ν80 με τα βίας να έχω μία γραμμή σήμα .Τι γίνεται το Ν80 δεν έχει καλό σήμα ή μήπως θέλει αναβάθμισει ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς λέει σε εκείνο το site για την καινούρια έκδοση; :confused:

Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι...

μπενεις μεσα στην σελιδα και στα αριστερα σου εκει που λεει model γραφεις το μοντελο του κινητο που θελεις να δεις :)

Για το Ν80 ειναι αυτο

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N80

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ περασα το καινουργιο f/w η μονη αλλαγη που παρατηρησα ειναι οτι εαν το κλειδωσεις μπαινει σε λειτουργια ναρκης αμεσως και οχι σε 20 λεπτα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

μπενεις μεσα στην σελιδα και στα αριστερα σου εκει που λεει model γραφεις το μοντελο του κινητο που θελεις να δεις :)

Για το Ν80 ειναι αυτο

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N80

 

Τhanks φίλε μου! :)

Είχα καταλάβει τί παίζει και είχα γράψει n80 αλλά μου έδειχνε την 0.42 γι'αυτο παραξενεύτηκα.

Καλή Ανάσταση σε όλους! :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

kalispera xristos anesti eimai katoxos k ego n80 thelo na kano asirmati sindesi wlan me to router mou kai den ksero mporeite na boithisete me apla bimata sas parakalo,euxaristo
Link to comment
Share on other sites

kalispera xristos anesti eimai katoxos k ego n80 thelo na kano asirmati sindesi wlan me to router mou kai den ksero mporeite na boithisete me apla bimata sas parakalo,euxaristo

 

Χριστος Ανεστη.

δεν ειναι τιποτα το δυσκολο.

κανεις αναζητηση μεσο του τηλ.το wifi σου,

το βρισκει σε ρωταει να κανεις συνδεση και μπαινεις κανονικα.

δεν κανεις κατι παραπανο.

και οταν πηγαινεις να μπεις σε μια σελιδα στο net

σε ρωταει τι να επιλεξεις και επιλεγεις easy wlan.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη.

δεν ειναι τιποτα το δυσκολο.

κανεις αναζητηση μεσο του τηλ.το wifi σου,

το βρισκει σε ρωταει να κανεις συνδεση και μπαινεις κανονικα.

δεν κανεις κατι παραπανο.

και οταν πηγαινεις να μπεις σε μια σελιδα στο net

σε ρωταει τι να επιλεξεις και επιλεγεις easy wlan.

 

Εμένα γιατι μου ζητα προδιανεμημένο κλειδι?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...