Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες έχω και εγώ το κινητο:D Έχω 2 ερωτήσες:

 

2) Το κινητό το πήρα από ένα μικρό μαγαζί κοντά στην γειτονιά μου, γιατί το είχε ετοιμοπαράδοτο και μου έκανε και καλή τιμή. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η απόδειξη που μου έκοψε ήταν από ταμειακή μηχανή και όχι από κάποιον η/υ. Γράφει πάνω μόνο την λέξη κινητά. Βέβαια το βιβλιαράκι πίσω μου το έχουν σφρσγίσει και έχουν βάλει και υπογραφή. Μου είπαν πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ για κάτι γιατί και μόνο από το IMEI "φαίνεται" αν είναι μέσα στην εγγύηση το τηλέφωνο. Ισχύει αυτό? Προβληματίζομαι μην έχω κάποιο πρόβλημα αν το πάω για αναβάθμιση σε κάποιο Nokia Shop.

 

Παιδιά γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xereto,

 

mia 2 erotisoules ksero kai sigoura exoun apantithi alla kante ton kopo afou einai polles kai den exo ora logo douleias na to psakso! mporite na mou peite.

 

to Video ti frame rate exei? 15 h 30?

 

H camera tou einai kali?

 

Hparxi se mavro stin ellada?

 

Exo epidotisi 300 euro...na pouliso to W900i na to paro h na perimeno kati kalytero ????

 

Eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς πρόβλημα στη συνεργασία με handsfree bluetooth ?

Πιο συγκεκριμμένα με το Nokia HS-36W πολλές φορές όταν πάω να απαντήσω την κλήση από το handsfree, μου το ανοίγει με χαμηλωμένη τέρμα την ένταση - και δεν με αφήνει να την ανεβάσω, την κατεβάσει τέρμα πάλι μόνο του.

Αναγκάζομαι να περάσω την κλήση στο τηλέφωνο και μετά πάλι στο handsfree οπότε και τη 2η φορά δουλεύει κανονικά

(το handsfree έχει δοκιμαστεί με άλλο τηλέφωνο Nokia και λειτουργεί κανονικά - παρόμοια προβλήματα μου κάνει και με το HS-56W που δοκίμασα ...)

Θα πρέπει να ανεβάσεις την ένταση από το BlueTooth Hand-Free! Το κάνει και στο Jabra που έχω...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανεβάσεις την ένταση από το BlueTooth Hand-Free! Το κάνει και στο Jabra που έχω...

 

Σύμφωνοι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να την ανεβάσω !

Μόλις πατάω το πλήκτρο αύξησης (είτε στο handsfree, είτε στο ίδιο το τηλέφωνο) - μόνο του την ξανακατεβάζει αυτόματα, λες και είναι κολλημένο ...

Σημειωτέον ότι αυτό το κάνει μία στις δύο περίπου, και κυρίως όταν πατάω το πλήκτρο απάντησης από το handsfree ..

(όταν απαντήσω από το τηλέφωνο - για να μιλήσω στο handsfree συνήθως είναι normal ..)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να την ανεβάσω !

Μόλις πατάω το πλήκτρο αύξησης (είτε στο handsfree, είτε στο ίδιο το τηλέφωνο) - μόνο του την ξανακατεβάζει αυτόματα, λες και είναι κολλημένο ...

Σημειωτέον ότι αυτό το κάνει μία στις δύο περίπου, και κυρίως όταν πατάω το πλήκτρο απάντησης από το handsfree ..

(όταν απαντήσω από το τηλέφωνο - για να μιλήσω στο handsfree συνήθως είναι normal ..)

Όταν συμβαίνει σε μένα απλά δυναμόνο τον ήχο από το hands-free και δυναμόνει χωρίς πρόβλημα... Απλά άσε 5 δευτερόλεπτα να περάσουν από τη στιγμή που αρχίζεις την κλήση. (από τη στιγμή που καλεί)

Link to comment
Share on other sites

Xereto,

 

mia 2 erotisoules ksero kai sigoura exoun apantithi alla kante ton kopo afou einai polles kai den exo ora logo douleias na to psakso! mporite na mou peite.

 

to Video ti frame rate exei? 15 h 30?

 

H camera tou einai kali?

 

Hparxi se mavro stin ellada?

 

Exo epidotisi 300 euro...na pouliso to W900i na to paro h na perimeno kati kalytero ????

 

Eyxaristo

 

Σε μαύρο καταρχήν υπάρχει στην Ελλάδα (το έχω και εγώ και πολλοί άλλλοι φαντάζομαι εδώ μέσα) - το δε βίντεο είναι καλό, αρκεί να μιλάμε για συνθήκες ημέρας (όλα τα κινητά το έχουν - έιναι θέμα αισθητήρα CMOS).

 

Τώρα για το εάν πρέπει να περιμένεις κάτι άλλο, εγώ για να πω την αμαρτία μου θα σε συμβούλευα να περιμένεις το Νοκια Ν73 λόγω των παρακάτω:

1) Μπαταρία - τη δεύτερη μέρα χρειάζεται φόρτιση το Ν80

2) καλύτερη κάμερα το Ν73, autofocus, carlzeis και κάλυψη του φακού,

3) Γενικά είναι "ανθεκτικότερο" τηλέφωνο το N73 λόγω candybar σχεδιασμού - το Ν80 να σου πώ την αλήθεια το φοβάμαι για μακροπρόθεσμα ...

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορεσω να τραβηξω βιντεο με αναμενο το flash???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορεσω να τραβηξω βιντεο με αναμενο το flash???

 

Νομίζω το ερώτημα φίλε μου είναι πως θα τραβήξεις βίντεο με σβηστό το φλας, γιατί είναι πάντα αναμμένο ...

Link to comment
Share on other sites

σωστα...δεν μπορω να καταλαβω την ερωτηση σου gtsia.εμενα και στισ 2 επιλογες βιντεο αναμενο ειναι το flash ασχετως εαν ειναι τοσο αδυναμο και δεν κανει δουλεια.εγω θελω να ρωτησω το εξης.πως θα μπορεσουμε οταν τραβαμε φωτογραφια το φλας να ειναι αναμενο απο πριν και οχι μονο την ωρα της φωτογραφισης.θελω να τραβηξω μια φωτο το βραδυ και πρεπει να κανω τον jogler.
Link to comment
Share on other sites

:confused:

Ξεκινα απο την 1η σελιδα και συνεχισε μεχρι το τελος του θεματος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

 

 

 

2 κυκλοφορουν μεχρι τωρα για symbian 9.1 :

SExplorer 1.0 που δεν κανει πολλα (δηλ τιποτε), και ο Profilexplorer ,ενσωματωμενη ομως εφαρμογη ,στο Profilmail .

ti akribws kanoune auta?egw exw kanei eggrafh sto iphone alla den mafhnei na katebasw.auto to programma einai mono gia na kleidwneis h exei kai alla??:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια!!!βρηκα και το επομενο κινητο που θα αγορασω απο το n80.n93 τρομερο εργαλειο.αντε γιατι μας προδοσε το n80 σε auto focus kai flash.μια παρενθεση εκανα.θα απαντηση κανεις και σε εμενα εαν στην αναβαθμιση του ν80 χανονται τα αρχεια και που μπορω να παω να την κανω?πηγα σε 3 νοκια shop και δεν ξερουν τπτ.
Link to comment
Share on other sites

etsi einai se merika nokia shop einai apo igo eos poli asxeti alla min kollas me ligo kourdisma kai parnoun mpros...ego na fantasteis piga kai den ijere pia ekdosi exei ..ta eggrafa tis kartas den svinontai ola ta alla nai!!!auta pou les hot_quicksilver

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

loipon paides....

 

to tsimpisa kai ego.... itan proi t' aygoustou kato sti rodaygi!!!! oxi ntaxei sabbato proi apo plaisio glyfadas , mayro kai araxlo (kala theiko to mayro paidia , 3 ores mta tin agora to koitaga!!!) 600 akatebata.... exei apo tin mana tou tin 31/5/06 firmware kai mexri stigmis .... prepei na paro thikoula omos giati einai kosmima kai den paizei na gdarthei..... kai tora oi anamenomenes erotiseis meta apo anagnosi kai sosimo tis biblou mas ton 95 selidon :D .....

 

1) opos blepo yparxoun problems me to flash...ego rotao to exis.... giati otan pairno foto me to flash ayto anabei klasmata meta to parsimo tis foto?? etsi den kanoume tipota!!! oles skoteines bgainoun!!! anyone with the same problem?

2) ta onomata apo to 6230 mou ta ekane xalia... apo ekei pou eixa 4 tilefona se ena onoma tora bgikane giorgos1, giorgos2 ktl ktl alla mallon ayto diorthonetai e?

3) giati oi foto tis emprosthias kameras einai mes ton koko kai genikos xalia? to 6230 kalyteres ebgaze....

4) na theoriso tha doume kana game sto mellon? to fidaki gamei einai kai 3D lete na mporoume na paizoume ncage games in da future?

5) na theoriso episis oti den paizei live tv yet meso paroxea?

 

ayta ston ligo xrono pou eixa na to tsekaro.... gia alles apories tha epaneltho...episis mporeite na me rotisete oti thete os neo agorasti.....

 

thanks gia tis apantiseis sas!!!!

Link to comment
Share on other sites

σωστα...δεν μπορω να καταλαβω την ερωτηση σου gtsia.εμενα και στισ 2 επιλογες βιντεο αναμενο ειναι το flash ασχετως εαν ειναι τοσο αδυναμο και δεν κανει δουλεια.εγω θελω να ρωτησω το εξης.πως θα μπορεσουμε οταν τραβαμε φωτογραφια το φλας να ειναι αναμενο απο πριν και οχι μονο την ωρα της φωτογραφισης.θελω να τραβηξω μια φωτο το βραδυ και πρεπει να κανω τον jogler.

Δεν εννοω απλα να αναψει ρε παιδια αλλα να ειναι και λιγο εντονο ωστε να βοηθησει στο χαμηλο φωτισμο γιατι ειναι πολυ μαπα το βιντεο με χαμηλο φωτισμο!!

Ενα βυσμα που εχει στο κουτι και μπαινει στη υποδοχη του φορτιστη τι ρολο βαραει???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για τηνε ρβτηση αλλα πρεπει να την κανω.εχω το κινητο ενα μηνα.το προσεχω σαν τα ματια μου που λεμε.αρχιζει λιγο και κουνιετε το πισω πλαστικο αλλα δεν με απασχολει και τοσο αυτο οσο το οτι το μπροστινο μερος κουνιετε δεκσια αριστερα μια σταλα.εχει ενα μικρο τζογο.και ρωταω τωρα εγω...

α)μπορω να αλλαξω πλαστικο πισω και αν ναι ποσο κανει?και εαν το αλλαξω θα αρχισει τα ιδια μετα απο ενα μηνα?

β)το μπροστινο μερος μπορουν να μου το σφιξουν σε κανενα νοκια κλαμπ?ξερετε πωσ ειναι ο μηχανησμος και εαν περνει σφιξιμο?ευχαριστω...

 

hot_quicksilver δεν ξερω ποσο εαν το προβλημα σου ξεφευγει απο το φυσιολογικο,εγω ειχα προβλημα με κενο στην κατω μερια και γενικα χαλαρωση κουνιοταν κλειστο και πανω κατω ειχα 3 φορες κενο σε σχεση με αλλα..και μου αλλαξαν στην εγγυηση ολο το πισω case την προσοψη καλυμα φακου πλατη και διαδρομο,πηγαινε στη nokia και βλεπεις..

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω απλα να αναψει ρε παιδια αλλα να ειναι και λιγο εντονο ωστε να βοηθησει στο χαμηλο φωτισμο γιατι ειναι πολυ μαπα το βιντεο με χαμηλο φωτισμο!!

Ενα βυσμα που εχει στο κουτι και μπαινει στη υποδοχη του φορτιστη τι ρολο βαραει???

 

Φίλε το φλας είναι ανοιχτό όταν τραβάς βιντεο, για να υποδηλώνει ότι βρίσκεται σε λειτουργία λήψης. όχι για να τραβας βίντεο σε απολυτο σκοτάδι. Ενώ το sharp που είχα μπορούσε να κάνει λήψη σε απόλυτο σκοτάδι. Τα ΝΟΚΙΑ έχουν απλά την επιλογή για χάμηλό φωτισμό όπου απλά ανεβαίνει η τιμή έκθεσης του φωτός. Έτσι θα είναι και το Ν93

Όσο για το βύσμα μαλλον αναφέρεσαι στον αντάπτορα για τα ακοθστικά. Με αυτό μπορέισ να συνδέεις ακουστικά με το συμβατικό βύσμα στο Ν80

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστω πολυ.:) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.... :)

Μόλις κατάφερα να διαβάσω όλες τις σελίδες (μαρτύριο) του thread και

έχω δυο θέματα που με ταλαιπωρούν.

α) Backup. Ανάθεμα κι αν έχω δει πώς είναι μετά το 1%. Σκέφτομαι πως

μια και έχω παλιά έκδοση firmware θα ήταν καλό να κάνω ένα update αλλά

πώς να το πάω αν δεν έχω διασφαλίσει τα δεδομένα μου.

β) Σύνδεση μέσω WiFi με το PC μου. Έχω έναν wireless USB network adapter

(Netgear WG111T) και δεν έχει σταθεί δυνατό ως τώρα να συνδεθώ στο PC μου

(σε ad-hoc mode). Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Ελπίζω να μην χρειάζεται

σύνδεση μόνο σε AP mode.

 

Υ.Γ. Εγώ με τη θήκη της Body Glove δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κενό που

υπάρχει μεταξύ των δύο κινούμενων μερών.

Link to comment
Share on other sites

mporei na mou exigisei kapoios giati bgazei gmt +3 stin athina eno eimaste + 2 kai prepei na balo sarajevo gia nai eimai sosta??? ti koula einai ayta???

Το καλοκαίρι είναι +3 γιατί ισχύει η θερινή ώρα! Δεν είναι κουλά... Είναι η απλή λογική... ;)

Link to comment
Share on other sites

Hallo! Συγνώμη παιδιά μόλις το αγόρασα και μόλις έβαλα την κάρτα μνήμης μου δίνει την εντύπωση ότι δεν κλείνει καλά. Το έχει παρατηρήσει άλλος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμα την πιεσεις μπαινει κ αλλο μεσα..?αν ναι πιεσε την μεχρι να ακουστει ενα σχρατς..μετα κλειστο..:happy:
Link to comment
Share on other sites

αμα την πιεσεις μπαινει κ αλλο μεσα..?αν ναι πιεσε την μεχρι να ακουστει ενα σχρατς (μην την σπάσεις!!! το σχράτς είναι για το κούμπωμα.)

..μετα κλειστο (αν θες...:p) ..:happy:

 

......

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...