Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tωρα διαβασα ποιο επανω οτι το τηλ σου εκλεισε οταν το εκανες αναβαθμιση, δυστυχος δεν μπορεις να κανεις μονος σου κατι θα πρεπει να το πας για φτιαξιμο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exei kanenas kana gnwsto pou na doulebei edw sth nokia na mou to kanei tzampantan? den thelw na dwsw twra 15-20 euro gia mia douleia 10 leptwn....(thessaloniki) euxaristw

h dinw dwro mia mnhmh 2gb minisd gia to n80 tou se opoion mou to kanei!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω προβλημα με την VGA καμερα μου. Οταν την ενεργοποιώ δεν δελιχνει εικόνα,και μου βγάζει "αποτυχία υλικού. Επαννεκίνηση κάμερας".

ΑΠο τις ελαχιστες γνώσεις μου φανταστηκα οτι χαλασε η κάμερα. Πηρα άλλη πλακετα που εχει ενσωματώμένη την κάμερα (μεταχειρισμενη σε αριστη κατασταση) και μου βγαζει παλι το ίδιο. Εκανα φορματ και ολα τα σχετικα αλλα τιποτα. Τι μπορεί να φταιει; απο την κεντρικη πλακετα καποιο τσιπακι; καλωδιοταινια καινουργια του εβαλα πριν μια βδομαδα.

help me please

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Πρώτα απο ολα πως μπορώ να ξεκλειδώσω Ν80 το οποιο ειναι κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο;

 

Εχω μια ιδεα να προσπαθήσω με το "PHOENIX firmware update se N80 IE" που εχω, και να το κανω αναβαθμιση με ολη την διαδικασια. Οποιος θυμαται αυτον τον οδηγο, ξερει αν βγαινει και ο κωδικος κλειδωματος του δικτύου;

 

Αυτη η διαδικασια κανει εγκατασταση απο την αρχη ολα τα αρχεια. Απλα δεν ξέρω αν ειναι ο NSU στην προιστορικη του μορφη:O

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Πρώτα απο ολα πως μπορώ να ξεκλειδώσω Ν80 το οποιο ειναι κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο;

 

Απο οσο ξερω δεν μπορεις να κανεις κατι .Μονο απο το δικτυο

στο οποιο ειναι κλειδωμενο .

Ρωτα και στο 9volto παντως..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Thelw na rwtìsw kati. Exw to N80 Ie. Mpaimw sto myphone mesw tou browser tou kinitou. Grafw mia apantisi sta ellinika kai thn blepw kanonika.

otan omws xanafortwsw thn selida hte me to kinhto hte apo pc bgazei to reply mou me kati kinezika. Ti ftaiei?

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Thelw na rwtìsw kati. Exw to N80 Ie. Mpaimw sto myphone mesw tou browser tou kinitou. Grafw mia apantisi sta ellinika kai thn blepw kanonika.

otan omws xanafortwsw thn selida hte me to kinhto hte apo pc bgazei to reply mou me kati kinezika. Ti ftaiei?

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι φταίει αλλά μάλλον έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων.. Γιατί εάν αλλάξεις σε unicode τα εμφανίζει κανονικά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Thelw na rwtìsw kati. Exw to N80 Ie. Mpaimw sto myphone mesw tou browser tou kinitou. Grafw mia apantisi sta ellinika kai thn blepw kanonika.

otan omws xanafortwsw thn selida hte me to kinhto hte apo pc bgazei to reply mou me kati kinezika. Ti ftaiei?

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι φταίει αλλά μάλλον έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων.. Γιατί εάν αλλάξεις σε unicode τα εμφανίζει κανονικά..

Αυτό συμβαίνει διότι το κινητό υποστηρίζει την κωδικοποίηση Unicode.

 

Όπως είπε και ο menios_t αν επιλέξεις τη κωδικοποίηση Unicode (UTF-8) θα να τα διαβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δλδ εγώ όταν γράφω απο το κινητό ένα Post θα πρέπει να αλλάζω την κωδικοποίηση σε unicode ώστε να μπορώ μετά να την βλέπω κανονικά απο όπου και να μπώ?
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

δλδ εγώ όταν γράφω απο το κινητό ένα Post θα πρέπει να αλλάζω την κωδικοποίηση σε unicode ώστε να μπορώ μετά να την βλέπω κανονικά απο όπου και να μπώ?

Ναι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μόλις έγινα κάτοχος ενός Ν80 ολοκαίνουργιου (δόξα το θεό :D) . Παρόλο που είμαι αναγνώστης του forum εδώ και πάρα πολύ καιρό πρώτη φορά γράφω σε αυτό. Με μια μικρή έρευνα και λίγο προσωπικό ψάξιμο βρήκα μερικά "κολπάκια" για να βελτιώσουμε την ενεργειακή απόδοση του τηλεφώνου μας, κοινώς πως να κάνουμε την μπαταρία να κρατάει περισσότερο.

 

1) Αφήνουμε το light sensor στην default ρύθμιση κοινώς στην μέση. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή αλλά η μεγάλη φωτεινότητα είναι αρκετά ενεργοβόρος.

 

2) Απενεργοποίηση της Ενεργής Αναμονής. Για πολλούς χρήστες είναι εξαιρετικά χρίσιμη ωστόσο με την απενεργοποίηση της κερδιζουμε ενεργειακά.

 

3) Απενεργοποίηση του 3G και χρήση του κλασσικού GSM. Το ξέρω πως σε ένα τέτοιο τηλέφωνο με 2 κάμερες κάτι τέτοιο το αποδυναμώνει από μια από τις βασικότερες λειτουργείες του αλλά θα εκπλαγείτε με την διαφορά.

 

4) Ορισμός της εμφάνισης διαδεσιμότητασ Wi-Fi στο "Ποτέ" και παραλληλα ορισμός στις προχωρημένες ρυθμίσεις της κατανάλωσης ενέργειας Tx (πόση ισχύς διατίθεται για την χρήση του Wi-Fi) στα 4mW απο τα 100 που έχει προεπιλεγμένη. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος για εξ'ολοκλήρου απενεργοποίηση του Wi-Fi ας τον μοιραστέι κάποιος μαζί μου.

 

5) Ορισμός του χρόνου καβυστέρησης για αναμονή στο 1 λεπτό και σβήσιμου οθόνης στα 10 δευτερόλεπτα, ή και ακόμα λιγότερο για όποιον θέλει.

 

Αυτά τα ολίγα, ελπίζω να σας φανούν χρίσιμα. Θα επανέλθω με τυχόν απορίες η ερωτήσεις (αφου ελέγξω το FAQ :P ).

 

Edit: Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά μιας κάρτας μνήμης 2GB. Ήθελα να ρωτήσω άν τα χρήματα για αγορά μιας High Speed κάρτας αξίζει, δηλάδή αν το κινητό την υποστηρίζει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

4) Ορισμός της εμφάνισης διαδεσιμότητασ Wi-Fi στο "Ποτέ" και παραλληλα ορισμός στις προχωρημένες ρυθμίσεις της κατανάλωσης ενέργειας Tx (πόση ισχύς διατίθεται για την χρήση του Wi-Fi) στα 4mW απο τα 100 που έχει προεπιλεγμένη.

 

Αυτό όμως δε μειώνει την εμβέλεια λήψης/εκπομπής του wifi;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δε μειώνει την εμβέλεια λήψης/εκπομπής του wifi;

 

Ναι την μειώνει αλλά εγώ προσωπικά μέσα στο σπίτι δεν έχω δει διαφορά στην απόδοση του Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ικανοποιημενοι με το Ν80 ΙΕ??? Ειναι καλο κινητο? Ειμαι κατοχος ενος 6630.

Ευχαριστω πολυ.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ικανοποιημενοι με το Ν80 ΙΕ??? Ειναι καλο κινητο? Ειμαι κατοχος ενος 6630.

Ευχαριστω πολυ.

 

αμα εξαιρεσεις το slide μηχανισμο του

και την αυτονομια του ολα τ'αλλα

ειναι οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου

αγορασα προσφατα το ν80 και θελω να βαλω το best crypto το κατεβασα και οταν πηγα να το εγκαταστησω μου λεει οτι εχει ληξη το πιστοποιητικο Τι πρεπει να κανω????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου

αγορασα προσφατα το ν80 και θελω να βαλω το best crypto το κατεβασα και οταν πηγα να το εγκαταστησω μου λεει οτι εχει ληξη το πιστοποιητικο Τι πρεπει να κανω????

Καλορίζικο! :)

Άλλαξε την ημερομηνία του κινητού κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγύρνα στη σωστή ημερομηνία.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο:

Εγκατάσταση Λογισμικού (Όλα)

Έλεγχος Πιστοποιητικών (Απενεργοποίηση)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω .το πηγα ενα εξαμηνο πισω το εγκατεστησα μου λεει οτι ειναι trial για 15 μερες το δοκιμασα δουλευη ενταξει αλλα οταν ξαναπηγα την ημερομηνια στα σωστα μου εβγαλε το ΙΜΕ ......του τηλεφωνο μου να βαλω Email ,και cod . ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ???? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μόλις έγινα κάτοχος ενός Ν80 ολοκαίνουργιου (δόξα το θεό :D) . Παρόλο που είμαι αναγνώστης του forum εδώ και πάρα πολύ καιρό πρώτη φορά γράφω σε αυτό. Με μια μικρή έρευνα και λίγο προσωπικό ψάξιμο βρήκα μερικά "κολπάκια" για να βελτιώσουμε την ενεργειακή απόδοση του τηλεφώνου μας, κοινώς πως να κάνουμε την μπαταρία να κρατάει περισσότερο.

 

 

όλες οι ρυθμίσεις τις έχουμε λίγο πολύ όπως τα λες φίλε μου... Αλίμονο αν δεν τα έχουμε ψάξει με την μπαταρία που μας έτυχε.. Χαχα

Επίσης μια πιο καλή λύση είναι να πάρεις μια πιο μεγάλη μπαταρία που κυκλοφορεί στο ίντερνετ και δεν θα έχεις ανάγκη όλες αυτές της ρυθμίσεις. Ψάξε καποια ποστ πιο πίσω που είχα ρωτήσει γι'αυτό το θέμα.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ακολουθησε αυτην την διαδικασια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189724

post #3

και βαλε ενα απο αυτα τα product code

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet Edition

δεν εχεις ελληνικα επειδη το τηλ. σου ειναι παραεισαγωγης

και δεν ητανε για την ελληνικη αγορα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pws bazw ta product code?

 

Ο φιλος aris_21 σου εξηγησε :

Ακολουθησε την διαδικασια - Διαβασε!

 

Χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...