Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nai gam...... krima. nomisa [k euxomouna na ginete] den exo kataferi akoma na to dokimaso vevea alla afou to les esy etsi 8a einai.

 

Nai san efarmogi tin exo idi sto kinito mou kai ti vrisko poly kali.

 

kati 8a vgi pantos.

 

Thx gia to info maddoctor

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

!!!! Den to exo dokimasi akoma !!!!

to apogeuma 8a totestaro an mporeso.

Dokimase me to Y-Browser 8a to vris sto http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=35

 

Logika me auto 8a mporis na to kanis eukola.

 

Good luck

Καλημέρα!!!

Εγκατέστησα το παραπάνω πρόγραμμα (Y-Browser) κανονικά χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως το χρησιμοποιείς. (για την ακρίβεια δεν βρίσκω το κατάλληλο αρχείο για να το τρέξω).

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Εγκατέστησα το παραπάνω πρόγραμμα (Y-Browser) κανονικά χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως το χρησιμοποιείς. (για την ακρίβεια δεν βρίσκω το κατάλληλο αρχείο για να το τρέξω).

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Σου φτιάχνει ένα φάκελο με την ονομασία YYtools νομίζω.Εκεί μέσα είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Nai gam...... krima. nomisa [k euxomouna na ginete] den exo kataferi akoma na to dokimaso vevea alla afou to les esy etsi 8a einai.

 

Nai san efarmogi tin exo idi sto kinito mou kai ti vrisko poly kali.

 

kati 8a vgi pantos.

 

Thx gia to info maddoctor

Τελικά έκανα λάθος...γίνεται!!! :) :) :)

Για να γίνει πρέπει πρώτα να μετονομάσεις το αρχείο που θέλεις να στείλεις στον άλλο, σε κάτι άλλο ( την επέκταση).Έτσι δεν καταλαβαίνει το σύστημα ότι είναι εφαρμογή, και το μεταφέρει.Το δοκίμασα με ένα αρχείο jar.

Link to comment
Share on other sites

Poly xairomai pou doulepse :) kai ego auto skeftika e3arxis ...diladi pos 8a to pernaei san data sketo :) .....

 

GOOD one!!!

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

emena file mou pou exoume akribos tin idia anaba8misi den kanei kati tetoio.

 

anaferomai ston metaxash

 

 

 

 

kai emena mia apo ta idia.krima na min krataei i mpataria parapanw.den to sizitame an ksexasteis kai xrisimopoiiseis to WiFi ekei pleon prepei na exeis mazi sou to fortisti.

 

 

loipon einai 4:30 kai eimai stis 4 grammes.... exo milisei gyro stin ora alla tipota allo (kala esteila kai mynimata).... eimaste stin 1 misi mera plus 4 ores.... asxeto... brika sta carrefour 1 giga tin scandisk min sd... sta 50 eyra.... tin exei kaneis? xero oti polloi exete tin 2 giga alla min tin paro kai den paizei... episis, exoun bgei mini sd ton 4 giga??????

Link to comment
Share on other sites

Distixos oxi mini sd exei bgei mono mexri 2gb

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

loipon einai 4:30 kai eimai stis 4 grammes.... exo milisei gyro stin ora alla tipota allo (kala esteila kai mynimata).... eimaste stin 1 misi mera plus 4 ores.... asxeto... brika sta carrefour 1 giga tin scandisk min sd... sta 50 eyra.... tin exei kaneis? xero oti polloi exete tin 2 giga alla min tin paro kai den paizei... episis, exoun bgei mini sd ton 4 giga??????

minisd sandisκ 1 giga o.k. σε Ν80.Προχώρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για τα μηνυματα η μοναδικη λυση ηταν η μεταφορα τους ενα-ενα. ανοιγμα με το Nokia Text Editor και save στον φακελο Draft του Ν80. Δυστυχως σε κανεναν αλλο φακελο δεν εκανε save.

 

Τουλαχιστον μεταφερθηκαν αν και μου πηρε 2 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

aporia: ean baloume megaliteri mnimi apo auti pou parexetai me to kinito logiko den einai na ka8isterei perissotero to kinito tis diafores leitourgies tou i auto den exei na kanei me ti mnimi?osoi ebalan megaliteri mnimi kai gnwrizoun as mou apantisoun sas parakalw polu,giati me endiaferei na agorasw mnimi.thanks
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πρωτη,πως μπορω να κλειδωνω το πλητρολογιο χωρις να πατω το κουμπι που κλεινει το κινητο,αλλα να κλεινει οπως πχ το 6680 που ειχα ,με το πατημα 2 πληκτρων?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πρωτη,πως μπορω να κλειδωνω το πλητρολογιο χωρις να πατω το κουμπι που κλεινει το κινητο,αλλα να κλεινει οπως πχ το 6680 που ειχα ,με το πατημα 2 πληκτρων?

 

 

Diladi ti na exeis anoixto to kinito , to slide diladi kai na to kleidonis???

 

Pios o logos? Tespa auto pou mporis na valis einai ta e3is:

 

--> mlock

--> Autolock

 

alla logika to mlock sou kani kalutera.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Diladi ti na exeis anoixto to kinito , to slide diladi kai na to kleidonis???

 

Pios o logos? Tespa auto pou mporis na valis einai ta e3is:

 

--> mlock

--> Autolock

 

alla logika to mlock sou kani kalutera.

to m lock που θα το βρω,και μηπως ξερει κανεις ποτε θα βγει η επομενη αναβαθμιση γιατι εχω την πρωτη πρωτη και κολαει συνεχεια ειδικα στο τιμ mobile tv?

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να το εχω κλειστο το σλαιντ και να μπορω να το κλειδωνω κλειστο οντας χωρις να πρπει να το ανοιξω και να το ξανακλεισω,που αυτο σημαινει θα μειωνω την ζωη του ηδη χαλια σλαιντ...
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να το εχω κλειστο το σλαιντ και να μπορω να το κλειδωνω κλειστο οντας χωρις να πρπει να το ανοιξω και να το ξανακλεισω,που αυτο σημαινει θα μειωνω την ζωη του ηδη χαλια σλαιντ...

 

Δεν νομιζω να γινεται αυτο. Απλα δοκιμασε το autolock. Προγραμματακι στο οποιο οριζεις μετα απο ποσα δευτερολεπτα θα κλειδωσει αυτοματα το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγελαφικο αυτο που ανακαλυψα πριν απο λιγο. Δεν ξερω αν ισχυει σε ολους(θα παρακαλουσα να το δοκιμασετε) ή αν ισχυει μονο στο δικο μου τηλεφωνο... αλλα... εχχω μια θηκη απο το 6680, που ειναι σαν τσαντακι και κλεινει με μαγνητη απο πανω(σαν την CP-68 για το Ν80) και μεχρι να παρω καινουρια για το Ν80 ειπα να χρησιμοποιησω αυτην. Το τραγελαφικο της υποθεσης ειναι οτι ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που πλησιαζω το τηλεφωνο στον μαγνητη το κινητο προσπαθει να ξεκλειδωσει ή και ξεκλειδωνει. Ειναι σαν να παταω δηλαδη καποιο πληκτρο. Συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο ή εχει προβλημα το δικο μου τηλεφωνο αποκλειστικα?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγελαφικο αυτο που ανακαλυψα πριν απο λιγο. Δεν ξερω αν ισχυει σε ολους(θα παρακαλουσα να το δοκιμασετε) ή αν ισχυει μονο στο δικο μου τηλεφωνο...

Κ σε εμένα το ίδιο κάνει φίλε μόλις το έκανα τεστ. Τι να πω δεν ξερώ. η επιστήμη σηκώνει τα χεριά ψηλά……..!:lol:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό οταν πηγαίνει κοντά ενας ισχυρός μαγνήτης.

Αυτό γίνεται γιατι το κινητό ανιχνευει το άνοιγμα και το κλείσιμο του slide με αισθητήρα Hall (αισθητήρας μαγνητικού πεδίου). Στη μία μεριά υπάρχει ο αισθητήρας πάνω στην πλακέτα και στην άλλη ένας μικρός μαγνήτης ωστε να "καταλαβαίνει" το κινητό το άνοιγμα και κλείσιμο του slide.

Και δέν είναι μόνο αυτό, εκατοντάδες κινητά χρησιμοποιούν αυτό τον τρόπο.

 

Ενας απλός διακόπτης απλα θα είχε μεγαλο πρόβλημα λόγω του άνοιξε κλείσε λόγω φθοράς......

Δεν πιστεύω ομως να επηρρεάζει τη λειτουργία του κινητού σε καμία περίπτωση, απλά είναι σπαστικό να κλειδώνει/ξεκλειδώνει συνέχεια.

 

Τελικά....η επιστήμη ακόμα έχει τα χέρια κατεβασμένα κάτω. :P

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό οταν πηγαίνει κοντά ενας ισχυρός μαγνήτης.

Αυτό γίνεται γιατι το κινητό ανιχνευει το άνοιγμα και το κλείσιμο του slide με αισθητήρα Hall (αισθητήρας μαγνητικού πεδίου). Στη μία μεριά υπάρχει ο αισθητήρας πάνω στην πλακέτα και στην άλλη ένας μικρός μαγνήτης ωστε να "καταλαβαίνει" το κινητό το άνοιγμα και κλείσιμο του slide.

Και δέν είναι μόνο αυτό, εκατοντάδες κινητά χρησιμοποιούν αυτό τον τρόπο.

 

Ενας απλός διακόπτης απλα θα είχε μεγαλο πρόβλημα λόγω του άνοιξε κλείσε λόγω φθοράς......

Δεν πιστεύω ομως να επηρρεάζει τη λειτουργία του κινητού σε καμία περίπτωση, απλά είναι σπαστικό να κλειδώνει/ξεκλειδώνει συνέχεια.

 

Τελικά....η επιστήμη ακόμα έχει τα χέρια κατεβασμένα κάτω. :P

 

Ετσι ακριβως.

Το ιδιο συμβαινει και με τα περισσοτερα νεα κινητα με παρομοια υλοποιηση.

Δοκιμαστε π.χ το Ε70 η το Qtek 9100(σε αυτα περιστρεφεται η οθονη, ετσι εχει οριστει να γινεται) κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως γινεται να εμφανιζονται οι φωτογραφιες των MP3 στο mp3 player του Ν80?Στο Ν70 εμφανιζονται κανονικα οπως στο windows media player....:confused:
Johny
Link to comment
Share on other sites

Κ σε εμένα το ίδιο κάνει φίλε μόλις το έκανα τεστ. Τι να πω δεν ξερώ. η επιστήμη σηκώνει τα χεριά ψηλά……..!:lol:

Πράγματι το κάνει. :blink: Έχω και εγώ μία παρόμοια θήκη που πήρα για το Ν80 και όταν πλησιάζω τον μαγνήτη από την μεριά που είναι το πράσινο κουμπάκι για την κλήση, μου βγάζει το μήνυμα εάν θέλω να κλειδώσω το πληκτρολόγιο ή όχι!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...