Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Neyrous thanx for your help, αλλά πουθενά στο menu του τηλεφώνου δεν μπορώ να βρώ αυτόν τον φάκελο taskman.Που ακριβώς βρίσκεται?

 

Εφαρμογη ειναι. Την βρισκεις ,και την κανεις εγκατασταση πρωτα .

Τα υπολοιπα αναφερονται

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΚ το βρήκα.Ευχαριστώ.΄Οσον αφορά τα διάφορα προβλήματα που διάβασα σήμερα στο forum μιάς και είμαι νέο μέλος, να λέτε πάλι καλά που δεν δουλεύει windows και έτσι δεν μας πρήζει με μπλέ οθόνες και restart!!!.Έχω στην κατοχή μου το τηλέφωνο αυτό 10 ημέρες τώρα και είναι απλά καταπληκτικό.Βέβαια δεν βγάζει τον σκύλο βόλτα, ουτε κάνει απινείδωση στην γιαγιά με το εμφραγμα, ούτε service την τουρμπίνα του αυτοκινήτου.Για όλους αυτούς που έχουν διαφορετική άποψη, υπάρχουν στην αγορά δεκάδες ακόμη συσκευές που περιμένουν το "αφεντικό"τους.

Ευχαριστώ ακομη μία φορά nervous.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται(ακομα...)να κανουμε shortcut στο μενου για καποιο προγραμμα... αυτο γινοταν στα symbian 8-,με καποιο συγκεκριμενο προγραμμα που δεν θυμαμαι....
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ρε παιδια.

Γιατι οταν ακουω Mp3 απο το Bluetooth ακουγεται πολυ χαλια η ποιοτητα.

Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση η να περασω καποιο προγραμμα?

Καμια σχεση με την ποιοτητα που εχουν τα Hands Free τα κλασσικα.

 

Μολις αγορασα το Stereo Bluetooth Ericsson HBH-DS970 και εχω απογοητευτει με την ποιοτητα που παιζει τα Mp3.

:( :( :(

 

Συγγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά εσύ δεν επέμενες ότι παίζει στερεοφωνικά ενώ σου είπα ότι στερείται το Α2DP, άρα η ποιότητά του θα είναι από χάλια έως μέτρια? :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή 200 σελίδες είναι λίγο δύσκολο να τις διαβάσω (λόγω έλλειψης χρόνου) μήπως μπορείτε να μου πείτε που θα βρω θέματα κ.τ.λ για το Ν80 ?

Είμαι καινούριος μην με παρεξηγείτε…:O

NOKIA N80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή 200 σελίδες είναι λίγο δύσκολο να τις διαβάσω (λόγω έλλειψης χρόνου) μήπως μπορείτε να μου πείτε που θα βρω θέματα κ.τ.λ για το Ν80 ?

Είμαι καινούριος μην με παρεξηγείτε…:O

 

themes εδω http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n80-themes/1/

και προγραματα και αλλα διαφορα εδω xxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

themes εδω http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n80-themes/1/

και προγραματα και αλλα διαφορα εδω xxxxxxxxxxxxxxx

 

 

se eyxaristo poly.....;)

NOKIA N80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Στο γραφείο που εργάζομαι έχουμε ασύρματο δίκτυο και εδώ και δύο μέρες μπαίνω με το κινητό στο ιντερνετ. Πριν από λίγο προσπάθησα να κατεβάσω κανένα "theme" από το http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n80-themes/1/ που έγραψε ο Aris_21 αλλά ενώ κατέβαινε στο κινητό η εφαρμογή, μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι η μορφή αρχείου (.sis) δεν υποστηρίζεται. Έκανα κάτι λάθος? Που να ξέρετε θα μου πείτε... Αν κάποιος μπορεί πάντως, ας βοηθήσει...

Και για μένα το κινητό είναι πολύ καλό, αλλά τα έχω πάρει στο κρανίο για δύο πράγματα:

1) Έχω το ασημί χρώμα. Το πήρα τέλη Αυγούστου και ενώ το προσέχω περισσότερο και από τα μάτια μου... το επάνω μέρος της συσκευής (επάνω από το σήμα Ν80) έχει γίνει χάλια!!! Έχει φύγει το ασημί χρώμα και φαίνεται ένα γκρι χρώμα από το πλαστικό. Πείτε μου σας παρακαλώ αν συμβαίνει το ίδιο και στα μαύρα.

2) Βάζεις την ημερομηνία γέννησης ενός ατόμου μέσα στις επαφές και δεν χτυπάει υπενθύμηση στα γενέθλια. Ευτυχώς έχω το 6610 αν το θυμάστε και μου θυμίζει τα γενέθλια των φίλων μου.... Απαράδεκτοι σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την υπενθυμιση των γενεθλιων βαλε την εφαρμογη best birthday και θα ξενιασεις. θα την βρεις σε μια απο τις παραπανω διευθυνσεις
Link to comment
Share on other sites

Το ασημί και σε μενα ξέβαψε.

Τα θέματα δε τα δέχεται γιατι είναι για παλαιότερη έκδοση του Symbian OS

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί και σε μενα ξέβαψε.

Τα θέματα δε τα δέχεται γιατι είναι για παλαιότερη έκδοση του Symbian OS

Αυτό σημαίνει ότι θέλει αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω το Ν80. Θηελα να μου πειτε επειτα απο τοσο καιρο που ειναι στην αγορα, αν τελικα υπαρχουν αρκετες εφαρμογες ή οχι(λογω αναλυσης οθονης). π.χ. το Route66, το Magenta Λεξικο και γενικα παιχνιδια υπαρχουν διαθεσιμα? Για το Ν70 που ειχα υπηρχαν τα παντα. Ισχύει το ιδιο και για το Ν80?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Απέκτησα πρόσφατα ένα Ν80 ασημί.

Μόλις το πήρα το έκανα αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ Shop.

To πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι η συσκευή κάνει restart από μόνη 4-5 φορές την ημέρα. Σβήνει, εμφανίζεται το αρχικό logo ΝΟΚΙΑ και κάνει επανασύνδεση στο δίκτυο. Αυτή η διαδικασία διαρκεί περίπου 1 λεπτό.

Αυτό το κάνει σε άχετο χρόνο και χωρίς να φορτώσω το τηλέφωνο με προγράμματα. Και το κακό είναι ότι μου το κάνει και κατά τη διάρκεια κλήσεων. Εκεί που μιλάω το τηλέφωνο σβήνει.

Επισης αν μπω ΙΝΤΕΡΝΕΤ με το δικό του browser μετά από άνοιγμα 3-4 σελίδων πάντα κάνει restart.

Πληροφοριακά δεν έχω εγκαταστήσει ακόμη κανένα πρόγραμμα. Το τηλέφωνο είναι όπως βγήκε από το εργοστάσιο εκτός από κάποιες εικόνες και mp3 που έβαλα.

Στη μνήμη τηλεφώνου έχω 21 ΜΒ ελεύθερα και στην κάρτα 19 ΜΒ ελεύθερa.

Αντιμετωπίζει κανείς σας κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή η συσκευή μου έχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Απέκτησα πρόσφατα ένα Ν80 ασημί.

Μόλις το πήρα το έκανα αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ Shop.

To πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι η συσκευή κάνει restart από μόνη 4-5 φορές την ημέρα. Σβήνει, εμφανίζεται το αρχικό logo ΝΟΚΙΑ και κάνει επανασύνδεση στο δίκτυο. Αυτή η διαδικασία διαρκεί περίπου 1 λεπτό.

Αυτό το κάνει σε άχετο χρόνο και χωρίς να φορτώσω το τηλέφωνο με προγράμματα. Και το κακό είναι ότι μου το κάνει και κατά τη διάρκεια κλήσεων. Εκεί που μιλάω το τηλέφωνο σβήνει.

Επισης αν μπω ΙΝΤΕΡΝΕΤ με το δικό του browser μετά από άνοιγμα 3-4 σελίδων πάντα κάνει restart.

Πληροφοριακά δεν έχω εγκαταστήσει ακόμη κανένα πρόγραμμα. Το τηλέφωνο είναι όπως βγήκε από το εργοστάσιο εκτός από κάποιες εικόνες και mp3 που έβαλα.

Στη μνήμη τηλεφώνου έχω 21 ΜΒ ελεύθερα και στην κάρτα 19 ΜΒ ελεύθερa.

Αντιμετωπίζει κανείς σας κάποιο παρόμοιο πρόβλημα ή η συσκευή μου έχει πρόβλημα?

 

κατι δεν πηγε καλα με την αναβαθμιση που εκανες.

να το πας πισω και να τους πεις τι συμβαινει και να στο ξανακανουνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την υπενθυμιση των γενεθλιων βαλε την εφαρμογη best birthday και θα ξενιασεις. θα την βρεις δε μια απο τις παραπανω διευθυνσεις

 

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

Την ανεβασα στο rapidshare. θα την παρεις απο εδω :

http://rapidshare.com/files/8035177/Best.Birthday.rar

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι θέλει αναβάθμιση?

 

Αυτό σημαίνει οτι χρειάζεσαι θεματα συμβατα Symbian 9.0 3rd edition

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει οτι χρειάζεσαι θεματα συμβατα Symbian 9.0 3rd edition

 

το link που εδωσα ειναι για themes v9.1 3rd edition και ειδικοτερα για το ν80 δεν εχουνε καποιο προβλημα τα εχω δοκιμασει σε μενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι θέλει αναβάθμιση?

 

δοκιμασε να πας μενου/εργαλεια/διαχ.εφ/επιλογες/ρυθμισεις/εγκατ.λογισμ....ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω το Ν80. Θηελα να μου πειτε επειτα απο τοσο καιρο που ειναι στην αγορα, αν τελικα υπαρχουν αρκετες εφαρμογες ή οχι(λογω αναλυσης οθονης). π.χ. το Route66, το Magenta Λεξικο και γενικα παιχνιδια υπαρχουν διαθεσιμα? Για το Ν70 που ειχα υπηρχαν τα παντα. Ισχύει το ιδιο και για το Ν80?

Ευχαριστω

 

Καποιος να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά εσύ δεν επέμενες ότι παίζει στερεοφωνικά ενώ σου είπα ότι στερείται το Α2DP, άρα η ποιότητά του θα είναι από χάλια έως μέτρια? :ninja:

 

Αν το κινητο στερουταν το A2DP πρωτοκολλο τοτε δεν θα επαιζαν καθολου τα Bluetooth ακουστικα.;)

Ακομα και στο Κ800 που δοκιμασα την ιδια ποιοτητα εχουν.

 

Απλα με ΝΟΚΙΑ που μιλισα θελει καποιο προγραμμα για να παιζει με καλυτερη ποιοτητα ηχου.Αλλιως παιζει κανονικα με ολα τα Hands Free Bluetooth που υποστηριζουν Mp3 αναπαραγωγη.

Απλα δεν ειναι τοσο ικανοποιητικα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να μου απαντησει?

 

δεν ξερω ποσο ακριβως καιρο ειναι στην αγορα αλλα ακομα ειναι ενα τηλ.που θεωρειται απο τα καλυτερα.εφαρμογες βγαινουνε συνεχεια οπως και themes/games σιγα σιγα μαζευονται.με την αναλυση μην εχεις προβλημα μπορεις να περασεις οτι θελεις και μπορεις να βρεις ανετα για ν80.αμα εισαι μπερδεμενος περιμενε να βγει και το ν95 και να δεις ποιο σου ειναι ποιο πρακτικο.:D :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο στερουταν το A2DP πρωτοκολλο τοτε δεν θα επαιζαν καθολου τα Bluetooth ακουστικα.;)

Ακομα και στο Κ800 που δοκιμασα την ιδια ποιοτητα εχουν.

 

Απλα με ΝΟΚΙΑ που μιλισα θελει καποιο προγραμμα για να παιζει με καλυτερη ποιοτητα ηχου.Αλλιως παιζει κανονικα με ολα τα Hands Free Bluetooth που υποστηριζουν Mp3 αναπαραγωγη.

Απλα δεν ειναι τοσο ικανοποιητικα.

 

Το A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) πρωτόκολλο προσδιορίζει την ποιότητα του ήχου.

Αν δηλαδή θα είναι stereo ή mono.

Κοινώς, έλλειψη A2DP σημαίνει mono ήχος.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποσο ακριβως καιρο ειναι στην αγορα αλλα ακομα ειναι ενα τηλ.που θεωρειται απο τα καλυτερα.εφαρμογες βγαινουνε συνεχεια οπως και themes/games σιγα σιγα μαζευονται.με την αναλυση μην εχεις προβλημα μπορεις να περασεις οτι θελεις και μπορεις να βρεις ανετα για ν80.αμα εισαι μπερδεμενος περιμενε να βγει και το ν95 και να δεις ποιο σου ειναι ποιο πρακτικο.:D :rolleyes:

Το θεμα ειναι αν υπαρχουν πλεον αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια διαθεσιμα. Γιατι ειχα διαβασει καπου οτι λογω διαφορετικης αναλυσης, δεν ειναι συμβατες οι υπαρχουσες εφαρμογες-παιχνιδια sis.Ισχυει αυτο? Εφαρμογες γνωστες για ολα τα Symbian οπως Route66,Magenta Lexikon,SmartMovie κτλ υπαρχουν για Ν80?Ή να το πω διαφορετικα, με ποιανου αλλου μοντελου ειναι συμβατο οσον αφορα τις sis εφαρμογες-παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...