Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια!!!βρηκα και το επομενο κινητο που θα αγορασω απο το n80.n93 τρομερο εργαλειο.αντε γιατι μας προδοσε το n80 σε auto focus kai flash.

 

Δεν σε καταλαβαινω . Τα χαρακτηριστικα του Ν80 ελπιζω να τα ηξερες απο

πριν . http://img103.imageshack.us/img103/6301/images2ji.jpg Δεν πιστευω να σε αναγκασε κανεις να το παρεις .

Επειδη βλεπω οτι εχεις αρκετες αποριες ,κοιταξε να το χαρεις οσο θα το εχεις ,ψαξε το λιγο παραπανω , γιατι το ν93 αργοτερα θα σου φανει βουνο :rolleyes:

Αν αγοραζεις series60 κινητο για να auto focus kai flash ,κριμα ...

 

Οσο για την αναβαθμιση τα αρχεια στη συσκευη χανονται ,αλλα υπαρχει η δυνατοτητα στη νοκια να παρουν back up,αρκει να το ζητησεις.

Να φανταστεις οτι οσοι καναμε την αναβαθμιση απο το σπιτι μας ειχαμε και εμεις την δυνατοτητα . Γιατι να μην την εχουν

τα nokia shops.

Ακομα υπαρχει η δυνατοτητα απο την συσκευη σου να παρεις back up στην καρτα .Στην συνεχεια εχεις την επιλογη

να κανεις επαναφορα απο καρτα .

manual σελιδα 20

 

 

Hallo! Συγνώμη παιδιά μόλις το αγόρασα και μόλις έβαλα την κάρτα μνήμης μου δίνει την εντύπωση ότι δεν κλείνει καλά. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

 

Ελπιζω να την τοποθετεις απο την αναποδη πλευρα . Πιεσε τη μεσα και θα κλειδωσει οπως ειπωθηκε και παραπανω

 

(Αντε παω για το 2ο ημιχ. της Brasil :p )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα παιδια! Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να συνδεσουμε το κινητο στο ιντερνετ μεσω BLUETOOTH αντι για WLAN??

Αν ναι πως ακριβως?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στη ΝΟΚΙΑ πριν 7 μέρες για το πρόβλημα που είχα με το σήμα και μου είπαν σήμερα που ρώτησα ότι το κινητό έφυγε εξωτερικό, άρα άλλες δέκα μέρες!!! ΗΜΑΡΤΟΝ δεν το χάρηκα καθόλου.. Δεν θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση όταν μιλάμε για κινητό 616 ευρώ που το είχα μόνο για 10 μέρες???
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το βύσμα μαλλον αναφέρεσαι στον αντάπτορα για τα ακοθστικά. Με αυτό μπορέισ να συνδέεις ακουστικά με το συμβατικό βύσμα στο Ν80

Οχι εχει δυο βυσματα ενα για ακουστικα jack απο port και ενα αλλο που μπαινει εκει που μπαινει και ο φορτιστης!!

Τι ειναι αυτο το δευτερο βυσμα??

Σε εσας ο φορτιστης μπαινει κανονικα το βυσμα γιατι εμενα δεν παει μεχρι τερμα και ευκολα αν το τραβηξω λιγο βγαινει???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχει δυο βυσματα ενα για ακουστικα jack απο port και ενα αλλο που μπαινει εκει που μπαινει και ο φορτιστης!!

Τι ειναι αυτο το δευτερο βυσμα??

Σε εσας ο φορτιστης μπαινει κανονικα το βυσμα γιατι εμενα δεν παει μεχρι τερμα και ευκολα αν το τραβηξω λιγο βγαινει???

ειναι για τους παλιους χοντρους φορτιστες σε περιπτωση που βρεθεις καπου που δεν υπαρχει καινουργιος για να μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις.

Το πήγα στη ΝΟΚΙΑ πριν 7 μέρες για το πρόβλημα που είχα με το σήμα και μου είπαν σήμερα που ρώτησα ότι το κινητό έφυγε εξωτερικό, άρα άλλες δέκα μέρες!!! ΗΜΑΡΤΟΝ δεν το χάρηκα καθόλου.. Δεν θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση όταν μιλάμε για κινητό 616 ευρώ που το είχα μόνο για 10 μέρες???
θα επρεπε αλλα...νοκια/αλφα κοπυ γαρ :down:
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η εγγυηση του κινητου?το πηρα με επιδοτηση.αμα το παω για να μου αλλαξουν τα πλαστικα επειδη λιγακι παιζουν θα τα αλλαξουν οι θα μου που οτι ειναι ετσι λογο δικιας μου χρησης?

και κατι αλλο.καμια θηκη της προκοπης εχει βγει στην αγορα?ειναι επειγον.το κινητο θα διαληθει χωρις θηκη.

 

και κατι αλλο...ποιο ειναι το θετικο ρε παιδια στα symbian κινητα .μην γελασετε αλλα δεν εχω δει ακομα κατι τοσο διαφορετικο απο το w800 enos φιλοθ.οτι εφαργογες ηθελε περναγε και αυτος.μην γελασετε αλλα δεν ξερω καλα απο symbian.

Link to comment
Share on other sites

kalimera, i moni thiki poy vrika na tairiazei leitoyrgika sto N80, einai tis bodyglove

στειλε ενα link.vodafone στουρναρη δεν υπαρχει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη της BodyGlove για το N80 είναι μία απάτη και μισή. Απορώ δεν την δοκίμασαν πρώτα; Καταρχήν δεν προστατεύει την οθόνη. Δεύτερον το ένα πλαστικό που προστατεύει τα πλήκτρα μπαίνει μέσα στα δύο κινητά μέρη του κινητού και όχι μόνο δυσκολεύει στο ανοιγοκλείσιμο του κινητού, αλλά καθιστά και τη χρήση με το ένα χέρι απαγορευτική. Το ίδιο ισχύει και για το δεύτερο διάφανο πλαστικό που έχει. Πριν την αγοράσετε δοκιμάστε τη. Θα αλλάξετε αμέσως γνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις θήκες δείτε στη σελίδα 71, post 1417 που έχω γράψει την εμπειρία μου καθώς και αυτήν που πήρα

 

Ναι αλλά κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο πρέπει να ξεκουμπώνεις να βγάζεις το κινητό και να απαντάς. Καλύτερη από αυτή έχει βγάλει για το N80 η KRUSELL (μπορείς να απαντάς xωρίς να βγάζεις το κινητό από τη θήκη και με προστασία οθόνης), αλλά και πάλι για να σχηματίσεις νούμερο, πρέπει να ξεκουμπώσεις και να βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

na kanoume ena synoptiko ton thikon kai ton +/- tous...... kali i krussell alla kaki bathmologia pairnei sto site....

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/10114.htm

 

Ρύθμισε πρώτα ότι είμαστε Αθήνα και μετά την ώρα!

 

 

sostos

Link to comment
Share on other sites

Backup. Ανάθεμα κι αν έχω δει πώς είναι μετά το 1%. Σκέφτομαι πως

μια και έχω παλιά έκδοση firmware θα ήταν καλό να κάνω ένα update αλλά

πώς να το πάω αν δεν έχω διασφαλίσει τα δεδομένα μου.

 

Κάνε backup στην κάρτα μνήμης (από το Εργαλεία>ρυθμίσεις>κάρτα μνήμης). Ούτως ή άλλως την κάρτα στην δίνουν όταν το αφήνεις για αναβάθμιση. Επομένως τα δεδομένα σου είναι ασφαλή και επαναφέρονται με εξίσου εύκολο τρόπο όταν πάρεις πίσω το κινητό. Αν φοβάσαι ζήτα να στο κάνουν οι ίδιοι πριν το παραλάβουν, αν και είναι ιδιαίτερα εύκολη διαδικασία. Επίσης δοκίμασε να κάνεις update το pc suite μήπως έχεις παλιά έκδοση.

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά καταστήματα κυκλοφόρησε το Ν80 σε χρώμα "smooth stainless". Το έχει δει κανείς και αν ναι, είναιι το ίδιο χρώμα με το "silver";

ειναι σαν το δικο μου μαυρο αλλα απο πισω η καμερα ασημι οπωσς και οταν σηκωνεις το slide μηχανισμο ειναι ασημι απο πισω επισης εκει που ειναι οι υπερυθρες ειναι ασημι κοινως μαλλον ξεκινησε για μαυρο(τετοιο ζητησα)και στην πορεια εγινε μπριαμ:lol:

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

to iremote einai programa pou dinei ti dinatotita sto kinito na xrisimopii8ei san tilekontrol gia diafores siskeues.

Na sas rotiso kati,otan to sindeoume to kinito san flasaki ousiastika pos to aposindeoume meta me asfalia?Prospa8isa na to aposindeso kai den mporousa na kano tipote apo to kinito efoson itan sindedemeno,den patiotan kanena pliktro!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

na kanoume ena synoptiko ton thikon kai ton +/- tous...... kali i krussell alla kaki bathmologia pairnei sto site....

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/10114.htm

 

 

 

 

sostos

Και εγω αυτη την θηκη παραγγειλα απο ebay!!Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη γι'αυτο το κινητο!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στη ΝΟΚΙΑ πριν 7 μέρες για το πρόβλημα που είχα με το σήμα και μου είπαν σήμερα που ρώτησα ότι το κινητό έφυγε εξωτερικό, άρα άλλες δέκα μέρες!!! ΗΜΑΡΤΟΝ δεν το χάρηκα καθόλου.. Δεν θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση όταν μιλάμε για κινητό 616 ευρώ που το είχα μόνο για 10 μέρες???

 

Μην παραξενευθείς αν γυρίσει από το εξωτερικό με μια απλή αναβάθμιση. Μου είχε τύχει και εμένα στην AC Βουλιαγμένης πριν μερικούς μήνες. Επειδή βαριούνται να φλασάρουν το κινητό, το στέλνουν στο εξωτερικό για να το φλασάρουν οι... κουτόφραγκοι.

Και να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που θα το αναβαθμίσουν σε δέκα μέρες. Στο δικό μου, μια άλλη φορά πιο πρόσφατα, ενώ πήγα για αναβάθμιση, έκαναν απλά format (πάτημα έξι πλήκτρων) στην ίδια έκδοση σε μιάμιση ώρα.

Link to comment
Share on other sites

to iremote einai programa pou dinei ti dinatotita sto kinito na xrisimopii8ei san tilekontrol gia diafores siskeues.

Na sas rotiso kati,otan to sindeoume to kinito san flasaki ousiastika pos to aposindeoume meta me asfalia?Prospa8isa na to aposindeso kai den mporousa na kano tipote apo to kinito efoson itan sindedemeno,den patiotan kanena pliktro!!

logika me to safely remove hardware twn windows ! otan vazeis ena removable disc tote dipla apo to roloi emfanizetai ena ikonidio m'ena plhktrologio k'enai prasino velaki apo panw , kane deksi klik kai kane stop!;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαν το δικο μου μαυρο αλλα απο πισω η καμερα ασημι οπωσς και οταν σηκωνεις το slide μηχανισμο ειναι ασημι απο πισω επισης εκει που ειναι οι υπερυθρες ειναι ασημι κοινως μαλλον ξεκινησε για μαυρο(τετοιο ζητησα)και στην πορεια εγινε μπριαμ:lol:

>>>

>>>

Μάλλον λάθος κάνεις. Για δες στο site της microland:

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=3518&ct=90&la=1

και εδώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000265

και εδώ:http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=127499

Ενώ, εδώ: http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=3520&ct=90&la=1

βλέπεις το μαύρο.Επομένως, οι εικόνες ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και δεν είναι όπως τα λές. Για ψάξτε το λίγο...

Link to comment
Share on other sites

na kanoume ena synoptiko ton thikon kai ton +/- tous...... kali i krussell alla kaki bathmologia pairnei sto site....

http://www.mobilefun.co.uk/product/10114.htm

 

Και ακόμη χειρότερη η Bodyglove, αν και μόνο ένας ή δύο visitors έχουν γράψει κριτική.

Link to comment
Share on other sites

logika me to safely remove hardware twn windows ! otan vazeis ena removable disc tote dipla apo to roloi emfanizetai ena ikonidio m'ena plhktrologio k'enai prasino velaki apo panw , kane deksi klik kai kane stop!;)

To dikimasa auto alla to kinito dixnei na einai akoma sindedemeno me to pc!Giauto rotao mipos prepei kati na epileksoume apo to kinito

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμη χειρότερη η Bodyglove, αν και μόνο ένας ή δύο visitors έχουν γράψει κριτική.

kai h bodyglove kapws etsi einai?prepei na thn ksekoumpwseis gia na anoiksei to thlefwno?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai h bodyglove kapws etsi einai?prepei na thn ksekoumpwseis gia na anoiksei to thlefwno?:confused:

 

Δε πιο πάνω που την περιέγραψα. Πρέπει να καταβάλεις προσπάθεια για να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...