Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gia sas. simera vgike to nokia gmail mobile java app. (http://googlesystem.blogspot.com/2006/11/gmail-mobile-java-application.html) . To katevasa ke to evala sto nokia n80 xoris provlima me ti vodafone. Anigi mia xara ke otan pai na sundethi telika mou lei : network anaivallable... Genika den exo provlimata me data sti vodafone. Enoo mia xara sindeome me ton browser, profimail, google maps mobile... ke alla programata pou theloun sindesi internet... kamia idea? euxaristo
Link to comment
Share on other sites

Geia xara!

exw to SE w810i kai uparxei dinatotita na parw to N80.

Tha ithela na mathw gia poiotita tis camera. To oti den exei autofocus epireazei tin poiotita tis eikonas? sigkritika me to w810 poio vgazei kaliteri photografia?

Sxetika me tin poiotita tou ixou. Exei kaliteri poiotita ixou otan anaparagei mp3 apo to ixeiaki tou se sxesi me to w810i kai pio exei megaliteri entasi?

Ayta gia arxi.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Geia xara!

exw to SE w810i kai uparxei dinatotita na parw to N80.

Tha ithela na mathw gia poiotita tis camera. To oti den exei autofocus epireazei tin poiotita tis eikonas? sigkritika me to w810 poio vgazei kaliteri photografia?

Sxetika me tin poiotita tou ixou. Exei kaliteri poiotita ixou otan anaparagei mp3 apo to ixeiaki tou se sxesi me to w810i kai pio exei megaliteri entasi?

Ayta gia arxi.

Thanks

 

Σιγουρα επηρεαζει το autofocus .

Εδω μιλαμε ομως για το Ν80 αποκλειστικα ομως.

Υπαρχει καταλληλη ενοτητα για συγκρισεις κλπ ,εδω:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Συνεχεια εκει λοιπον . :)

 

Παρακληση: Γραφε με Ελληνικα για να καταλαβαινουμε τι γραφεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Πριν λίγες μέρες μου έκλεψαν την τσάντα μου που είχε 2 από τα 3 κινητά μου. Ευτυχώς αυτό που μου έμεινε είναι το N80 μου και σκέφτηκα (αργά βέβαια αλλά καλά να πάθω) να βάλω το Guardian το πρόγραμμα που άμα κλαπεί το κινητό στέλνει SMS με τα στοιχεία της κάρτας SIM που το χρησιμοποιεί εκείνη την στιγμή. Δυστυχώς όμως είδα ότι δεν υποστηρίζεται το Ν80 αλλά το Ν90 και το 6600 που είναι τα άλλα 2 κινητά που μου κλέψανε.

 

Αν γνωρίζετε κάποιο παρόμοιο ή ακόμα και καλύτερο πρόγραμμα θα μου ήταν πολύ ευχάριστω να μου το προτείνετε.

 

Συγγνώμη για την μεγαλούτσικη εισαγωγή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μου επεσε το Ν80 μεσα σε νερο..

 

η εγγυειση δεν το καλυπτει

 

ξερει καπιος καπιο μαγαζι να παο να το φτιαξω ?

 

γιατι το παταω αναβει η οθονη μα μενει συνεχεια ασπρη χωρης να μπει μεσα στο λειτουργικο του κινητου.

 

 

 

σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει..

 

 

ευχαριστω πολυ..

 

 

χρηστος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μου επεσε το Ν80 μεσα σε νερο..

 

η εγγυειση δεν το καλυπτει

 

ξερει καπιος καπιο μαγαζι να παο να το φτιαξω ?

 

γιατι το παταω αναβει η οθονη μα μενει συνεχεια ασπρη χωρης να μπει μεσα στο λειτουργικο του κινητου.

 

 

 

σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει..

 

 

ευχαριστω πολυ..

 

 

χρηστος

 

Αν χρειαστει αλλαγη η πλακετα του τοτε θα πληρωσεις αρκετα ευρω...! Μπορει να στο επισκευασει και η nokia. Δε σου ειπαν οτι δε μπορουν να το φτιαξουν αλλα οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση. Αν εισαι Αθηνα μπορεις να το πας και στο 9volto ή σε οποιοσηποτε εξουσιοδοτημενο καταστημα! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Πριν λίγες μέρες μου έκλεψαν την τσάντα μου που είχε 2 από τα 3 κινητά μου. Ευτυχώς αυτό που μου έμεινε είναι το N80 μου και σκέφτηκα (αργά βέβαια αλλά καλά να πάθω) να βάλω το Guardian το πρόγραμμα που άμα κλαπεί το κινητό στέλνει SMS με τα στοιχεία της κάρτας SIM που το χρησιμοποιεί εκείνη την στιγμή. Δυστυχώς όμως είδα ότι δεν υποστηρίζεται το Ν80 αλλά το Ν90 και το 6600 που είναι τα άλλα 2 κινητά που μου κλέψανε.

 

Αν γνωρίζετε κάποιο παρόμοιο ή ακόμα και καλύτερο πρόγραμμα θα μου ήταν πολύ ευχάριστω να μου το προτείνετε.

 

Συγγνώμη για την μεγαλούτσικη εισαγωγή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ρωτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1624056#post1624056 ομως το κακο εγινε ηδη ελπιζω να μην σου ξανατυχη.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ξερει καποιος αν το N80 INTERNET EDITION διαφορετικο firmware

και αν αναβαθμιζεται με αυτο το υπαρχον N80?

 

Δε νομίζω να έχει κάτι το τρομερά διαφορετικό... :rolleyes:

 

Πάντως εδώ: http://europe.nokia.com/A4195015 μπορείς να βρείς μία νέα εφαρμογή που θα έχει (το WLAN Wizard) ;)

 

(Τώρα δεν ξέρω αν μόνο η ύπαρξη αυτης της εφαρμογής το κάνει "internet edition" :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι. Πως μπορώ να προσθέσω τα ελληνικά στις γλώσσες που διαλέγω για εγγραφή SMS? Κάτι έγινε και δεν τα έχω στην λίστα. Σε άλλες δραστηριότητες (Επαφές, ημερολόγιο κτλ) εμφανίζει κανονικά τα ελληνικά.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα κυκλοφόρησε το νέο Νοkia Ν80 ΙΕ από 15 Σεπτεμβρίου 2006, εκτός από την Ελλάδα. Γιατί;

 

Ξέρει κανείς αν κυκλοφορεί στην Ελλάδα το νέο Νοkia Ν80 ΙΕ (Internet Edition) ή πότε θα κυκλοφορήσει;

 

Οι διαφορές του νέου Ν80 ΙΕ με το Ν80 εκτός από τις extra εφαρμογές στο μενού, σίγουρα θα έχει βελτιώσεις στο εσωτερικό, δηλαδή στο hardware.

Οι εφαρμογές και των δύο τηλεφώνων θα είναι συμβατές, αλλά το λογισμικό πιθανώς να είναι διαφορετικό, δηλαδή άλλο λογισμικό θα φορτώνετε στο νέο Ν80 ΙΕ και διαφορετικό στο Ν80. Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εφαρμογές του νέου Νοkia N80IE:

 

Nokia_N80_Internet_Edition_QuickOffice.sis (Quickoffice document viewers, 25-Oct-2006)

Nokia_N80_Internet_Edition_AntiVirus.sisx (F-Secure Anti-Virus, 25-Oct-2006)

Nokia_N80_Internet_Edition_WlanWizard.sisx (WLAN Wizard, 25-Oct-2006)

 

Συμβατό το νέο Ν80ΙΕ και με τις υπόλοιπες εφαρμογές του υπάρχων Ν80.

 

Και τα Ελληνικά εγχειρίδια του νέου Ν80ΙΕ:

Nokia N80 Internet Edition User Guide in Greek (Issue 2, 26-Sep-06)

Nokia N80 Additional Applications User Guide in Greek (Issue 3, 20-Sep-06)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει κάτι το τρομερά διαφορετικό... :rolleyes:

 

Πάντως εδώ: http://europe.nokia.com/A4195015 μπορείς να βρείς μία νέα εφαρμογή που θα έχει (το WLAN Wizard) ;)

 

(Τώρα δεν ξέρω αν μόνο η ύπαρξη αυτης της εφαρμογής το κάνει "internet edition" :whistle: )

 

Η προσθήκη εφαρμογής VoIP και μάλιστα ενσωματωμένης στο μενού του τηλεφώνου (όταν πραγματοποιείς κλήση, έχεις την επιλογή να καλέσεις μέσω VoIP) είναι μία πολύ σημαντική προσθήκη που από μόνη της δικαιολογεί τον τίτλο Internet Edition.

 

Γι' αυτό, καλό θα ήταν να βρούμε τρόπο να αναβαθμίσουμε τα N80 μας σε Internet Edition. Λογικά αυτό θα γίνεται μόνο με φλασάρισμα του N80 με το firmware του Internet Edition (πιστεύω να γίνεται, εφόσον δε φαίνεται να υπάρχει διαφορά στο hardware). Με απλή εγκατάσταση εφαρμογών δε νομίζω να γίνει τίποτα, εφόσον οι επιπλέον δυνατότητες είναι ενσωματωμένες στο firmware. Απόδειξη το WLAN Wizard, το οποίο δε λειτουργεί στο Ν80 όπως στο Internet Edition (όπου εμφανίζει τα διαθέσιμα δίκτυα στην οθόνη αναμονής).

Link to comment
Share on other sites

Εχω βασιμες υποψιες οτι δεν υπαρχει διαφορα στο hardware της συσκευης .

(Κατι αντιστοιχο με Ν70me ,N73me) .

Οποτε λογικα η αναβαθμιση software θα γινεται κανονικα ,αρκει να κυκλοφορησει καπου :)

Παιζει και η καλη διαθεση καποιων nokia shops :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια: σύνδεση αδύνατη δεν βρέθηκε δίκτυο wlan.Αυτό μου βγάζει όταν πάω να συνδεθώ μέσω του Linksys router μου.καμια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει???έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις με κλειδιά wep και το κινητό βλέπει κανονικά το Linksys. :cry:

edit:τώρα μου βγάζει error ιστός καμία απόκριση πύλης....

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ Ν80 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια: σύνδεση αδύνατη δεν βρέθηκε δίκτυο wlan.Αυτό μου βγάζει όταν πάω να συνδεθώ μέσω του Linksys router μου.καμια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει???έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις με κλειδιά wep και το κινητό βλέπει κανονικά το Linksys. :cry:

edit:τώρα μου βγάζει error ιστός καμία απόκριση πύλης....

 

sorry που κάνω quote στον εαυτόν μου αλλά μετά απο πολλές προσπάθειες να συνδεθώ με wep και αφού δεν τα κατάφερνα είπα να βάλω wpa και μπαίνει μια χαρα!το θέμα είναι πόσο ασφαλής είμαι έτσι???στο wpa λέει κατι για 3600sec αυτό ξέρει κανείς τι σημαίνει???να αλλάξω κάτι?? :what:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ Ν80 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia, oi odigies pou grafei edo : http://www.seventy4.co.uk/weblog/2006/08/21/how-to-update-your-n80-to-v40623041/ einai sostes ?? elinika tha exo me to firmware pou dinei ?? to exei kanei kaneis ??

pls help !!

 

Thanks anyway !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να βάζει κωδικό στα ΣΜΣ για να μην μπορούν να τα δουν οι άλλοι για το ν80?(κάτι παρόμοιο που έχουν τα σαμσουνγκ)
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

sorry που κάνω quote στον εαυτόν μου αλλά μετά απο πολλές προσπάθειες να συνδεθώ με wep και αφού δεν τα κατάφερνα είπα να βάλω wpa και μπαίνει μια χαρα!το θέμα είναι πόσο ασφαλής είμαι έτσι???στο wpa λέει κατι για 3600sec αυτό ξέρει κανείς τι σημαίνει???να αλλάξω κάτι?? :what:

 

Το wpa είναι πιο ασφαλές από το wep.

Σημαίνει ότι κάθε 6 λεπτά (3600sec) αλλάζει αυτόματα το password για μεγαλύτερη ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Το wpa είναι πιο ασφαλές από το wep.

Σημαίνει ότι κάθε 6 λεπτά (3600sec) αλλάζει αυτόματα το password για μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

3600 sec ειναι 60 λεπτα. Αρα ο κωδικος αλλαζει ανα μια ωρα και οχι 6 λεπτα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...