Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους . Μήπως είναι εύκολο να μου πείτε την διαδικασία για να ΦΟΡΤΩΣΩ τον χάρτη της Ελλάδας στό κινητό καθώς 1. Εχω σύνδεση με το internet 2. έχω κάνει install με επιτυχία το maps στο κινητό , τό άνοιξα και λειτουργεί .. 3. εχω εγκαταστήσει στό PC Nokia Map Loader . ΑΛΛΑ παρόλο που έχω συνδέσει το κινητό με USB και βλέπω τα πάντα στό τηλέφωνο απο το PC Suite όταν πάω να τρέξω το Nokia Map Loader βγάζει ένα παράθυρο με το παρακάτω μήνυμα - Νο storage medium detected . Connect your device ....... κτλ ... - είναι όμωσ πράγματα που λογικά τα έχω κάνει . Καμμία ιδέα αν έχει κάποιος χρόνος και του έχει τύχει

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

δοκιμασε να τους βαλεις ετσι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=36

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kalispera sas thelo na rotiso gia to thema anavathmisis..enas ksaderfos moy exei to N80 Internet(to mavro)..kai antimetopizei megalo problima me to thema tis glossas...prin kanei anavathmisi eixe ellinika grammata kai ellinika xaraktiristika me elliniko pliktrologio,to pire apo ti Vodafone prin miso xrono...to katevasa meso tou ellinikou site tis nokias to Nokia Software Updater..to pernao kanonika stin ekdosi ola kala...alla meta ti simbainei???To anoigoume to kinito kai blepoume oti iparxei mono aggliki ekdosi!!!den iparxei elliniki glossa me tin anavathmismeni ekdosi...ti prepei na kanoume gia na antimetopisoume to problima tou ksaderfou mou?An mporeite kai gnorizete gi'auto to problima, peite mou,Sas efxaristo polu;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas thelo na rotiso gia to thema anavathmisis..enas ksaderfos moy exei to N80 Internet(to mavro)..kai antimetopizei megalo problima me to thema tis glossas...prin kanei anavathmisi eixe ellinika grammata kai ellinika xaraktiristika me elliniko pliktrologio,to pire apo ti Vodafone prin miso xrono...to katevasa meso tou ellinikou site tis nokias to Nokia Software Updater..to pernao kanonika stin ekdosi ola kala...alla meta ti simbainei???To anoigoume to kinito kai blepoume oti iparxei mono aggliki ekdosi!!!den iparxei elliniki glossa me tin anavathmismeni ekdosi...ti prepei na kanoume gia na antimetopisoume to problima tou ksaderfou mou?An mporeite kai gnorizete gi'auto to problima, peite mou,Sas efxaristo polu;)

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει ελληνικό product code.

Θα κάνεις ότι λέει αυτό το post. Βέβαια αναφέρεται στο Ν95 αλλά η διαδικασία είναι η ίδια. Αυτό που αλλάζει είναι το product code. Θα βάλεις το αντίστοιχο του Ν80 IE για την Ελλάδα. Νομίζω πως είναι αυτό 0527481.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας προηγούμενα post έχω να κάνω -3 παρατηρήσεις σχετικα με την νέα αναβάθμιση.

-Το κινητό μου με την 5.0719.0.2 πρέπει να γύρισε σε απλή έκδοση. οταν παίρνω αριθμό χειροκίνητα και πατάω το πράσινο κουμπί, δεν με ρώταει για απλή κλήση ή διαδικτύου, αλλα παίρνει κατευθείαν τηλέφωνο. Όταν έκανα restore data μεσω pc suite με ρωτούσε. Το έκανα φορμάτ και δεν ξαναρωτάει.

-Διάβασα οτι με την τελευταια έκδοση διορθώθηκε το bug τερματισμός κλήσης με το μηχανισμό slide. Ποτέ δεν μου συνέβει αυτό. Η κλήση μου τερματίζει αυτόματα πάντα.

-Στο αθόρυβο ο ήχος των πλήκτρων ακούγεται κανονικά.

-Τέλος έχω να παρατηρήσω οτι ο ήχος απο το μεγάφωνο έχει πιο καθαρο ήχο ή ειναι η ιδέα μου?

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει διαχωρισμος πλεον ΙΕ και <απλα> τωρα τα firmware ειναι το ιδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα N80 και προσφατα έβαλα adsl και προσπαθώ νασυνδεθώ στο internet μέσω wifi.Συνδέεται κανονικά αλλά στον browser μου λέει απόκρυψη πύλης.Στις ενεργές συνδέσεις μου λέει στην κατάσταση ανενεργό και μία ενεργό και το σήμα είναι ασθενές.Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει.Και κάτι ακόμα:Όταν πάω να το αναβαθμίσω στην νέα έκδοση μου έχει την 4.0.623.0.42 Δεν έπρεπε να λέει την έκδοση 5.707
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σε όλους.Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς θα μπορέσω να δώ live t.v μέσω Vodafone live στο ΝΟΚΙΑ Ν80?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλημερα

:confused:

Μεσω του Vodafone live menu ,αρκει να εχεις 3g καλυψη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

geia sas.exw to provlima me to radiofwno pou anaferetai kai apo kapoious allous pio panw.opws diavasa to provlima linetai me mia anavathmisi.auto pou thelw na rwtisw einai an i anavathmisi apo o internet einai akrivws to idio me to na dwsw to kinito mou se kapoio katastima gia ton idio logo...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

:confused:

Μεσω του Vodafone live menu ,αρκει να εχεις 3g καλυψη

 

Σε non-branded N80, και κάλυψη 3G να έχεις, δε σου βγάζει την επιλογή για LiveTV στο μενού του VFlive!

Το δοκίμασα και δεν...

Είδα και στο site της VF ότι το LiveTV υποστηρίζεται μόνο από συσκευές Vodafone live! 3G.

Άρα τζίφος...

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Σε non-branded N80, και κάλυψη 3G να έχεις, δε σου βγάζει την επιλογή για LiveTV στο μενού του VFlive!

Το δοκίμασα και δεν...

Είδα και στο site της VF ότι το LiveTV υποστηρίζεται μόνο από συσκευές Vodafone live! 3G.

Άρα τζίφος...

 

Μηπως εχεις καποια branded συσκευη αλλης εταιριας .

Γιατι με απλη ,δεν ισχυει αυτο που λες ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει LiveTV στο Ν80. Το εχω προσπαθησει κι εγω. Μαλιστα πηρα και την Vodafone τηλεφωνο και μου το επιβεβαιωσαν οτι το Ν80 δεν παιζει LiveTV μεσω Vodafone live.
Link to comment
Share on other sites

Prin 2 mines kai edw sthn Aigypto h Vodafone - Egypt den eihe suport gia LiveTv sto Nokia N80 , prin ena mina akrivos to efarmosane , einai akrivos dikia tous doulia apo tous tehnikous afth energopoioun( suport) tin suskevh h oxi logou hari afti tin stigmh den litourgh to Mobile TV sto N95.

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχει δουλεψει κανεις το Ν80 με GPS?Με πιο προγραμμα?Το Destinator δουλευει με το τηλεφωνο?Ποια εκδοση?Χαρτες για την εφαρμογη GPS της Nokia που θα βρω?

 

Ευχαριστω και συγνωμη αν εχει ειπωθει καπου αλλου το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχει δουλεψει κανεις το Ν80 με GPS?Με πιο προγραμμα?Το Destinator δουλευει με το τηλεφωνο?Ποια εκδοση?Χαρτες για την εφαρμογη GPS της Nokia που θα βρω?

 

Ευχαριστω και συγνωμη αν εχει ειπωθει καπου αλλου το θεμα...

 

 

πηγενε εδω και θα καταλαβεις πως θα βαλεις τον χαρτη της νοκια.:)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 το destinator δεν δουλευει με συμπιαν .δουλευει επισεις το tomtom και το route66 αλλα οι χαρτες της νοκια ειναι πιο καλη για ελλαδα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καποια branded συσκευη αλλης εταιριας .

Γιατι με απλη ,δεν ισχυει αυτο που λες ..

 

Για να καταλαβω εγω που εχω το Ν80 μπορω να εχω live tv απ τη Βονταφον??Πριν κανα διμηνο που ρωτησα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων μου ειπαν οτι μπορω ολα εκτος απο live tv!!!Α το κινητο μου ειναι unbranded!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις καποια branded συσκευη αλλης εταιριας .

Γιατι με απλη ,δεν ισχυει αυτο που λες ..

 

Το συγκεκριμένο Ν80 έχει φάει τόσα reflash με Phoenix και NSU, που και να ήταν, αποκλείεται να είναι πια :lol:

Δουλεύει με έκδοση 5.0719.0.2 (07)

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρειτε που θα ρωτησω κατι που εχει απαντηθει χιλιαδες φορες απλα λογω δουλειας δεν προλαβαινω να ψαξω στο thread και το κινητο μολις το πηρα και φορτιζει. Ποσο το φορτιζουμε την πρωτη φορα? Στον Γερμανο μου ειπαν 6 επιπλεον ωρες αφου δειξει οτι εχει φορτισει πληρως! Απο την Nokia? 12-14 ωρες! Τι να κανω? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ίσχυαν για την εποχή που οι μπαταρίες ήταν νικελίου καδμίου. Οι μπαταρίες λιθίου εμφανίζουν φαινόμενα μνήμης. Μόλις δείξει ότι φόρτισε η μπαταρία σου, βγάλε το από το φορτιστή και παίξε μαζί του.
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δειχνει 7 γραμμουλες. Δεν δειχνει να φορτιζει αλλο γιατι δεν επανεμφανιζεται καποια γραμμουλα. Δηλαδη ειναι ετοιμο?:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...