Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγαινε εργαλεια/ρυθμισεις/συνδεση/ασυρματο δικτυο lan/εμφανιση διαθεσιμ.--ποτε.:)

Aris, έτσι το έχω. Πέρασα ξανα το 4.0623.0.41 (αφού το 42 δεν το βρίσκει ούτε μέσω FOTA ούτε μέσω Nokia Software Updater) αλλά το πρόβλημα παραμένει: Σε κάθε σύνδεση ομιλίας (εισερχόμενη και εξερχόμενη) μου δείχνει και μια σύνδεση WLAN 5 δευτερολέπτων με τα ίδια στοιχεία ημερομηνίας ώρας. Καμιά άλλη ιδέα? :cry:

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aris, έτσι το έχω. Πέρασα ξανα το 4.0623.0.41 (αφού το 42 δεν το βρίσκει ούτε μέσω FOTA ούτε μέσω Nokia Software Updater) αλλά το πρόβλημα παραμένει: Σε κάθε σύνδεση ομιλίας (εισερχόμενη και εξερχόμενη) μου δείχνει και μια σύνδεση WLAN 5 δευτερολέπτων με τα ίδια στοιχεία ημερομηνίας ώρας. Καμιά άλλη ιδέα? :cry:

 

αυτο το wlan που σου λεει υπαρχει??

η ετσι στο βγαζει??

εγω που εχω μεσα στο σπιτι αμα δεν του δωσω εντολη δεν βρισκει και εχω το 0.41.κατι αλλο φταιει.μονο οταν παιρνεις τηλ βγαινει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aris, έτσι το έχω. Πέρασα ξανα το 4.0623.0.41 (αφού το 42 δεν το βρίσκει ούτε μέσω FOTA ούτε μέσω Nokia Software Updater) αλλά το πρόβλημα παραμένει: Σε κάθε σύνδεση ομιλίας (εισερχόμενη και εξερχόμενη) μου δείχνει και μια σύνδεση WLAN 5 δευτερολέπτων με τα ίδια στοιχεία ημερομηνίας ώρας. Καμιά άλλη ιδέα? :cry:

 

 

για πηγαινε ''ρυθμισεις->συνδεση->ρυθμισεις SIP ''και σβησε οτι προφιλ εχει.... Μηπως και καλα πριν απο καθε συνδεση παει να κανει VoIP και ψαχνει WLAN...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το wlan που σου λεει υπαρχει??

η ετσι στο βγαζει??

εγω που εχω μεσα στο σπιτι αμα δεν του δωσω εντολη δεν βρισκει και εχω το 0.41.κατι αλλο φταιει.μονο οταν παιρνεις τηλ βγαινει??

Ναι, υπάρχει, είναι αυτό που χρησιμοποιώ στο σπίτι. Το έβγαζε και όταν έπαιρνα τηλ. και οταν με έπαιρναν.

 

για πηγαινε ''ρυθμισεις->συνδεση->ρυθμισεις SIP ''και σβησε οτι προφιλ εχει.... Μηπως και καλα πριν απο καθε συνδεση παει να κανει VoIP και ψαχνει WLAN...:ninja:

Μπράβο βρε tonydeli, αυτό έφταιγε. είχε ένα προφίλ με το όνομα "προφίλ" και δεν πονηρεύτηκα.

 

Thanks για τη βοήθεια guys. :happy:

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα...επειτα απο τοσο καιρο απουσιας επεστρεψα με την εξης ερωτηση:update στην 0.42 γινεται εντελει μονο μεσω καταστηματων Νοκια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα...επειτα απο τοσο καιρο απουσιας επεστρεψα με την εξης ερωτηση:update στην 0.42 γινεται εντελει μονο μεσω καταστηματων Νοκια?

 

γιατι βγηκε αλλη??

προχθες εκανα μεσο net.

οτι κανεις μεσο net δεν ειναι η τελευταια???:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

19/10 ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΠΡΟΣΟΨΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ . ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Ν80 Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΡΣΙΟΝ ΤΟΥ ν92 , ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΦΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΑΝΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΩΛΙΘΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΙΜΕΙ ΤΟΥ (ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΕΠΑΝΟ) ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ,ΝΕΚΡΗ ΔΗΛΑΔΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΦΕΡΕΙ ΧΡΙΣΕΙ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΟΥ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ,ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ

ΕΡΩΤΗΣΗ

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ Η ΣΥΣΚΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 600 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ .:mad: :mad:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:cry:

 

Μόλις τους στείλεις ένα εξώδικο θα δείς αυτόματα πως θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν συνδεω το τηλ με το usb μου βγαζει ενα μηνυμα -το nokia n80 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας αλλαξτε το απο το UI του τηλ. δηλαδη??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν συνδεω το τηλ με το usb μου βγαζει ενα μηνυμα -το nokia n80 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας αλλαξτε το απο το UI του τηλ. δηλαδη??

Κάπου διάβασα ότι θέλει το "Γενικό" προφίλ στη σύνδεση με PC, μήπως φταίει αυτό? Αλλάζει και από το UI ... οπότε είναι πιθανό.

Με το ίδιο σκεπτικό, άλλο πιθανό ίσως είναι κάποιο theme μη-συμβατό.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν συνδεω το τηλ με το usb μου βγαζει ενα μηνυμα -το nokia n80 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας αλλαξτε το απο το UI του τηλ. δηλαδη??

Επιλέγεις (κατά τη σύνδεση του καλοδίου) ή έχεις προεπιλέξει από το μενου κάποια άλλη λειτουργία...

 

Πήγαινε Μενού >> Συνδεσιμότητα >> Καλ. Δεδ. >> Λειτ. Καλωδ. Δεδ. >> Ερώτ. κατά τη σύνδ.

 

Κάθε φορά που θα συνδέεις το καλόδιο και θες σύνδεση με το PC Suite (ή αναβάθμιση λογισμικού) θα επιλέγεις το PC Suite!

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το καλωδιο με ρωταει τι θελω να κανω μολις ομως επιλεγω την επιλογη μεταφορα δεδομενων μου βγαζει αυτο το μηνυμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους στείλεις ένα εξώδικο θα δείς αυτόματα πως θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα.

14/11 ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΥΡΙΣΕ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ 15/11 ΤΟ ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ , ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΒΓΗΚΕ ΠΕ!!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΦΑ ΚΟΠΗ:lol:

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το καλωδιο με ρωταει τι θελω να κανω μολις ομως επιλεγω την επιλογη μεταφορα δεδομενων μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

 

 

Μα σου είπα ότι πρέπει να επιλέξεις PC Suite!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπα ότι πρέπει να επιλέξεις PC Suite!:worry:

 

επελεξα το pc suite και ολα οκ μετα επελεξα μεταφορα δεδομενων και δεν μου εβγαλε το μηνυμα αυτο.ολα οκ.thanks!!!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι βγηκε αλλη??

προχθες εκανα μεσο net.

οτι κανεις μεσο net δεν ειναι η τελευταια???:wacko:

 

δηλαδη εσυ aris_21 εχεις την 0.42 περασμένη στο Ν80 σου?

Μπορεις να το τσεκαρεις για να σιγουρευτω σε παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ aris_21 εχεις την 0.42 περασμένη στο Ν80 σου?

Μπορεις να το τσεκαρεις για να σιγουρευτω σε παρακαλω?

 

οχι φιλε εχω την 0.41 απλως λεω αμα βγηκε 0.42

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε εχω την 0.41 απλως λεω αμα βγηκε 0.42

απ' οτι διαβασα εδω απο τον nikkosnet, μαλλον βγηκε..:(

Απλα δεν εχω καταλαβει (κι ας βοηθησει καποιος) κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο...δηλαδη κυκλοφορει στο ιντερνετ η τελευταια βερσιον 0.42 την οποια εχουμε δυνατοτητα αναβαθμισης απο το σπιτι μεσω Nokia updater?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω κάνει την αναβάθμιση σε 0.42 εδώ και αρκετές μέρες μέσω WiFi από το μενού "διαχείρηση συσκευής" του κινητού....

 

φιλε tyler & ΒillDanos σας ευχαριστω πολυ!!!

εκανα κι εγω αναβαθμιση μεσω wi-fi.

Δε φανταζομουν οτι ειναι τοσο απλο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να μεταφέρω videaki απο το pc στον Ν80 ? Το αρχείο ήταν ..wmv το άλλαξα σε .3gp και .amr αλλά τίποτα.

 

Ευχαριστώ

S.K.
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα αναβαθμιση απο wifi ειναι πολυ απλο και ευκολο.νομιζω οτι το κινητο ειναι λιγο πιο γρηγορο στο menu του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα . Νεος στην ωραια παρεα σας νεος και στο να γραφω σε φορουμ...

Πηρα το Ν80 πριν 3 μερες ... Μου αρεσει πολυ αλλα .... κανοντας αντιγραφη μεσω pc suite δεν μπορω να εχω φωνιτικη κληση στις επαφες μου..

Η μπαταρια του κραταει με το ζορι 1,5 μερα .

Δεν χαλιεμαι ομως ξερω οτι λυσεις θα υπαρχουν.

Και κατι αλλο.. δεν μπορω να βρω θεματακια και παιχνιδακια και software δωρεαν για το μοντελο αυτο ... Ειμαι λιγο ασχετος οφειλω να ομολογησω ....

Ψαχνω πολυ το psiloc ir remote υπαρχει ?

Παιδια αν κανεις σας εχει κεφι ας μου στειλει κανα μυνηματακι με κανα Link γιατι χανομαι στα φορουμ μεχρι τουλαχιστον να παρω το κολαι :)

Και αν και εγω μαθω κανα καλο αμεσως θα το "μαρτυρησω"

Ευχαριστω εκ των προταιρων παιδια

και παλι την καλημερα μου :D

:superman:
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω γυρω στον μηνα.η μπαταρια κραταει γυρω στις 2,5 μερες.... το ir remote δεν εχει βγει ακομα για free stuff πηγαινε εδω:

l

\/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...